Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

plur

New member
A jak to wypada w porównaniu do paneli innych producentów?

I jeszcze jedno pytanie czy w linii 7304 są piloty z klawiaturą? Dziękuje :)
 

DYFER

Member
Ja mam sharp 60 cali LC60 E740E i porostu obraz i kolory mam jak żyleta a mam go już z 4.5 lat ale już od jakiegoś czasu chciałbym wymienić na większy. Lubię dobry obraz i jestem z niego zadowolony.
 

FanKosmosu

New member
Dziękuje za informacje.
Czy te "bieda'' matryce są aż tak złe?
Niestety o wersji 70 cali cieżko o szczegóły.

Matryca nawet OK, ale najgorsze jest że Philips oszczędzał nawet na powłoce fosforowej, przez co żaden z tych Philips "The One" z serii 7304 NIE MA SZEROKIEJ PALETY BARW.

W ogóle takie zmowy są handlarzy, że ciężko wydusić cokolwiek o telewizorach. Recenzje są pisane i publikowane pod dyktando, pewnych telewizorów w ogóle się nie recenzuje itd.
 
Ostatnia edycja:

plur

New member
To prawda. Niestety Philips w temacie przejrzystosci tego, co dany TV oferuje kuleje.

A czy na żywo jest duża różnica między TV z wide color gamut a tym co tego nie ma?
 

FanKosmosu

New member
Trzeba pamiętać że wzrost calarza ekranu oraz coraz lepsze materiały wideo (nawet że streamingu np. Netflix), pozwalają na pokazywanie więcej smaczków obrazu (kolory, gradienty, płynne przejścia tonalne, rozpiętość tonalna od czerni do superbieli etc.). Przy 55 calach w zwyż, dużej jasności, HDR, wysokim kontraście (ogólnie i lokalnie) i WGC moim zdaniem jest spora, subiektywna różnica w odbiorze filmów, sportu i każdego wideo, nawet zdjęć na ekranie TV.
 

plur

New member
Może to temat na osobny wątek. Jeżeli tak to przepraszam z góry.

Czy seria 7504 z wbudowanym ''soundbarem'' w wersji 55 cali też ma IPS?

Nie potrafie znaleźć nic o tym modelu.
 

plur

New member
Udało mi się zobaczyć 70 cali na wystawie w sklepie.

Niestety światło było tak mocne że nie byłem wstanie określić na 100% czy to ips czy VA.

Sprzedawca powiedział że to na pewno ips....
 
Do góry