Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

screw_driver

New member
Witam.

Użytkuje od wczoraj 47 PFL 6907k i mam problem, otóż oglądam sobie dzisiaj tvn, mija 10-15 sekund i obraz znika, to samo dzieje się na innych kanałach SD. Jak włączam Tvp 1 oraz Tvp 2 (oba HD), to tego problemu nie mam. Co mogę z tym fantem zrobić ? Mam czas by go jeszcze oddać :?

Jeżeli problem nie występował na poprzednim TV(kanały nie uciekaly),znaczy ,że sygnał jest równie dobry jak wczesniej,to wina prawdopodobnie TV,mam dokładnie ten sam model i u mnie taka sytuacja miala miejsce ale incydentalnie.Proponuje zadzwonic na linię serwisowa Philipsa,maja tam dość rozgarnietych ludzi,jesli problem jest im znany zaproponują rozwiązanie,jeśli rozwiązanie nie będzie Tobie pasowało,oddaj TV lub wymien na nowy jeśli masz taką możliwość.
 

Tika

New member
Bez reklam
6007 wyświetla zdjęcia 3D ale tylko jak puścisz je z kompa po kablu HDMI

wewnętrzny soft telewizora nie obsługuje formatu zdjęć 3D
 

screw_driver

New member
6007 wyświetla zdjęcia 3D ale tylko jak puścisz je z kompa po kablu HDMI

wewnętrzny soft telewizora nie obsługuje formatu zdjęć 3D
czyli nie wyświetla,bo po kablu to nawet DTS odpalasz,po HDMI to on dostaje tylko sygnał wiec po co takie chrzanienie?
ps.pisałem juz wczesniej"- brak wsparcia zdjęc 3D - mpo ,.." więc dzieki za dodatkowe oświecenie...
 
Ostatnia edycja:

MCR

New member
Natomiast w specyfikacji ejst napisane jak byk,OBSŁUGA DLNA i OBSLUGIWANE KODEKI DIVX/XVID,tylko szkoda ,że nie napisali ,że TV robi to tylko z USB, tv NIEOBSŁUGUJE DIVX/XVID przez DLNA z lokalnych serwerów NAS(mpeg-4 i h.264 za to są obsługiwane z każdego źródła).

Jeśli 6907 i 6007 mają tą samą elektronikę (a ktoś tu pisał, że tak) to mylisz się. Mój 47PFL6907 czyta po DLNA DIVX/XVID. Być może problemem jest Twój media server.
 

kini0

New member
Bez reklam
Czyta. Servioo zapodaje .avi bez problemów. Nie wiem jak z napisami jest, bo tylko "Alternatywy 4" oglądałem. Generalnie lepiej i pewniej jest film z pena lub dysku oglądać, ale co kto woli....
 

screw_driver

New member
Panowie, NIE CZYTA Z SERWERÓW DLNA /NAS /DYSKÓW SIECIOWYCH
z capsem piszę bo chyba nei dociera albo nie wiecie co to nas/dysk sieciowy.
Dodatkowo mam mail od philipsa który wyraznie nakreśla sprawe:

Nr referencyjny: 50-1211416117


Szanowny Panie,

Dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Philips.

W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że telewizor nie obsługuje i nie
będzie obsługiwał tego typu plików z serwerów NAS porzez DLNA.

Sprawa napisów została przekazana do działu zajmującego się
oprogramowanie.


Jesli wciąż nie dociera to w poniedzialek nagram wam film w którym pokażę wersje oprogramowania ,i ten sam plik odtworze na USB a nie odtworze przez DLNA(sieć/serwer/...)
Czy w tym przypadku będziecie ustatysfakcjonowani?
Bo widzę ,że forum HDTV ma kilku ludzi którzy pisza ,że się znaja,a nie zmęczyli opcji TV w róznych konfiguroacjach a biadolą ,że działa ...
Albo maja może problem z czytaniem ze zrozumieniem-nie wiem.

ps.jak Panowie chcą ,to prosze wejść na moj profil na tym forum i zobaczyć mojego pierwszego posta,zamiscilem tam zarówno maila do philipsa jak i ich odpowiedź,żeby nie było ,że wyrywam zdania z kontekstu,macie tam też szczegołowe dane pliku na ktorym testowałem odtwarzanie.
 

MCR

New member
Zacznij od wypowiadania sie na temat,a potem zacznij precyzyjnie się wypowiadac.
Nie ma co uzywac subsydiów i bronic funkcji jeśli sam producent twierdzi ze jej nie ma i nie będzie.

Nie zmienia to faktu, że bez emocji dyskusje bywają bardziej treściwe.

A wracając do tematu, jak Ci nie odpowiada multimedialność Philipsa, to zainteresuj się Samsungiem. Powinien spełniać kryterium "centrum dowodzenia".
 

screw_driver

New member
Ta,masz racje,zainteresowałbym się,gdyby mnie było stac kupowac TV co miesiąc,a w takim wypadku pozostaje żal do philipsa ze tak lipnie informuje.
Emocje muszą być skoro producetn nie informuje o braku funkcjonalnosci dlna
 

Yacko

Member
Co sądzicie o modelu 47PFL6057K/12 ? Jest tańszy od 47PFL6007K/12, ma 5 portów HDMI, ale w internecie nie mogę namierzyć konkretnego testu.
 

Azoocar

New member
A ja mam takie pytanko. Dla kogoś kto w 90% nie bedzie korzystał z funkcji smart (tvn player, ipla, sripla itd.) czy ten tv bedzie ok? W skrócie, telewizor ma mieć świetny obraz, czasem zgram film z torrenta(.mkv,.avi) + napisy na usb i zobacze film wieczorem plus zagram dziennie 2-3 godzinki na ps3. Wybór tego TV mnie zadowoli? Potrójny ambi pfl6877 strasznie kusi...
 
Ostatnia edycja:

screw_driver

New member
A ja mam takie pytanko. Dla kogoś kto w 90% nie bedzie korzystał z funkcji smart (tvn player, ipla, sripla itd.) czy ten tv bedzie ok? W skrócie, telewizor ma mieć świetny obraz, czasem zgram film z torrenta(.mkv,.avi) + napisy na usb i zobacze film wieczorem plus zagram dziennie 2-3 godzinki na ps3. Wybór tego TV mnie zadowoli? Potrójny ambi pfl6877 strasznie kusi...
Zapomnij o MKV z dzwiekiem DTS (zdecydowana wiekszość) w moim 6907k z najnowszym softem nie wyświetla poprawnie polskich znaków więc tez lipa;]
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie korzystam z DVB-T, co do napisów też nie korzystam, ale z tego co wyczytałem na forum to śmigają bez problemu
 

Azoocar

New member
Ponawiam pytanie, czemu nie sprawdzi się do DVB-T? Narazie bede z tego korzystał, za miesiąc lub 2 przesiadam się na N-ke
 
Do góry