Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak na razie oglądam na ustawieniach fabrycznych i przeważnie na styl obrazu Noc. Mam na początku pewne opory żeby go na jaśniejszych ustawieniach używać. Czy Wy też tak macie , czy może jest ktoś kto ma pojęcie co i jak ustawić. Ogólnie coraz bardziej myślę by zainwestować 500-600 zł na kalibrację z firmy zewnętrznej , takiej profesjonalnej , dobry pomysł ? Mam wrażenie że można sporo więcej wycisnąć z tego ekranu :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak na razie oglądam na ustawieniach fabrycznych i przeważnie na styl obrazu Noc

W dzień też ?

Mam na początku pewne opory żeby go na jaśniejszych ustawieniach uywać

Boisz się, że ugryzie, czy że wybuchnie ? :blagam:

Czy Wy też tak macie

Nie nie mamy. Gmyram i zmieniam ustawienia ile wlezie żeby poznać możliwości tv.

, czy może jest ktoś kto ma pojęcie co i jak ustawić.

Zacznij uczyć się tego tv to sam dojdziesz co, gdzie i po co.


Ogólnie coraz bardziej myślę by zainwestować 500-600 zł na kalibrację z firmy zewnętrznej , takiej profesjonalnej , dobry pomysł ?

Jak sobie ksiądz życzy.


Mam wrażenie że można sporo więcej wycisnąć z tego ekranu :)

Wrażenie cię nie myli. :hihi:
 

mmielu

New member
Czy jest jakaś możliwość aktywacji funkcji głosowych w 706 czy też funkcja tak jest całkowicie zablokowana.
Czy 706 ma ochronę anti-burn tak jak to jest w 806.
Który według was telewizor jest lepszy 706 philipsa czy też A80J Sony chodzi mi o obraz, funkcję itp.


Dziękuję i pozdrawiam
 

marjanos

New member
Czesc, mam dylemat. Zeszloroczny 805 czy tegoroczny 706... ktory z nich wybralibyscie patrzac tylko pod katem jakosci obrazu ? Hdmi 2.1 nie beda wykorzystywane w 706. Netflix, YT, kablowka.

55 cali, kwestia budzetu nie dotyczy bo obydwa sa w miare podobnej cenie. Kwestia samej jakosci obrazu, dzialania systemu itp. Zeszloroczny wyzsza seria 8, czy tegoroczny nizsza seria 7 🤷***♂️

@kiki pomożesz ?

Inne opinie rowniez mile czytane
 

danzentu

Klub HDTV.com.pl
VIP
ktoś kojarzy jaki największy pojemnościowo pendrive można wpiąć do 706?
jak na razie nic większego niż 32GB mi nie widzi
w NTFSie oczywiście
 

tom357

New member
Cześć forumowicze

Kupiłem philipsa 706 i przyznam szczerze,że pierwsze 3h były bardzo nerwowe i tv miał już iść do zwrotu,ale narazie daję mu szansę.

Problemem (według mnie) są mocno schowane poszczególne opcje-np aplikacje,ustawienia obrazu (z podglądem na żywo).
Dzięki temu forum wiem,że jest to schowane pod przyciskiem menu-więcej ustawień.Mało intuicyjne.

Następny problem miałem z ustawieniem profilu vpn w aplikacji,którą de facto pobrałem ze sklepu play-aplikacja widzi pamięć tv i pamięć zewnętrzną,ale za nic już w tą pamięć nie chce wejść a jest to potrzebne by załadować profil vpn.Po drugie,na tej apce każdy profil vpn nie jest w stanie ustanowić połączenia.

Po 2h udało mi się do ogarnąć pobierając z zewnątrz apkę (starsza wersja) i instalowałem profil bezpośrednio z pendrive (bo apka nadal nie miała dostępu do pamięci). Vpn na szczęście wystartował,ale tak to nie powinno wyglądać.

Ogólnie tv bardzo fajny mimo tych niskich nóżek,android dość szybki (chociaż wczoraj się zawiesił na kilka min),ale w porównaniu do tv sony menu i ustawienia tv wyglądają blado.

W sonym (też android) wszystko jest logicznie poukładane i nie ma tego bałaganu.

Aktualny problem to problem z przesyłaniem obrazu z telefonu na tv-może znacie rozwiązanie by nie pobierać zewnętrznych aplikacji?

Wczoraj dwa zdjęcia przesłało a dziś już tel nie widzi tv.
W sonym musiałem włączać "odbicie lustrzane" a tutaj nie ma żadnych opcji związanych z przesyłaniem ekranu/obrazu.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem o którym Sony piszesz , tegoroczne ? W nich jest Google Tv już , a w Philipsie Android TV, i dlatego menu Sony wydaje się prostsze , bardziej intuicyjne. Jak będzie migracja na Philipsie na Google TV to może będzie łatwiejszy.

Ja po tygodniu już opanowałem system , co nie potrzebne powywalałem , porobiłem skróty i jest ok.

przesyłania obrazu nie używam , nie pomogę , ale z każdym dniem będziesz coraz sprawniej poruszał sie po menu.
 

tom357

New member
Dzięki za odpowiedź.
Sony xg90-to chyba model 2019,tak mi się wydaje.

Ogólnie już po kilku godzinach system został przeze mnie ogarnięty w philipsie poza właśnie przesyłaniem obrazu.

Inne pytanie:
Czy da się zresetować tv przyciskiem na pilocie? (w razie zawieszenia tv)
 

tom357

New member
Najłatwiej wyjąć wtyczkę z kontaktu na pół godziny.

Tak jest zawsze najłatwiej;-)

Niestety kolejną niedogodność dostrzegłem a jest nią nierównomierne wyświetlanie obrazu na ekranie.
Czarna ramka po prawej stronie i na górze ma przeszło 1cm,gdy po prawej jest to 6mm-widać to gołym okiem z daleka.

Włączyłem czyszczenie matrycy,ale tylko na chwilę (nie na godzinę) i ramki się wyrównały,ale to kolejna niepokojąca sytuacja.

Zastanawia mnie jak mam zmienić "format" w ustawieniach obrazu skoro ta opcja nie jest dostępna na żadym źródle obrazu.
Jak to zmienić?
 

Nitric

New member
A czy to przypadkiem nie jest pixel shifting, jedna z metod ochrony przed wypalaniem matrycy?

Tak jest zawsze najłatwiej;-)

Niestety kolejną niedogodność dostrzegłem a jest nią nierównomierne wyświetlanie obrazu na ekranie.
Czarna ramka po prawej stronie i na górze ma przeszło 1cm,gdy po prawej jest to 6mm-widać to gołym okiem z daleka.

Włączyłem czyszczenie matrycy,ale tylko na chwilę (nie na godzinę) i ramki się wyrównały,ale to kolejna niepokojąca sytuacja.

Zastanawia mnie jak mam zmienić "format" w ustawieniach obrazu skoro ta opcja nie jest dostępna na żadym źródle obrazu.
Jak to zmienić?
 

Rad_k

New member
Dzień dobry wszystkim na forum,

Przyznam, że śledzę dyskusję od kilku tygodni, a i wcześniej regularnie zaglądałem na forum, chociaż jakoś nigdy nie mogłem się zmotywować do założenia konta i dołączenia do rozmowy. Teraz, gdy jestem w trakcie wyboru telewizora, chyba jest najlepszy moment ku temu.

Zapraszam na pokaz.
Brałbym model 805/855/865.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich na BF.

A główny powód tego jest taki, że 805/855/865 mają lepszy obraz? Dobrze rozumiem, że teoretycznie 706 i 806 różnią się nie tylko funkcjami (3 vs 4 strony ambilight, kalibracja, pilot z mikrofonem) ale również jakościowo? W znaczeniu do 806 idzie "lepszy sort" matryc a do 706 "drugi sort"?

W internetach niektórzy powtarzają, że różnica między 706, a 705 to tylko kwestia HDMI, ale oprócz tego chyba 706 ma wydajniejszy procesor i nowszy android? Zastanawiam się, czy rzeczywiście w przypadku gier 60 vs 120 Hz ma znaczenie (tak naprawdę mały procent gier jest w stanie iść na 4k, 120Hz na konsolach nowej generacji) - wydawałoby mi się to pomijalne. Wiele lat temu toczono dyskusję, czy 60 Hz ma sens i zdania były podzielone - więc chociażby dlatego sceptycznie podchodzę do 120 Hz, chociaż przyznam, że nigdy takiej matrycy nie miałem. W artykułach oczywiście zachwalano nowy procesor (który jest w 806 i 706?), ale czy różnica jest rzeczywiście odczuwalna?


Ogólnie tv bardzo fajny mimo tych niskich nóżek,android dość szybki (chociaż wczoraj się zawiesił na kilka min),ale w porównaniu do tv sony menu i ustawienia tv wyglądają blado.

W sonym (też android) wszystko jest logicznie poukładane i nie ma tego bałaganu.

Może się***mylę, ale to nie jest tak, że to jest bardziej narzucone przez system Android? A różnice pomiędzy Sony a Philipsem wynikają bardziej z wersji Androida? 706 ma już 10, a zakładam że Sony miał 9? Ukrycie tego typu ustawień jest o tyle sensowne, że zakładam, że 90% ludzi nigdy do ustawień nie zagląda, a kolejne 5% zajrzy raz, aby sprawdzić połączenie z internetem czy wybrany tryb.
 

tom357

New member
A czy to przypadkiem nie jest pixel shifting, jedna z metod ochrony przed wypalaniem matrycy?
Aktualizacja:
Faktycznie możesz mieć rację co bardziej mnie zasmuciło niż uspokoiło bo teraz jest dylemat-zwrócić czy zostawić:niewiem:

Nie mam pojęcia.
Jest to mój pierwszy oled i nie wygląda to dobrze,gdy jest widoczna gruba ramka na górze oraz po jednej ze stron-tak,zaobserwowałem,że grubość ramki co jakiś czas zmienia się stronami,ale też potem przez jakiś czas obraz wyświetlany jest prawidłowo,czyli bez tych dysproporcji.

W momencie,gdy któraś z ramek jest grubsza to matryca nadal w tym punkcie jest podświetlana na jasny czarny.

Szczerze,wygląda to naprawdę bardzo słabo bo niby tv ma cieniutkie ramki a w rzeczywistości jest inaczej i do tego te dysproporcje między stronami,które naprawdę są bardzo widoczne.

@Rad k
Tak,sony ma androida 9 a philips 10,ale to nie ma znaczenia.Zwyczajnie oba interfejsy się różnią i tyle.

Myślę,że jednak owe ustawienia są poszukiwane przez większą liczbę użytkowniów co widoczne jest na tym forum i co sam znalazłem właśnie tutaj-tak być nie powinno bo nowy produkt powinien przyciągać a nie odpychać a jednak nerwy podczas jego instalacji nie są wskazane ;)

Ogólnie już wszystko zostało przeze mnie "naprostowane" poza niestety tym obrazem/ramkami i przesyłaniem treści z urządzenia:-x
 
Ostatnia edycja:

tom357

New member
Zjawisko które opisuje Pan to prawidłowo działająca funkcja ochrony panelu tzw przesunięcie obrazu w tv Lg

Dzięki za odpowiedź-przynajmniej nie mam już złudzeń i wątpliwości:)
Czy w każdym oledzie tak się dzieje?
W philipsie i lg tak a w sony?
 
Ostatnia edycja:

tom357

New member
:wink:
Czy jest jakaś możliwość aktywacji funkcji głosowych w 706 czy też funkcja tak jest całkowicie zablokowana.

Dziękuję i pozdrawiam

Sprawdziłem to dla zainteresowanych.
Asystent google jest dostępny w tv philips 706 ,ale wyszukiwanie głosowe działa jedynie z zewnętrznym mikrofonem-ja użyłem zewnętrznego pilota na android. Asystent działa w j.polskim

Wystarczy więc kupić pilot z wbudowanym mikrofonem.

A co do tych ramek to ja niestety to zauważam,ale może mi minie:wink:
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ma od tygodnia Tv i nie wiem o czym piszecie , wrzućcie zdjęcie , bo ja kompletnie nie mam żadnych problemów z ekranem , albo jest to tak niewidoczne że nie przeszkadza

@tom357 , dzięki za info w sprawie pilota , jest nadzieja :)
 

tom357

New member
Ma od tygodnia Tv i nie wiem o czym piszecie , wrzućcie zdjęcie , bo ja kompletnie nie mam żadnych problemów z ekranem , albo jest to tak niewidoczne że nie przeszkadza

@tom357 , dzięki za info w sprawie pilota , jest nadzieja :)

Teoretycznie to nie problem bo taka jest specyfika tych tv,ale jak ktoś nie ma miarki w oczach to tego nie zauważy-chociaż 4-5mm różnicy w grubości ramki to widać z 5m:lol:

Spójrz tutaj,tak to wygląda (nie zawsze):
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...szajace-sie-szerokosci-krawedzi-bocznych.html

Sprawdziłby ktoś czy opcja "format obrazu jest aktywna" na netflixie czy youtube?

Menu-często używane ustawienia-format obrazu
 
Ostatnia edycja:
Do góry