Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

christoff.w

Banned
Jakby chciał większy obraz to bym kupił większy tv albo projektor i heja 120" albo więcej! :D
Miałem projektor z ekranem 4m przekątna. Salon 6x5m miał więc było miejsce.Ekran poszedł na całe rozsuwane okno balkonowe (pelnil funkcję zasłony hehe [emoji14] ) Pobawilem się kwartał i wróciłem do oglądania tradycjnego czyli tivi.
Fajne było zapodać czasami jakiś film i poczuć się jak w kinie, i tyle. To było w 2007r więc projektor Benq jakieś 720p wyświetlał a teraz widzę, że i 4k potrafią! Może kiedyś się skuszę i zrobię poraz drugi salę kinową by już z córka oglądać fajne bajki choć raz w tygodniu. :)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Angael

New member
Jaka może być ?? Nie ma i nie będzie - standard u philipsa.

Z ciekawostek:

Pod koniec maja firma Sony rozpoczęła proces aktualizacji systemu operacyjnego telewizorów Bravia do wersji Android 7.0 Nougat. Najnowszą wersję systemu otrzymają zarówno telewizory z roku 2017, jak i 2016.
Nowe funkcje, których działanie sprawdziliśmy:
dodano widok uruchomionych aplikacji oraz możliwość przełączania się między nimi oraz ich wyłączania,
wprowadzono nowe, bardziej praktyczne menu ustawień zajmujące tylko część, a nie cały ekran,
wprowadzono nowe menu ustawień obrazu,
dodano obsługę plików HDR HLG (sprawdziliśmy to i rzeczywiście telewizor je odtwarza),
wprowadzono nowy tryb ustawień dźwięku „Dialogi” – tryb ten rzeczywiście poprawia zrozumiałość dialogów,
dodano (wreszcie!) możliwość podłączenia słuchawek Bluetooth (obsługa protokołu A2DP),
wprowadzono funkcję „obraz w obrazie” (picture-in-picture),
dodano możliwość włączania telewizji bezpośrednio z głównego menu za pomocą przycisków „PROG +/-„ lub klawiszy numerycznych,
dodano możliwość wyszukiwania głosowego w przeglądarce Opera,
wprowadzono możliwość stosowania wielu kont Google,
poprawiono wprowadzanie hasła do sieci Wi-Fi,
wprowadzono możliwość przesyłania do telewizora treści 4K z urządzeń przenośnych (smartfonów, tabletów) za pomocą Google Cast.
Wprowadzone zmiany są ze wszech miar pozytywne, a na niektóre z nich, jak, na przykład, możliwość podłączania słuchawek Bluetooth, użytkownicy telewizorów Bravia czekali bardzo długo. I choć można by rzec, że wszystkie ww. funkcje powinny być w systemie Android TV od samego początku, to przecież nie od razu Rzym zbudowano. W każdym razie niezmiernie cieszy, że Google ciągle rozwija ten system, a Sony dba o to, aby aktualizacja trafiała do jak największej liczby modeli telewizorów, nie tylko tych najnowszych. To pozytywne podejście z pewnością zasłuży sobie na wdzięczność użytkowników i jest, moim zdaniem, wzorem do naśladowania przez pozostałych producentów. Niestety, dobrze wiemy, że inny producent, który zastosował system Android nawet wcześniej niż Sony, pozostawił, pomimo wielu obietnic, użytkowników swoich telewizorów z 2015 roku na przysłowiowym „lodzie”.
Piękne podsumowanie na sam koniec ;(
 

111kris

New member
Należy też dodać, że Philips 8601 to model na rok 2016 choć ogłoszony pod koniec 2015. Czyli wsparcie nie przekroczyło nawet roku. Słabiutko dla bądź co bądź modelu flagowego.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Nie mam odpowiedzi, ale dopytam jeszcze raz.

Witam uprzejmie,

Przecież już od pewnego czasu jest to wiadome , że nie będzie aktualizacji systemu Android 5 w telewizorach Philips serii 8601 i serii 8901 do systemu Android 6 . I to było już potwierdzone . :-|
Dziś ponownie jest to potwierdzone . :-|
https://toengel.net/philipsblog/201...kein-android-tv-6-fuer-8601-und-ambilux-8901/
Firma TP Vision nie dba o należyte wsparcie w swoich telewizorach nawet z "wyższej" półki .
Smutne to , ale niestety prawdziwe . :-| Konkluzja . Tak nie powinno być , ale to jest tylko moje
skromne zdanie w "w tej materii" .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wsmigiel

New member
Czuje się zawiedziony jak jasna cholera, bądź co bądź sopro kasy wydałem na ten TV m.in. Dlatego, że liczyłem na wysokiej jakości wsparcie posprzedażowe.
Tym czasem od samego początku jestem zawiedziony tym, jak Philips dba o konsumentów...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odpowiedzi dostałem dwie z rożnych działów .
Jedna mówi, że będzie napewno a druga mówi, że jak będzie to dowiem sie pierwszy.
I grzecznie czekam ...
 

accu

New member
Bez reklam
Odpowiedzi dostałem dwie z rożnych działów .
Jedna mówi, że będzie napewno a druga mówi, że jak będzie to dowiem sie pierwszy.
I grzecznie czekam ...

Witam uprzejmie,

Jakaś nowa wersja firmware może się pojawić , tyle tylko , że nie będzie obejmowała aktualizacji
systemu operacyjnego Android 5 w telewizorach Philips serii PUS8601 i PUS8901 do systemu operacyjnego Android 6 . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie jestem pewien i nikt nie jest. Bo rozmawiam z samą górą w tej sprawie. Jeśli oni nie wiedzą jak to wypadnie to inni mogą się tylko domyślać.
 

Zigi

New member
Tego nie jestem pewien i nikt nie jest. Bo rozmawiam z samą górą w tej sprawie. Jeśli oni nie wiedzą jak to wypadnie to inni mogą się tylko domyślać.

Wypadało to już dawno do tego TV andka 6-tkę wrzucić. Tv ma potencjał, który jest dla mnie marnowany przez brak tej aktualizacji. Jeśli góra nie wie czy będzie to znaczy że nikt nad aktualizacją nie pracuje. A za chwile góra stwierdz,i że do tak starego modelu to przecież nie mamy prawa aktualizacji oczekiwać i figa dostaniemy a nie andka 6-tkę :x.
 

wsmigiel

New member
Pisałem w tej sprawie do Philipsa, odpowiedzieli bardzo konkretnie, mniej więcej: przepraszamy, że musiałeś tak długo czekać na odpowiedź. Byliśmy w trakcie weryfikowania, czy w najbliższym czasie planowana jest aktualizacja do systemu Android 6. Na chwilę obecną nie posiadamy informacji o nadchodzącej aktualizacji. Poinformujemy Cię, kiedy ją otrzymamy. Pozdrawiamy
 

Angael

New member
Na infolinii otrzymałem odpowiedź, że "stare" modele nie będą aktualizowane do nowszego systemu ponieważ posiadają "niekompatybilne" procesory z nowymi systemami android hahahahahaahhaahah
nie mam już sił do tej marki i jej wsparcia. Może niech skupią się na produkcji czajników bezprzewodowych jest szansa że użyte w nich procesory będą bardziej kompatybilne. Brak słów.
 
Do góry