Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

danonek112

New member
to fajnie ze pomoglo, ale raczej gwarancje juz szlag trafil skoro grzebales przy srubkach.

Czemu niby? Ja je tylko o pół obrotu odkręciłem. Niby po czym mieli by to stwierdzić? Przecież tam nie było żadnych plomb, ani nic w tym stylu... Kompletna głupota by to była. Nawet na rtings polecali ten krok zrobić, tak samo na innych forach.
 

danonek112

New member
Wrzucę po jutrze, bo robiłem to w philipsie od rodziców, a będę tam najszybciej po jutrze. Oni mieli akurat zwykłego ipsa, temu to było denerwujące
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Wrzucę po jutrze, bo robiłem to w philipsie od rodziców, a będę tam najszybciej po jutrze. Oni mieli akurat zwykłego ipsa, temu to było denerwujące

swietnie! Piszesz o cloudingu u siebie a eksperymentujesz na tv rodzicow nie mowiac nic o tym fakcie od razu. Ciekawe czy odwazysz się to samo zrobić u siebie.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jak pisałem wcześniej, po aktualizacji artefaktów ubyło, jednakże delikatnie wzrósł banding. Jest on dla Was akceptowalny ?

https://drive.google.com/open?id=1dozHlW6jzEOR7u67UnoIfwoQRC5lnN58

Chyba dla jakości trzeba pobrać a nie oglądać w przeglądarce ;)

Dzięki z góry za odpowiedź!


Tez robilem te same testy i wygląda u mnie identycznie. Te testy nie do końca wydaja mi się wiarygodne. Z reszta taki banding to jest pikuś (Pan pikuś). Już chyba tobie pisałem, ze najlepszy test obrazu jest przy pilce nożnej. Teraz leci na tvp sport wiec możesz przetestować.
 

popson

New member
Oglądam przez chwile i skupiając się na meczu nie widzę nic. Patrząc jak psychiczny w murawę to na siłę idzie coś dostrzec przy wykopach. Chyba bardziej dostrzegam w filmach przy przewijaniu kamery np. nieba czy coś takiego.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Oglądam przez chwile i skupiając się na meczu nie widzę nic. Patrząc jak psychiczny w murawę to na siłę idzie coś dostrzec przy wykopach. Chyba bardziej dostrzegam w filmach przy przewijaniu kamery np. nieba czy coś takiego.

no i gitara. Tzn ze wszystko jest dobrze. Ciesz się dobrym obrazem i nie ma co szukac na sile niedociągnięć bo każdy TV takowe ma, nawet oledy. Wazne by te "wady" nie były uciążliwe na codzien. Ja znalazłem u siebie martwy pixel/e ale nie widze tego z odleglosci z której oglądam tv i nie męczy mi to już psychy. Wazne ze najnowsza wersja dala ci oczekiwany efekt. Przyjemnego obioru zycze. Pozdr.
 

Robsto

Member
Pozwolę sobie na opisanie moich obserwacji.

Po pierwsze większość z Was zachwala ustawienie Perfect Natural Motion na WYŁ, a u mnie nie mogę zejść poniżej średnio - bo pojawiają się „żabie skoki” zwłaszcza na materiale fhd. Przy ustawieniu PNM średnio i PCM max - jest bardzo OK :)

Może spowodowane jest to drugą obserwacją a mianowicie - mam wersję oprogramowania:
TPM171E_R.001.002.171.000
czyli z 10.2017.
Podejrzewam, że z tego powodu nie mam też problemu z ciemnymi scenami w Netflix o czym często piszecie.

I teraz pytanie.
Biorąc pod uwagę że z obrazu jestem zadowolony - jest jakiś powód aby warto było aktualizować oprogramowanie do najnowszego - czy pozostać na starym


Ponawiam pytanie, czy zmiana z softu z 2017 roku na bieżący wniesie coś na plus?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

philipstv

New member
Nastawy tryb ISF dzien

STYL OBRAZU isf
KOLOR 52 noc 46
KONTRAST 65 noc 40
OSTROSC 4 noc 3
JASNOSC 51 noc 25

ZAAWANSOWANE
TEMPERATURA BARWOWA WLASNE USTAWIENIA
CZERWONY WP 106 ZIELONY WP 116 NIEBIESKI WP 127
KALIBRACJA KOLOROW
BARWA
czerwony 1
żółty -2
zielony -6
turkusowy 1
NASYCENIE
czerwony 0
żółty 3
zielony -2
turkusowy -3

W zaawnsowanch
drugi kontrast na 80

Jak ktos ma lapiej niech poda moze coś da sie lepiej na odległośc :-D, wiem ze macie lepiej bo wam KIKI zrobił ja musiałem na oko stroić

A co do meczu to jak piłkarz szybko biegł na zbliżeniu to miał taką delikatną pikselose wokół siebie przy głowie to widziałem a ruch mam ustawiony tak jak zalecacie
 
Ostatnia edycja:
Do góry