Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

cyrric

New member
Mam pytanko, mam podlaczony 6067 do kina domowego przez HDMI podobno zarowno tv ma ARC jak i amp 2113, ale nie potrafie ustawic tego aby dzwiek z tv szedl na kolumny? w tv ARC mam wlaczone a w amp nie ma do niego ustawien. jakies sugestie?
 

crashhh

New member
6007

Witam od miesiąca posiadam plf426007k , miałem chwilkę wiec zacząłem szperać na forach na temat tego sprzętu.... Wczoraj ściągnąłem do niego najnowsza aktualizacje 000.150.083.000
i mam parę pytań odnośnie oprogramowania ...
Jako ze jestem laikiem w tym temacie pierwsze co mnie dobija to ze włączając w SmartTV Youtube większość filmow na starym soficie mi nie chodziło i nie wiem czy to wina softa czy większość ludzi tak ma, zacinki w trakcie odtwarzania i max wyświetla mi po 5 min film... dziwne
Może mi ktoś podpowiedzieć odnośnie Przew.TV nie wyświetla mi nic mam UPC-kablówkę i co mam dokładnie zrobić żeby mi to gralo..
Funkcja Nagrywanie nie mogę jej tez uruchomić mam dysk zewnętrzny 500giga podłączony do telewizora i echoo .
no i ostatnia sprawa na temat tych napisów do filmy podłączam z pena lub dysku film z napisami i mogę sobie jedynie pomarzyć o nich ...
Będę wdzięczny za info na temat tych rzeczy pozdr
 

phips

New member
Jako ze jestem laikiem w tym temacie pierwsze co mnie dobija to ze włączając w SmartTV Youtube większość filmow na starym soficie mi nie chodziło i nie wiem czy to wina softa czy większość ludzi tak ma, zacinki w trakcie odtwarzania i max wyświetla mi po 5 min film... dziwne
Zacinanie zależy teoretycznie od prędkości łącza. Ale tylko teoretycznie. U mnie, przy 10 Mb zacina na większości HD, ale także przy niektórych SD. Dla pocieszenia powiem, że u kumpla, który ma Panasonica i łącze 60 Mb w UPC (podłączenie przez kabel, a nie WiFi) także zacina na niektórych HD. Jest to niestety problem takich, a nie innych rozwiązań "SmartTV"

Może mi ktoś podpowiedzieć odnośnie Przew.TV nie wyświetla mi nic mam UPC-kablówkę i co mam dokładnie zrobić żeby mi to gralo..
Wyrzucić dekoder i podłączyć anteny: satelitarną i naziemną. Dekodery (UPC, N, C+, CP itd.), z całego telewizora, wykorzystują jedynie monitor i wzmacniacz dźwięku (z głośnikami). EPG (przew. TV) jest dekodowany w dekoderze i tylko w nim można go oglądać.

Z nagrywaniem nie pomogę, bo nie używam, a sprawy napisów są dość szeroko omawiane w innych wątkach. Generalnie muszą mieć formart .srt
 

mtcl1

New member
"Funkcja Nagrywanie nie mogę jej tez uruchomić mam dysk zewnętrzny 500giga podłączony do telewizora i echoo ".

Witam,
Nagrywanie jest możliwe tylko przy użyciu tunera tv (dvbt, dvbc, sat), czyli wbudowanego źródła. Nagrywanie z zewnętrznych dekoderów (kablówka, sat itp) nie jest możliwe.
Pozdrawiam
 

marioking

Member
Wyrzucić dekoder i podłączyć anteny: satelitarną i naziemną. Dekodery (UPC, N, C+, CP itd.),

Chyba nie do konca, operator musi przewidywac taka opcje, z c+ czy CP nie ma problemu bo mozna dokupic modul ci+ przez nich oferowany, ale n-ka juz w abonamencie nie przewiduje takiej mozliwosci i karta jest sparowana z dekoderem, upc poki co tez mimo ze zapowiedziala zmiane w tym temacie, ale to dopiero przyszlosc.
 

kuba380

New member
wie ktoś może czy można pobrać wiecej apilkacji bo mam z 10 :/ wie ktoś może czy da się zrobić żeby mógł z przeglądarki tv włączyć weeb.tv ?
 

phips

New member
Chyba nie do konca, operator musi przewidywac taka opcje, z c+ czy CP nie ma problemu bo mozna dokupic modul ci+ przez nich oferowany,

Oj, chyba jednak do końca:
1. Operator nic nie musi. Żadne przepisy nie zobowiązują go do wprowadzania modułów dostępu warunkowego (CI/CI+) zamiast/obok dekoderów. Operator zrobi to tylko w 2 przypadkach - jeżeli zwęszy zysk i jeżeli przestraszy się straty (np. abonenci zaczną przechodzić do innych platform, oferujących taką możliwość).
2. Po dokupieniu modułu CI+, dekoder stanie się zbędny i trzeba będzie podłączyć antenę satelitarną do telewizora, o czym właśnie pisałem.

Znajomy rozmawiał z technikiem z UPC i póki co nie przewidują możliwości korzystania z kabla z pominięciem dekodera i wykorzystaniem modułu dostępu warunkowego (czyli wykorzystaniem możliwości doskonałego tunera Philipsa) . Za dużo kasy utopili w dekoderach, żeby je teraz wycofywać.

Podsumowując pytania @crashhh.
Możesz korzystać z Przew.TV (EPG) i nagrywać, ale tylko w takim zakresie w jakim jest to zaimplementowane w (najczęściej) badziewnym dekoderze operatora.

SmartTV czy raczej SpyTV poprawi się, jak więcej osób zacznie z tego korzystać i powstaną naciski na zwiększenie ochrony prywatności użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Oj, chyba jednak do końca:

2. Po dokupieniu modułu CI+, dekoder stanie się zbędny i trzeba będzie podłączyć antenę satelitarną do telewizora, o czym właśnie pisałem.
No to prawda ale z twojej poprzedniej wypowedzi wynikalo ze trzeba zrobic tylko to, a ja wyjasnilem ze operator musi przewidywac taka opcje i na nia pozowlic a nie tylko podpinasz sobie kabel do tv i tyle.

Znajomy rozmawiał z technikiem z UPC i póki co nie przewidują możliwości korzystania z kabla z pominięciem dekodera i wykorzystaniem modułu dostępu warunkowego (czyli wykorzystaniem możliwości doskonałego tunera Philipsa) . Za dużo kasy utopili w dekoderach, żeby je teraz wycofywać.

No to mial nieaktualne info, bo na serwisach medialnych upc oficjalnie to oglosilo, co wiecej pisalem juz z infolinia i usluga jest juz w fazie testow, na przestrzeni kwartalu ma to wejsc.
Co prawda to niewiele zmienia bo dla mnie oferta upc jest najgorsza z kablowkach i najmniej konkurencyjna.
 

phips

New member
Jakieś szersze info na ten temat?

-----
Na początek ZASTRZEŻENIE. Opisuję to co znalazłem przy okazji korzystania z tv Philips 6007K/12, ale SmartTV nie jest czymś specyficznym dla telewizorów Philips. Wybierając konkurencję można trafić na jeszcze ciekawsze przypadki. Oto cytat z podręcznika użytkownika tv firmy konkurencyjnej:

"W zależności od wybranego kraju telewizor ten może obsługiwać system GUIDE Plus+ (...) W przypadku korzystania z tej funkcji po raz pierwszy należy wprowadzić kod pocztowy. Jeśli wprowadzony zostanie niewłaściwy kod pocztowy miejsca zamieszkania albo nie zostanie on podany w ogóle, reklamy mogą być wyświetlane nieprawidłowo"
-----

Ważne informacje można uzyskać w umowie "Warunki korzystania z Usług firmy Net TV", którą wszyscy akceptują, a mało kto czyta (Terms of use). Warto dodać, że od jakiegoś czasu nie wyrażamy zgody firmie Philips tylko firmie TP Vision. Zarówno oprogramowanie w Philipsach, jak i ich SmartTV to wyrób właśnie tej firmy.

Polecam zacząć od części B Zasady poufności.
"Aby uniknąć zbierania informacji o programach wyświetlanych w urządzeniu, w portalu Net TV można wyłączyć tę funkcję, wybierając odpowiednią opcję ustawień osobistych" Czy ktoś z forumowiczów wyłączył tę funkcję, "wybierając odpowiednią opcję ustawień osobistych"?

A to dopiero łatwy początek. Krótki i po polsku. Szczegóły są niestety po angielsku:
Privacy statements i rozdział "Which types of data are collected?".

Tu m.in. możemy się dowiedzieć, że zbierają informacje nawet na temat kolejności ikonek aplikacji, jaką sobie ustalimy sami (We will store your initial arrangement and any changes you make afterwards, linked to the Consumer-ID and the Device-ID).

To, że logują i zbierają jakie programy oglądamy w telewizji i przez telewizor (z urządzeń zewnętrznych!) i na jakie kanały przełączamy TV to chyba oczywiste (which television programs were watched on or via your Device and how users of your Device change between television channels).
Co ciekawe nie gwarantują nam, że te informacje nie wypływają poza UE bo TP Vision korzysta z usług AKAMAI, którego serwery są także poza granicami UE (Is data transmitted outside of the European Union?).

I jeszcze Cookies policy (Cookie policy), ale tu cieniutko bo omawiają tylko "non-functional cookies" czyli takie, które mogą być ale nie muszą (można je bezkarnie zablokować na routerze)

Nigdzie nie znalazłem spisu "functional cookies" czyli tych przymusowych, które muszą być, żeby coś działało, ale proszę na routerze zablokować słowo kluczowe "gemius" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Megapanel_PBI/Gemius) i spróbować uruchomić IPLę.

Niech każdy sam oceni czym zajmuje się oprogramowanie firmy TP Vision, które jest zainstalowane w telewizorach Philipsa.


@marioking. Dzięki za info o UPC. Na pewno wiele osób się ucieszy
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
-----
Na początek ZASTRZEŻENIE. Opisuję to co znalazłem przy okazji korzystania z tv Philips 6007K/12, ale SmartTV nie jest czymś specyficznym dla telewizorów Philips. Wybierając konkurencję można trafić na jeszcze ciekawsze przypadki. Oto cytat z podręcznika użytkownika tv firmy konkurencyjnej:

"W zależności od wybranego kraju telewizor ten może obsługiwać system GUIDE Plus+ (...) W przypadku korzystania z tej funkcji po raz pierwszy należy wprowadzić kod pocztowy. Jeśli wprowadzony zostanie niewłaściwy kod pocztowy miejsca zamieszkania albo nie zostanie on podany w ogóle, reklamy mogą być wyświetlane nieprawidłowo"
-----

Ważne informacje można uzyskać w umowie "Warunki korzystania z Usług firmy Net TV", którą wszyscy akceptują, a mało kto czyta (Terms of use). Warto dodać, że od jakiegoś czasu nie wyrażamy zgody firmie Philips tylko firmie TP Vision. Zarówno oprogramowanie w Philipsach, jak i ich SmartTV to wyrób właśnie tej firmy.

Polecam zacząć od części B Zasady poufności.
"Aby uniknąć zbierania informacji o programach wyświetlanych w urządzeniu, w portalu Net TV można wyłączyć tę funkcję, wybierając odpowiednią opcję ustawień osobistych" Czy ktoś z forumowiczów wyłączył tę funkcję, "wybierając odpowiednią opcję ustawień osobistych"?

A to dopiero łatwy początek. Krótki i po polsku. Szczegóły są niestety po angielsku:
Privacy statements i rozdział "Which types of data are collected?".

Tu m.in. możemy się dowiedzieć, że zbierają informacje nawet na temat kolejności ikonek aplikacji, jaką sobie ustalimy sami (We will store your initial arrangement and any changes you make afterwards, linked to the Consumer-ID and the Device-ID).

To, że logują i zbierają jakie programy oglądamy w telewizji i przez telewizor (z urządzeń zewnętrznych!) i na jakie kanały przełączamy TV to chyba oczywiste (which television programs were watched on or via your Device and how users of your Device change between television channels).
Co ciekawe nie gwarantują nam, że te informacje nie wypływają poza UE bo TP Vision korzysta z usług AKAMAI, którego serwery są także poza granicami UE (Is data transmitted outside of the European Union?).

I jeszcze Cookies policy (Cookie policy), ale tu cieniutko bo omawiają tylko "non-functional cookies" czyli takie, które mogą być ale nie muszą (można je bezkarnie zablokować na routerze)

Nigdzie nie znalazłem spisu "functional cookies" czyli tych przymusowych, które muszą być, żeby coś działało, ale proszę na routerze zablokować słowo kluczowe "gemius" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Megapanel_PBI/Gemius) i spróbować uruchomić IPLę.

Niech każdy sam oceni czym zajmuje się oprogramowanie firmy TP Vision, które jest zainstalowane w telewizorach Philipsa.


@marioking. Dzięki za info o UPC. Na pewno wiele osób się ucieszy

te SmartTV w Philipsie i tak jest marniutkie, więc nawet szkoda zawracać sobie tym głowę
 

emer

Member
Bez reklam
wróciłem - chociażby dla testów - do FW 133.5.
Na szybko uwagi, nie działał mi w ogóle ambilight w Standby, teraz niby działa (choć dziwnie i z oporami włącza się - długo przyciska się guzik na pilocie), ale znów inny problem - nie da się go wyłączyć :D
Załącza się po jakimś czasie również sam w standby i mimo wyłączenia (tylko guzikiem power da się), za pare minut samoistnie i tak załącza się ! Wyjątkowa paranoja nocą ...
Z innych rzeczy, zdaje się że teraz HDNM nie włącza mi sie samoistnie po wyłączeniu telewizora ...
No i szybkość menu powala - oczywiście w negatywnym znaczeniu.

To jest wyjątkooowo niezwykłe, jak mozna wypuścić telewizor z tak niedopracowanym softem - nie chodzi o jakies dodatkowe mozliwości, ale aby TV działał, po proooostu normaaalnie działał !!
Wiem jedno, że po jakimś czasie, jak juz nie będą się ukazywać upgrady FW, będę non stop reklamował i ŻĄDAŁ w ramach napraw gwarancyjnych KAŻDEJ pierdoły, która będzie źle działała w kontekście opisu telewizora i instrukcji obsługi. I to do skutku - albo mi naprawią albo wymiana TV albo zwrot kasy.

Co do wyżej wspomnianego dongla z Androidem - kupiłem na aliexpress wczoraj iMitO MX2 z AirMouse RC11 (około 75$ z przesyłką) i teraz będę czekał pewnie około miesiąc ... :)
 

murzyn997

New member
panowie czy model 6007 zapisuje ustawienia wifi?zawsze jak wylacze tv to potem musze wpisywac haslo routera zeby sie polaczyc z internetem
 
Do góry