Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

FanKosmosu

New member
]Brak szerokiej palety kolorów (Wide Color Gamut) w zasadzie dyskwalifikuje telewizor "The One" jako sprzęt UHD. Jestem ogromnie zawiedziony, bo zakładałem że ten TV, jako tani sprzęt, nie będzie miał odświeżania 100hz oraz wysokiej jasności pod HDR (ponad 500 nit), ale nadrobi Dolby Vision i szeroką paletą kolorów, więc seans filmowy UHD jak najbardziej będzie możliwy na Philips "The One" z serii 7xx4.

W tej sytuacji zakup tego TV w cenach powyżej lub równych Samsunga z serii Q74R nie ma kompletnie sensu. Ten Samsung ma szeroką paletę kolorów, więc spełnia minimum dla UHD.
 
]Brak szerokiej palety kolorów (Wide Color Gamut) w zasadzie dyskwalifikuje telewizor "The One" jako sprzęt UHD. Jestem ogromnie zawiedziony, bo zakładałem że ten TV, jako tani sprzęt, nie będzie miał odświeżania 100hz oraz wysokiej jasności pod HDR (ponad 500 nit), ale nadrobi Dolby Vision i szeroką paletą kolorów, więc seans filmowy UHD jak najbardziej będzie możliwy na Philips "The One" z serii 7xx4.

W tej sytuacji zakup tego TV w cenach powyżej lub równych Samsunga z serii Q74R nie ma kompletnie sensu. Ten Samsung ma szeroką paletę kolorów, więc spełnia minimum dla UHD.

Pełna zgoda, ja z bólem bo szkoda mi ambi, ale wybralem samsunga z WCG.
Brak ambi rekompensuje dużo przyjemniejszy Tizen ze swiętną przeglądarką (w samsungu gdy odpalam film np z zalukaj.com i klikam maxymalizuj to kursor sam znika, wszystko jest proste i intuicyjne, a pod androidem musialem go sam przesuwac w bok ekranu... takich niedociągnieć androida mozna wymieniac i wymieniac...
 

Ddawid6

New member
]Brak szerokiej palety kolorów (Wide Color Gamut) w zasadzie dyskwalifikuje telewizor "The One" jako sprzęt UHD. Jestem ogromnie zawiedziony, bo zakładałem że ten TV, jako tani sprzęt, nie będzie miał odświeżania 100hz oraz wysokiej jasności pod HDR (ponad 500 nit), ale nadrobi Dolby Vision i szeroką paletą kolorów, więc seans filmowy UHD jak najbardziej będzie możliwy na Philips "The One" z serii 7xx4.

W tej sytuacji zakup tego TV w cenach powyżej lub równych Samsunga z serii Q74R nie ma kompletnie sensu. Ten Samsung ma szeroką paletę kolorów, więc spełnia minimum dla UHD.


Może model PUS8204 będzie takim PUS7304 + WCG, bo PUS8804 ma WCG. Tylko pytanie, czy tak będzie, no i kiedy i w jakich cenach wejdzie na rynek.
 

FanKosmosu

New member
Wiadomo coś nt. matryc? Też będą dwa rodzaje pomieszane tak jak w PUS7303?

VA będzie tylko w 50 i 70 cali. Będą to tanie matryce firmy SHARP 8bit (z FRC), te same które montuje w budżetowych telewizorach Sony (XF83) i LG (SM7100).

Reszta przekątnych jest na taniutkich matrycach IPS o bardzo niskim kontraście natywnym.

Największa wada Philips 7xx4 "The One": prawdopodobnie brak WCG (szeroką paleta barw).

Czekam na testy które to potwierdzą (np. Les Numeriques, HDTV, Vincent Teoh, avforum, avsforum).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze walczę - jutro będę wiedział, ale tego modelu jeśli na wyłączność sieci - raczej wówczas nie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
to powalcz a co z panasonic?może inne telewizory 58 calowe bo taki mam w planie kupić?coś wiesz o nowych telewizorach Toshiba seria L5 i L7?może coś z Sharp-a nowego?
 
Do góry