Philips The One to watch - PUS7304, 43''/50''/55''/65'' i 70'' - Ambilight 3, Dolby Vision HDR/HDR10 + i Smart TV Android 9,0

Jericho24

Member
Bez reklam
Mialem przyjemnosc albo i nie testowac 58PUS7304 na VA.
Pierwsze wrazenie na moich testowych filmikach bylo calkiem pozytywne.
Czar prysl gdy odpalilem TV naziemna na tym TV i na Sonym 55XG8596.
Na Philipsie kolory byly wyblakle, nawet po wzmocnieniu ich na ok 70%, na TV nawet nie chcialo sie patrzec, a Sony przyciagal niesamowicie zwrok swoimi pieknymi kolorami. Minus Sonego to mocno widoczne podswietelnie ekranu (na ciemnym tle) gdy patrzymy na TV juz pod lekkim katem a nie na wprost. Sony rowniez wyraznie rozjasnial i przyciemnial podswietlenie ekranu co mi sie nie podobalo. Na Philipsie czern byla calkiem niezla, ale slabsza niz na Panasie 58 cali serii 9, ktory to stal obok.

Ciekaw jestem Philipsa wersji 55 cali na IPS.

Sprawdzilem tez Lg 55??8100. Pomysl z wygaszaniem pionowych stref bardzo kiepski. Co chwilę jakis pasek sie rozjasnial to sciemnial. Na plus bdb podbicie obrazu w trybie HDR i dobre glosniki, duzo lepsze niz w Philipsie i Sony.

Jesli chodzi o obsluge menu i pilota, to wygrywa dla mnie Philips. W Sony nie moglem sie polapac przez pare minut w nielogicznie rozmiesczonych przyciskach, w LG brakowalo przycisku do plynnego przewijania filmow, za to fajna obsluga myszki i dobrze rozwiazane szybkie menu po jednej stronie ekranu.
 

encore54

New member
Ciekaw jestem Philipsa wersji 55 cali na IPS.

Ja się przesiadłem z 9 letniego samsunga 40 cali VA na 55PUS7334/12 i pierwsze co mnie zabolało to raczej wyblakły obraz na TV (NC+ dekoder nBox 2850). Dopiero po wielokrotnych zmianach ustawień parametrów obrazu doszedłem do (wg mnie) podobnego i zadowalającego rezultatu czyli do obrazu, do którego byłem przyzwyczajony od lat.

Z lewej Samsung VA (konkretnie model LE40C630), z prawej Philips 55PUS7334/12

spor1.jpg


spor3.jpg
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Hmmm.. nie widac tego postepu w jakosci obrazu. Ja mam model 40c650 gdzie obraz jest ciut lepszy od c630, choćby przez błyszczący ekran, bo u ciebie jest chyba lekki mat.
Jak wypada czerń na philipsie?
 

xgrey

New member
Jak to na IPS - blado :)
Ale dla mnie to akurat nie ma znaczenia. Na samsungu też miałem szarą czerń i clouding i mnie to nie przeszkadzało.

Potwierdzam, czerń trochę szarawa, ale do wytrzymania, na pewno dużo lepiej to wygląda niż na pus6561.
Ogólnie barto fajny TV, po komentarzach odnośnie TCL EP680 chyba dobrze zrobiłem, że zamieniłem na ten model.
Tylko jedna uwaga, na stronie Philips jest błąd i TV ma 8GB wbudowanej pamięci flash, a nie 16GB.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Potwierdzam, czerń trochę szarawa, ale do wytrzymania, na pewno dużo lepiej to wygląda niż na pus6561.
Ogólnie barto fajny TV, po komentarzach odnośnie TCL EP680 chyba dobrze zrobiłem, że zamieniłem na ten model.
Tylko jedna uwaga, na stronie Philips jest błąd i TV ma 8GB wbudowanej pamięci flash, a nie 16GB.
a ile zostaje na aplikacje i ile ma ram, bo dane mowia o 3gb.?
Z tymi 8gb to faktycznie moze tak byc, bo sprzedawca nie moc zainstalować gry na tv, stwierdził ze za duzo aplikacji jest poinstalowanych.i brakuje miejsca.
 

encore54

New member
Na moim 55PUS7334 aplikacje zajmują 1,4 GB (sam instalowałem tylko VLC i MX Player więc 2 małe aplikacje). Wolna pamięć to 3,6 GB.
Aida 64 pokazuje 2GB RAM, ale jak czytałem gdzieś (nie wiem czy na tym forum czy na zagranicznej konkurencji) ponoć 1 dodatkowy GB jest zarezerwowany dla grafiki, nie wiem ile w tym prawdy.
 

xgrey

New member
a ile zostaje na aplikacje i ile ma ram, bo dane mowia o 3gb.?
Z tymi 8gb to faktycznie moze tak byc, bo sprzedawca nie moc zainstalować gry na tv, stwierdził ze za duzo aplikacji jest poinstalowanych.i brakuje miejsca.

Może się zgadzać bo część aplikacji jest już domyślnie zainstalowane, generalnie za dużo nie da się poszaleć na wbudowanej.
 

xgrey

New member
Do aplikacji użytkowych wystarczy, do gier trzeba będzie dołożyć jakiegoś pena na usb.
Zastanawia mnie tylko dlaczego Philips w temacie pamięci wprowadza celowo w błąd.
Koresponduje z nimi mailowo i prosili o podesłanie zdjęcia na którym widać ilość dostępnej pamięci i od tego momentu nabrali wody w usta, a na stronie też nie raczą zmienić tej informacji.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Podłączenie pena pod gry moze nie wiele pomoc, bo android od wersji 4.4 instaluje aplikacje w pamięci wewnętrznej. Chyba ze w android tv jest wyjątek.
 

xgrey

New member
Podłączenie pena pod gry moze nie wiele pomoc, bo android od wersji 4.4 instaluje aplikacje w pamięci wewnętrznej. Chyba ze w android tv jest wyjątek.

Z tego co ja pamiętam, to bodajże od wersji Android TV 6 można instalować na nośnikach zewnętrznych, stało się to jeszcze za czasów przystawki google nexus player gdzie było właśnie tylko 8GB flash i google rozwiązało ten problem umożliwiając instalacje na nośnikach usb.
 

sharkx

New member
Czy ktos z posiadaczy tego telewizora moze udzielic informacji w sprawie aplikacji HBO GO?
1. czy mozna ja zainstalowac ze bezposrednio sklepu Google Play ?(prawdopodobnie tak)
2. jeśli mozna to czy jakosc obrazu to standardowe dla tej platformy 720p czy moze jednak Full HD jak na Samsungowym Smart TV ?
 
Do góry