Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

MADO

New member
Capcom napisał:
To dziwne, bo u mnie całe to menu na wyżej wymienionych kanałach jest zablokowane jeśli chodzi o zmianę proporcji obrazu. I obojętnie co bym n ie ustawił w ustawieniach (bez zmiany, powiększenie, rozciągnięcie) to przyciskiem opt, ani w żaden inny sposób nie da się zlikwidować (powiększyć czy rozciągnąć) ramki w okół lub co częściej pasów po bokach. Menu staje się natomiast aktywne po zmianie tv na zwykły, ale wtedy już jest taka dysproporcja, obraz staje się mniejszy, słowem nic lepiej. No i w końcu mam panoramę LCD (regza 323500P).

Moja propozycja jest inna - ustaw w setup-ie w nboxie (telewizor) format telewizora na zwykły 4:3 (nie wybieraj panoramy) - wtedy pasy boczne znikną. Pojawią się na pewno inne niedogodności ale dla mnie to lepsze rozwiązanie.
 

many

New member
I jezeli Ty w kuchni zmienisz kanal (pilotem dostarczonym z senderem?) to zonie w pokoju TV nr 1 tez sie zmieni kanal?

Np jestem w pokoju z Recorderem N wylaczonym (czuwanie) i Ty bedac w kuchni przy TV 2 wlaczysz Nke pilotem w kuchni?
 

autorus

New member
many napisał:
I jezeli Ty w kuchni zmienisz kanal (pilotem dostarczonym z senderem?) to zonie w pokoju TV nr 1 tez sie zmieni kanal?

Np jestem w pokoju z Recorderem N wylaczonym (czuwanie) i Ty bedac w kuchni przy TV 2 wlaczysz Nke pilotem w kuchni?

Jednocześnie to można oglądać na dwóch tv tylko po scart. I wtedy kto przyciśnie pilot ten rządzi.
Po hdmi ogladasz tylko na jednym tv. I sterujesz nim pilotem uniwersalnym. Nie ma pilotów do senderów. Musisz kupić albo uniwersalny, albo dokupić ten od n, albo przenosić pilot miedzy dwoma tv.

Ja mam dwa uniwerslane harmony. Jeden przy jednym tv a drugi przy drugim. W ten sposób jest względny porządek.

Autorus
 

koziolkoziol

New member
Siema,

Kupiłem tv tydzień temu (Samsung LE40N87BD), n-kę zainstalowali mi wczoraj.
Aktywacja trwała jakieś 15min. Siła sygnału 80%, jakość 90%. Współczynnik błedów 6.0*10^-3
Co do wrażeń, to...
Kanały w HD są super!
Jeśli chodzi jednak resztę kanałów, to jakość jest średnia. Trochę jestem rozczarowany.
Nie wiem czemu ale na zdecydowanej większości kanałów widzę pixele lub rozmyty obraz. Szczerze mówiąc to jakość jest, hmmm jakby to określić, "komputerowa". Pamiętam jak miałem tuner w kompie, to właśnie takiej jakości mam teraz obraz w tv.

Macie może jakieś sugestie, co może być przyczyną takiego odbioru? Może zrobić update softu albo coś innego. Będę wdzięczy za jakąkolwiek radę.
 

jedrek_125

New member
Nic nie pomoze :) ja mialem aktywacje wczoraj , i taka jakosc po prostu jest :( kanaly hd super , a sd kicha , taka to ta ,,nowa generacja , ja powiem szczerze na nic specjalnego nie liczylem bo niby dlaczego ?:)
Całe szczęscie ze nie zlikwidowalem ,,kablowki ,,upc bo wiekszosc kanalow sd jest lepszej jakosci :) ha ha
Nie mniej jednak jak sie ma sprzet full HD to własciwie nie ma innej alternatywy tak wiec dla discovery HD , od 25 maja eurosport HD i kanalow filmowych HD oraz N-sprt warto wydac te kilkadziesiat zlotych i juz :)
Mamm nadzieje ze zgodnie z hasłem przewodnim Telewizja N bedzie ,,nowej generacji i oferta kanalow HD bedzie sie rozszerzac , tym bardziej ze poza nimi oferuja bardzo niska jakosc -oczywiscie jak na przekaz cyfrowy . mamm umowe na 1 rok jesli sie nie bedzie zmieniac diametralnie na kozysc :) mam tu na mysli wlasnie kanaly HD to bedzie im ciezko o nowych abonentow , tym bardziej ze mistrzostwa europy nie sa co rok i olimpiada tez :)
Ps zapomnialem dodac ze recorder dokanal update softu zaraz po aktywacji , tak wiec kiepska jakosc nie jest uwarunkowana tym ,,wydarzeniem :).
Warto miec jedynie te platformę z uwago na kanaly HD i to tyle , zreszta gdyby nie eurosport hd ktory startuje 25 maja , to chyba bym sie jeszcze nie zdecydowal !! ten fakt jednak przewazył :):)
 
Ostatnia edycja:

jedrek_125

New member
UPC mam analogowe :) i co z tego , jak sie wpuszcza cyfrowo slaby sygnal sd do tv to nic nie pomoze :) , byc moze moje odczucia są subiektywne , ale nie sadze , polsat w kablówce jest na bardzo wysokim poziomie wiec mam porownanie . Na tvn-e nic nie zyskujemy bo zwykly jest skalowany dosc kiepsko , a ten rzekomo HD to jezcze melodia przyszlosci , wiecej pozycji jest z pasami po prawej i lewej niz tych prawdziwych HD lub chodzby upskalowanych :)
Tak wiec moja rada jest taka kto ma kablowke warto zachowac , a n-ke brac dla ,,nowej generacji ,, :) ha ha - a tak na marginesie , to wlasciciele platformy powinnni sie wstydzic wlasnego sloganu reklamowego , ktory powinien brzmiec , SKROMNE POCZĄTKI TELEWIZJI NOWEJ GENERACJI ,,:)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Posiadam nrecordera i upc i u mnie znacznie lepiej jest z platformy niż z kablowki. Oprucz słabych przekazów np.sportklub, mowies 24 i paru innych których prawie nie oglądam , reszta jest do zaakceptowania. Kanał test tvn hd jest jednym z lepiej ( choc do hd dużo mu brakuje) nadawanych przez nke.
 

jedrek_125

New member
o tym wlasnie mowilem kanaly hd i te ktore z definicji powinny miec dobra jakosc sa ok , ale juz ,,ta cala oferta 300 kanalow satelitarnych to chlam ,,:) jesli chodzi o sygnal z kablowki upc , to mowie tu o kanalach istotnych z punktu widzenia polskiego widza , wszystkie polsaty w tym sportowe sa na bardzo wysokim poziomie a tvn jak masz wszystko w kablowce podlaczone poprawnie - bo z tym jest w wielu przypadkach bardzo zle , wiec tvn tez odbiera ok , zyski miedzy nimi czyli miedzy sygnalem z N-ki a upc analogowej sa niewielkie , z pominieciem tvn hd , ale jak juz pisalem wiele poz jest nadawanych w formacie tv 5:4 i to jeszcze z nieaktywna funkcją rozszerzenia .Po prostu wstyd :) narazie nazywac ten kanal kanalem HD !!
 

peter81

New member
Jestem w tych sprawach laikiem, ale nie chce mi się wierzyć, że sygnał analogowy może być lepszy niż słaby, ale jednak cyfrowy sygnał z "n".
Może to wina TV ?
 

jedrek_125

New member
Jak to nie chce ci sie wierzyc :0 to po prostu fakt , i nie jest to wina tv
chyba ze uwazasz ,że Panasonic 42 PY 85p to słaby tv :0
Wszystko jest kwestia sygnalu , co z tego ze N nadaje sygnal cyfrowy ,
jesli material wyjsciowy jest slaby to antene nie wyczaruje ci jakosci bo nie ma z czego , taka sama jest zasada w sygnale sd .
W N tam gdzie zrodlem jest dobry material cyfrowy powiedzmy bez kompresji to taki obraz otrzymasz na tv , a tam gdzie takiego sygnalu nie ma jest gorzej niz w kablu :)
I powiem ci więcej , np polsat cyfrowy kiedy nadaje w hd siatkowke , to ten sam sygnal zamieniony na analog w wpuszczony do ,,kabla ,, daje obraz momentami przypominajacy HD , a juz na pewno nie ustepuje jakoscią tym kanalom w N-ce ktore nadaja w pseudo HD a material jest skalowany , jak np.tvnHD lub HBO HD :) Wiem coś o tym :) bo oprócz N-ki mam w dalszym ciągu kablowke UPC :) i raczej nie zanosi sie abym ja zlikwidował , nie tylko dla polsatów , ale dla powodow w/wym :)
Zreszta sam sie przekonasz jak zamontujesz sobie satelite :)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

peter81

New member
Dzisiaj aktywowałem "n". Obraz jest jednak lepszy niż z Astera - minimalnie, ale jednak. Może dzięki skalowaniu na 1081i w n-boxie ?

A Eurosport HD wymiata :)
 

Krzych1991

New member
Witam.

Mam TV LG 37LG3000, z początku miał być używany tylko do gier, ale teraz podłączyłem go pod cyfrowy Polsat (dekoder jakiś Echostar DSB). Jakoś obrazu jest dużo gorsza niż na CRT w większości programów, a na niekturych to porostu tragedia (wcześniej tego wogule nie zauwazrzylem). Waszym zdaniem z jakiej odleglości powinno się patrzeć na 37 cali z sygnałem SD? Czy jak wezmę telewizje od N to się to poprawi oraz czy na N jest więcej kanałów obsługujących 16:9? Bo teraz jest to tylko sporadycznie Posat 2 i Polsat Sport.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie padniesz na kolana po wymianie innej platformy cyfrowej . Lepszym rozwiązaniem jest wymiana telewizora.
Dlatego muszisz dokładnie podawać swoje potrzeby.
 
Ostatnia edycja:

Krzych1991

New member
kiki napisał:
nie padniesz na kolana po wymianie innej platformy cyfrowej . Lepszym rozwiązaniem jest wymiana telewizora.
Dlatego muszisz dokładnie podawać swoje potrzeby.
Nie chodzi mi o to by programy w SD wyglądały odrazy jak w HD, ale o to by nie było widać tak bardzo struktury obrazy przy patrzeniu z bliższej niż 3 metry odległości, bo niestety tak się stało, że inaczej się nie da. Wcześniej oglądałem na nim parę filmów z komputera i wyglądało to lepiej, a przecież takie filmy mają gorszą jakość niż telewizja. Może to zasługa rozdzielczości ustawionej na 1366x768, telewizor nie musiał skalować, za niego robił to komputer. Więc dekoder który będzie dawał obraz w 1280x720 przez HDMI zamiast przez jakiś stary kabel Euro na pewno nic nie da?
 
Ostatnia edycja:
Do góry