Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DzaceQ

Banned
Mam ten sam problem. Mozna powiedziec, ze pewnym rozwiazaniem jest zwiekszenie jasnosci (do 75-79) i niewielkie przsuniecie gammy. Najbardziej daje mi sie we znaki ta niska rozdzielczosc czarnego i jak mowisz "rdzawy rudy" w ciemnych scenach i np. na wlosach. Najbardziej jest to widoczne w materialach HDR.

W recenzji mozna wyczytac "Jedynym niuansem, którego nie dało się rozwiązać nawet kalibracją jest zaniżona ilość detali w czerniach. Telewizor z jakichś przyczyn gubił około 8 najciemniejszych tonów szarości. By to zjawisko wyeliminować, należałoby podnieść wartość „Jasność” aż na 70, co nie wchodzi w grę, bowiem pozbawi obraz kontrastowości."

Moze sie ktos jeszcze do tego odniesc?

Mam nadzieje, ze przyszle aktualizacje wyeliminuja ten problem (o ile nie jest to problem sprzetowy).
W kalibracji wyłączają lokalne wygaszanie, osobiście kompletnie nie podoba mi się taki obraz coś co jest zaletą tego tv jest wyłączone. Nie dla mnie jadę na swoich ustawieniach i jest bardzo ok.
 

KenAdams

New member
Uzywam wlasnych ustawien, oraz lokalne wygaszanie mam zawsze wlaczone (byl to glowny powod kupna tego modelu) takze dalej nie wiadomo co powoduje takie problemy z ciemnymi fragmentami obrazu. Kalibracja prawdopodobnie jeszcze bardziej poglebia problem, poniewaz tylko nienaturalne podbicie jasnosci powoduje lekka poprawe.
 

Qn666

New member
Faktycznie NTFS działa. Poniżej odpowiedź Philipsa w tej sprawie. Szkoda, że NTFS to typowo windowsowy format plików i nie jest obsługiwany przez Apple;)

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia.

Telewizor odczyta tylko format USB fat32 lub ntfs.
Poniżej zamieszczam formaty multimedialne, które obsłuży telewizor.


Zastosowania multimedialne

•Odtwarzane formaty wideo: Kontenery: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1, HEVC (H.265), VP9

•Obsługiwane formaty napisów: .SRT, .SUB, .TXT, .SMI

•Odtwarzane formaty muzyki: AAC, MP3, WAV, WMA (od wersji 2 do wersji 9.2), WMA-PRO (wersja 9 i 10)

•Odtwarzane formaty obrazów: JPEG



Jeżeli nie posiadają państwo żadnych więcej pytań, życzę miłego dnia.
Proszę użyć opcji "Odpowiedz" w celu zachowania ciągłości korespondecji, proszę równiez nie zmieniać tematu wiadomości.

W najbliższym czasie mogą państwo otrzymać ankietę dotyczącą udzielonej przeze mnie porady. Wypełnienie jej i wszelkie komentarze byłyby niezwykle pomocne w naszych staraniach o utrzymanie jak najwyższej jakości obsługi. W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań prosimy o dalszy kontakt.


Z poważaniem,
Joanna Chodyra
Biuro Obsługi Klienta

Philips Polska Tel: 22-397-15-04
Czynne od PN do PT w godzinach 8:00 - 18:00
www.philips.com/TVsupport
 

Glidechris

New member
Dzień dobry użytkownicy 65PUS8102/12

Dzień Dobry,
Chciałem sie przywitać, jako nowy członek forum, "Cześć". Też planuje zakup w ciągu 2-3 tyg modelu tego Tv 65PUS8102/12 jednak pozostaje dylemat czy nie lepszy byłby w wersji 65PUS8602/12
(oczarował mnie efekt ambilight w Philipsie). Czytając tu to forum , troszkę za głowę się łapię i zastanawiam jak to może być, że TV za ponad 6-7 tys ma jakiekolwiek problemy z podłączeniem słuchawek bluetooth czy problemy z obrazem czyli dodatkowa kalibracja, jakością wyświetlania obrazu i płynność oraz klatkowania,transfer graniczenie do 20mbps 4k, problem z upłynniaczem , problemy softu , gubienie WiFi, wybieranie głosowe i przycinanie pilota, banding i efekt brudnego ekranu, dse , HDR niewyregulowany do treści, diody ambi zapadnięte w obudowę czy kto wie jeszcze co :/ np. TV z czyjegoś zwrotu dostać lub skarpeta masować matrycę - czy to jakieś voodoo :) haha, takie problemy mogą występować w budżetowych TV 2-3 tyś, a tu jak widać odwrotnie wszystko, słabo.
Wracając do pytania ,który warto kupić, dodam, że mam w planach za jakiś czas dokupić soundbara z subwooferem i czy ktoś już instalował dodatkowa pamięć do TV 65PUS8102 na aplikację ?
Czy można by było z Panem Kiki porozmawiać na temat kupna TV ale zaktualizowanego na max wraz z pilotem, wykalibrowanego, wgrane terrarium :) czy cokolwiek to jest itd, chodzi o wyeliminowanie efektu wkur...enia, że wydało się tyle pieniędzy na bubla ?
Pozdrawiam
Krzysiek
PS. Dobrze by było gdyby inżynierowie z Philipsa to forum czytali :)
 

Robsto

Member
Krzysztofie - przepiękne zsumowanie wszelakich problemów użytkowników TV niniejszego wątku :)


Wysłane za pomocą Tapatalk
 

andrep

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podsumowanie na szczęście mnie nie dotyczy, to czego ja używam w tym TV działa super , i jestem zadowolony z zakupu.
 

zygi125

New member
Witam serdecznie,
mam pytanie do użytkowników tego modelu- czy może ktoś podesłać linka do programu do edycji listy kanałów. Znalazłem programik Philips Channel Editor wersja 6.61 ale niestety po zaimportowaniu listy z pena mam komunikat o braku kanałów. Chciałbym uporządkować listę z satelity (2tyś. kanał). Z góry dziękuje za pomoc.
 

2018

New member
" HDR niewyregulowany do treści, diody ambi zapadnięte w obudowę "
Widzę, że kisiu tu jest obecny ( szef i bajerant ) i ma tu swoje udziały. Zapadnięte linie AMILIGHT są tylko w jednym egz. wystawowym w Warszawie. Łatwo ustalić kto to robi i kto to promuje.
 

rkrz

New member
Witam,

Czy ktoś orientuje się jaki format plików czyta ten TV? Z tego co zauważyłem nie czyta exFAT. Przeczytał tylko pendrvie w formacie FAT32 ale wtedy nie wgram plików o większej wielkości. Miał ktoś taki problem?
mam ten sam problem, czy uzyskałeś info jak ten problem rozwiązać?
 

DzaceQ

Banned
Dzień Dobry,
Chciałem sie przywitać, jako nowy członek forum, "Cześć". Też planuje zakup w ciągu 2-3 tyg modelu tego Tv 65PUS8102/12 jednak pozostaje dylemat czy nie lepszy byłby w wersji 65PUS8602/12
(oczarował mnie efekt ambilight w Philipsie). Czytając tu to forum , troszkę za głowę się łapię i zastanawiam jak to może być, że TV za ponad 6-7 tys ma jakiekolwiek problemy z podłączeniem słuchawek bluetooth czy problemy z obrazem czyli dodatkowa kalibracja, jakością wyświetlania obrazu i płynność oraz klatkowania,transfer graniczenie do 20mbps 4k, problem z upłynniaczem , problemy softu , gubienie WiFi, wybieranie głosowe i przycinanie pilota, banding i efekt brudnego ekranu, dse , HDR niewyregulowany do treści, diody ambi zapadnięte w obudowę czy kto wie jeszcze co :/ np. TV z czyjegoś zwrotu dostać lub skarpeta masować matrycę - czy to jakieś voodoo :) haha, takie problemy mogą występować w budżetowych TV 2-3 tyś, a tu jak widać odwrotnie wszystko, słabo.
Wracając do pytania ,który warto kupić, dodam, że mam w planach za jakiś czas dokupić soundbara z subwooferem i czy ktoś już instalował dodatkowa pamięć do TV 65PUS8102 na aplikację ?
Czy można by było z Panem Kiki porozmawiać na temat kupna TV ale zaktualizowanego na max wraz z pilotem, wykalibrowanego, wgrane terrarium :) czy cokolwiek to jest itd, chodzi o wyeliminowanie efektu wkur...enia, że wydało się tyle pieniędzy na bubla ?
Pozdrawiam
Krzysiek
PS. Dobrze by było gdyby inżynierowie z Philipsa to forum czytali :)
Nie znajdziesz tv idealnego każdy będzie miał jakieś kwiatki tak czy siak kupiłbym go drugi raz :)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie jak wam ten tv się sprawuje jak płynność, jaki ma inp lag ma ? Jak jakoś gier na ps4 pro ? Jak wyglądaja na nim mecze piłki nożnej. Jaka jest jakoś filmów uhd hdr?
 

DzaceQ

Banned
Nie wiem czy było ale zainstalowałem HBO GO na tym tv i sprawuje się świetnie, ale zalecam wyłączenie automatycznych aktualizacji bo ponoć na android 7 apka narazie nie działa. Swoją drogą czy będzie w ogóle android 7 do tego tv?
 

KenAdams

New member
Panowie jak wam ten tv się sprawuje jak płynność, jaki ma inp lag ma ? Jak jakoś gier na ps4 pro ? Jak wyglądaja na nim mecze piłki nożnej. Jaka jest jakoś filmów uhd hdr?

Input lag jest dosyc niski (dla casuala) bo wynosi ok 30ms z tego co pamietam. Fajnym bajerem jest to ze nawet w trybie z uplynniaczem lag jest dalej akceptowalny.
Mimo ze uplynniacz jest niestety bardzo slaby w tym Phillipsie, to fajnie sobie pograc np. w Uncharted 4 w 60fps, albo w Crasha gdzie jest lock na 30fps ;)

BTW. Podlaczajac (mocny) PC do TV polecalbym wylaczyc uplynniacz i uruchomic soft SVP (darmowy) ktory to dziala o niebo lepiej, ale to tylko jesli chodzi o filmy po hdmi.

Co do pilki noznej to nie ogladalem, ale zakladam ze z tym daremnym uplynniaczem bedziesz mial widoczne 2 pilki, ale moze wypowie sie ktos kto to sprawdzil.

Filmy HDR calkiem spoko, ale jest problem z detalami w czerniach.
 
Do góry