Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

marioking

Member
Kto wie gdzie można znaleźć w tym TV ustawienia Ci+... przejrzałem chyba wszystko i nigdzie nie ma dosłownie żadnej wzmianki o korzystaniu przez tv z modułu...
Ogólnie poszukuje opcji wyłączenia aktualizacji przez moduł.
 

vvlad

New member
Po przełączeniu źródła z systemu Android home na "oglądaj telewizję" pojawia mi się w lewym górnym rogu napis "Other", który nie ginie. Likwiduje go dopiero przełączenie spowrotem na HDMI i znowu na oglądaj telewizję ewentualnie ponowne uruchomienie androida. Trochę to upierdliwe. Przywróciłem tv do fabrycznych, ale nic to nie pomogło. Ktoś wie jak to zlikwidować na stałe?
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Na jakie TV zamieniliście 8102 i czy jesteście zadowoleni? Coś z dobrym obrazem/czernią a niekoniecznie oled... Z kolejnym wypadałoby by iść wciąż w górę ;) Wiec 70+ w oled byłby zdziebko przy drogi..
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Nie mam konkretnych założen, bo philips póki co wciąż działa. Na raziuę się orientuje w temacie i pewnie poczekam na jakies black friday... albo jakąś konkretną promocje... wiem ile co mniej wiecej stoi i jesli cos będzie droższe niż aktualnie to nie mam parcia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sytuacja jest taka.
Ci co czekają na FB - mogą otrzymać zniżki ale od nowych cen o ile te jeszcze dodatkowo nie zdrożeją.
Modeli kończących do tego czasu już nie bedzie - bo różnica cen sięga nawet 100 %
Więc może to byc BF ale z cenami znacznie wyższymi niż obecne !
 

marioking

Member
Dlatego napisałem, wiem co ile kosztuje... przepłacać nie zamierzam... jak trzeba to i na tym co mam mogę jechać dalej rok albo dwa albo póki się nie zepsuje ;) nie jestem jakimś napalonym zakupoholikiem... w końcu jade na aktualnym tv 5 lat...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podpowiedź dotyczyła tylko informacji , że obecne jeszcze modele to podobnie jak przy samochodach - obecna jeszcze duża okazja.
 

marioking

Member
Wiesz, tylko tv podobnie jak samochody to nie chleb... nie trzeba ich kupować... a tak poza tym samochody to drożeją, bo podaż jest bardzo ograniczona... na tv nie trzeba czekać 6-12miesiecy w kolejkach... te jak podrożeja przez waluty, kryzys i te inne urocze powody do podwyżek, to będą stać na półkach sklepowych... i mysle że promocje typu black friday bedą raczej lepsze niz gorsze... a jak nie, to dochodzimy do punktu że TV nie trzeba kupować...

Jak producenci TV bedą szaleć, to skończą u mnie tak jak Sony... planowałem kupowac ps5, podniesli cene konsoli, gier, praktycznie wszystkiego... już nie planuje kupować PS5... jak więcej osób miałoby zdrowe podejście do takich akcji, to producenci/korporacje by tak nie szalelili. Bo jak sie słucha o bilansach dochodów tych biednych producentów korporoacji jakoś nie dostrzega się żadnych problemów, a wręcz że tylko oni korzystają na tych trudnych czasach....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Twój wybór.
Modele z poprzedniej edycji sprzedają się w końcówkach.
Większość sklepów jak patrzę już podniosła niektóre ceny nawet o 50%.
Nowe modele z nowych serii wjeżdżają ale w znacznie wyższych cenach.
Jeśli polujesz na nowości , to zapewne niektóre znajdą się na BF, ale ceny...
 

marioking

Member
To z kolei będzie wybór klientów czy będą skłonni płacić... Ja tam mogę przeczekać, fajnie byłoby mieć coś nowego/wiekszego ale w gruncie rzeczy mnie nie "grzeje"... Zamiast przepłacać za TV, jak już kupię ten chleb :D to wole skoczyć na jakieś fajne wakacje... mam na czym oglądać i myślę że te sklepy się przejadą na swoich założeniach.

Spora część ludzi jak zobaczy takie rewelacje zostanie przy tym co ma na dłuższy czas, bo raczej każdy "coś ma"... a przy zmianie TV rzadko powód jest że TRZEBA, raczej kluczowe jest że MOŻE... więc wybór na pólkach będzie spory i znowu będą musieli konkurować o klienta i to znacznie bardziej w tych trudnych czasach... nowe TV to raczej są daleko na listach zakupów :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sumie faktycznie to tylko rozważanie teoretyczne.
Masz bardzo dobry telewizor to spokojnie wystarczy jeszcze , a i na chleb zostanie więcej kasy.
Pożyjemy zobaczy.
 

andrew.84

Member
Jednak padła płyta główna. 1200 z transportem w obie strony.
Jak wróci, idzie na piętro. Do salonu kupiłem Samsunga 75" qn91.
Znowu padła płyta główna, ta którą wymienili w grudniu zeszłego roku, a pochodził od tego czasu może z kilkanaście godzin.
Już do mnie wrócił, zajęło im to miesiąc, zrobili na gwarancji. Pechowy telewizor.
 

andrew.84

Member
To mnie pocieszyłeś. Ta pierwsza od nowości padła po 4 latach, druga po 8 miesiącach ale tylko kilkunastu godzinach oglądania - po pierwszej naprawie wywędrował z salonu na górę. Sam gość co go przywiózł powiedział oglądać ile się da :)
 

marioking

Member
Uwzgledniając jak szyboko usterka wróciła była zapewne spowodowana czymś innym... Ale po ponownej naprawie też pewnie na to wpadli i oby wyeliminowali powód... w sumie to w ich interesie by ponownie nie naprawiać tej samej usterki... Tylko teraz to powinienes go pomeczyć zanim Ci się gwarancja skończy ;)
 

andrew.84

Member
Postaram się, aczkolwiek tv nie jest już w salonie, zanim wrócił z pierwszej naprawy przed świętami w zeszłym roku na jego miejsce wleciał samsung 75qn91. Jak zgłaszałem drugi raz że padł, to uprzedzili, że jak coś innego niż płyta, to będę musiał zapłacić. Sam transport 200 zł do mik radom. Poprzednio wyszło 1200 za wymianę płyty głównej z transportem i robocizną. Teraz na gwarancji ale ponad miesiąc tv nie było.
 
Do góry