Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

G

Grant2008

Guest
Ups

Dziękuję Kiki za odpowiedź, która mocno zbliża mnie do 8102
 

accu

New member
Bez reklam
Pytanie do Accu,
Patrząc na poprzednie LATA TV, modele Sony naprzemiennie w tym roku będą miały montowane matryce IPS (2014 - IPS, 2015-va, 2016-ips oprócz serii 93 i zd, 2017 - va). Pytam bo LG wszem i wobec ogłasza że matryce IPS 2018 w serii SUHD będą full Led co pokrywa się z zapowiedziami Sony (full Led) co do ich modeli, jeżeli to prawda to czy będą RBGW CZY RBG.

POZDRAWIAM

Witam uprzejmie,
Z tego co mnie jest wiadome w serii telewizorów LCD Ultra HD firmy Sony XF9005 tj . Sony KD-75XF9005 , Sony KD-65XF9005 , Sony KD-55XF9005 , Sony KD-49XF9005 będą montowane
matryce typu MVA firmy AUO i Samsung 120/100 Hz . Wszystkie telewizory w tej serii mają podświetlenie FALD . Ile stref mają : 65" ma ich 60 , w pozostałych tj. 75", 55" i 49" ilości stref ile mają , nie znam . :neutral:
O matrycach w innych seriach telewizorów firmy Sony celowo nie piszę , bo ten wątek ich nie dotyczy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

nomnom

New member
Jest już test na konkurencyjnym forum, w skrócie lepiej ale bez szału. Trzeba czekać na ceny bo mają być niskie+jakaś promocja na premierę w sklepach.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dodam tylko , że na konkurencyjnym forum testowany był telewizor Ultra HD LCD firmy Sony KD-55XF9005.
Szkoda , że testerzy się spieszyli z zrobieniem tego testu , sam jeden z testerów o tym pisze w rozdziale : Równomierność ekranu . :-|
Należy jednak się cieszyć , że został przedstawiony i warto się z nim zapoznać .
Zachęta testujących do zakupu "pozostaje kupić ekran i cieszyć się bardzo wysoką jakością obrazu" brzmi" ładnie" .
Czekam cierpliwie na inne , kolejne testy telewizorów Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest już test na konkurencyjnym forum, w skrócie lepiej ale bez szału. Trzeba czekać na ceny bo mają być niskie+jakaś promocja na premierę w sklepach.

Przekonamy się jaka to promocja będzie :)

Co do testów to ja wolałbym żeby testowali tv na 65 calach.. w chwili obecnej jest to chyba jeden z najbardziej popularnych rozmiarów. :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Generalnie stagnacja, XF90 to taki TV pomiędzy XE90 i XE93
To już lepiej kupić chyba XE93 bo będzie pewnikiem tańszy od XF90 .
 

barburian

New member
Bez reklam
XE90 : Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) 4 700:1 Kontrast w filmach (więcej – lepiej)średni: 21 500:1 max: 47 100:1 min: 4 200:1

XF90 : Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) 3 500:1
Kontrast w filmach (więcej – lepiej) średni: 22 200:1 max: 41 000:1 min: 3 200:1

Jedynie w HDR XF90 jest lepszy i w tym że ma Dolby Vision tak w skrócie.
 

bartfine

Member
Dziwnym trafem nie pokazali tego XF90 u siebie że tak powiem na warsztacie na żywo,tak jakby w ogólę go nie mieli i chcieli być tylko pierwsi i wyprzedzić konkurencje (coś mi tu śmierdzi).Test nie przypadł mi do gustu a czekałem na niego. Zdjęćia jakoś tak podobne,mam wrażenie że już je gdzieś widziałem.Inny internauta też to zauważył w komentarzach pod testem(pozdrawiam).Czekam na test na naszym forum:)).
 

barburian

New member
Bez reklam
Cena

Jaka cena xf90 w 75 calach?


We Włoszech i Austrii cena skalkulowana w przedsprzedaży na 4600 Euro za 75 cali
w przeliczeniu na PLN przy kursie 4,2 - 19400
Czyli zakładam cenę w Polsce 19900 lub 18900

Bez zastanowienia bym brał 75XE9405 lub Samsunga 78KS9500 z dostępnych TV
 
Do góry