Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Nowa aktualizacja mocno "zabija" jakość obrazu jaką prezentował ten model :roll:
Nie jest to kwestia pogody , łącza czy jakości sygnału (Telewizor jako monitor w moim przypadku)
Tu nawet nie chodzi o 4k/YT/HDR w ale "zwykłe" FHD kuleje
Brak pazura/ostrości od razu rzuca się w oczy , ustawienia kalibracyjne od Kikiego straciły swoją moc :(

Teraz pytanie czy idzie wrócić do starszej wersji oprogramowania? :niewiem:


czyli masz identyczne spostrzezenia jak ja. Juz pisalem ze mam drugiego filipa PUS6262 i efekt jest ten sam na YT i NF.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
A pórbowałeś przywrócić fabryczne ustawienia np. trybu film? Jest tak samo? Jak z materiału z pendrive będziesz mieć taką kaszanę, to jak dla mnie serwis. U mnie takie problemy nie występują.


Zainstalowalem jeszcze raz androida po aktualizacji. Na usb jeszcze nic nie testowalem. Ale na konsoli x-box one obraz 4K tez jakby troche mniej ostry.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Nowa aktualizacja mocno "zabija" jakość obrazu jaką prezentował ten model :roll:
Nie jest to kwestia pogody , łącza czy jakości sygnału (Telewizor jako monitor w moim przypadku)
Tu nawet nie chodzi o 4k/YT/HDR w ale "zwykłe" FHD kuleje
Brak pazura/ostrości od razu rzuca się w oczy , ustawienia kalibracyjne od Kikiego straciły swoją moc :(

Teraz pytanie czy idzie wrócić do starszej wersji oprogramowania? :niewiem:


Infolinia mowi ze nie mozna przywrocic poprzedniej wersji. Bo indywidualnie chyba sie nie da. Ale moze sie myla.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dlatego ja nie zmieniam narazie nic w aktualizacjach - mam dobra wersję 208 z której jestem zadowolony.
Choć wczoraj musiałem go odłączyć od prądu gdyż z jakiś tam przyczyn TV nie chciał puścić dźwięku z YT optykiem do amplitunera jeśli nie był włączony dekoder C+ :shock: - jak wyłączyłem dekoder C+ dźwięku nie było na kolumnach jak włączyłem dźwięk się pojawiał - dziwne.
 
Ostatnia edycja:

DrLiveAct

Member
Nowa aktualizacja mocno "zabija" jakość obrazu jaką prezentował ten model :roll:
Nie jest to kwestia pogody , łącza czy jakości sygnału (Telewizor jako monitor w moim przypadku)
Tu nawet nie chodzi o 4k/YT/HDR w ale "zwykłe" FHD kuleje
Brak pazura/ostrości od razu rzuca się w oczy , ustawienia kalibracyjne od Kikiego straciły swoją moc :(

Teraz pytanie czy idzie wrócić do starszej wersji oprogramowania? :niewiem:

Infolinia mowi ze nie mozna przywrocic poprzedniej wersji. Bo indywidualnie chyba sie nie da. Ale moze sie myla.


To kiepsko :neutral:
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Neta masz po Wi-Fi czy kablem po LAN ?
Sebol, zrób tak:
- na PC zainstaluj 4K video downloader,
- wybierz plik na YT, np. Peru
https://www.youtube.com/watch?v=1La4QzGeaaQ&t=5s
- w opcjach wybierz mkv (tylko w mkv pokażą się 4K, w mp4 ich nie ma !!!)
- programem Mediainfo sprawdź parametry pliku. Najnowsza wersja pokazuje już czy jest HDR (!).
- nagraj na pena i zagraj na TV. Opisz co widzisz. Porównaj z tym co odtwarzasz z YT.
Podaję taką procedurę bo wtedy masz pewność, że TV odtwarza natywne 4K.


uwaga:
na YT często zdarza się, że tytuł nie jest zgodny z parametrami pliku.
Jeszcze nie znalazłem żadnego z HDR. Jak ktoś ma HDR na YT to proszę o zalinkowanie.




Na PW nie moge ci wyslac wiec pisze tutaj.

mozesz mi dac wiecej instrukcji?
Sciagnalem program ale tam nie moge znalezc YT. Udalo mi sciagnac ten twoj skrot na pena i dzis sprawdze na tv.
Jak to dziala ten 4k downloader? Czy pliki sie sciaga z YT? Z gory dzieki za szczegoly krok po kroku.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednym słowem DRAMAT. Jakość obrazu woła o pomste do nieba. Czy ludzie tzw. specjaliści przed wydaniem aktualizacji nie sprawdzają tego czegoś pod kątem ewentualnych poprawek?
Przecież taka Nvidia Shield zanim wypuściła działającą aktualizację, zapodała do kilkuset osób wersję testową po czym wstrzymała rozsyłanie w celu wyeliminowania poprawek. Wszystko tam śmiga jak lala, a jest na tym samym systemie czyli AndroidTV.

Przy modelu 7502 nie było takich problemów, po każdej aktualizacji obraz vizawi identyczny. Klasa Premium jaką jest 8102, co widać po ilości stron w tym temacie co rusz zostaje poddana większej weryfikacji użytkowników na co raz to gorsze opinie. Wiem, że forum to służy rozwiązywaniu takich problemów, ale jak można zepsuć coś co funkcjonuje i działa prawie idealnie. Zamiast poprawiać rzeczy, które faktycznie tego wymagają to Panowie fuszerzy biorą się od dupy strony wydając co chwilę nowe nie koniecznie przydatne aktualizacje.

Prośba do Kikiego, który na pewno ma jako jedyny na tym forum bardzo dobry kontakt z osobami decyzyjnymi z tpvision o podpowiedz w kwestii ewentualnej poprawki tej wspaniałej aktualizacji.
Myślę, że prośba ta nie jest skierowana tylko i wyłącznie w imieniu mojej osoby.

Z góry dziękuję i pozdrawiam☺
 

philipstv

New member
Odwieczny problem ze aktualizacja tylko możliwa na nowszą a powrotu do poprzedniej brak
A może jest tu jakiś cwaniak co podpowie jak to zrobić
 

janunio

New member
Bez reklam
Cytat z @pekus1982:
"Jakość obrazu woła o pomste do nieba."
I to pod nowym FW.
Żadnej zmiany jakości obrazu nie ma. Sprawdziłem.
Kto Co kazał to napisać ?


" ... jakiś cwaniak co podpowie jak to zrobić "
Niezły txt.
Napisz które TV pozwalają na powrót do poprzedniego FW ?
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cytat z @pekus1982:
"Jakość obrazu woła o pomste do nieba."
I to pod nowym FW.
Żadnej zmiany jakości obrazu nie ma. Sprawdziłem.
Kto Co kazał to napisać ?


" ... jakiś cwaniak co podpowie jak to zrobić "
Niezły txt.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newreply.php?do=newreply&p=1470945

Zmieniłem wystrój w pokoju i kanapę teraz mam 40cm od TV.
A tak na poważnie...
Okulista wskazany kolego. No chyba, że twój TV to ewenement wśród tego modelu i aktualizacja wpływa tylko u CB zdecydowanie na poprawę błędów nie naruszając przy tym perfekcyjnego obrazu. Który zapewne masz...

Kto Co kazał to napisać? A po polsku....
 

xMaraSSx

New member
Również nie stwierdzam pogorszenia jakości obrazu po ostatniej aktualizacji. Było super i jest tak nadal, 4K 60fps w YT hula aż miło. NF również (Altered Carbon HDR w 4K).
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
" ... aktualizacja wpływa tylko u CB zdecydowanie na poprawę błędów nie naruszając przy tym perfekcyjnego obrazu. "
Jakiś bełkot. W godzinach pracy ?
Napisz: kto to kazał ci napisać takie bzdury !!!
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
" ... aktualizacja wpływa tylko u CB zdecydowanie na poprawę błędów nie naruszając przy tym perfekcyjnego obrazu. "
Jakiś bełkot. W godzinach pracy ?
Napisz: kto to kazał ci napisać takie bzdury !!!

Bełkot mój drogi to masz raczej na drugie imię.
Jeżeli jest grono osób, które twierdzi, że obraz po aktualizacji nie jest już ten sam to w czym widzisz problem?
Nie wiem czy jesteś jakimś PH z firmy Philips, ale po wpisach oraz łapaniu za słówka jak i wklejaniu jak to nazwałeś rzekomych bzdur wszystko przemawia, że faktycznie nie wolno wypowiadać się negatywnie na produkty tejże firmy.

Temat tego TV śledzę od początku i po raz kolejny widzę wychyla się obrońca, który nie widzi żadnych wad, nie uznaje żadnej krytyki wobec idealnego sprzętu jakim jest 8102.
Brawo TY.

P.S.
Wszytko jest super, obraz żyleta, brak artefaktów i WGL...
Po prostu BAJKA! Panie idealny.
 

inuictus

Member
W dniu dzisiejszym kupiłem ten model, będzie u mnie w poniedziałek.

Ciekawe z jakim przyjdzie oprogramowaniem, ale z tego co czytam lepiej nie aktualizować?

PS. Gdzieś można poczytać o preferowanych/sugerowanych ustawieniach? Pewnie tryb film, a dalej..?

Gdyby ktoś chciał pomóc i podzielić się wiedzą będę wdzięczny, może być pw.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Bełkot mój drogi to masz raczej na drugie imię.
Jeżeli jest grono osób, które twierdzi, że obraz po aktualizacji nie jest już ten sam to w czym widzisz problem?
Nie wiem czy jesteś jakimś PH z firmy Philips, ale po wpisach oraz łapaniu za słówka jak i wklejaniu jak to nazwałeś rzekomych bzdur wszystko przemawia, że faktycznie nie wolno wypowiadać się negatywnie na produkty tejże firmy.

Temat tego TV śledzę od początku i po raz kolejny widzę wychyla się obrońca, który nie widzi żadnych wad, nie uznaje żadnej krytyki wobec idealnego sprzętu jakim jest 8102.
Brawo TY.

P.S.
Wszytko jest super, obraz żyleta, brak artefaktów i WGL...
Po prostu BAJKA! Panie idealny.


Pozdrawiam Kolejorza.

Faktycznie pisales wczesniej ze nie zauwazyles wiekszych zmian po aktualizacji. Przetestowales bardziej szczegolowo ze jest teraz gorzej po aktualizacji czy nagle sie pogorszylo?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pozdrawiam Kolejorza.

Faktycznie pisales wczesniej ze nie zauwazyles wiekszych zmian po aktualizacji. Przetestowales bardziej szczegolowo ze jest teraz gorzej po aktualizacji czy nagle sie pogorszylo?

Zmian nie zauważyłem po przedostatniej aktualizacji...
Było faktycznie OK. Ale ta ostatnia już naprawdę pogorszyła obraz.
Dziś pogrzebałem w ustawieniach, trochę podpatrzyłem z niemieckiego forum i powiem, że w miarę jest OK.
Ale nie jest to obraz majowej aktualizacji.

Dzięki i pozdrawiam również Sebol...
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Zmian nie zauważyłem po przedostatniej aktualizacji...
Było faktycznie OK. Ale ta ostatnia już naprawdę pogorszyła obraz.
Dziś pogrzebałem w ustawieniach, trochę podpatrzyłem z niemieckiego forum i powiem, że w miarę jest OK.
Ale nie jest to obraz majowej aktualizacji.

Dzięki i pozdrawiam również Sebol...


hej. mam te same wrazenia. dla mnie wersja 240 byla optymalna. Nie wiem co mnie podkusilo zeby aktualizowac do 246. nie zawsze dazenie do perfekcji jest ok. Wlasnie ogladam powtorke meczu naszych na trybie "noc" gdzie mam niskie podswietlenie matrycy. (23). I co ciekawe obraz na cyfrowce jest ok, ale YT w 4K czyli kwintesencja mozliwosci TV jest slaba. O jakosci NF nie bede pisal bo w wiekszosci jest zla ale to wina NF. A bylo tak dobrze. Ataszek mial racje ze jak cos dobrze funkcjonuje nie warto poprawiac. Jak teraz bedzie aktualizacja to zrobie bo moze byc tylko lepiej a moze sie znow pomyle? pozdr.
 
Do góry