Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

grzegorzkrysa

New member
problem z n-ką

Zaobserwowałem,że tuner po wyłączeniu telewizora zastyga na ostatnio wybranym kanale nie daję się przełączyć i nie puszcza dźwięku przez łacze audio na wzmacniacz.Więc nie mam możliwości słuchania np muzyki bez wizji.To bardzo dziwne bo na syfsze nie było czegoś takiego wszystko działało(zresztą było tam sporo stacji radiowych).Jesli ktoś ma podobne spostrzeżenia proszę o pomoc.Może da się to jakoś obejść?
 

rafal11998

New member
To bardzo dziwne bo u mnie takich problemów nie ma. Dodam że dzwięk idzie u mnie kablem optycznym i przy wyłączonym tv moge zmieniac kanały do woli i głos jest zawsze.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
grzegorzkrysa napisał:
Zaobserwowałem,że tuner po wyłączeniu telewizora zastyga na ostatnio wybranym kanale nie daję się przełączyć i nie puszcza dźwięku przez łacze audio na wzmacniacz.Więc nie mam możliwości słuchania np muzyki bez wizji.To bardzo dziwne bo na syfsze nie było czegoś takiego wszystko działało(zresztą było tam sporo stacji radiowych).Jesli ktoś ma podobne spostrzeżenia proszę o pomoc.Może da się to jakoś obejść?

A tak z ciekawości - jak masz podłączoną N do telewizora??
 

grzegorzkrysa

New member
pooh1968 napisał:
A tak z ciekawości - jak masz podłączoną N do telewizora??
Połączyłem Hitka 42A01 przez HDMI a audio do wzmacniacz przez czincz.Jak wyłączę obraz automatycznie zanika dzwięk idący na wzmacniacz.Próbowałem coś zmienić w ustawieniach n boxa.Lipa tam nic nie ma.Mój entuzjazm do n-ki słabnie.:(
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli masz połączone przez HDMI to tak jest, po wyłączeniu TV robi się błąd HDCP i dźwięk zanika. Jeżeli chcesz słuchać muzyki przy wyłączonym TV to musisz n-box klawiszem RES ustawić na niską rozdzielczość SD1. PZDR
 

pos

New member
grzegorzkrysa napisał:
Zaobserwowałem,że tuner po wyłączeniu telewizora zastyga na ostatnio wybranym kanale nie daję się przełączyć i nie puszcza dźwięku przez łacze audio na wzmacniacz.Więc nie mam możliwości słuchania np muzyki bez wizji.To bardzo dziwne bo na syfsze nie było czegoś takiego wszystko działało(zresztą było tam sporo stacji radiowych).Jesli ktoś ma podobne spostrzeżenia proszę o pomoc.Może da się to jakoś obejść?

Witaj,

w N-ce też jest ogromna ilośc stacji radiowych nadających poprzez internet, tzw. N-radio. Wystarczy, że podłączysz N-boxa do łącza internetowego i będziesz miał kilka setek różnych stacji radiowych.

Pozdrawiam,
Paweł
 

grzegorzkrysa

New member
pooh1968 napisał:
Jeżeli masz połączone przez HDMI to tak jest, po wyłączeniu TV robi się błąd HDCP i dźwięk zanika. Jeżeli chcesz słuchać muzyki przy wyłączonym TV to musisz n-box klawiszem RES ustawić na niską rozdzielczość SD1. PZDR
Dziękuję.Sprawdziłem i działa.Jeden problem mniej.
 

grzegorzkrysa

New member
pos napisał:
Witaj,

w N-ce też jest ogromna ilośc stacji radiowych nadających poprzez internet, tzw. N-radio. Wystarczy, że podłączysz N-boxa do łącza internetowego i będziesz miał kilka setek różnych stacji radiowych.

Pozdrawiam,
Paweł
Witam

Wiem,tylko jak jest z tym podłączeniem?.Pewnie potrzebny jest nowe adres IP a jeśli dobrze rozumuję to dodatkowa opłata dla sieci osiedlowej,a może się mylę,to w takim razie prosze o poradę.
Mam jeszcze jedno dziwne spostrzeżenie.Najlepszy obraz po HDMI daje ustawienie n boxa na 576p,a panel Hitka to 1024x1080 wię teoretycznie skalowanie do 1080 powinno dawać lepsze rezultaty.Może ktoś przybliży temat bo bardzo mnie intryguje.Tak z ciekawości


ORTOGRAFIA!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pos

New member
grzegorzkrysa napisał:
Witam

Wiem,tylko jak jest z tym podłączeniem?.Pewnie potrzebny jest nowe adres IP a jeśli dobrze rozumuję to dodatkowa opłata dla sieci osiedlowej,a może się mylę,to w takim razie prosze o poradę.

Nie wiem, jak masz skonfigurowaną sieć osiedlową, do której jesteś podłączony.

Jeżli masz przypisany stały, wewnetrzny adres w tej sieci, wystarczy jak w ustawieniach internetu w n-box wprowadzisz ten adres w konfiguracji ręcznej internetu, wraz z pozostałymi parametrami jak: maska podsieci, brama, DNS 1 i 2. Kłopot w tym, że za każdym razem będziesz musiał przełączać kabelki pomiędzy n-box a kompem i będziesz miał albo internet w kompie albo n-radio w n-box.
Problem może się pojawić, jeżeli dodatkowo sieć zabezpieczona jest po adresach Mac kart, wtedy będziesz musiał zgłosić adminowi nowe urzędzenie (nowy adres Mac karty Twojego n-box'a).

Jeżli masz w domu switch lub router i dzielisz połaczenie na kilka kompów w domu, to zupełnie nie ma problemu, bo wystarczy jak podepniesz kabelek ze switcha/routera do n-box'a i uruchomisz automatyczną konfigurację połaczenia w n-box.

Jeszcze inna możliwa konfiguracja, to jeżeli masz kompa stacjonarnego, do którego podłaczony jest internet i masz w nim jeszcze jedną wolną kartę sieciową poza tą, do której idzie kabel z sieci osiedlowej (można za niewielkie pieniądze dokupić dodatkową kartę sieciową), to możesz wykorzystać opcję dzielenia łącza internetowego dostępną w systemie operacyjnym. Minus tej konfiguracji jest taki, że jak będziesz chciał słuchać radia z n-box, to komp będzie musiał być włączony... inaczej nie będzie internetu.

No to tak pokrótce tyle...... jak by co, to daj znać..... będziemy coś radzić ...... ;)

Pozdrawiam,
Paweł
 

grzegorzkrysa

New member
Witam
Dziękuję to dość wyczerpująca odpowiedź.Może moję kolejne pytanie będzie głupie,więc proszę o wyrozumiałość.Załóżmy,że mam już n-boxa podpiętego do sieci,to sygnał radia idzie przez internet czy satelitarnie a łącze służy tylko do wybrania stacji i ściągnięcia listy?
Bo jeśli sygnał ma do mnie dojsć po tym dziadowskim interneci,który jest u mnie to mogę sobie od razu podarować.(Między 21.00 a 12.00 żadnych ograniczeń i net zamulony do tego stopnia że czasem pokazuje jego brak!!!):(
Pozdrawiam Grzegorz



Pawle jesli dobrze zrozumiałem "KD-szukam",to w dziedzinie dźwięku ja moge być pomocny.Określ tylko swój budżet do kina domowego a przekonam cię do dobrego stereo.:eek:k:
pozdrawiam Grzegorz

grzegorzkrysa napisał:
No to tak pokrótce tyle...... jak by co, to daj znać..... będziemy coś radzić ...... ;)

Pozdrawiam,
Paweł
Witam
Dziękuję to dość wyczerpująca odpowiedź.Może moję kolejne pytanie będzie głupie,więc proszę o wyrozumiałość.Załóżmy,że mam już n-boxa podpiętego do sieci,to sygnał radia idzie przez internet czy satelitarnie a łącze służy tylko do wybrania stacji i ściągnięcia listy?
Bo jeśli sygnał ma do mnie dojsć po tym dziadowskim interneci,który jest u mnie to mogę sobie od razu podarować.(Między 21.00 a 12.00 żadnych ograniczeń i net zamulony do tego stopnia że czasem pokazuje jego brak!!!):(
Pozdrawiam Grzegorz[/quote]

Witam

Pawle napisz co o tym sądzisz

pozdrawiam


EDIT: Proszę nie pisać jednego posta pod drugim, jest opcja edytuj. Nie wolno cytować samego siebie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pos

New member
Witaj,

niestety, radio idzie z internetu i jeżeli masz cienkie łącze, to będzie się mocno przycinało.....
Poza tym, korzystając z n-radio przy cienkim łaczu zapomnij o korzystniu z internetu w kompie :(

Swoją drogą, to też nie rozumiem dlaczego n-ka nie nadaje żadnych stacji radiowych FTA z satelity.

Pozdrawiam,
Paweł
 

pos

New member
jarmalik napisał:

Zgadza się, ale biorąc pod uwagę to, jakie są zasoby stacji radiowych FTA na satelicie, uważam że można w przypadku n-ki użyć stwierdzenia, że nie nadaje "żadnych". C+ pod tym względem ma szerszą ofertę.
Z drugiej strony, po co obciążać łacze internetowe, skoro na satelicie są kanały radiowe FTA, w dodatku "free of charge" .... osobiście nie rozumiem takiej polityki n-ki w tym zakresie.
Natomiast ja wybrałem n-kę nie ze względu na radio, tylko na ofertę TV i problem z mniejszą ilością stacji radiowych w n-ce niż np. C+, był dla mnie nieistotny.

Pozdrawiam,
Paweł
 

PrMaX

New member
grzegorzkrysa napisał:
Witam

A ja wybrałem n-kę ze względu na dekoder ze skalerem.(Za darmo-teoretycznie)
Olałem cyfrę(nauczyli mnie tego):grin:

Pozdrawiam
Tylko po ostatniej zmianie oprogramowania skaler nie za dobrze działa.
I nie jest to tylko moja opinia ale także innych abonentów "n", którzy nie jeden raz wypowiadali się na ten temat na innych forach.
Jako test włącz "setup" i sprawdź czy logo "n" w dolnym lewym rogu jest okrągłe czy lekko rozciągnięte...
 

AZAZEL

New member
Posiadam n-box,po ostatnim dodaniu kanałów jakośc kanałów hd jak i sd mocno spadła,obraz jest jakby ziarnisty i to nawet na kanałach z astry. przed aktualizcją kanałów 1 grudnia było ok. zastanawiam się czy n-box mi sie schrzanił, czy to wina softu.
 

fires

New member
zielony...

Witam
Jestem totalnie zielony w dziedzinie telewizji cyfrowych
Zamierzam kupić n'ke i mam parę pytań:

- Czy wszytkie programy bądą po polsku (pakiet hity filmowe oraz nauka, kultura i świat + info. i rozrywka)?
- Zamierzam kupić telewizor lcd 26-32", czy będzie on odpowiedni do n (jak się będzie sprawować w programach HD i zwyłych ?
- Czy n daje również staelitę? Czy może trzeba samemu kupic? Jeśli daję swoją to czy jest możliwy odbiór kanałów z satelity Astra?
- Czy w obecnej promocji płace tylko abonament za wybrane pakiety (2 pakiety)? Recorder i 3 miesiace są darmowe?

Proszę o wyrozumiałość i dzikuję z góry za odpowiedź
Pozdrawiam
 

autorus

New member
fires napisał:
Witam
Jestem totalnie zielony w dziedzinie telewizji cyfrowych
Zamierzam kupić n'ke i mam parę pytań:

- Czy wszytkie programy bądą po polsku (pakiet hity filmowe oraz nauka, kultura i świat + info. i rozrywka)?
TAK


- Zamierzam kupić telewizor lcd 26-32", czy będzie on odpowiedni do n (jak się będzie sprawować w programach HD i zwyłych ?

Im większy tym lepszy

- Czy n daje również staelitę? Czy może trzeba samemu kupic? Jeśli daję swoją to czy jest możliwy odbiór kanałów z satelity Astra?

Kup swoją będziesz miał lepszy sygnał, najlepiej 100cm


- Czy w obecnej promocji płace tylko abonament za wybrane pakiety (2 pakiety)? Recorder i 3 miesiace są darmowe?

Jeśli bierzesz pakiet z recorderem to na pewno płacisz jeszcze za vod 40zł mies.

Proszę o wyrozumiałość i dzikuję z góry za odpowiedź
Pozdrawiam

To by było na tyle :)

Autorus
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry