Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
No cóż teraz nie pozostaje mi nic innego jak dalej czekać, krew człowieka zalewa zwłaszcza że tv nie miał ani dwóch miesięcy, nie rozumiem dlaczego serwis na statusie pisze wymiana a sklep wysłał mi info sms naprawa jakieś nieporozumienie dodatkowo przekroczyli termin 14 dni na odpowiedź. Dwa tygodnie już bez sprzętu a zapowiada się minimum drugie tyle. Co do serii to. Chyba nie ma reguły ja miałem jedna z nowszych tutaj i klops.
Kiki a Ty dostałeś jakąś odpowiedź w tej sprawie?

DzaceQ, ponawiam swoj wpis bo wlasnie zauwazylem ze moj poprzedni zostal nie wiedziec czemu wywalony. Pisales wczesniej ze "masowanie" pomoglo i efekt tzw. brudnego ekranu zniknal. co sie stalo ze jednak oddales do serwisu? czy dotyczy to czegos innego?
 

DzaceQ

Banned
Ja miałem kompletnie inny problem a mianowicie plamę na ekranie nazywają też to kurzem na to nie ma rady. Nieszczelność prawdopodobne. To o czym mówisz to banding i z tego co wiem to przetarcie może pomóc gdy są jakieś naprężenia matrycy i efekt pionowych pasów tj banding znika.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
jakie zalecacie ustawienia "czyszczenie obrazu" podczas codziennego ogladania tv cyfrowej (karta CAM) np. dla filmow lub przy meczach?
ja mam red. szumow - MIN / mpg - MIN.

U.mnie jedno i drugie wyłączone.
Obraz po aktualizacji MEGA !!!
Banding jest w każdym mniejszy lub większy - taka przypadłość tej technologii - u mnie znikomy.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ja miałem kompletnie inny problem a mianowicie plamę na ekranie nazywają też to kurzem na to nie ma rady. Nieszczelność prawdopodobne. To o czym mówisz to banding i z tego co wiem to przetarcie może pomóc gdy są jakieś naprężenia matrycy i efekt pionowych pasów tj banding znika.

tak, masz racje chodzilo mi o banding.(doczytalem terminologie w necie).
u mnie dziwna rzecz - niby w testach na banding na you tube widac skaze ale podczas meczow i codziennego ogladania tv ten efekt jest wrecz prawie niewidoczny. i to najwazniejsze ze na co dzien ten efekt jest minimalny wiec te testy chyba sa malo miarodajne. zycze powodzenia zebys otrzymal sztuke (nowy lub po naprawie) w jak najlepszym stanie. Faktycznie kazdy lcd ma jakies wady. trzeba miec farta i trafic na jak najmniej "usterek". ja mam traume na banding po poprzedniku (LG65SJ800V). Efekt bandingu u mojego filipka w porownaniu do LG to lazur ale przewrazliwienie zostalo. Dawaj znac co i jak. Pozdr.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
A co ma czyszczenie obrazu do ruchu ?
Mówisz o innych ustawieniach.

wg moich obserwacji przy slabych zrodlach emisji wlaczenie mpg poprawia plynnosc. Ustawienia "ruch" sluza bardziej stalej stabilnosci obrazu. Ale w przypadku emisji najwyzszej jakosci (konsola, 4k HDR, netflix, blu ray) obie funkcje (szumy i mpg) jak najbardziej powinny byc na OFF. Pozdr
 

DzaceQ

Banned
tak, masz racje chodzilo mi o banding.(doczytalem terminologie w necie).
u mnie dziwna rzecz - niby w testach na banding na you tube widac skaze ale podczas meczow i codziennego ogladania tv ten efekt jest wrecz prawie niewidoczny. i to najwazniejsze ze na co dzien ten efekt jest minimalny wiec te testy chyba sa malo miarodajne. zycze powodzenia zebys otrzymal sztuke (nowy lub po naprawie) w jak najlepszym stanie. Faktycznie kazdy lcd ma jakies wady. trzeba miec farta i trafic na jak najmniej "usterek". ja mam traume na banding po poprzedniku (LG65SJ800V). Efekt bandingu u mojego filipka w porownaniu do LG to lazur ale przewrazliwienie zostalo. Dawaj znac co i jak. Pozdr.
Dzięki, jeśli podczas normalnego oglądania banding jest mało zauważalny to nie ma czym się przejmować, testy to testy inna bajka, mój niestety podczas normalnego oglądania powodował mega negatywne uczucia z powodu plamy przez co człowiek nie mógł się skupić na swobodnym spożywaniu treści :)
 

DzaceQ

Banned
Zna się ktoś na tych statusach serwisu?
Wymiana NSE (zgłoszona)
Wymiana NSE (czeka na info)
Dostawa (oczekująca)
Jak to rozumieć? Sklep dalej twierdzi że to naprawa jednak takiego statusu nie widziałem na stronie serwisu.
 
Ostatnia edycja:

xMaraSSx

New member
Mój TV wrócił wczoraj z serwisu, usterka naprawiona. Dziś zaaplikowałem mu moduł CAM NC+ i jak na razie wszystko działa git. Już się nie mogę doczekać wieczornej Ligi Mistrzów w 4K.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mój TV wrócił wczoraj z serwisu, usterka naprawiona. Dziś zaaplikowałem mu moduł CAM NC+ i jak na razie wszystko działa git. Już się nie mogę doczekać wieczornej Ligi Mistrzów w 4K.
Napisz jak się sprawuje i jaka jakość obrazu - chętnie posłuchamy !:p
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Ja osobiście tak udanego Philipsa jeszcze nie miałem wszystko działa android;obraz ;HUE rewelacja.

Witam uprzejmie,
I fajnie . :| Oby tak najdłużej , choć że 4 lata . ;)
Pamiętam jednak Twoje wcześniejsze perypetie z telewizorami Philips .

BTW , mój "Ferrari " gra już 7 lat i 7 miesięcy . ;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

DzaceQ

Banned
Trafiłeś pechowy egzemplarz - jak w każdej marce się zdażają !!!
Być może ale akurat jest to Philips marka przed którą wszyscy mnie ostrzegali, z żadną inną marką nie miałem takich problemów, kupując panel premium liczyłem na jakość a otrzymałem co otrzymałem. Nie jestem w stanie polecać czegoś co psuje się po 2 miesiącach to chyba logiczne. Wywalone 7k w błoto mam serdecznie dość tego telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Masz prawo tak myśleć ale kupując inna markę też nie wiesz na jaki egzemplarz trafisz - inni mają też różne "kwiatki" - wystarczy poczytać !
Ja złego słowa o tym modelu nie powiem !!!
Wcześniej miałem serie PFL - tam soft był naprawdę skopany choć obraz wyświetlał dobry.
 

DzaceQ

Banned
Jestem ciekaw czy z czasem w innych egzemplarzach tego modelu również taki problem nie wystąpi bo jakoś wątpię, że akurat jeden taki się trafił, technik też stwierdził, że to u nich norma... Philips z brudnej matrycy jest słynny w sklepie na wystawie co drugi ma z tym problem widać niczego się nie uczą, że w wiodących modelach nadal jest taki problem co jest niedopuszczalne jak i sposób naprawy tego również. Ja niestety szczerze odradzam.
 
Do góry