Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

new

New member
Witam, dzwoniłem dzisiaj na inolinie "n" i dowiedziałem sie ze kanałów z ASTRY nie bedzie (tzn beda ale w dalekiej przyszlości i jak zapytałem w jak dalekiej to Pani powiedziała ze w baaarrrdzoo dalekiej:confused: :-? :-? :-? ) i ztego powodu jestem zły , bardzo zły bo byłem napalony a teraz sie zastanawiam nad ta "eNką"
 

chocio

New member
XSK.rzysztof.pl napisał:
Ale informacja!!
To juz wiemy od kilkunastu dni.
Czytajcie forum a dopiero pozniej piszcie.

Hmm...:hmm:
Jakoś mi to wcześniej umknęło...
Dzięki hellboyek za info. Tak trzymaj. :D
 
Ostatnia edycja:

chocio

New member
Mazoku napisał:
Wyświetli. W instrukcji telewizora masz podaną rozdzielczość w ilości przesyłanych linii przy transmisji analogowej (...)
525p to 480p (NTSC EDTV)
625p to 576p (PAL EDTV)
1125i to 1080i (HDTV)

Co to jest EDTV, rozszerzenie ze standardowego trybu z interlace na to słynne "p" na końcu liczby? ;)
 

hellboyek

New member
Ty wiesz, inni nie wiedza... jaki problem? ja o rozdzielaniu sygnalu dowiedzialem sie z MM, jednak nic nie wiedziali, forum dosc dlugo przegladam tez nic nie bylo badz przeoczylem.

Niestety mila Pani przez skype'a nie poinformowala mnie jak calosc bedzie wygladala, czy przy drugim TV bedzie tez nbox czy nie. Takze nie podala zadnych cen. "Informacji bedziemy udzielac podczas rozpoczecia dystrybucji nbox recorder". Tyle... czekamy :)
 

Mazoku

New member
Co to jest EDTV, rozszerzenie ze standardowego trybu z interlace na to słynne "p" na końcu liczby?
Tak ;) I z 4:3 do 16:9.

To amerykański termin marketingowy. Na przykład plazmy o popularnej niegdyś rozdzielczości 852x480 to właśnie EDTV (Extended Definition Television).
 

mirzaw

New member
Pozwolę sobie jeszcze raz zadać pytanie: może ktoś zna odpowiedź?

mirzaw napisał:
Mam jednak problemik.
W opcjach TV jak ustawię na DD to mój amplituner (Yamaha 1400) nie odtwarza dzwięku - jest cisza. Muszę zmienić na NIE w DD - wówczas mam dzwięk. Tak się dzieje na TVNie i DiscoveryHD. Podłączenie dzwięku optyczne....
Muszę ustawić antenę (mam 130) - czy ktoś wie czy sygnał można mieżyć miernikiem (napięcie z konwertera) aby dokładnie dostoić?

Zgóry dziękuję za przeanalizowanie problemu..
 

deoc

New member
prosze mnie nie denerwowac postami w stylu "mecz w HD" :/ Bo czlowiek jak za komuny musi sie zapisywac w komitet kolejkowy :/ I czekac - obiecali na poniedzialek ----> ehhh..... no ale ciesze sie z Wami ze chociaz discovery i co 2 mecz w nsport w HD bedzie :D
 

romanj

New member
Ustawienie anteny

Miernik nie jest konieczny. Praktycznie możesz to zrobić tak:
  • Podłącz tuner cyfrowy który pokazuje poziom sygnału w trakcie oglądania kanału np. jakiś model fergusona. Jeśli go nie masz próbuj z tunerem "n"-nki. Zmieniaj stacje i sprawdzaj w setup-ie poziom sygnału. Odnajdź stacje z możliwie słabym sygnałem.
  • Spróbuj skorygować ustawienie anteny szukając max. sygnału i jego max. jakości. Obserwuj sygnał w setup-ie tunera.
  • Jeśli masz już optymalne ustawienie anteny - obracaj konwerterem szukając optimum podobnie jak w poprzednim punkcie. Pewne efekty może dać również zmiana odległości konwertera od czaszy.
Powodzenia.
PS. Oczywiście problemów z dźwiękiem to nie usunie. :)
 
Ostatnia edycja:

gufi

New member
Ja też miałem problem z dźwiękiem - w moim wypadku pomogło "pomajstrowanie" w setup-ie amplitunera (zmiana w opcjach INPUT SELECTOR).
 

lukas

New member
arsenal napisał:
Nooo, jest dobrze:D:D:D
Teraz prosimy spełnić resztę obietnic:p i kanał filmowy w TAKIM HD a jeszcze lepiej VOD HD. I " BEDZIE GIT"



Moim skromnym zdaniem start w Polsce TV-HD można śmialo porównać do wcześniejszych wydarzeń u nas w tej dziedzinie -
- lata piędziesiąte - pierwsza transmisja telewizyjna
- lata siedemdziesiąte - telewizja kolorowa

pozdr.
lukas
:)
 

szpigiel9

New member
Mecz jakość luxe

Wreszcie mecz Chelsea z Barceloną jakość kapitalna zupełnie inne oglądanie meczu teraz jeszcze kanał filmowy i bedzie suuuuper. Szkoda, że Arsenal miał rację, że po obejżeniu meczu na HDTV a póżniej przyrody na Discovery HD jak człowiek przełączy na byle jaki inny kanał to tak jak by cofnął się w czasie. Jak szybko przyzwyczajamy się do lux jakości. Ciekawe czy ta jakość meczu to zasługa ITI czy też kamery na stadionie były pierwyj sort bo jak wrócili do studia to jakość zauważalnie spadła, czy może ktoś wie o co w tym chodzi.
 

Axl2000

New member
no walsnie, ktos tu mial racje ze jak człowiek sie przyzwyczai no to inne kanaly to krok w tyl, duzy krok, na dzien dzisiejszy ogladam....N-Sport i Disco HD lol i tyle :D
 

Czarny38

New member
Odp: dla kolegi mirzaw

mirzaw napisał:
Pozwolę sobie jeszcze raz zadać pytanie: może ktoś zna odpowiedź?
Zgóry dziękuję za przeanalizowanie problemu..

Co do problemu z dźwiękiem to trudno coś pewnego na odległość poradzić. Podejrzewam że Twój amplituner ma dwa wejścia cyfrowe audio coaxial i optic, zazwyczaj domyślnie w amplitunerkach ustawione jest coaxialne i dlatego twoje optyczne nie działa poprawnie. Rada: weź do ręki instrukcję obsługi amplitunerka i szukaj tematu zmiana wejścia cyfrowego audio. Ja np. musze zmieniać w menu ustawień dostępne tylko z frontu amplitunera, w moim jest dość skomplikowana kombinacja klawiszy.
 

mirzaw

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Spróbuję pogrzebać w ampli - może coś znajdę.
Co do ustawienia anteny - niestety nie za bardzo mogę ustawiać "na tuner" - antena jest jakieś 20 metró na innym budynku, więc nie bardzo mam jak.
Niestety musiałem antenę zdemontować (wymiana dachu) więc muszę teraz ją na nowo montować. Może coś mi się uda.... wiem że z miernikiem też można (gdzieś kiedyś czytałe) w końcu sygnał o dużej mocy (zysku energetycznym) to po prostu wyśższe napięcie (tak jak na wyjściu do głośników - tyle że ampliduda i napięcia inne)
Poprobóję i może mi się uda....
 

Czarny38

New member
piotrwzk napisał:
Witam

Dlaczego EPG mi nie działa? Niemam żadnego info o programach. Czy to trzeba ustawić czy automatycznie się pojawia?
Zdaża niestety że brak jest info albo jest niepełne tzn nie dla wszystkich kanałów. Bywa że np. Cinemax nie ma opisu a Cinemax2 ma, ja myśle że to jeszcze sprawa doszlifowania. W końcu do końca miesiąca to ciągle testy!
 
Do góry