Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jestem małym kinomaniakiem amatorem, mam w miarę dobre oko, chociaż expertem się nie nazwę.

Niektórzy piszą, że YT 4k jest nieostry, więc mówię, że u mnie problem nie występuje. Jak nie występuje u każdego, to ja bym dzwonił do serwisu.

Jak ktoś widzi szumy na słabym sygnale, to niech sobie obniży jasność/kontrast, pobawi się ustawieniami redukcji szumów. Zawsze duża jasność będzie podkreślać szumy.

Ja po prostu nie mam tych problemów. TV kupiło na pewno więcej osób niż te 5, które tu mają usterki. A z reguły ludzie piszą dopiero jak mają problem.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka


dalem szumy na srednio. Mpg na off. Podswietlenie matrycy na 20. jasnosc 45. Ruch: pnm / pcm min / max. Dzis podczas belgia-korea - obraz super. Przesylam zdjecia z reklam z tymi ustawieniami. Znowu fajnie - na cyfrowce od MM. Ale 4K na YT / NF bez zmian.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
dalem szumy na srednio. Mpg na off. Podswietlenie matrycy na 20. jasnosc 45. Ruch: pnm / pcm min / max. Dzis podczas belgia-korea - obraz super. Przesylam zdjecia z reklam z tymi ustawieniami. Znowu fajnie - na cyfrowce od MM. Ale 4K na YT / NF bez zmian.


oczywiscie belgia - japonia. Stary kibic i taka pomylka?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Philips 8102

Jak wam się sprawuje ten tv macie problemy znim cały czas jak tam podświetlenie, obraz i płynność ?
 

inuictus

Member
Dzisiaj odebrałem swoją sztukę - obejrzałem mecz Belgia - Japonia, ale oczywiście na jakiś słabych ustawieniach bo nie miałem czasu grzebać.

Jutro będzie kalibracja.

Obecnie mam wersję oprogramowania TPM171E_R.001.002.176.000

Aktualizować?
 

darek86

New member
Dzisiaj odebrałem swoją sztukę - obejrzałem mecz Belgia - Japonia, ale oczywiście na jakiś słabych ustawieniach bo nie miałem czasu grzebać.

Jutro będzie kalibracja.

Obecnie mam wersję oprogramowania TPM171E_R.001.002.176.000

Aktualizować?

Rób jak chcesz. U mnie aktualizacja naprawiła irytujący mnie błąd z gubieniem internetu po LAN. Niektórzy zgłaszają problemy z większymi szumami w obrazie. U mnie te problemy nie występują.

Za to swoją drogą zauważyłem na meczu, że jak włączyłem upłynniacze, to raz na jakiś czas(kilkanaście minut) obraz jakby pokazywany jest w zwolnionym tempie przez kilka sekund, potem wszystko wraca do normy. Też tak macie? ;)
 

DrLiveAct

Member
Za to swoją drogą zauważyłem na meczu, że jak włączyłem upłynniacze, to raz na jakiś czas(kilkanaście minut) obraz jakby pokazywany jest w zwolnionym tempie przez kilka sekund, potem wszystko wraca do normy. Też tak macie? ;)
Przed aktualizacją po kalibracji włączenie upłynniaczy było bezsensowne (chyba że ktoś preferował efekt teartu)
Teraz widać jest to konieczne :-? do oglądanie sportu ?
 

darek86

New member
Przed aktualizacją po kalibracji włączenie upłynniaczy było bezsensowne (chyba że ktoś preferował efekt teartu)
Teraz widać jest to konieczne :-? do oglądanie sportu ?
Lubię materiały w 60 klatkach. Nazwijmy to efektem teatru. Nie jest konieczne, ale lubię tę płynność. A raczej polubiłem po obejrzeniu paru pozycji w 60 klatkach i powrocie do rozmazanych 24 ;)

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Miyagi

Member
Witam.Ja natomiast zauważyłem ostatnio na moim modelu jakby zaczął pojawiać się banding.Najbardziej jest widoczny podczas meczu i jak się spojrzy na ekran troche z boku, jak się patrzy na wprost to nic nie widać.
 

popson

New member
Cześć

Mi jak by również wzrósł banding (głównie po aktualizacji). Jest to możliwe że będzie on narastał ?

Co do telewizora po kilku tygodniach:
Na plus:
Obraz 4k, hd itd bardzo dobry.
Skalowanie w porządku.
Czerń super.
Android śmiga szybciutko i nic nie zarywa, przycina, wyłącza się itd.

Mankamenty to:
- płynność -> wyłączę PNM, obraz delikatnie klatkuje, włączę min, za płynny i te artefakty,
- dse, banding czy jak to tam się zwie ;) na trawie, czy niebie widać paski na ekranie przy obrocie kamerą. Ogólnie na jednolitym dużym tle. Zwiększyło się to po aktualizacji.
- HDR w NF. Ostatnio zacząłem oglądać Punishera. No nie da się :p tragicznie ciemno w ciemnych scenach. Kontrast na 100, jasność na 40 i padaka. Jak bym mógł to bym go wyłączył ale się chyba nie da.

Mam Soniaka 50w829 i tam nie ma ani bandingu, a płynność jest idealna.

Fajnie by było gdyby Philips rozwiązał parę mankamentów głównie z płynnością.
Nie wiem czy odnoszę prawidłowe wrażenie ale niektóre materiały są ok. Chodzi o FPS ?

Na chwilę obecną, na chłodno oceniając najbardziej irytuje mnie banding (bardziej widoczny z boku). Może dlatego że wiem że jest i zwracam szczególnie na niego uwagę.

Jak już niektórzy użytkownicy zwracali uwagę on potrzebuje dobrego źródła. Niektóre mecze tragedia, niektóre są ok.

Cena do jakości? Wydaje się być ok.

P.S.
Kino udało mi się podłączyć przez HDMI. Okazało się że na Harmanie należy włączyć HDMI Link czy coś takiego. Mogę teraz puszczać głos z NF czy youtube przez Kino
 

darek86

New member
Co do bandingu mam to samo, czasem widać w niektórych meczach, ale ten typ chyba tak ma ;)

Co do jasności, to w zaawansowanych pobaw się ustawieniami kontrastu. Ja polecam tryb zoptymalizowany dla obrazu czy jakoś tak. Też tak możesz spróbować regulować kontrast obrazu. Weź pod uwagę, że HDR ma osobne tryby ustawień obrazu.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

spooknienty

New member
Witam, na szybko mam problem z audio.
Zestaw Fidelio E5 podłączony po HDMI ARC dźwięk wszystko ładnie ale głośniki TV się nie wyłączają co jest wkurzające.
Do tego w niektórych opcjach (np Netflix) dźwięk idzie tylko z TV chociaż E5 świeci jakby odbierało sygnał...
W tv ustawiony dźwięk na HDMI i przestrzenny obejście...
 

darek86

New member
Witam, na szybko mam problem z audio.
Zestaw Fidelio E5 podłączony po HDMI ARC dźwięk wszystko ładnie ale głośniki TV się nie wyłączają co jest wkurzające.
Do tego w niektórych opcjach (np Netflix) dźwięk idzie tylko z TV chociaż E5 świeci jakby odbierało sygnał...
W tv ustawiony dźwięk na HDMI i przestrzenny obejście...

Dźwięk - zaawansowane - wyjście audio - system dźwięku hdmi

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

spooknienty

New member
Dźwięk - zaawansowane - wyjście audio - system dźwięku hdmi

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tyle to ogarniam, niestety nic to nie daje. Próbowałem też opcji dźwięk wielokanałowy i wielokanałowy obejście z takim samym skutkiem. Albo nie gra nic, albo tylko TV albo kino i tv na raz. Nie udało mi się zrobić tak żeby grało samo kino.
Te same filmy z USB puszczone z BDP-180 Pioneera grają jak malina i wbijają w fotel.
Wydaje mi się że to, któraś z aplikacji ryje dźwięk na TV. Obstawiam KODI... Jak wrócę z pracy to uninstal i zobaczymy co się będzie działo.
 
Do góry