Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Master-78

Member
Ave :)

Jeśli mowa o 'downgrade' oprogramowania układowego - oczywiście że jest taka możliwość (ostatnio Fuji zepsuło soft w jednym z modeli aparatów i szybko wrzucili stary soft aby cofnąć zmiany).
'Problemem' czy raczej wyzwaniem jest to, czy mamy tutaj kogoś, kto potrafi w sofcie z nr 208 lub 240 (bo te wskazujecie jako najlepsze w Waszych TV) potrafi wprowadzić zmianę w nagłówku, aby był rozpoznawany w TV jako nowszy (o wyższym nr) niż ten ostatni z oznaczeniem 246 (czyli np. 247).
I nie mówię tutaj o zmianie nazwy pliku, ale o zaszytym gdzieś w nagłówku oznaczeniu. Zwykle to 'aż tak proste', acz zrobić to musi ktoś, kto umie 'zdekompilować' i po zmianie znów 'skompilować' soft :)
Kiedyś robiłem takie numery z softem do lustrzanki i paru innych sprzętów, ale to było dawno i nieco łatwiej było znaleźć info jak to zrobić :)

Pytanie dot. pilota - czy w tym modelu pomiędzy modułami klawiatury jest tylko klapka, czy ma toto także płytkę dotykową/gładzik (jak w laptopach/niektórych klawiaturach)?
Jak rozumiem - pilot w tym modelu działa na IR czy radiowo?
 

hugon2

New member
na forum toengela w w wątku o sofcie 240 na 8 stronie jest do ściągnięcia wersja umożliwiająca downgrade. podobno otrzymana z serwisu. wrzuca na nowo cały soft. mam nadzieje, że pomoże.
 

hugon2

New member
tak to to. trzeba wrzucić na niedużego pendrive sformatowanego na czysto w fat32. nie może być innych plików oprócz rozpakowanego upgrade_loader. jak uruchomisz tv ponownie, to powinna uruchomić się procedura wrzucania na nowo softu.
 

Master-78

Member
Ponawiam pytanie o pilota:

Czy w tym modelu pomiędzy modułami klawiatury jest tylko klapka, czy ma toto także płytkę dotykową/gładzik (jak w laptopach/niektórych klawiaturach)?
Pilot w tym modelu działa na IR czy radiowo?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ponawiam pytanie o pilota:

Czy w tym modelu pomiędzy modułami klawiatury jest tylko klapka, czy ma toto także płytkę dotykową/gładzik (jak w laptopach/niektórych klawiaturach)?
Pilot w tym modelu działa na IR czy radiowo?

To jest przykrywka/klapka do baterii.
Pilot działa na IR
 

Master-78

Member
OK. Dzięki za pełne info.

Trochę szkoda, że sam pilot nie fruwa po radiówce, ale info bardzo pomocne.
Intensywnie szukam tego modelu w cenie, w jakiej mój budżet toto przełknie :) Stąd pytania :)
Myślę, że raz porządnie skonfigurowany TV nie będzie ode mnie wymagał zbyt intensywnego używania pilota i/lub uda mi się w innym przypisać te przyciski, których będę najczęściej używał :)
 

Miyagi

Member
A co do pilota to wielka szkoda że nie jest radiowy gdyż na podczerwien bardzo slabo sobie radzi.Musi by praktycznie w poziomie gdyz jak bedzie troche skrecony to juz nie dziala.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
kolejne spostrzezenia. Wlasnie ogladalem klasyke gatunku PREDATOR na polsacie. Pierwsze pol h obraz calkiem fajny..ostrosc, kontrast. Z biegiem czasu jakosc zaczela sie pogarszac.. slaba ostrosc, w ciemnych scenach mrowisko. Obraz do d..y. Jestem sklonny juz bardzo do reklamacji. Mam powoli dosc.
 

szybal

Banned
Sobol nie wiem czy to coś pomoże ale u mnie kiedyś sygnał z multimedia szczególnie wieczorem i w weekend siadał
dopiero po reklamacji technik podkrecił w skrzynce... I teraz mam dużo lepszy obraz.
 

koniefka

New member
kolejne spostrzezenia. Wlasnie ogladalem klasyke gatunku PREDATOR na polsacie. Pierwsze pol h obraz calkiem fajny..ostrosc, kontrast. Z biegiem czasu jakosc zaczela sie pogarszac.. slaba ostrosc, w ciemnych scenach mrowisko. Obraz do d..y. Jestem sklonny juz bardzo do reklamacji. Mam powoli dosc.

Chciałem właśnie napisać o Predatorze, obraz porażka, nie dało się tego oglądać. Myślę, że raczej nie jest to wina odbiornika, a napewno nie wyłącznie jego.
Ja cały czas jadę na ustawieniach @kikiego i po aktualizacji nie ma jakiejś tragedii. Może i rzeczywiście obraz jest jakby mniej ostry i z lekka wyprany z kolorów, ale nie zawsze i nie na wszystkich kanałach.
Zresztą, sam już nie wiem, czy nie ulegam jakiejś autosugestii po przeczytaniu tych wszystkich, zamieszczonych tutaj postów o problemach z obrazem po ostatniej aktualizacji. :fool:
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Sobol nie wiem czy to coś pomoże ale u mnie kiedyś sygnał z multimedia szczególnie wieczorem i w weekend siadał
dopiero po reklamacji technik podkrecił w skrzynce... I teraz mam dużo lepszy obraz.


czesc. Wlasnie jutro chce do nich zadzwonic bo moze faktycznie wina jest po stronie multi a nie tv. Ale mieszkam tam gdzie ty, mamy tego samego dostawce a u ciebie obraz gitara a mnie beee.

I troche dziwny zbieg okolicznosci ze zaczelo sie chrzanic po aktualizacji. Dam mu jeszcze szanse ;-)
 
Do góry