Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

brodacz

Active member
Bez reklam
To nie piksele tylko artefakty. Ten typ tak ma...
Oczywiście możesz popracować ustawieniami typu pnm i usuwanie artefaktów MPEG, ale poprawiając jedno, spaprasz coś innego.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam mam dosyć częstą przypadłość że wokół postaci dosyć żwawo poruszających się występuje otoczka pikseli.......można to jakoś zniwelować czy to jakaś wada? Czy robi ktoś kalibrację na odległość? Mieszkam w Reykjaviku Islandia. Pozdrawiam
W zaawansowanych ustawieniach obrazu > ruch > perfect natural motion na wyłączony.

49PUS7101
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie sobie pomyślałem, że skoro 100Hz ma robić za poprawę ruchu, to może trzeba całkowicie powyłączać wszystkie ulepszacze i nie męczyć procka?
 

marek8512

New member
Problem z którym walczę od dwóch dni. Nie mogę wyświetlić żadnych treści z tel. komputera tableta nie widzą tv. Zrobione logowanie na youtuba bo był jakiś błąd(pomógł twardy reset) synchronizacja wszystkich kont no i nie pojawia się komunikat z kodem na tel./kom/tab. telefon nie widzi tv WTF???Sici nie ruszałem bo wszędzie jest ta sama.......
 

marek8512

New member
kiki a jaśniej? Z kompa można znaleźć tv tylko dzwoniąc na niego. Tel. nie znajduje porażka nic nietypowego nie ściągałem w tv tylko kodi, wygaszacz ekranu- jakiś kominek pasjans......... zaczyna osłabiać mnie ten soft.........a może zainstalować go na nowo???? Pozdrawiam
 

karus85

Member
Witam ponownie :-o

To może i ja coś dopowiem ;)
Po 10 miesiącach użytkowania tego oto tv w wersji 65" ( od kikiego) mogę opisać pewne wady mojego egzemplarza...

Po zakupie tv wydawał się super, żadnych problemów itp.. niestety coś mnie podkusiło żeby zrobić aktualizację... zgadnijcie co było dalej :mrgreen::mrgreen: czar prysł :evil:
Po aktualizacji zaczął wyskakiwać błąd "Niestety proces org.droidtv.settings został zatrzymany" i już nie mogłem ponownie zainstalować tv. Pomyślałem sobie przywrócę tv do ustawień fabrycznych.. po tym zabiegu było jeszcze gorzej, tv przestał reagować na niektóre przyciski na pilocie np. Netflix, sources i inne przydatne do codziennego użytku przyciski. Dioda na tv reaguje ale nic się nie dzieje na ekranie.

Wady:

- w aplikacji youtube nie ma dzwięku i obrazu ( już nauczyłem się jak to obejść)
- tv nie raguje na funkcje pilota
- po uruchomieniu tv i przejściu na hdmi brak możliwości powrotu do menu androida, pomaga wyciągnięcie wtyczki
- funkcja "zainstaluj ponownie tv" nie działa, odrazu wyskakuje błąd o zamknięciu procesu org.droidtv.settings
- jak tv jest w standby boczne głośniki co jakiś czas wydają trzaski ( odpiąłem je całkiem bo i tak nie używam)

Jak coś więcej sobie przypomnę to dopiszę..

Zalety:

- ładny obraz
- ambilight

I co wy na to ?? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Dodam że kolega kikiego próbował pomóc niestety bez rezultatów, polski serwis philipsa próbował diagnozować poprzez internet... sam robiłem to samo co oni :???: bez rezultatów..

Mieszkam w UK, próbowałem też tutaj ale niestety pokazali mi środkowy palec i powiedzieli że jeśli chcę robić naprawy gwarancyjne w UK to żebym kupował sprzęt w UK..

Może odeślę tv do kikiego jeśli będzie miał chęć się tym zająć z polskim serwisem ;)

Jakieś sugestie co do mojego przypadku ?? :-D

Edit:
Tv używam tylko jako ekran, od 6 miesiecy dałem sobie spokój z używaniem smarta- mój jest głupi..

Czy kupiłbym ponownie tv lub czy polecam trudno powiedzieć, jako ekran z ambilight chyba tak, ale do użytkowania całego tv łącznie ze smartem nie.. jeśli jednak toś się zdecyduje na kupno, radzę nie aktualizować tego tv ;)
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Już dawno powiedziałem że android w tv to jest najgorsze co może być ale większość twierdzi inaczej :) Wolałbym tv bez żadnych smartów byle by obraz był żyleta i działał szybko, zawsze boxa można sobię dokupić do takich bajerów
 

kryha666

New member
Po zakupie tv wydawał się super, żadnych problemów itp.. niestety coś mnie podkusiło żeby zrobić aktualizację... zgadnijcie co było dalej :mrgreen::mrgreen: czar prysł :evil:
Po aktualizacji zaczął wyskakiwać błąd "Niestety proces org.droidtv.settings został zatrzymany" i już nie mogłem ponownie zainstalować tv. Pomyślałem sobie przywrócę tv do ustawień fabrycznych.. po tym zabiegu było jeszcze gorzej, tv przestał reagować na niektóre przyciski na pilocie np. Netflix, sources i inne przydatne do codziennego użytku przyciski. Dioda na tv reaguje ale nic się nie dzieje na ekranie.
...
Musiałeś trafić na trefny egzemplarz.
Od 7 miesięcy mam 65PUS8601 i jest użytkowany bardzo intensywnie współpracując z tv sat, konsolą, jako SMART i odtwarzacz muzyki czy filmów z podpiętego dysku. Raz w miesiącu pojawia się problem niereagowania na polecenia pilota. Pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki. Ale jak dla mnie to jest pikuś bo każdemu przydaje się reset ;)
Wszystko działa wyśmienicie i nie narzekam. Oprogramowanie zostało automatycznie pobrane i zainstalowane :)
 

wsmigiel

New member
Odnośnie tego pilota, u mnie problem rozwiązuje wyciągnięcie baterii. Wydaje mi się, że to przyjemniejsza i szybsza forma. Spróbujcie!
 

kryha666

New member
Odnośnie tego pilota, u mnie problem rozwiązuje wyciągnięcie baterii. Wydaje mi się, że to przyjemniejsza i szybsza forma. Spróbujcie!
Tak, wyciągnięcie baterii pomaga na zwis pilota ale nie na zwis TV ;)
Jednej funkcji mi brakuje do normalnego użytkowania na co dzień a mianowicie skrótowego przycisku na pilocie wyłączający ekran bez grzebania w menu ;)
 

kryha666

New member
Potwierdzam nowe oprogramowanie. Rocznik 2016 też zasysa ;)
Lista zmian jest dość długa:
-Replacement for the QM151E_0.5.255.128 (8601 series)
-Replacement for the QM151E_0.5.255.128 (8901 series)
-Updated channel logos
-Improved system stability
-Improvement on Ambilight + Hue
-Translations improvement
-Introduction of “How
-To” app and re-arranged Settings shelf
-Fix for playback using Videoland app
-Improvements for Multiview
-Solution for channel loss
-Fixes for various SmartTV apps
-Fixes for PVR
-Fix for Videotext "888" and “889” not getting re-abled after commercial break
-Solutions for analogue video
-Fix for Teletext issue in Sweden
-Solution for Macedonian subtitles
-Correction for time zone
-Fixes for HDR (8601 only)
-Fixes in channel installation
-Fix for no audio in DVI mode
-Improvement in sound in DVB
-S usecase
-Fixes in HDMI usecase
 
Do góry