Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

MCR

New member
Zgadza się, że to ten sam soft (podobnie jak w seriach 7 i wyższych), ale być może inna konstrukcja "bebechów". W każdym razie, na szczęście, nie znane są mi przypadłości o których piszecie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja nigdy nie miałem problemu z netem, z jakimś gubieniem ustawień i inne cuda, są jedynie te kwiatki które mają wszyscy bez wyjątku :)

MCR 6907 to jest to samo co 6007 tylko w innej obudowie :), po prostu trafiłeś na dobry egzemplarz podobnie jak ja i użytkujesz tv w podobny sposób. Posiadacze 6907 też pisali o jakiś dziwnych przypadłościach i tak samo posiadacze innych modeli :p
 

MCR

New member
Nie rozkręcałem ani 6007 ani 6907 więc nie wiem czy to to samo wnętrze, dlatego napisałem "być może konstrukcja" :) patrząc na inną branżę - od lat jestem miłośnikiem francuskich aut i też nie mam z nimi problemów, choć w niektórych kręgach obrosły legendami awaryjności. Fakt, zależy to zapewne od konkretnego modelu :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja aktualnie też śmigam francuzem i jak na razie nie narzekam też ma swoje widzimisie czasami ale nie narzekam , ale kolejne auto na pewno nie będzie francuzowate hehe:p. Wracając do tv to sporo problemów tu wynika z niewiedzy, albo winą jest sprzęt podłączony do tv
 

Tika

New member
Bez reklam
wróciłem - chociażby dla testów - do FW 133.5.
Na szybko uwagi, nie działał mi w ogóle ambilight w Standby, teraz niby działa (choć dziwnie i z oporami włącza się - długo przyciska się guzik na pilocie), ale znów inny problem - nie da się go wyłączyć :D
Załącza się po jakimś czasie również sam w standby i mimo wyłączenia (tylko guzikiem power da się), za pare minut samoistnie i tak załącza się ! Wyjątkowa paranoja nocą ...
Z innych rzeczy, zdaje się że teraz HDNM nie włącza mi sie samoistnie po wyłączeniu telewizora ...
No i szybkość menu powala - oczywiście w negatywnym znaczeniu.

To jest wyjątkooowo niezwykłe, jak mozna wypuścić telewizor z tak niedopracowanym softem - nie chodzi o jakies dodatkowe mozliwości, ale aby TV działał, po proooostu normaaalnie działał !!
Wiem jedno, że po jakimś czasie, jak juz nie będą się ukazywać upgrady FW, będę non stop reklamował i ŻĄDAŁ w ramach napraw gwarancyjnych KAŻDEJ pierdoły, która będzie źle działała w kontekście opisu telewizora i instrukcji obsługi. I to do skutku - albo mi naprawią albo wymiana TV albo zwrot kasy.

Co do wyżej wspomnianego dongla z Androidem - kupiłem na aliexpress wczoraj iMitO MX2 z AirMouse RC11 (około 75$ z przesyłką) i teraz będę czekał pewnie około miesiąc ... :)

u mnie Ambi działa dobrze w trybie standby na sofcie 133.5

załączam guzikiem Ambilight i tym samym guzikiem je wyłączam, zmianę koloru muszę wykonać w menu głównym, na nowszym sofcie ponowne wciśniecie Ambilight powodowało zmianę jego koloru a wyłączało się je guzikiem Power
 

kuba426

New member
Witam kolegow, czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak przesylac bezprzewodowo film z komputera do tv?
Mam model 6907K, probowalem z my remote Philipsa za pomoca "simply share", ale nici z tego bo jestem calkowicie zielony.
W "media from" wybieram komputer, "played on the" Philips TV i widac w my remote, ze cos tam wczytuje, ale nic poza tym.
Pozdr.
 

murzyn997

New member
moze napisze jak ja to robie,tyle ze model 6007.Klikam prawym przyciskiem myszy na plik i wybieram opcje "odtwarzaj do" i masz wybor twojego philipsa.Przez router to chyba idzie,nic nie konfigurowałem,samo tak wyszlo.
 

moro90

New member
Witam!
Jestem świeżym posiadaczem 6007-ki.Moje wrażenia tyczące się tego modelu są mocno zróżnicowane.
Obraz jak dla mnie rewelacja.Ambilight tak samo.3D w porządku.
I na tym moje zachwyty się kończą.Ja wiem że to tylko telewizor i z podstawowych funkcji jestem zadowolony.
Ale po co pakują w niego rzeczy które są niedopracowane i działają jak chcą(np:smart TV)
Przeczytałem dużo opinii na tym forum i nie mogę wyjść z podziwu że nikomu z posiadaczy tego modelu nie przeszkadza ten kawałek czarnego plastiku który producent nazywa dumnie "PILOTEM".Może się czepiam,ale gorszego pilota nie miałem w ręku.Rozmieszczenie przycisków,skrzypienie i to"PUK-PUK"do szału mnie doprowadza.Poza tym telewizorek można powiedzieć OK!
I jeszcze pytanko do znawców modelu: Przy zmianie kanału wyświetla się logo kanału,godzina rozpoczęcia-zakończenia i pusty pasek postępu.Nie wyświetla jaki program leci aktualnie.Dlaczego?
 

kuba426

New member
moze napisze jak ja to robie,tyle ze model 6007.Klikam prawym przyciskiem myszy na plik i wybieram opcje "odtwarzaj do" i masz wybor twojego philipsa.Przez router to chyba idzie,nic nie konfigurowałem,samo tak wyszlo.

Faktycznie jest taka mozliwosc, nie widzialem wczesniej, ze jest cos takiego.
Mozna jakos napisy odpalic?
 

murzyn997

New member
no co do napisow to narazie nie opanowalem tego,mam tv tydzien i wczoraj wyczytalem wkoncu co zrobic zeby miec dzwiek w filmie mkv gdy ma dts programem MP42MKVac3 ver.1.4.Napisy niby wpudowane w film ale ich nie widac na tv,na pc jest ok
juz poradzilem z wpudowanymi napisami,poprostu puszczam film przez ps3 media server i chyba nawet nie trzeba podmieniac dzwieku z dts na ac3
 
Ostatnia edycja:

rogerowaty

New member
@emer
Nie to że się czepiam ale łączność pomiędzy routerem a tv to potrafię sprawdzić.
Wyobraź sobie, że potrafię również pakiety z nagłówkami przechwycić i wskazać do których serwerów się łączy Smart czy sam tv przy próbie aktualizacji. Nie jest to wiedza tajemna.
Jeden z serwerów ma zablokowane echo i nijak sprawdzić czy "żyje" tylko tego brakowało mi jako widocznego. Inne odpowiadały ale oczywiście to tylko echo. Dla ustawień PL trace kieruje do UK. Dla zainterersowanych mogę podać do jakich IP się łączy ale gdzieś w necie też spotykałem zestaw IP dla innego kraju (trochę się różni ... zapewne chodzi o inne webApp).
Serwis też się poddał w sprawie konfiguracji dostępu do internetu ale potwierdził również przebudowę sieciowych.
Bez zarejetrowania ID urządzenia na głównym serwerze nie można żadnej opracji na Smart wykonać a zestaw Smart jest dostępny w zależności od ustawień lokalizacji na tv.

Uzupełniając poprzedni wpis udało się doprowadzić za pomocą serwisu tv do stanu fabrycznego w zakresie pasowania obudowy. Niestety krzywo złożona część obudowy musiałą być wymieniona bo monter zatrzaski metodą siłową pasował i trwale je odkształcił. Po wymianie 3 elementów obudowa jako tako wygląda.

Ostatnio tylko trafiłem na upierdliwość chyba dotyczącą różnych marek .... brak przewijania mkv.
Ciekawą sprawą (może ślepawy jestem) ten sam materiał streemowany jako 3D i wysłany po HDMI z lapka zupełnie inaczej wygląda. Z lapka jest wyraźnie przeplot widoczny.
Menu jak na DualCore (chyba najwolniejszy) jest faktycznie powolne, u (Samsung czy LG) nawet na słabszych i starszychkonstrukcjach wręcz śmiga. Szczęście takie ze korzystam z zewnętrznego tunera więc nie musze się z menu użerać.
Może FUNAI coś w polityce zmieni ... to chyba on wykupił Philipsa. Patrzeć jak pojawią się Funaje z Ambi :) ... może w rozsądnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

zaki79

New member
Witam kolegow, czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak przesylac bezprzewodowo film z komputera do tv?
Mam model 6907K, probowalem z my remote Philipsa za pomoca "simply share", ale nici z tego bo jestem calkowicie zielony.
W "media from" wybieram komputer, "played on the" Philips TV i widac w my remote, ze cos tam wczytuje, ale nic poza tym.
Pozdr.

Ja korzystam z programów Serviio i Media Manager (All Media Server coś nei za bardzo działa). Definiujesz w nich na komputerze katalogi z filmami, muzyką i ze zdjęciami. Po zmianie "źródła" w TV na "Sieć" masz dostęp do plików na kompie. Musisz sprawdzić, który program będzie dla Ciebie najlepszy. U mnie np. Serviio dobrze działa po Windowsem 7, ale inne już za bardzo nie chciały. Pod Vistą sprawdzałem kilka- też z różnym powodzeniem. Wpisz "DLNA Server" w Google i poszukaj odpowiedniej dla siebie aplikacji.
 

Lucasx25

New member
Witam serdecznie.
Przymierzam się do kupna modelu 6007.
Chciałbym zapytać o szybkość działania menu.
Wiele osób pisze, że działa wolno, bardzo wolno, jednak jest to dość subiektywna opinia. Dla porównania przykład z komputerem - przesiadając się z komputera klasy 386 DX na Pentium III mówiliśmy jaki to demon szybkości. Teraz tego Pentium III nazwiemy wolniejszego od żółwia.
Dlatego chciałbym poprosić o krótki test:
Ile czasu ze stoperem w ręku zajmuje przechodzenie z poszczególnych poziomów menu coraz bardziej w głąb, albo równolegle na tym samym poziomie. Czy jest to kwestia np. 1 sekundy zwłoki, 5 sekund, czy 15, itp.
 

Dj Darecki

New member
wciskasz menu , pokazuje się w okolicy 2 sek .
Głebiej jak się poruszasz jest szybciej
I to jest najlepsze że u każdego działa to inaczej mając te same oprogramowanie :)
 

MrBen

New member
Mam takie pytanko czym się różnią modele 47" 6067K a 6907K ?
Z tego co wyczytałem 6067K jest tańszy o 350zł i ma głośniki 14 W i 5 HDMI a 6907K ma głośniki 12 W i 4 HDMI. Teoretycznie to 6067 K powinien być droższy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnią się wyglądem.Model 6907 to model ze szczotkowanego aluminium. Wygląd zupełnie inny.
Ale może chcesz 47PFL 6877 z potrójnym ambilightem.
 
Do góry