Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

djyankee

New member
ja również stałem przed trudnym wyborem xd93 albo 8601,
wybrałem ten drugi
to już kolejny philips z ambi.. ambi z którym ciężko się rozstać i to w dużej mierze zadecydowało nad zakupem phila ;)

odnośnie tego co bym miał Tobie polecić:
weź xd93 jeśli nigdy nie miałeś ambi to nie będziesz czuł tej pustki ;)
weź 8601 bo ma ambi w którym się zakochasz ;)

kurcze, chyba jednak Ci nie pomogłem ;)

tak poważnie to sam nie wiem,
czerń i obraz chyba lepsza w xd93 - no ale niewiele, a z ambi czerń w phil wypada równie dobrze!

phil jest szybki, nie zawiesza się, nie laguje, nie ma z nim żadnych problemów,a obraz.. wg mnie b.dobry ale w xd93 może być delikatnie lepszy... może, bo nie miałem okazji porównać w domu, tylko w sklepie! raz jeden, raz drugi

co nie wybierzesz to i tak będziesz zadowolony i tym chyba zdaniem zakończę!

*kupiony w audiovideo Olsztyn ;) polecam,
wraz z transportem itp.. 5 gwiazdek na 5 !
 

jaro0508

Member
Wiem ze to trudne decyzje ..najlepiej kupic dwa:):) haha a tak serio to podobno sony 55 xd 93 ma fatalne podswietlenie tak przynajmniej czytam w tescie komputerswiat •• Test: telewizor Sony KD-55XD9305 | 2016 sam nie wiem ile jest tak naprawde...Prawdy w tych calych testach a ile marketingu ..chyba najlepiej czytac opinii Kolegow ktorzy uzytkuja powyzsze modele Podobno ten philips jest bardzo udany .Interesuje mnie bardzo jakosc obrazu tego philipsa ..czy na meczach scenach ruchomych poprostu daje rade..bo u mnie obraz to priorytet:):)
 

kolabor74

New member
witam.
Jestem użytkownikiem tego telewizora od zeszłego roku więc już trochę u mnie wisi na ścianie ogólni jestem zadowolony. Z telewizora korzystam głównie do oglądania telewizji naziemnej i do korzystania z dobrodziejstw androida. Jakość obrazu i dźwięku moim zdaniem jest bardzo dobra, stabilność telewizora bez zarzutu (nie pamiętam kiedy ostatnio telewizor mi się zawiesił ale pamiętam że zrobiła to 5 letnia córka).
Jedyny problem który ja zauważam to problemy z pilotem (centralny przycisk z gładzikiem potrafi nieźle namieszać szczególnie w nocy) kiedyś były jakieś informację że będzie możliwość wyłączenie tej funkcji nawet znalazłem instrukcje jak to zrobić ale na niemieckiej stronie i próba się nie powiodła
Następny drobny mankament to nieprawidłowe podświetlanie ambilight po lewej dolnej stronie telewizora widoczne tylko przy białym podświetleniu (szczerze nigdy bym tego nie zauważył gdybym kiedyś nie przeczytał gdzieś na jakimś forum)
 

wsmigiel

New member
Hej,

Ja rownież jestem posiadaczem 55" wersji, mam go od czerwca, miałem trochę problemów ze współdziałaniem TV i modułu CAM ale po aktualizacji to już przeszłość. Potwierdzam stabilność oprogramowania, jak dla mnie jakość obrazu jest niesamowita. Nie ma sie do czego przyczepić. Głownie oglądamy na nim TV satelitarna, oraz korzystamy z funkcji interaktywnych.
Co do ambilight, jest świetny!!!
Jesli chodzi o mnie, polecam! ;)
 

jaro0508

Member
Dziekuje Wam Koledzy za spwoje opinie i spostrzezenia -sa najwazniejsze bo piszcie o tym co widzicie a nie co chcielibyscie widziec.Z tego wynika ze ta wersja philipsa jest bardzo udana pod wzgledem jakosci obrazu stabilnosci .Choc dalej mam dylemat czy wybrac tego philipsa czy sony 55 cali xd93 kierujac sie wylacznie jakoscia obrazu <mam opcje full nc+> Oczywiscie marzy mi sie panasonic 58 cali dx900 ale poki co cena dla mnie zaporowa no i nie ma podstawki na srodku a w przypadku philipsa u kikiego mozna to zlatwic..:):)
 

barburian

New member
Bez reklam
Za chwile powinien pojawić się w sprzedaży PUS7601
Jeśli będzie w 55 calach powinien być tańszy od PUS8601 a z uwagi
tylne podświetlanie i sporą ilość stref powinien mieć lepszy obraz od 8601.
 

111kris

New member
Faktycznie świetna wiadomość. Będę miał zgryz czy wybrać 8601 czy 7601. Zobaczymy jak z ceną. Dziwi mnie, że na polskiej stronie philipsa podają jasność 7601 w wysokości 400 a nie 700 cd. Na pewno na plus 8601 przemawia lepszy procesor no i dźwięk.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

jaro0508

Member
myślę że musi coś wyróżniać jeden od drugiego.. wiele pokażą testy... nie zawsze podświetlenie pełne matrycy daje lepszy wizualnie obraz sam się o tym przekonalem kupując kiedyś sony 46 cali hx 920 - full led a obok stał sony hx 850 chyba z edge led i obraz wydawał mi się ładniejszy nieco ale podstawa do niego go eliminoeala - srebrna decha z rowkiem w środku na włożenie tv jeszcze pod kątem.. porażka jakaś.. :) :)
 

Zigi

New member
Szukam aplikacji amazona w tym nowym sofcie i nie znajduję ani w aplikacjach philipsa ani na sklepie.

Ogólnie odnoszę delikatne wrażenie, że mi się media odtwarzane na różnych odtwarzaczach na tym sofcie zrobiły bardziej skłonne do przycinania, po otwarciu kilku filmów ewentualnym grzebaniu w opcjach tv. Restart tv z przycisku wystarcza aby sytuacje naprawić.
A jak u Was?

Swoją droga ile ten nasz tv ma właściwie pamięci?
 

kolabor74

New member
Zainstaluj sobie program kodi lub aida64 wyświetlą ci wszystkie interesujące informacje, ale 16 gb jest na aplikacje pamięci operacyjne jest mniej nie pamiętam już ile możesz sobie zwiększyć ilość pamięci na aplikacje instalując dysk twardy
A najnowszy soft nie wnosi nic poza przywróceniem opcji bright pro
 

Zigi

New member
Gdyby ktoś miał problemy z brakiem widocznej sieci wi-fi 5GHz to niech zmieni kanały na routerze na niższe. U mnie na 60-tym jeszcze nie widział a na 36 już tak. Podobna sytuacja występuje i w innych modelach philipsów.

Przy okazji odnośnie moich wcześniejszych kłopotów z Kodi i dźwiękiem 5.1 to wersja 17 beta 2 (Nightly build) radzi sobie z AC3.
Dts niestety dalej leży i trzeba się przełączać na stereo.
Przeszkodą może być wersja androida która oficjalnie dts-u nie wspiera.
Na pełne wsparcie trzeba poczekać na wydanie andka 6-tki.
Wtedy też ma pojawić się obsługa HDR-u.
 

dawideksl

New member
Dobrze... Ostatnia aktualizacja zepsuła nieco ambilight z dołu. Podczas gdy na filmie są czarne pasy z góry i z dołu ambi ładnie rozciąga kolory z góry, z dolu na środku już nie, a przed aktualizacja było super.
 
Do góry