Pierwsza recenzja nowej ST50

komzik

Member
Dziwnie się zachwycacie serią ST50 i jej poziomem czerni....
Zwróćcie uwagę, że ten sam testujący napisał :

ST50
Calibrated black level (black screen) 0.009 cd/m2
Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.012 cd/m2

50VT30
Calibrated black level (black screen) 0.02 cd/m2
Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.02 cd/m2

ale 65VT30, który ma ten sam panel co 50"
Calibrated black level (black screen) 0.011 cd/m2
Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.013 cd/m2

skąd taka duża różnica pomiędzy 50VT30, a 65VT30 ?
Po drugie - jesteście w stanie dostrzec taką różnicę w poziomie czerni przy normalnym oglądaniu ? Wątpię.
 

komzik

Member
nawet gdyby VT50 miał pozom czerni 0,005 to i tak wątpię, żeby ta różnica była przy normalnym użytkowaniu zauważalna.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Dziwnie się zachwycacie serią ST50 i jej poziomem czerni....
Zwróćcie uwagę, że ten sam testujący napisał :

ST50
Calibrated black level (black screen) 0.009 cd/m2
Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.012 cd/m2

50VT30
Calibrated black level (black screen) 0.02 cd/m2
Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.02 cd/m2

ale 65VT30, który ma ten sam panel co 50"
Calibrated black level (black screen) 0.011 cd/m2
Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.013 cd/m2

skąd taka duża różnica pomiędzy 50VT30, a 65VT30 ?
Po drugie - jesteście w stanie dostrzec taką różnicę w poziomie czerni przy normalnym oglądaniu ? Wątpię.
Różnica między 50, a 65 cali wynikać może z tego i pewno wynika , że o ile np w technologii LCD LED telewizor im większy tym gorszy z powodu problemów z podświetlaniem matrycy , o tyle w technologii plazmowej problem jest z małością matrycy . I dlatego minn Panasonic już zapowiedział że jak będzie produkował plazmy to tylko od rozmiaru 55 cali . I zresztą bardzo słusznie , bo kto dzisiaj kupuje telewizor mniejszy od 50 cali ? Mniejsze odbiorniki gubią całkowicie efekt HD , już nie mówie 3D które to powinno się oglądać prawie z nosem w ekranie . I pewno dlatego różnica miedzy 50 i 65 cali jest taka . Poprostu plazma im większa tym ma mniej wad . Pozdrawiam
 

wojt88

Guest
Wątpię nie wątpię... wydaje mi się, że jak ktoś lubi nocne seanse to zauważy różnicę...

Tak czy siak najnowszy ST50 (przed GT i VT) ma lepszą czerń od flagowego VT30 o reszcie nie wspomnę...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego z tym zachwytem bym jednak poczekał aż się wypowiedzą użytkownicy tych plazm nowych po pół rocznym użytkowaniu . Też z niecierpliwością czekam na VT50 ale obawiam się jednego: nikt się nie zastanawia nad tym jakim kosztem podniesiono aż o 50 % jasność paneli . Żeby nie okazało się że odbije się to bardzo niekożystnie na powidokach . Jaśniejszy panel zapewne oznacza większe napięcie na matrycy ( jak się mylę niech ktoś się wypowie ) , a co za tym idzie większa temperatura i większe możliwości utrwalania się powidoków . Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

damaioshin

New member
Jeśli jest tak jak piszesz, to pierwsze plazmy ktore wyszły powinny mieć super jasność skoro powidoki były takim problemem...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie interesuje mnie co było 10 lat temu . Kieruje się logiką w tej materii . Jaśniejszy kontrast - większe napięcie , większa temperatura . A czy za tym idą powidoki tego nie wiem , bo może coś wymyślili całkowicie nowego że nie przekłada się to bezpośrednio na powstawanie powidoków . Tam przecież idioci nie pracują .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grzesiek83

New member
Hmm mam nadzieję, że KiKi zamieści recenzję, na razie chyba się dopatrzyłem porównując ze swoim G30 że ma 3 x HDMI i 2 X USB czyli z każdego mniej o jedno złącze niż w G30 za to jasność panelu G15 wyższa od G14 to ważne...

Przełomu nie widzę na razie.

Co to jest C.A.T.S - jakiś nowy system poparwy obrazu???

twój g30 to stary, wielki i gruby grzejnik. Różnica między st50 a g30 jest ogromna w każdym elemencie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
grzesiek83
Nie przesadzaj z tą starością G30, nowe nie zawsze jest tak od razu zdecydowanie lepsze.
Tak jak napisał kolega peterka1000 poczekajmy spokojnie i zobaczymy jak te nowe modele będą się sprawować w użytkowaniu. Wiesz papier ma to do siebie, że wszsytko przyjmie...
 

don111

Banned
A ja sobie nie kupie vt50 bo JEHOWY jestem ....mylisz pojecia-na obecna chwile moge miec juz cos co bije Twoje vt30 ,mowa oczy o st50 za polowe tego co ty wydales na vt30
ST50 ma porównywalną czerń z VT30 i lepszą jasność, ale nie jest powiedziane że dorównuje w reszcie VT30
na pewno nie można aż tak dokładnie skalibrować ekranu (podobnie jak w ST30 tu też brak opcji do kalibracji 10 punktowej, brak 10 punktowej gammy, THX, 96hz 24p itd)
można teraz powiedzieć, to że ST50 jest na pewno lepsza od ST30 i pewnie w większej części od GT30

a myślisz, że St50 będzie cichutki i zimniutki? Skoro jest jaśniejszy niż seria 30 to nie zdziwiłbym się, gdyby był bardziej prądożerny i wydzielał przy tym więcej ciepła
nowy panel więc zużycie prądu tradycyjnie niższe, z tym że jeśli nowy panel jest przy okazji jaśniejszy, to się wyrówna
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Dokładnie tak opisują , że nie zmniejszyli zużycia prądu , tylko podnieśli jasność panela , a zużycie prądu takie samo jak było . No ale dla mnie ciekawe jest jak będzie z powidokami . Bo to jedyny aspekt plazmy , który z lekka przeszkadza z powodu specjalnego traktowania . Tzn może nie tyle przeszkadzają same powidoki bo nawet jak są to ledwo widoczne ale przeszkadza świadomość że trzeba uważać .
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
twój g30 to stary, wielki i gruby grzejnik. Różnica między st50 a g30 jest ogromna w każdym elemencie.
jak miałeś przyjemność oglądać oba TV obok siebie to gratuluje... ja jeszcze nie i na razie widze co widzę jak zobaczę to wyrobię sobie zdanie a kolega na czym oglądać raczy aktualnie jak można spytać TV?

Na razie wyczytałem:

1. Mniej złączy HDMI I USB w ST50 niż w G30!
2. Wyższa jasność panelu G15 w ST50
3. Lepsza czerń choć to jak się ma jakiś TV jest trudne do wyłapania ja pomiędzy swoim G30 a VT zaprzyjaźnionego sąsiada nie bardzo widzę różnice w czerni no może trochę na korzyść VT (filtr infinite pro)... jedno cyferki i dane a drugie co widzisz realnie np. z BD
4. G30 nie specjalnie grzeje widziałeś ten kiedyś w realu TV?
5. Wczesniej miałem 40LE820E 3,8cm w najgrubszym miejscu i wiesz co CHROMOLE TAKĄ RÓżNICĘ W GRUBOŚCI najwazniejszy jest obraz, czerń, płynność i równomierne podświetlenie dla tego mam teraz ten gruby kaloryfer z gwarancją panasa na 5 lat :) Czyli jak na razie najlepsze 2D z plazm co jest na rynku!!! Zobaczymy co seria U50 zaproponuje... spokojnie bez emocji kolego... bo to nowa konkurencja dla G30 jest seria U50 a nie ST czy VT... nie porównuj passata z golfem OK?
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Tia jasne, tym bardziej Twoja G, której tak bronisz... Ja w VT na oczy widziałem różnicę... A omawiany tutaj ST50 jest jeszcze od niego jaśniejszy, obraz ostrzejszy i czerń lepsza...

A skąd to wiesz że tak jest ?? Nie miałeś i nie masz tego telewizora . Przeczytałeś na forum zachodnim i się podniecasz . od kilku lat czytam testy i jeszcze ani raz nie było tak żeby nie opisywali że co roku jest lepiej . Zobacz co piszą na temat LCD LED czy nawet FULL LED . Że super , coraz lepsze telewizory , a nikt tak naprawde nie napisze tego że telewizory praktycznie w większości z przed 4 lat czyli CCF WCL czyli stare LCD grały o klase lepiej aniżeli obecne nowinki Samsunga ,LG ,Sony i innych firm . Więc nie ma co się podniecać . Ja w domu miałem już 4 plazmy od Kuro , dwa Panasy VT20 i teraz VT30 i sam na własne oczy każdemu ich błędy jestem wstanie wymienić . Też chciałbym wierzyć że nowa seria 50 będzie lepsza , a może nawet najlepsza . Ale dopóki w domu u mnie nie stanie i sam na własne oczy tego nie zobacze to mogą sobie pisać tutaj czy na zagranicznych forach że tv nawet parzy herbate . :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Tia jasne, tym bardziej Twoja G, której tak bronisz... Ja w VT na oczy widziałem różnicę... A omawiany tutaj ST50 jest jeszcze od niego jaśniejszy, obraz ostrzejszy i czerń lepsza...

Analfabeto szanowny czy ja napisałem gdzieś w moim poście że G ma lepszą czerń i obraz od VT lub ST ????

Możesz wskazać to miejsce? Piszę, że z plazm 2D aktualnie G30 jest moim zdaniem najlepszy ale 2D!!!! :bober:
 

wojt88

Guest
Sam sobie zaprzeczasz...

Czyli jak na razie najlepsze 2D z plazm co jest na rynku!!!

tu nagle wielce prostujesz i tym się pogrążasz...

Analfabeto szanowny czy ja napisałem gdzieś w moim poście że G ma lepszą czerń i obraz od VT lub ST ????

Możesz wskazać to miejsce? Piszę, że z plazm 2D aktualnie G30 jest moim zdaniem najlepszy ale 2D!!!! :bober:

Głębsza czerń wpływa na lepszy obraz 2D!!!

Takie posty atakujące jak Twoje niszczą wątki na forach i robi się syf... Kaj są moderatorzy? Wrzuć na luz bo nie jestem tu by się wadzić tylko by wyrażać swoje opinie.

Wracając do tematu kiedy nasz szanowny recenzent otrzyma wersję do testu? :) Czekam na polskie potwierdzenie - po naszymu :D
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Sam sobie zaprzeczasz...



tu nagle wielce prostujesz i tym się pogrążasz...



Głębsza czerń wpływa na lepszy obraz 2D!!!

Takie posty atakujące jak Twoje niszczą wątki na forach i robi się syf... Kaj są moderatorzy? Wrzuć na luz bo nie jestem tu by się wadzić tylko by wyrażać swoje opinie.

Wracając do tematu kiedy nasz szanowny recenzent otrzyma wersję do testu? :) Czekam na polskie potwierdzenie - po naszymu :D
Co Ci się pogrąża?!

Tak G30 to aktualnie najlepsze z sprzedawanych plazm 2D (nie w ogóle wszystkich plazm tylko 2D!), rozumiesz kolego 2D i z nowymi 2D porównujemy nie z GT nie z VT (3D) tylko z nową U bo ona będzie jako jedyna nowa 2D.

Co ci się więc pogrąża w moim poście? Tragedia to twoje czytanie bez zrozumienia, czyli współczesna choroba części cywilizacji, przeczytaj może jakąś książkę na początek proponuję klasykę: IDIOTĘ autorstwa Gogola to interesująca lektura w sam raz dla Ciebie, on też nic nie rozumiał... co się do niego pisało i mówiło...

Był tu kiedyś temat dotyczący opinni Panasonic Polska że do wyśwetlania obrazu TYLKO 2D polecają takie matryce...własnie 2D

Miałeś wskazać gdzie napisałem że VT i ST mają gorszą czerń i obraz od G wskaz to miejsce proszę - bo kłamiesz albo nie rozumiesz co czytasz...czyli analfabeta lub kłamca - logiczne?
 
Ostatnia edycja:
Do góry