Philips TV 2021: telewizory OLED706 z Android TV 10, P5 Generation 5 z AI, HDMI 2.1 i Ambilight 3

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
@marjanos , ja od wakacji porównywałem , wyszukiwałem testów, informacji między 705 a 706 .
Pierwsze cena - za model 705 znów zaczęli przeginać z ceną, są oczywiście promki za 3980 ale trzeba już szukać fizycznie w sklepach , w necie około 4500 zł i to co pisze kiki cena już jest porównywalna. W tej chwili są dostępne w dwóch marketach , gdzie w jednym za 5200 , drugi 5500 zł . Jeśli obniżą to max 500 zł więc od kiki dostaniesz w podobnej bez łaski.

Teraz napisze coś ze swojego doświadczenia. W środę wreszcie mogłem sie nim pobawić i stały obok siebie 705 i 706 i najważniejsze powłoka antyrefleksyjna jest na korzyść 706 i to dużo na korzyść. Sam szukałem TV z dobrą powłoką i żaden oled , qled mi nie podpasował . Jedynie Sony X90 i X94 miały w miarę akceptowalną. Na teraz żaden oled nie ma matowej powłoki bo nie może mieć , taka technologia, ale tu naprawdę sie postarali i widzę swoje odbicie ale nie jak w lustrze. Mam 14 letniego Panasonica i tam jest matowa powłoka i jest prawie podobnie.

Dźwięk - z uwagi że w upgrade soundbara Samsunga dostaliśmy obsługę eARC , i mając możliwość dekodowania Atmos i DTS:X , dostajemy w modelu 706 eARC w HDMI 2.1 i jeśli chcesz w przyszłości lub masz dobry sprzęt KD to masz dużo więcej przesyłanych danych niż w 705.

Włączyłem kanały TV z podłączonej anteny w markecie , gdzie wiadomo jest lipny sygnał i dało sie to oglądać , więc z kablówki lub satelity HD powinien być ok.

Konsola to nie wszystko , sam mam Xboxa i gram coraz rzadziej , chyba sie starzeję :)

Jedyny minus w tym modelu to niskie nóżki , u mnie nie może stać bo belka soundbara ma z nóżkami 7 cm i praktycznie o tyle zasłoni ekran , więc TV pójdzie na ścianę i belka pod niego.

We wtorek będę miał w domu , więc po weekendzie moge napisać coś więcej . Odpowiem na pytania.
 

K8v8M

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałbym zakupić model 706. Czy to co jest RTVEURO (5300) to najkorzystniejsza oferta? Można liczyć na rabaty na blackfriday?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja myślę że raczej nic nie opuszczą , za nowy model. A nawet jeśli to max 150-200 zł, ale nie liczyłbym na to. ja już nie czekam na Black Friday , bo i tak magazyny puste więc nie mają z czego , czyszczą zeszłoroczne modele. Bardziej model 705 będzie gdzieniegdzie w fajnej cenie , ale co kto lubi :)
 

K8v8M

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cóż mogę rzecz, jeszcze nie sfinalizowane, ale oferta kiki jest bardzo dobra. Dzięki niej zdecydowałem się dołożyć do modelu z roku 2021. Myślę, że nie będę żałował, szczególnie, że sprzęt będzie wykorzystywany do pracy. BTW, to mój pierwszy TV w życiu. Zawsze gardziłem tym sprzętem. Obraz był kiepski, telewizja w ogóle mnie nie interesowała jako oferta. W dawnych czasach oglądałem filmy/programy na ogromnych monitorach Trinitron z DVD/sieci, potem na projektorach.

Pewnie bym został przy tym, gdyby nie praca zdalna. Wiem, że z OLED jest ryzyko wypalenia, ale akurat w moim przypadku praktycznie nie ma elementów, które są na ekranie non stop przez dłuższy czas.
Liczę, że Philips mnie nie zawiedzie (zależało mi także na Ambilight)
 

Krzychuu666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie jak wygląda sprawa porównania 65OLED805 do 65OLED706?
Głównie miedzy tymi modelami się zastanawiam ceny zbliżone, i nie wiem czy jest sens dopłacić do 806 czy nie kupić do zestawu jakiegoś soudbara jak b95/10?
Ewentualnie jakiś link z porównaniem.
 

tomiss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zgodzę się z Tobą. Kupiłem w Media Markt tydzień temu 65OLED856 w cenie niższej o 900zł niż obecnie. Więc jest szansa że na black friday będzie podobnie, bo niżej to nie sądzę.




Ja myślę że raczej nic nie opuszczą , za nowy model. A nawet jeśli to max 150-200 zł, ale nie liczyłbym na to. ja już nie czekam na Black Friday , bo i tak magazyny puste więc nie mają z czego , czyszczą zeszłoroczne modele. Bardziej model 705 będzie gdzieniegdzie w fajnej cenie , ale co kto lubi :)
 

sunnyluk

Member
Do mnie od wczoraj pędzi skalibrowany przez @kikiego 65Oled806, być może dzisiaj, a najpóźniej jutro będę się mógł podzielić wrażeniami i czy rzeczywiście godnie zastąpi plazmę 50ST50 :)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zgodzę się z Tobą. Kupiłem w Media Markt tydzień temu 65OLED856 w cenie niższej o 900zł niż obecnie. Więc jest szansa że na black friday będzie podobnie, bo niżej to nie sądzę.


Ostatnie 3-4 tygodnie to faktycznie obniżki spore oledów ale......65 cali


w 55 calach ( o takim rozmiarze myślałem pisząc) już tak szałowo nie ma , różnica między 55 a 65 czasami jest 200 zł i tu się zgodzę , jednak nie każdy ma miejsce na tak duży
 

6acek

New member
Ja osobiście jakością obrazu jestem zachwycony. Okno mam na lewej ścianie od tv i na ścianie na przeciwko tv ale nie bezpośrednio tylko po prawej stronie ściany. W dzień słoneczny zero problemów z odbiciami. Obraz robi robotę i już wiem że nigdy nic innego jak Oled nie kupię. Czarne sceny gdzie oświetlony jest jeden obiekt wyglądają obłędnie.

Mam jednak jeden problem z soundbarem JBL 3.1. Po włączeniu TV wykrywa soundbara, przez chwilę dźwięk na nim po czym soundbar wchodzi w tryb mute, na tv pojawia się info o włączonych głośnikach tv, ale dźwięk nie leci już ani z tv ani z JBL. Próbowałem różne ustawienia, różne kable hdmi ultra, różne złącza i problem wciąż się powtarza. Kilkukrotne włączenie i wyłączenie tv sprawia, że w końcu dobrze się połączy i wszystko działa jak należy... Gdzie robię błąd? A może to wina oprogramowania tv?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry