Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

arsenal

Moderator
VIP
Musisz mieć wolne, niczym nie zasłonięte niebo, na południu a dokładnie na południowym wschodzie. Jeśli sie nie znasz na ustawianiu anten satelitarnych poproś kogoś kto wie coś na ten temat. Niech oceni czy jest możliwy montaż anteny w twoim domu.Jeśli zamierzasz mieć N gorąco polecam zatrudnienie fachowca od montarzu i zakup anteny o srednicy minimum 80 cm+ konwerter Twin i od razu położenie 2 kabli antenowych. Tak na przyszłość.
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja tam może i nie wiem. Panowie z Eutelsata i Astry chcieli chyba by ich satelity były na pozycjach 19,2' E i 13'E?:p
 

marcinnn6

New member
n

witam, z tego co czytam tutaj to najlepiej, kupic samemu antene z konwerterem TWIN, ale moje pytanie jest nastepujace: jesli mam dwa telewizory w dwóch pokojach , co trzeba zrobic zeby na kazdym miec N, ale zeby móc ogladac co innego. Trzeba miec dwa n - boxy i placic dwa abonamenty???
 

koven

New member
Jeśli dobrze pamiętam, to na chwilę obecną nie możliwe jest stosowanie splitera jak to się robi przy cyfrze+. Może za jakiś czas, jak rozpracują n'kę da się to zrobić w podobny sposób
 

Fatal1ty

New member
JEJ!!! Ale wy doinformowani jesteście ;). N wprowadza w prawdopodobnie na początku października a na 100% mna jesieni tego roku usługę MULTIROOM!
Placisz większą aktywacje, dostajesz dwa dekodery, ogladasz na 2 TV różne kanały i PŁACISZ 1 ABONAMENT!
 

iqpablo

New member
Fatal1ty napisał:
JEJ!!! Ale wy doinformowani jesteście ;). N wprowadza w prawdopodobnie na początku października a na 100% mna jesieni tego roku usługę MULTIROOM!
Placisz większą aktywacje, dostajesz dwa dekodery, ogladasz na 2 TV różne kanały i PŁACISZ 1 ABONAMENT!

cool :p :) ;)
 

Pioro

New member
mam pytania odnosnie n-ki:
czy jak wybiore dwa pakiety to mam tylko kilkanascie programow? czy orpocz tego sa inne?
potrzebny jest talerz? czyli jak wybiore dwa pakiety to place zalozmy tylko 30 zl za abonament czy sa jakies inne jeszcze oplaty?
 

Fatal1ty

New member
Jak wybierzesz dwa pakiety to dostajesz jeszcze pakiet informacja i rozrywka i mase zagranicznych kanałów plus gratis np. Vive Polska.
Talerz no musisz miec bo to TV sat. A teraz jest promocja ze jak wybierzesz 3 pakiety czyli 48zł, to w zaleznosci od dlugosci umowy dostaniesz przez 3 lub 6 miesiecy wszystkie pakiety za cene 3.
 

Draco22

New member
Podłączenia

Witam posiadaczy N-box, mam pytanie natury technicznej, jak podłączysz n- box do tv po złączu HDMI, i dodatkowo nagrywarke dvd HDD podłączysz po komponencie, to sygnał też bedzie tu i tu,czyli i w tv i w nagrywarce? Bo jak nagrać inaczej sygnał?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Z tego co mi wiadomo to nagrywanie z nboxa możliwe jest tylko przez złącze scart. W przypadku połączenia z Nboxem kablem HDMI złącze scart jest nieczynne i tak samo w przypadku gdy działa złącza scart , połączenie po HDMI też będzie w tej chwili nieczynne.W sumie działają zamiennie.
 

krecha2

New member
witam mam pytanie do posiadaczy N-ki ile macie programow w HD chodzi mi o wszystkie programy niewazne czy polskie czy zagraniczne ile programow mozna zobaczyc w HD dzieki N ..
 

małpotarny

New member
Witam.

Hot Bird
TVN jest HD testowo na innym kanale niż tvn SD.
MGM jest HD
Dicovery HD
Nsport HD

FTA
Jakieś francuskie NRJ12 i NRJ HITS nawet nie wiem z jakiego satelity

z Astry
SAT 1 HD
Pro Sieben HD
ANIXE HD
ASTRA HDTV PROMO

Możę jeszcze coś jest, ale nie zauważyłem.
 

Draco22

New member
diana napisał:
Witam
Z tego co mi wiadomo to nagrywanie z nboxa możliwe jest tylko przez złącze scart. W przypadku połączenia z Nboxem kablem HDMI złącze scart jest nieczynne i tak samo w przypadku gdy działa złącza scart , połączenie po HDMI też będzie w tej chwili nieczynne.W sumie działają zamiennie.

Witam,ponownie, scart tak chodzi, ale czy komponent tez? Czy HDMI i component działają również na przemian? czy ktos próbował już nagrywac przez component?mając podłączenie przez HDMI do tv?
 

akedzior1

New member
Prożba o pomoc

Witam jestem nowy i trochę zielony.



Po uruchomieniu n wyskakuje mi od razu takie okno ustawienie anteny.
Konfiguracja ------------- Bez DiSEgC
siła -83
jakość - 0
Po wciśnieciu czerwonego przycisku zaawansowane
Konfiguracja LNB
Typ LNB ------------- Uniwersalny
Niskie pasmo(Mhz) 9750
Wysokie 10600
Chciałem dodac że antenę mam 90 i konwerter po dekoderze Polsatu była ustawiona na HodBirda
Moje pytanie jest czy ten konwerter jest dobry czy nie bo nie wiem czy mam regulowac jeszcze antena.
Prosił bym o odpowiedz.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jest dobry więc nic nie zmieniaj w zaawansowanych i nie ruszaj anteny. Jeśli TVN HD będzie odbierał z problemami to wtedy spróbuj podregulować antenę.
 
Do góry