Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

Bez obrazy, ale nie oczekuj cudów od LCD 37" za 2000zł.
Lepiej było zainwestować w plazmę, tak jak Kiki chciał Ci kulturalnie zwrócić uwagę, albo lepsze LCD
 

grisza49

New member
Czy można kupić sam amplituner kina domowego?

Witam.
Pytanie powinienem zadać na innym forum ale tyle tu mądrych ludzi, więc liczę na na odpowiedź, tm bardziej że pośrednio pytanie związane jest z Nką. Czy można (i gdzie) kupić sam amplituner kina domowego, (najchętniej Samsung 500-800W) ? Chodzi o to, że moje kino nie ma wejścia optycznego audio i nie będę mógł z Nki uzyskać dzwięku 5.1.

Do Draco 22: W instrukcji Nki jest napisane, że przy ustawieniu rozdzielczości na 720 i więcej, czynne są jednoczesnie złącza HDMI oraz Component a niczynne jest Scart. Przy rozdzielczości 576; odwrotnie.
Pozdrawiam.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@grisza49

chętnie ci grisza49 pomogę tylko ni w ząb nie rozumiem co oznacza :

"sam amplituner" - jasne, że można jeśli chodzi ci o samą skrzynkę, pilota dają gratis, a kolumny dołączają do badziewiastych zestawów lub promocyjnie (ale jest wtedy drożej niż sam amplituner)
i
"500 - 800 W" - ale czego i w jakich jednostkach, pobór mocy czy moc wyjściowa, jak wyjściowa czy na każdy kanał, czy na wszystkie razem, jak na wszystkie razem to wg normy din czy maksymalna szczytowa jak na naklejkach (jeśli ta ostatnia to zapewni ci ją byle jaki "jamnik")

nie bierz mojej wypowiedzi zbyt poważnie ;) poprostu zadaj bardziej szczegółowe pytanie

czekam
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
jedrek_125 napisał:
...
I powiem ci więcej , np polsat cyfrowy kiedy nadaje w hd siatkowke , to ten sam sygnal zamieniony na analog w wpuszczony do ,,kabla ,, daje obraz momentami przypominajacy HD , a juz na pewno nie ustepuje jakoscią tym kanalom w N-ce ktore nadaja w pseudo HD a material jest skalowany , jak np.tvnHD lub HBO HD :) Wiem coś o tym :) bo oprócz N-ki mam w dalszym ciągu kablowke UPC :)...

w pełni się zgadzam w twoją opinią a mówię to na podstawie takiego zestawu:
kablówka UPC analogowa,
kablówka UPC cyfrowa (plus canal+ i hbo na miesiąc testowo), (nawiasem mówiąc to Polsat Sport HD chyba jest najlepszy technicznie)
satelitarna cyfra+ (na razie bez HD ale już niedługo)
satelitarna n (dziś włączyli TVP HD i raz jest bardzo dobry a raz bardzo zły przekaz)
otv pioneer lx-5090 (całością bawię się od tygodnia, przedtem crt panasonic 36")

skandaliczną jakość z istotnych programów z mojego punktu widzenia (sport) mają TVP1, TVP2 i TVP Sport (ten ostatni poniżej wszelkich norm i im gorszy telewizor tym lepiej wygląda, jak to syn stwierdził najlepiej w taryfie) i to niezależnie od platformy (oczywiście tam gdzie są dostępne, minimalne różnice)

a tak offtopic: czy szanowni koledzy wiedzą, gdzie można obejrzeć występy naszych reprezentacji w siatkówce i ręcznej oprócz TVP i ES? (odpadają też programy ameryklańskie bo chyba do nich nie mam dostępu).
 
Ostatnia edycja:

grisza49

New member
wymiana amplitunera

Do @misiaczekmarek
Mam badziewiaste Samsung HT- THX22. Jeżeli dodać do kupy- jak jest napisane w instrukcji-"wyjścia głośników we wzmacniaczu" to wychodzi 500W. Chciałbym "skrzynkę" zamienić na równie badziewiastą np. Samsung
HT-TZ212R tylko nie znam firmy która by moją zachciankę spełniła. Cóż jestem niskobudżetowy :) . Dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@grisza49

obejrzałem zdjęcie i przeczytałem dane, no ładny jest.

to podejdźmy do problemu wymiany z drugiej strony:
1. co chcesz mieć na wyposażeniu nowego amplitunera
2. ile możesz na niego wydać kasy (oprócz tego, że jak najmniej :) )
3. jak duży masz pokój odsłuchowy

a może coś takiego (lepsze ceny pewnie też znajdziesz albo inne modele): http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=5&prod=42#x
 
Ostatnia edycja:

grisza49

New member
@misiaczekmarek
Co chcę mieć na wyposażeniu? Wbudowany odtwarzacz DVD i radio FM. Gniazda wyjściowe: HDMI, video component. scart.
Gniazda wejściowe:audio komponent, gniazdo optyczne audio.
Pokój 18m; kasa- biorąc pod uwagę, że cały zestaw kosztuje ok. 800z, myślę że połowę tego. Pewnie Cię zdenerwuję, ale z zestawu który mam- gdyby nie brak tego nieszczęsnego gniazda optycznego- jestem zadowolony. Taki mało wymagający jestem:) . Jeżeli moje życzenia są utopijne to mi to uświadomij i daj sobie spokój.
Pozdrawiam serdecznie.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@grisza49

przykro mi podaję się (ale wcale się nie denerwuje, każdy lubi to co lubi :eek:k: ) ale chyba nie pomogę ci w tej półce cenowej, może manta (kupiłem teściowi i gra mu już ze trzy lata - ale to był odtwarzacz dvd) coś wypuściła w interesującej cię materii.

życzę powodzenia w polowaniu.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Moje spostrzeżenia z N-TV.

Posiadam tuner N-box, telewizor Sony KDL 40W4210, połączenie po złączu HDMI, instalacja bardzo dobra, stosuję dodatkowo 2 x DiseqC. Wszystko chodzi ale mimo wszystko są uwagi.
1. Programy HD idą na prawdę super!!!
2. Gorzej jest z pozostałymi kanałami, obraz jest jakby lekko rozmyty w porównaniu z dekoderem C+ (Pioneer 1530 po złączu SCART!!!).
3. Jest mały problem sprzętowy tzn. jak pilotem na telewizorze przechodzę na połączenie do N-boxa (HDMI) to 3 razy musi mignąć jakby przejście HDMI, HDMI, HDMI i dopiero po tym wchodzi sygnał z N-boxa. Jak przełączam np. na kino domowe (również po HDMI) to nie ma tego efektu, wszystko jest ok i szybko.

Może ktoś mapisze czy ma podobnie, bo nie wiem o co chodzi z tym przełączaniem, jeśli chodzi o programy (nie HD) to nawet jak połączem po złączu SCART to i tak jest dużo gorzej niż z Cyfry+ (Pioneer 1530).

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

bemx2k

New member
Mieszkam w UK ( London ) i mam zamiar sobie zamowic promocyjny zestawik N-ki HD ,
moje pierwsze pytanie czy Antena siatkowa sredniej klasy 80cm zapewni mi dobry sygnal ??
Ewentualnie jak macie jakies linki d o wiekszego zbioru informacji na temat N-ji HD to poprosze zapodac
 

arsenal

Moderator
VIP
Siatkową sobie od razu odpuść. Kup zwykłą czaszę o średnicy 80-90 c, markowy konwerter i dobrze ustaw a będzie służyć długie lata. Nie zapomnij o odpowiednim skręceniu konwertera, odpowiednim dla Hot Birda w Wielkiej Brytanii.
Właśnie piszesz na jednym z największych źródeł informacji o N. Sprawdź jeszcze forum SatKuriera jeśli masz ochotę.
 

nagdob

Member
Bez reklam
nagdob napisał:
3. Jest mały problem sprzętowy tzn. jak pilotem na telewizorze przechodzę na połączenie do N-boxa (HDMI) to 3 razy musi mignąć jakby przejście HDMI, HDMI, HDMI i dopiero po tym wchodzi sygnał z N-boxa. Jak przełączam np. na kino domowe (również po HDMI) to nie ma tego efektu, wszystko jest ok i szybko.

Wczoraj "zassało" nowe oprogramowanie do n-boxa. Zniknął problem opisany powyżej (czyli ewidentna wina była po stronie n-boxa), ale jeszcze nie jest idealnie. Przy przełączaniu TV na źródło sygnału n-boxa (HDMI) wchodzi od razu obraz i dźwięk, ale za ułamek sekundy znowu raz mignie, jakby wchodziło się jeszcze raz. Nie jest to jednak już tak dokuczliwe jak poprzednio.
Pozdrawiam.
Jak czyta to ktoś z obsługi N-TV to niech to jeszcze poprawi.
 
Ostatnia edycja:

Sylwia

New member
tryb HDMI i DVI na nbox recorder

Witam,

mam problem wciskając przycisk RES aby przywrocic HDMI z DVI (slyszalam,ze jest nowy soft i moze moj panad 32lx70p zagra po hdmi.

co moze byc przyczyna nie przelaczania sie z trybu na tryb?przycisk sam w sobie dziala,bo jak przycisne to mruga i moge w zakresie dvi zmieniac tryb.

prosze o pomoc!
 

nagdob

Member
Bez reklam
Sylwia napisał:
Witam,

mam problem wciskając przycisk RES aby przywrocic HDMI z DVI (slyszalam,ze jest nowy soft i moze moj panad 32lx70p zagra po hdmi.

co moze byc przyczyna nie przelaczania sie z trybu na tryb?przycisk sam w sobie dziala,bo jak przycisne to mruga i moge w zakresie dvi zmieniac tryb.

prosze o pomoc!

Sygnał po HDMI wysyłany jest w trybach: 1080i (najlepszy) 720p, 576p, 576i. Jeśli ustawisz któryś z nich i przejdziesz na TV na odpowiednie wejście to ma chodzić (popróbuj wszystkie tryby).
Jeśli chodzi o nowy soft to zapisuje się z satelity automatycznie. Należy jedynie pozwolić mu się zainstalować. Jeśli nie zassało automatycznie, to wejdź w SETUP - USTAWIENIA (pin 1234) - AKTUALIZACJA DEKODERA - OK. Jak znajdzie to postępuj zgodnie z MENU ekranowym.
 

_MarSs_

New member
Jeśli gdzieś już było, to z góry przepraszam, ale nie znalazłem.

Czy na zestawie multiroom z N (biały talerz 80cm + konwerter quad) oraz Nbox recorder można mieć więcej niż 80% poziomu sygnału?

Próbowałem na różnych wyjściach i mam między 64 a 78.
Na starej antenie Philips od wizjii chyba 60cm było 90% ale tylko na jednym wejściu :-(
 

nagdob

Member
Bez reklam
_MarSs_ napisał:
Jeśli gdzieś już było, to z góry przepraszam, ale nie znalazłem.

Czy na zestawie multiroom z N (biały talerz 80cm + konwerter quad) oraz Nbox recorder można mieć więcej niż 80% poziomu sygnału?

Próbowałem na różnych wyjściach i mam między 64 a 78.
Na starej antenie Philips od wizjii chyba 60cm było 90% ale tylko na jednym wejściu :-(

Jak masz 80% (powiedzmy powyżej 60%) to sygnał jest bardzo dobry i nie ma co szukać.
 

_MarSs_

New member
Prawie masz rację, ale jak mam normalnie 78% to jest pieknie, ale jak nadchodzi deszcz to spada do 60% i zaczyna się pixeloza, zacinanie i zaniki dźwięku.
Na dodatek złego po zamontowaniu anteny N sprzedałem starą antenę Philipsa, na której odbierałem PolsatCyfrowy.
Teraz CP odbieram z 3 wyjścia konwertera N i jest zauważalnie gorszy poziom niż kiedyś na starej. Efekt to kiepski odbiór w czasie deszczu.

Poza tym, to mnie to po prostu wkurza, że na starym, małym, 10 letnim zestawie było lepiej niż na nowym z ogromnym talerzem.
 

wis38

New member
jak podłaczałem "n"-kę w Falenicy

Antena na komin. Konwerter( dwu wyjściowy) jedno wyjście kablem (drugi sygnał miał być poprzez jakieś tam ustrojstwo). Po podłączeniu do dekodera(czarnego) nie działa. Musiałem puścić drugi kabel. Siła sygnału na jednym 20 a na drugim 40, jakość sygnału po 100%. Telefon do aktywacji, mówią, że za 2 h. Po czterech ciągle nic. Tel. Mówią, że trudności. Zostawiam aktywację na cała noc. Rano o 6 h w sobotę wszytko OK. Obraz taki że żona na mnie czekała w łóżku a jak bawiłem się pilotem. Ale o 8h już wszytko nadrobiłem :).
 
Do góry