Pierwsza recenzja nowej ST50

woytaski

New member
Bez reklam
Jest rewolka, warto bylo czekac :) Pozostalo czekac na recenzje VT50 i brac :D
Jeszcze przed tygodniem zastanawiałem się nad kupnem Samsunga ...D6900.
Teraz widzę, że warto było czekać na budżetowe 50"...
Ten model ma, wszystko to, co potrzebuję. O design'ie nie wspominając...
Poczekam jeszcze na cenę ~4K... A czas spożytkuję na przygotowanie ściany do powieszenia nowego "obrazka":razz:
 

ph88

New member
Ja mam nadzieję, że w tanich sklepach internetowych na stacie będzie za około 3800-4000 :)
Nie do końca ten model ma wszystko (w porównaniu do GT30):
- nie ma THX,
- nie ma tunera DVT-S (satka),
- uboższe funkcje kalibracji.
No ale wszystkiego za małą cenę nie ma się co spodziewać.
 

don111

Banned
osobiście mam gt30, natomiast czekam i przymierzam się do nowych modeli Sony LCD - Bo to poprostu lepsze telewizory.
takie stwierdzenia nic nie wnoszą do tematu, wiadomo że HX920 jest lepszym telewizorem od G30, natomiast w cenie G30 jest co najwyżej EX720 (w 42', w 46/50' G30 już nawet EX720 nie ma szans kupić...) a ten lepszy od G30 z pewnością nie jest (pomijam jasne, dzienne warunki, bo tu wiadomo że każdy LCD wypada nieźle na tle plazmy)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Czyli z recenzji wynika że w nowym niskim modelu plazmy panasa ST poziom czerni jest większy niż w VT30 rok temu ? Czyli co, VT50 będzie już na poziomie kuro albo lepszym ? ALe jaja.. czekam na recke vt50, chyba będzie to dobry wybór na przeczekanie do OLED które to na razie będzie jedną wielką niewiadomą w cenie dobrego auta.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Czyli z recenzji wynika że w nowym niskim modelu plazmy panasa ST poziom czerni jest większy niż w VT30 rok temu ? Czyli co, VT50 będzie już na poziomie kuro albo lepszym ? ALe jaja.. czekam na recke vt50, chyba będzie to dobry wybór na przeczekanie do OLED które to na razie będzie jedną wielką niewiadomą w cenie dobrego auta.

Kolego , nie jaja tylko już VT30 jest lepszym telewizorem od KURO . Czerń ma o tyle gorszą że nie ma to znaczenia , a w większości aspektów obrazu kładzie Kuraka . Zresztą jak by tak nie było to by u mnie dalej stało Kuro . Tutaj masz test porównawczy i obiektywny , bo na tej stronie są obiekltywne dość testy , a nie balbochwalcze dla danego producenta . Panasonic TX-P50VT30 kontra Pioneer PDP-LX5090 | TV TEST . A na końcu masz całą ekipe która przeszła z Pioneera do Panasonica i wywiad z nimi . Dość ciekawe . Pozdrawiam
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Kolego , nie jaja tylko już VT30 jest lepszym telewizorem od KURO . Czerń ma o tyle gorszą że nie ma to znaczenia , a w większości aspektów obrazu kładzie Kuraka . Zresztą jak by tak nie było to by u mnie dalej stało Kuro . Tutaj masz test porównawczy i obiektywny , bo na tej stronie są obiekltywne dość testy , a nie balbochwalcze dla danego producenta . Panasonic TX-P50VT30 kontra Pioneer PDP-LX5090 | TV TEST . A na końcu masz całą ekipe która przeszła z Pioneera do Panasonica i wywiad z nimi . Dość ciekawe . Pozdrawiam
O tym wiedziałem, że jako całość vt30 jest lepsze ale jednak wciąż magiczny gral należy do kuro, czyli czerń i o ten element mi chodzi. Swoją drogą nawet kuro nie jest tu ideałem, tv w całkowicie ciemnym pokoju nie powinien przy czarnej planszy dawać absolutnie żadnego światła, powinno być jak w jaskini :) Dlatego oczekuje że w końcu nowe PDP panasa dorównają w tym względzie kuro a może zaczną przebijać w tym względzie bo tak to pozostaje jedynie nadzieja w OLED. Miałem też LCD philipsa z local dimming ale pomimo że czerń była faktycznie czarna przy zgaszonym świetle to o tyle całe wrażenie się psuło gdy pojawiał się właściwy obraz, światło już przesiąkało w ciemnych kolorach i to jednak nie wyglądało za dobrze, pdp to co innego, tam gdy zaczynają się pojawiać sie szczegóły to kontrast sprawia wrażenie jeszcze głębszej czerni, dlatego bardzo cenie plazmy.

Kończąc powiem tylko tyle, liczę na nową serie panasa i chciał bym się nie zawieść :p, nie mam ochoty kupować oled w najbliższym czasie bo to już jednak cena trochę za wysoka w stosunku do oczekiwanej trwałości ekranu.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
To widzę że jest nas dwóch conajmniej :). Jeszcze się łudzę i czekam na test LG 55LM960V , jak nie oszukają ze strefami to może być alternatywa dla Plazmy Panasa 55VT50 ale wątpie że go przebije . A co do Oleda masz całkowitą racje . Kupe ludzi się łudzi że jak pojawi się Oled to rozwiąże odwieczny spór : Plazma czy LCD . A moim zdaniem nic nie rozwiąże z kilku powodów . Po pierwsze będzie bardzo drogi , a co za tym idzie mało kogo będzie na niego stać , a do tego obecne wady plazm czy LCD są każdemu znane . Natomiast wady Oledów nie . A może się okazać że ma gorsze wady aniżeli obecne telewizory , to że ma obraz ok to nie oznacza że będzie bez wad . Plazma można powiedzieć że też nie ma wad obrazu jako takiego , ma za to powidoki które nie są wadami obrazu samego . Tak może być że oled po 2 latach użytkowania będzie złomem i wtedy co zrobi kupujący jak się gwarancja skończy, który dał krocie za swój telewizor ? Więc sądze że jeszcze długo będą rządziły plazmy i LCD .
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
To widzę że jest nas dwóch conajmniej . Jeszcze się łudzę i czekam na test LG 55LM960V , jak nie oszukają ze strefami to może być alternatywa dla Plazmy Panasa 55VT50 ale wątpie że go przebije . A co do Oleda masz całkowitą racje . Kupe ludzi się łudzi że jak pojawi się Oled to rozwiąże odwieczny spór : Plazma czy LCD . A moim zdaniem nic nie rozwiąże z kilku powodów . Po pierwsze będzie bardzo drogi , a co za tym idzie mało kogo będzie na niego stać , a do tego obecne wady plazm czy LCD są każdemu znane . Natomiast wady Oledów nie . A może się okazać że ma gorsze wady aniżeli obecne telewizory , to że ma obraz ok to nie oznacza że będzie bez wad . Plazma można powiedzieć że też nie ma wad obrazu jako takiego , ma za to powidoki które nie są wadami obrazu samego . Tak może być że oled po 2 latach użytkowania będzie złomem i wtedy co zrobi kupujący jak się gwarancja skończy, który dał krocie za swój telewizor ? Więc sądze że jeszcze długo będą rządziły plazmy i LCD .
Nie liczę na żadne LCD w obecnej formie, by problem przesiąkania światła nie wystąpił potrzeba by tyle samo stref co jest pikseli a to dopiero sony może będzie w stanie zaoferować z ich crystal ledem, czyli podświetleniem piksel w piksel. Wogóle sony teraz może odzyskać dobre imię marki jeśli uda im się ten crystal led.

Właśnie trwałość OLED będzie miała znaczenie. Cena duża, jak za nowość... ale była by pewnie dla wielu do zniesienia gdyby tylko trwałość poprawili. A tak to co, za rok tv pewnie będzie świecił 2x mniej intensywniej, to jest bez sensu.
Na razie o obraz oled jestem spokojny, widziałem w końcu pspvite i zbierałem szczenę z podłogi a to tylko taki mały ekran miało. Również opinie recenzji OLED 15 calaka od LG mnie utwierdzają w przekonaniu że idzie nowe jeśli o jakość obrazu, recenzent piał z zachwytu i stwierdził że gdyby nie rozmiar to by już teraz pomimo ceny kupił tego 15'calaka. Sam pan i władca tutejszego forum KIKI był pod wrażeniem gdy był na prezentacji LG 55'ki oleda, mówił że każdy element jakości obrazu zachwycał i współgra to z moimi wnioskami jakie do dziś sobie wyrobiłem od nośnie tej technologi.
Dlatego obrałem teraz taką taktykę, z vt50 to bym spokojnie przeczekał te kilka lat na DOPRACOWANE oled. Powiedziałem sobie ze to już ostatni raz jak kupiłem LCD a to już po raz 3, te tv robią wrażenie tylko na początku tylko człowiek nie ma porównania by to prawidłowo ocenić, tzn co to znaczy dobry obraz. Za każdym razem jak idę do pokoju rodziców i widzę że oglądają n'ke to mnie szlag chce trafić, bo uzmysławiam sobie że mają lepszy obraz niż ja na lcd, który był znacznie droższy. Wygląda to tak że jak oglądam u nich film na n'ce to dostrzegam nie idealną czerń ale ogólnie obrazowi nie mam wiele do zarzucenia, kolory jak w rzeczywistości, nie drażnią oka, kontrast dobry, skupiam się na filmie. Na lcd jest zaś tak.. ciągle coś dostrzegam, mowie sobie cholera ta zieleń wygląda jak przepalona, tutaj znowu obraz prześwietlony itp itp. Te rzeczy sprawiają ze nie jestem się w stanie skupić na filmie. Jednym słowem ja już nigdy nikomu nie polecam LCD :(.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Lepiej tego nie mozna ująć . Tak właśnie jest jak piszesz . Tylko nawet tania plazma wyświetla obraz taki jakim jest w rzeczywistości . Wszystkie LCD LED czy FULL LED , mają swój własny obraz , a nie obraz jaki widzimy dookoła . Więc Ci wszyscy co zakupili sobie jakie kolwiek LCD-ki się tylko okłamują . Do kogo bym nie przyszedł i ma LCD jestem w stanie 5 minut obnażyć jego słabość . Podsumowując : technoklogia LCD nadaje się do obrazów statycznych . Do telewizji sie nie nadaje . Kropka :) Pozdrawiam
 

panborysek

New member
Smart Viera Plasma TV Panasonic TX-P65ST50B.Napiszcie jaka będzie mniej więcej przybliżona cena za 65 cali, jak poniżej 10tysięcy to biorę a miałem kupić 60 cali Sony NX720 za 9999zł do konsoli.heh.
 

skipl

New member
ST nie jest najniższym modelem ...
No pewnie jest jeszcze UT, ale ten zapewne nie bedzie mial wiekszosci opcji kalibracyjnych i okrojony ze wszystkiego poza matryca ... tak czy siak 4.5k za 50ST plazme to o wiele wiecej niz sie spodziewalem (przy niewielkiej ilosci bajerow, wyjsc i ultimediow ...)
 
Do góry