Philips (test otwarty) 55PUS8601 to model z HDR, nowym niespotykanym dźwiękiem DTS Premium, pełną stabilnością systemu Android. Obsługa głosowa, Hex C

Cavallino

Banned
Witam,mój TV to 55,usb 3 to rzeczywiście 3.0 znajduje się z boku pod wejściem dla modułu Cam ,dysk mam podpięty,ale używam go tylko do oglądania z niego filmów, więc o nagrywaniu nic nie mogę napisać.Pozdrawiam

ROTFL !!!!
Główne problemy z Philipsem są właśnie z epg i nagrywaniem, więc ciężko stwierdzać nie używając tych funkcji, że chodzi prawidłowo...
Jako monitor po hdmi też pewnie się sprawdzi, tylko jakie to ma znaczenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma takie znaczenie, że gra rewelacyjnie.
Ja nie nagrywam niczego od lat bo mam wszystko w chmurze.
I nic nie możesz na to poradzić że ludzie są bardzo zadowoleni...
Jest na nowej platformie.
Na tej platformie maja być wszystkie nowe serie Philipsa 2016.
 

Cavallino

Banned
Ma takie znaczenie, że gra rewelacyjnie.
Ja nie nagrywam niczego od lat bo mam wszystko w chmurze.
I nic nie możesz na to poradzić że ludzie są bardzo zadowoleni...
Jest na nowej platformie.
Na tej platformie maja być wszystkie nowe serie Philipsa 2016.

Mój 7170 też gra rewelacyjnie, gdy się nie używa jedynych funkcji dla których warto go było kupić....
Problem w tym, że albo działa WSZYSTKO, albo telewizor jest do luftu i cała reszta oceny nie jest istotna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nazwa telewizor obliguje do oceny głównej telewizor. Wszystko inne jest dodatkiem który można zaczerpnąć na wiele innych sposobów.
Ten telewizor w serii PUS8601 działa bardzo dobrze i stabilnie.
I jedynie trzeba się uczyć obsługiwać pilota...
 

accu

New member
Bez reklam
Mamy wystawione obydwa modele. Grają non stop i jeszcze się nie zawiesiły mimo że prezentujemy codziennie ich możliwości. Na dodatek zmieniły się też wtyczki które dają większe możliwości. Filmy takie, że opad szczęki - nie będę opisywał bo nie wiem jak oni to robią. Ja tego i tak nie oglądam.
HDD polecę podłączyć jutro i sprawdzić. Na razie wszyscy są zadowoleni i niech tak zostanie.

Dźwięk bez konieczności kupowania soundbara.
A podświetlenie matrycy bez zmian. Nawet modelach 8809 i 9109 jest bardzo równe.
Wkurza mnie tylko touchpad na pilocie.

Witam uprzejmie,

Napisałeś 29 stycznia 2016 r. cytuję " HDD polecę podłączyć jutro i sprawdzić" . Minęło już trochę czasu , więc
zapytuję , czy dysk zewnętrzny HDD został podłączony do portu USB w telewizorze , aby móc
sprawdzić działanie funkcji nagrywania programów cyfrowych zaprogramowanych do nagrywania na TV Guide(przewodniku telewizyjnym) telewizora Philips 55PUS8601/12 . Rozumiem , że macie oczywiście
możliwość zainstalowania modułu CAM z kartą smart (np.nc+)w jednym z dwóch złącz Common Interface + tego telewizora .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kolabor74

New member
Witam
Jestem trochę zdziwiony atakami i ciągłymi próbami wyszukiwaniu problemów w tym modelu telewizora. Ja jestem użytkownikiem tego telewizora i jestem z niego zadowolony.Oczywiście że jeżeli komuś zależy to znajdzie problem.
Z moich obserwacji na dzień dzisiejszy
- długi czas zmiany kanałów telewizji naziemnej
- pilot niepotrzebny touchpad wprowadza więcej zamieszania niż pożytku
- zniekształcenia obrazu przy włączonej redukcji zniekształceń MPG
- jeżeli się postara da się zawiesić telewizor (moja córka potrafi ma 4 lata i przez 5 minut tłumaczyła w polsko angielskim co chce oglądać telewizor przestał reagować na pilota trzeba było wyciągnąć baterie z pilota)
+ Obraz
+ Dźwięk
+ ambilight + hue
+ Android (kodi naprawdę rewelacja)
Jeżeli chodzi o nagrywanie programów na dysk twardy sprawdzę to dzisiaj w nocy muszę przegrać z dysku twardego wszystko na kompa gdyż aby korzystać z nagrywania trzeba sformatować dysk twardy którego później nie wykrywa mi komputer
 

dziadek266

New member
Witam
Jestem trochę zdziwiony atakami i ciągłymi próbami wyszukiwaniu problemów w tym modelu telewizora. Ja jestem użytkownikiem tego telewizora i jestem z niego zadowolony.Oczywiście że jeżeli komuś zależy to znajdzie problem.
Z moich obserwacji na dzień dzisiejszy
- długi czas zmiany kanałów telewizji naziemnej
- pilot niepotrzebny touchpad wprowadza więcej zamieszania niż pożytku
- zniekształcenia obrazu przy włączonej redukcji zniekształceń MPG
- jeżeli się postara da się zawiesić telewizor (moja córka potrafi ma 4 lata i przez 5 minut tłumaczyła w polsko angielskim co chce oglądać telewizor przestał reagować na pilota trzeba było wyciągnąć baterie z pilota)
+ Obraz
+ Dźwięk
+ ambilight + hue
+ Android (kodi naprawdę rewelacja)
Jeżeli chodzi o nagrywanie programów na dysk twardy sprawdzę to dzisiaj w nocy muszę przegrać z dysku twardego wszystko na kompa gdyż aby korzystać z nagrywania trzeba sformatować dysk twardy którego później nie wykrywa mi komputer

Zrób sobie 2 partycje na dysku - jedną do filmów drugą do nagrywania z TV i po problemie. Jedno drugiego nie wyklucza.
 

michalr1575

New member
Nie wiem co tak Cię rozśmieszyło w mojej odpowiedzi,rozumie ze nagrywanie jest dla kogoś ważne oraz że płacimy za kompletny i dobrze działający produkt,dla mnie jednak jest to kompletnie zbędny dodatek którego nigdy nie używałem i pewnie nie użyję,piszę tylko że to co mnie interesowało i na czym mi zależało na tą chwilę działa bezproblemowo.Pozdrawiam
PS: W wolnej chwili postaram się sprawdzić to nagrywanie ( o ile tv nie będzie wymagał sformatowania mojego dysku)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to takie "polskie"... przywalić, mimo że się nie widziało nawet telewizora.
Touchpad dla mnie też trudny do użytkowania, trzeba się przyzwyczaić.
Pisałem o tym od pierwszego testu tam gdzie jest.
Android jest na wej platformie i jest rewelacja.
Mój Samsung Edge S6, LG G4, iPhopne - jak postarałem się też się zawieszały i z każdego byłem bardzo zadowolony.
Moja Suzuki Grand VItara też miała problem z tarczami i byłem mega zadowolony. Ale są tacy którzy mają w charakterze narzekanie i nawet jak wygra w lotka to stwierdzi że przecież słabo bo mogła być lepsza kumulacja.

Telewizor PUS8601 Philipsa gra świetnie i wśród tych co go mają ( dla nich jest produkowany a nie dla testerów czy malkontentów) cieszy się bardzo dobrą opinią.
 

accu

New member
Bez reklam
Nie wiem co tak Cię rozśmieszyło w mojej odpowiedzi,rozumie ze nagrywanie jest dla kogoś ważne oraz że płacimy za kompletny i dobrze działający produkt,dla mnie jednak jest to kompletnie zbędny dodatek którego nigdy nie używałem i pewnie nie użyję,piszę tylko że to co mnie interesowało i na czym mi zależało na tą chwilę działa bezproblemowo.Pozdrawiam
PS: W wolnej chwili postaram się sprawdzić to nagrywanie ( o ile tv nie będzie wymagał sformatowania mojego dysku)

Witam uprzejmie,

Dysk wymaga sformatowania przez telewizor .
Ja dużo nagrywam programów cyfrowych na zewnętrzny dysk HDD podłączony do portu USB 1 HDD
w telewizorze firmy Sony W905A i tą funkcję nagrywania sobie bardzo cenię . Jedynie co mnie przeszkadza ,
to , że nie mogę oglądać innego programu cyfrowego , tylko ten który nagrywam w tym samym czasie , no ale mój telewizor nie jest dwu-głowicowy . Programy cyfrowe do nagrywania mogę sobie również wcześniej
zaprogramować , czy to przez GUIDE TV , lub samemu i telewizor je nagra , będąc w stanie czuwania , lub gdy oglądam jakiś program cyfrowy , gdy zbliża pora nagrywania wcześniej zaprogramowanego programu do nagrywania , telewizor przełącza się sam z programu oglądanego na program , który będzie nagrywany . Korzystam z modułu CAM z kartą Smart i sobie tą opcję chwalę . Zrezygnowałem z zewnętrznego dekodera , na który mogłem nagrywać programy cyfrowe .
Dlatego też dla mnie funkcja nagrywania na podłączony do portu USB telewizora zewnętrzny dysk
HDD jest istotna . Niestety nagrane programy cyfrowe mogę tylko odtworzyć na telewizorze , na którym dysk został sformatowany .


BTW, na telewizorach firmy Sony z podwójnym tunerem (Twin-Tuner)można w tym czasie nagrać
program cyfrowy kodowany , a inny program cyfrowy nie kodowany oglądać w tym samym czasie ,
lub odwrotnie , czyli nagrać program cyfrowy nie kodowany , a oglądać program cyfrowy kodowany .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kolabor74

New member
Witam
Jeżeli chodzi o nagrywanie na dysku programów działa bez zarzutu można nagrywać jeden program a inny oglądać można ustawić nagrywanie na danym programie w wyznaczonym czasie.Jeżeli chodzi o nagrywanie telewizji z programu epg? sprawdzę to już niestety jutro.
Jeżeli chodzi o robienie partycji nie ma to sensu, telewizor i tak sformatował cały dysk.
Więc trzeba przeznaczyć cały dysk twardy na nagrania i ewentualnie rozszerzenie pamięci telewizora na aplikacje.
Pozdrawiam
 

Cavallino

Banned
BTW, na telewizorach firmy Sony z podwójnym tunerem (Twin-Tuner)można w tym czasie nagrać
program cyfrowy kodowany , a inny program cyfrowy nie kodowany oglądać w tym samym czasie ,
lub odwrotnie , czyli nagrać program cyfrowy nie kodowany , a oglądać program cyfrowy kodowany .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

I to był jedyny powód, dla którego Sony odpadło.
Po co drugi tuner, skoro i tak nie jest w stanie odebrać/nagrać drugiego kodowanego kanału?
Na tym polu Philips nie ma konkurencji niestety.
 

accu

New member
Bez reklam
I to był jedyny powód, dla którego Sony odpadło.
Po co drugi tuner, skoro i tak nie jest w stanie odebrać/nagrać drugiego kodowanego kanału?
Na tym polu Philips nie ma konkurencji niestety.

Witam uprzejmie,

Nie wiem czy firma Sony coś usprawniła w tej "materii" , gdyż na dzień dzisiejszy Twin Tuner w
telewizorach Ultra HD z systemem operacyjnym Android nie działa . Może coś się zmieni po 29 lutym
2016 r, kiedy to ma być wydana kolejna wersja oprogramowania . Nie piszę więcej , bo wątek przeznaczony
jest serii telewizorów Philips PUS8601/12 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam
Jeżeli chodzi o nagrywanie na dysku programów działa bez zarzutu można nagrywać jeden program a inny oglądać można ustawić nagrywanie na danym programie w wyznaczonym czasie.Jeżeli chodzi o nagrywanie telewizji z programu epg? sprawdzę to już niestety jutro.
Jeżeli chodzi o robienie partycji nie ma to sensu, telewizor i tak sformatował cały dysk.
Więc trzeba przeznaczyć cały dysk twardy na nagrania i ewentualnie rozszerzenie pamięci telewizora na aplikacje.
Pozdrawiam

Witam uprzejmie,

Dziękuję za tą wypowiedź i za chęć pomożenia innym użytkownikom , dla których funkcja nagrywania
na zewnętrzny dysk jest istotna . Korzystając z okazji chciałbym dopytać , czy nagrywanie
w tym czasie jednego programu cyfrowego i oglądanie w tym czasie drugiego innego programu cyfrowego dotyczyło dwóch programów cyfrowych zakodowanych ?
Pytam , bo dużo w tej materii zależy od operatora oraz modułu CAM . (powinien być wielo-strumieniowy o ile mnie pamięć nie myli - choć dwu-strumieniowy)
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

tomeko12

New member
Telewizory raczej nie obsługują modułów wielostrumieniowych, więc pozostają dwa moduły CAM z kartami od operatora.
 

accu

New member
Bez reklam
Telewizory raczej nie obsługują modułów wielostrumieniowych, więc pozostają dwa moduły CAM z kartami od operatora.

Witam uprzejmie,

Taką odpowiedź również otrzymałem od operatora telewizji kablowej . Dwa abonamenty , ale na
to który klient się zgodzi .:| Pytałem się , gdyż był okres , że rozważałem zakup telewizora Philips 55PUS9109/12 .
BTW, wydaje mnie się , że jeżeli operator nie paruje modułu CAM z kartą , to moduł wielo-strumieniowy powinien dać radę i pozwoli na równoczesne oglądanie i nagrywanie różnych kanałów
zakodowanych w tym samym czasie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Calvex

New member
Z moich obserwacji na dzień dzisiejszy
- długi czas zmiany kanałów telewizji naziemnej
- zniekształcenia obrazu przy włączonej redukcji zniekształceń MPG
- jeżeli się postara da się zawiesić telewizor


Czyli od 2014 roku nic się nie zmieniło. Mam TV 6198k i te same problemy + zawiechy i restarty.

Serio ktoś jeszcze kupuje TV od Philipsa ? Ja już z tej marki sie wyleczyłem, a nawet żaden ambilight mnie nie przekona, bo teraz jak ogladam tv, to nawet tego nie włączam.
 

tomeko12

New member
Ja od UPC otrzymałem dwa moduły CI+. Jeden główny, drugi jako multiroom za cenę niższą, niż jak bym brał nagrywarkę od operatora. Wiem, że u innych operatorów kablowych też nie ma problemów z CI jako multiroom. Czasami są problemy z usługami premium na drugiej karcie (Vectra wymaga dodatkowego abonamentu). Niestety operatorzy satelitarni robią wielkie problemy z modułami CAM.
 
Do góry