Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DrLiveAct

Member
Mamy taką teraz pogodę, że bez przesady aby miało to wpływ na jakość obrazu, nawet po zmroku obraz jest taki sam, więc na pewno to nie jest przyczyna
btw u mnie cały czas na isf noc obraz jest ostry
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Coś masz nie tak.
Każdy jak ma prawidłową kalibrację - powie to samo.
Ustawienia ISF noc kalibracyjne - nie nadają się do oglądania w dzień.
I nie służą do tego.
Zmień tylko podświetlenie matrycy - będzie znacznie lepiej.
 

marioking

Member
Czy ktos może poratować informacja na temat parametrów śrubek do montowania oryginalnych stopek>? Bo chciałem przejsc z mocowania sciennego na nóżki tylko gdzieś wcieło mi śrubki....
 

marioking

Member
w sensie srubek? chodzi o długość/srednice bym wiedział czego szukać... pewnie niektórzy maja na wieszaku i nie zgubiuli jak ja ;) jeszcze jakby ktoś cyknął foteczke,,, to byłbym wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To łatwe nie będzie, bo nowych nie ma. ALe być może ma ktoś zamontowany na ścianie - to śrubki mu nie potrzebne.
Może dopytaj w takiej formie .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To najłatwiej , kup kilka za grosze i sprawdź rozmiar wkręcając śrubki z zapasów domowych .
Będzie kosztowało w porywach kilka złotych.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Mój TV był skalibrowany, do kupionego wklepałem te same ustawienia co dostałem w raporcie.
Sprzedający miał podbite ustawienia które odbiegały znacząco od tych "właściwych" czyli np włączone polepszacze itd. jednym słowem obraz wyglądał jak w samsungu
ps. ja mam ustawienia od Ciebie i od skalibruj które są zbliżone w parametrach do siebie i obraz na tym TV w porównaniu do mojego wygląda słabo jak dla mnie a mam porównanie, rodzice są zadowoleni ja czuję jednak jakiś wew. zgrzyt :cautious:
Każda sztuka tej samej serii ma inne "DNA" jak każdy człowiek. Nigdy ustawienia z kalibracji konkretnej sztuki nie będą pasować do innej sztuki tego samego modelu, nawet gdyby stały obok siebie na linii produkcyjnej.
 

Master-78

Member
Czołem!

@kiki - czy masz kontakt z Philips/TPV?
Otóż mój 65PU8102 po wymianie (Twoja zasługa) i późniejszej naprawie przez TPV (zdechł Ambilight, wymienili mobo i śmigało) - po powrocie w WIelkanoc TV po prostu samoistnie się restartuje.
Włączenie - pracuje max. kilka minut i nagły restart.
Wygląda toto na to, że albo coś związanego z zasilaniem/przegrzewaniem.
TV wyłączony do stand-by samoistnie się włącza i wyłącza (np w nocy...).

Infolinia Philipsa przekierowuje mnie do ROMIK / MIK w Radomiu => ekipa, która poprzednio przerobiła mój TV na złom... Jestem do nich uprzedzony, a także średnio mnie bawi wydawanie najpierw 200PLN na transport by oszacowali co jest nie tak, a potem (wg ich słów) oczekiwanie na informację CZY W OGÓLE będą w stanie TV naprawić.... Lub że koszt to 1500-2500PLN...
Jeszcze ok. roku temu na allegro były dostępne oryginalne i nowe części do tego TV, w tym płyty główne (mobo), ale obecnie tylko piloty i elementy podświetlenia.
Mój TV - pomijając restartowanie się co kilka minut (max. 10-15min. później co 2-3min., dalej już co około minutę), ma nadal BDB obraz, podświetlenie równomierne, i tylko jedną niedużą plamę kurzu.

Jak ROMIK się do tego dobierze, to pomijając koszty - obawiam się, że równomierne podświetlenie/brak kurzu także przejdzie do histori...

Jesteś w stanie pomóc? Niestety zaprzyjaźniony lokalny (Poznań) szpec od elektroniki przeszedł w stan spoczynku (nie ten wzrok, drżenie rąk, etc.) i nie podejmie się sprawdzenia i napraw.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam. Mój tivik już działa prawie 6 lat. Czy ktoś może podpowiedzieć jak można przywrócić poprzednią wersję oprogramowania niż obecną (wersja 143)?
Po ostatnim upgrade (8.12.2021) YT wspiera 60 klatek w hdr ale spowodował wyprane kolory. Chce go jeszcze użytkować ale chciałbym poprzednią wersję gdzie YT daje 24 klatki ale bez uszczerbku na HDR.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Cześć Kiki. Po starej znajomości (6 lat na forum) będę też potrzebował czyszczenia matrycy z kurzu. Zależy mi na nim i chciałbym niedrogim kosztem przywrócić go do świetności.
W razie jakbyś chciał mi pomóc to czekam na info na private. Zależy mi na czyszczeniu matrycy i oprogramowaniu, które przywróci fajny HDR na YT.

Z góry dzięki.
 

Piiiiio

New member
Hej, od jakiegoś czasu mam dziwne zakłócenia podczas próby ogladania filmów na Disney+ i Amazon Prime. Moj telewizor to Philips 65PUS8102/12 na androidzie 8.0. Próbowałem już reinstalowania aplikacji, nawet przywrocenia telewizora do ustawien fabrycznych nic nie dało. Czy ktos się już spotkał z takim problemem ? Poniższy filmik pokazuje z jakim problemem się mierze. Po przewinieciu sporej czesci filmu, przez 5 sek jest normalnie i potem znowu.

Problemy z wyświetlaniem obrazu - filmik
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Już pisałem, że wklepanie ustawień z kalibracji innej sztuki nie da tych samych efektów, wręcz nawet przeciwnie. Każda sztuka ma swoje DNA jak człowiek nawet jakby stały koło siebie na lini produkcyjnej.
Ustaw tryb "osobisty" i pobaw się ustawieniami do oczekiwanych. Jak będziesz potrzebował podzielę się swoimi ustawieniami.
Mój ma właśnie 6 lat! Początkowo chcieliśmy go "za grosze" sprzedać nowemu właścicielowi mieszkania ale stwierdziliśmy z żoną, że jest jak członek rodziny i zabieramy go do nowego mieszkania do sypialni na tzw "dobicie" (spokojną starość). Poza słynnymi plamami od kurzu na części ekranu, muszkami za matrycą i wypranymi kolorami w HDR na YT to ten staruszek nadal daje radę i obraz nadal cieszy oko. Tak szczerze to był ostatni dobry TV od Fila. Miałem też oled od nich ale po roku oddałem ze względu na wiele martwych pixeli. Fil to dzisiaj tylko światełka (ambi) a reszta jest do d..y. Nigdy więcej już nie kupię TV tej marki. TICIEL bije ich na głowę.
 
Do góry