Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

sunnyluk

Member
Mam jednak jeden problem z soundbarem JBL 3.1. Po włączeniu TV wykrywa soundbara, przez chwilę dźwięk na nim po czym soundbar wchodzi w tryb mute, na tv pojawia się info o włączonych głośnikach tv, ale dźwięk nie leci już ani z tv ani z JBL. Próbowałem różne ustawienia, różne kable hdmi ultra, różne złącza i problem wciąż się powtarza. Kilkukrotne włączenie i wyłączenie tv sprawia, że w końcu dobrze się połączy i wszystko działa jak należy... Gdzie robię błąd? A może to wina oprogramowania tv?

Nie wiem czy to o to chodzi, ale poczytaj sobie na avoforums https://www.avforums.com/threads/ne...856-and-706-oled-tvs-for-2021.2342008/page-45

Tam właśnie piszą o problemach z zanikającym dźwiękiem na soundbarach. Z tego co czytałem kilka dni temu to winą obarczali oprogramowanie TV.

Ja swojego 806 może dzisiaj jeszcze podłączę, ale do KD Onkyo, w sumie przez ARC, mam nadzieję, że nie będzie problemów.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i wreszcie dotarł DPD dało ciała i zamiast w środę dojechał dziś . Teraz ma leżakowanie i łapanie temperatury i wieczorem instalacja 😜
 

Attachments

  • 1E962B53-2054-4DDC-B42D-8A82A8FC1869.jpg
    1E962B53-2054-4DDC-B42D-8A82A8FC1869.jpg
    49,3 KB · Wyś: 40

ezquerro

Member
Czy ktoś moglby porównać 706 do LG C1 ? Który lepszy i czym się różnią? Do tej pory zastanawiałem się nad C1 do puki nie natrafiłem na 706 który jest znacznie tańszy
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem po 2 godzinach testowania w domu i szczerze to leżę na podłodze. Obraz miazga , totalny odlot , filmy z Apple Tv , Amazon Prime , to zupełnie inna jakość oglądania. Dźwięk - TV od razu się skomunikował z soundbarem po eARC. Dziś już nie będę się bawił , tylko wieczorem jeszcze zobaczę jak mecz będzie wyglądał.
Ambilight - jak to ktoś napisał w odpowiedzi mimo że żona była negatywnie nastawiona , to już po 3 minutach przyrodniczego filmu odpłynęła. Myślała że będzie bardziej agresywny , a jest fajny , spokojny :)

Dzięki @kiki :)
 

K8v8M

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do mnie też sprzęt dotarł, podłączony. Obraz jak dla mnie idealny po wyłączeniu upłynniacza i wyostrzania.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmmm , ja nic nie robiłem po wyjęciu z pudełka , podpowiesz które to opcje ?

Wczorajszy mecz , naprawdę spoko , żadnego smużenia, duszków.

Anglia - Albania na Polsat Sport lepsza jakość , choć wczorajszy mecz Polaków w Andorze gorzej wyglądał z uwagi na kolor murawy i ogólnie stadionu.

Ale płynność pierwsza klasa, polecam
 

K8v8M

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie pamiętam dokładnie, gdzieś w ustawieniach obrazu. Trochę mnie denerwowało, że broda aktora składała się nie z włosów tylko drutu. ;) I efekt opery mydlanej też mi nie podchodził. Teraz jest perfekcyjnie, skupiam się na filmie, a nie na obrazie.
 

totek93

New member
Bawię się od wczoraj i jestem na ten moment mega zadowolony. Przeraża mnie tylko, że nie mogę się oderwać od nowej zabawki, przed chwilą wypiłem poranną kawę, a już 16 :p...
 

filcek

Member
Wczorajszy mecz nie miał za dobrej jakości obrazu .Mecze na narodowym wyglądają dużo lepiej . Mam pytanie do użytkowników 706 czy jest opcja wymuszenia Gsync w panelu sterowania Nvidia ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale po nie wina telewizora ale sygnału nadawania.
Jakość najwyższa jest tak jak u totek93.
Każdy powinien zasmakować w takiej jakości.
 

marjanos

New member
Czesc, mam dylemat. Zeszloroczny 805 czy tegoroczny 706... ktory z nich wybralibyscie patrzac tylko pod katem jakosci obrazu ? Hdmi 2.1 nie beda wykorzystywane w 706. Netflix, YT, kablowka.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
@kiki czy pilot z modelu 806 będzie działał na 706 ? fajna opcja z podświetleniem i dużo wieczorami i nocą oglądamy więc przydałaby się :)
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
@kiki czy pilot z modelu 806 będzie działał na 706 ? fajna opcja z podświetleniem i dużo wieczorami i nocą oglądamy więc przydałaby się :)

Z tym podświetleniem pilota to trochę lipa , po naciśnięciu klawisza gaśnie tak szybko ze nie zdążysz zobaczyć ;-) . Nie wiem czy da się to gdzieś zmienić , a brak wypukłości powodują ze ciężko się w ciemności obsługuje .
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Z tym podświetleniem pilota to trochę lipa , po naciśnięciu klawisza gaśnie tak szybko ze nie zdążysz zobaczyć ;-) . Nie wiem czy da się to gdzieś zmienić , a brak wypukłości powodują ze ciężko się w ciemności obsługuje .

W 855 to samo. A miał być taki fajny.. chamerykański. :D
Klawisze za płaskie i za małe, podświetlenie za krótkie. Często naciska się nie to co trzeba.
 
Do góry