Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Nka potrzebuje bardzo dokładnego ustawienia anteny, dlatego radziłbym najpierw spróbowac w milimetrach przekręcac antenę w poziomie. Istnieje również możliwośc regulacji konwerterem( przekręcamy leciutko w odwrotnym kierunku ruchu wskazówek zegara patrząc od czoła anteny), lub wysuwając -wsuwając konwerter w uchwycie przy czaszy.
 
Ostatnia edycja:

akedzior1

New member
arsenal Jeśli TVN HD będzie odbierał z problemam to wtedy spróbuj podregulować antenę

A programów i aktualizacji nie mogę pobrać bo jakość sygnału jest - 0
Spróbuje troche pokręcić ale wydaje mi się że najleprzym sposobem będze ustawić antene według słońca
Pan z obsługi takie coś mi polecił
azymut 6 stopni zachód
ustawienie anteny 30 do góry
i korekcje konewrterem 4 stopnie w lewo
 
Ostatnia edycja:

Draco22

New member
Draco22 napisał:
Witam,ponownie, scart tak chodzi, ale czy komponent tez? Czy HDMI i component działają również na przemian? czy ktos próbował już nagrywac przez component?mając podłączenie przez HDMI do tv?

Wiem ,że sam siebie cutuje,ale nie od nikogo nie mogę dowiedzieć się czy jest taka mozliwość aby nagrać jakikolwiek program z N-box na dvd HD?
 

GITAR

New member
...mam pytanko czy jak mam talerz na którym chodzi cyfra i jak załoze na ni zeza to n-ka też bedzie odbierała ok...czy też powinienem założyc nowy talerz....ps..jestem laikiem w tych sprawach wiec z góry dziekuje za podpowiedzi....

....poczytałem troche ten wątek i jużwiem że jest taka możliwość ...dzieki


proszę edytować posty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomeck

New member
zdecydowałem się nabyć to cudo

kupiłem dopiero wczoraj więc szukam kogoś kto potrafi to zainstalować (warszawa).

i od razu pierwszy zgrzyt: osoba polecona przez punkt sprzedaży życzy sobie 600 PLN za montaż. :twisted::twisted::twisted:
kurka, złote kable mają czy co?

poszukam chyba gdzieś indziej.
 

krukens

New member
tomeck napisał:
i od razu pierwszy zgrzyt: osoba polecona przez punkt sprzedaży życzy sobie 600 PLN za montaż. :twisted::twisted::twisted:
kurka, złote kable mają czy co?

poszukam chyba gdzieś indziej.

Aua!

Ja też się przymierzam do zakupu, dziś dzwoniłem w trzy miejsca u siebie (Kalisz) i cena instalacji to 150-170 zł. Szukaj gdzie indziej. :D
 

andy40

New member
Witam

Po waszych doświadczeniach, odrazu zrobiłem reanimację starej instalacji antenowej,zamówiłem montera wymiana konwertera+zeza na Astrę+ustawienie anteny.Części jego, za wszystko zapłaciłem 200zł.Co tam żyje się raz.
Ale za to SIŁA 99% JAKOŚĆ 99%.Podłączyłem N-boxa z tv LCD SHARP 32WD1E kablem HDMI(Tech-link za 100zł) wszystko zagrało od pierwszego razu,żadnych problemów
N-ka po HDMI jakość b.bodra ale nie rewelacyjna,HD super,a reszta myślałem że będzie lepiej.
Co do współpracy N-ki z TV po HDMI mam jedno ale,po włączeniu tunera nic,tuner się włącza,ale obrazu na tv niema.
Trzeba ręcznie przełączać wszystkie wejścia,a że hdmi jest na ETX 7, więc trzeba się troche naklikać.Nie wiem czy to wina kabla(Tech-link za 100 zł),czy ten tv SHARP 32WD1E poprostu tak ma.
Na n-ce na dzień dzisiejszy trochę się zawiodłem,myślałem że będzie lepiej.Pozostaje mi dialektować się programami HD.

Pozdrawiam
 

AmRoZ

New member
Heja ...

No więc po prawie 1 godzinnej walce z antena :p udało się złapać 60-70% sygnal ufff :) były chwile zwątpienia ...

Odbiera ładnie wszystko smiga ale mam jedno wielkie aleeeeee czy Wam tez ten BOX tak głośno łazi dla mnie to paranoja i juz po 1 nocy stało się uciążliwe . Na początku myślałem że to od telewizora słyszałem ze plazmy lubią sobie popiszczeć ale mówiono że prawie nie usłyszalne dla ucha a tu piszczy jak jakiś serwer ( komp ). musze całego boxa z prądu wyłączyć wtedy jest fajna cisza czy WY tez tak macie i czy to znaczy ze jest wadliwy box ? czy co ?
 

pmcomp

New member
AmRoZ napisał:
Heja ...

No więc po prawie 1 godzinnej walce z antena :p udało się złapać 60-70% sygnal ufff :) były chwile zwątpienia ...

Odbiera ładnie wszystko smiga ale mam jedno wielkie aleeeeee czy Wam tez ten BOX tak głośno łazi dla mnie to paranoja i juz po 1 nocy stało się uciążliwe . Na początku myślałem że to od telewizora słyszałem ze plazmy lubią sobie popiszczeć ale mówiono że prawie nie usłyszalne dla ucha a tu piszczy jak jakiś serwer ( komp ). musze całego boxa z prądu wyłączyć wtedy jest fajna cisza czy WY tez tak macie i czy to znaczy ze jest wadliwy box ? czy co ?

Masz nbox'a do wymiany.
Idź do punktu gdzie kupiłeś to Ci od ręki wymienią.
Pozdro
 

AmRoZ

New member
tak dzwoniłem własnię na infolinię Pani tam siedząca poinformowała mnie iż wymiana nastąpi bez problemu w obojętnie jakim autoryzowanym punkcie sprzedaży ...
 

jackuc

New member
Witam
od kilku dni mam n. Mój telewizor to JVC 37S60.
Na razie się przegryzam przez różne ustawienia i mam takie spostrzeżenia/pytania:

  • Kanały SD w 720P są chyba ciut lepsze niż w 1080i
  • Obraz po komponencie nieco inny niż po kablu hdmi, jakby cieplejszy
  • Słyszałem, że po jakiejś kolejnej poprawce softu obraz się pogorszył i faktycznie żyleta to to nie jest, szczególnie na SD
  • Mam z osiedlowej instalacji satelitarnej siłę 52% a jakość 72%, BER 5,4*10 -3 - czy te wartości są ok (dzisiaj słaba pogoda)
  • Czy to normalne, że jak np teraz jest mecz na nsport to po bokach są czarne pasy? Żadne ustawienia w dekoderze tego nie zmieniają? Taki sam obraz mam na TVN HD
  • Nie wiem co jest, ale denerwuje mnie to, że aby oglądać N muszę klikać na pilocie przez kolejne wejścia guzikiem AV. Telewizor nie przełącza się automatycznie na dekoder tak jak było to przy podłączeniu przez komponent. Czy przez złącze HDMI też to tak nie powinno działać?

Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Kanały SD w 720P są chyba ciut lepsze niż w 1080i
Kwestia telewizora wydaje mi się. ja mam tv z rozdziałką 720p a lepiej ogląda mi się w 1080i.
Obraz po komponencie nieco inny niż po kablu hdmi, jakby cieplejszy
U mnie akurat po componencie jest delikatnie gorzej.
Słyszałem, że po jakiejś kolejnej poprawce softu obraz się pogorszył i faktycznie żyleta to to nie jest, szczególnie na SD
Ja nie zauważyłem pogorszenia jakości obrazu. Chcesz mieć żyletę na kanałach SD na telewizorze LCD? Zapomnij.
Mam z osiedlowej instalacji satelitarnej siłę 52% a jakość 72%, BER 5,4*10 -3 - czy te wartości są ok (dzisiaj słaba pogoda)
Powinno wystarczyć jeśli TVNHD nie zrywa.
Czy to normalne, że jak np teraz jest mecz na nsport to po bokach są czarne pasy? Żadne ustawienia w dekoderze tego nie zmieniają? Taki sam obraz mam na TVN HD
Całkowicie normalne. Jak będzie mecz z dosyłem HD na nSport albo film w 16/9 lub w HD na TVNHD to obraz będzie na "full screen"
Nie wiem co jest, ale denerwuje mnie to, że aby oglądać N muszę klikać na pilocie przez kolejne wejścia guzikiem AV. Telewizor nie przełącza się automatycznie na dekoder tak jak było to przy podłączeniu przez komponent. Czy przez złącze HDMI też to tak nie powinno działać?
Jedne telewizory wykrywają aktywny HDMI inne nie. Mój też nie:(. Jeszcze jest kwetia czy nBox zapodaje sygnał " wzbudzający". Uprzedzam, że nie wiem czy to robi.
 

Draco22

New member
piszczenie n-box

Witam, mój n-box jak jest wyłączony oraz na wiekszości kanałów piszczy, jest to dosyc cichy sygnał ale w nocy uciażliwy, muszę odłączyć antenę aby p[rzestało. Wymieniłem już raz n-box na inny i wystepuję tak samo, natomiast w sklepie nie piszczał, i wymienili mi ale z oporami, bo nie było nic słychac. Może zależy to od konwertera? Sygnał mam siłę 92 a jakość 100%.
 

grzegorzkrysa

New member
Draco22 napisał:
Witam, mój n-box jak jest wyłączony oraz na wiekszości kanałów piszczy, jest to dosyc cichy sygnał ale w nocy uciażliwy, muszę odłączyć antenę aby p[rzestało. Wymieniłem już raz n-box na inny i wystepuję tak samo, natomiast w sklepie nie piszczał, i wymienili mi ale z oporami, bo nie było nic słychac. Może zależy to od konwertera? Sygnał mam siłę 92 a jakość 100%.

Kolego mam ten sam problem i szlag mnie trafia,a to dopiero pierwsza noc.
Może ktoś trafił na box-y które nie wydają żadnych dźwięków na czuwaniu.
pomocy.
 
Do góry