Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

Tika

New member
Bez reklam
Właśnie dołączyłem nie tak dawno do użytkowników serii 6xx7 ale jakoś mieszane mam odczucia.

Od tygodnia usiłuję zgłębić temat braku dostępności serwerów Philips i tym samym brak dostępności uruchomienia sekcji SmartTV. O aktualizacji softu przez net oczywiście z tego powodu nie było mowy z usb bez problemu poszło.
Używam łącza od TP ze statycznym IP i DNS też TPNET.
Początkowe oprogramowanie (.33) zostało zaktualizowane do bieżącej (.82) ale efektu to nie przyniosło co do dostępności usługi.
Lokalizację mam na Polska ale zmieniałem na inne kraje i również bez efektu.

Czy mogliby Koledzy potwierdzić, czy na dzień dzisiejszy działają serwery udostępniające tą usługę ?
Ew. jakie ustawienia DNS są wymagane dla widoczności serwerów tej usługi ?
Może znacie IP tych serwerów ?



A druga ciekawostka to byle jak złożona obudowa, krzywo założona lewa ramka maskownicy. Pod folią ochronną nie było widać a po zdjęciu nie widać tylko w nocy :x
Model niby plasowany w średniej półce ale takie niedoróbki montażu to chyba nie w tej klasie.
Dodam że przyjechał z magazynu centralnego i nie był wcześniej otwierany.



@KIKI ... czy spotkałeś się z przypadkami krzywo poskładanej obudowy w modelach 6xxx lub innych ? Moi m zdaniem to niedopuszczalne i chętnie podeślę foto.
Narazie zgłosiłem na serwis ale bez większego odzewu.



Pozdrawiam noworocznie
Ro

mam stałe ip na necie z kablówki, nie mam żadnych problemów, router mam od operatora

TV Philipsa z 2012 r. (przynajmniej modele serii 4xx7, 5xx7 i 6xx7) nie odtwarzają dźwięku w formacie DTS. Jeśli w filmie mkv jest tylko ścieżka dźwiękowa w formacie DTS to dźwięku nie ma ani w telewizorze, ani poprzez cyfrowe wyjście optyczne na amplituner. Najgorsze to to, że ciężko jest np. w Philipsie 42PFL6057 znaleźć mu serwery multimedialne, jak je złapie, to często gubi na nowo, a jak już się uda poprzez Twony MediaServer film odtwarzać, to nie ma głosu jeśli jest tylko ścieżka dźwiękowa w formacie DTS. Poprzez Serviio jakoś idzie głos, pewno przekonwertowany tym programem do AC3, ale za to film zacina, jak jest jakiś w Full HD. Planuje się coś z tym zrobić, jest jakieś ciekawe rozwiązanie tego problemu?

wydaje mi się, że na 6007 jest DTS, bo jak ustawiam ten format podczas odtwarzania DVD to jest dźwięk (do odtwarzania używam PS3)
 

Jarek.N.

Member
wydaje mi się, że na 6007 jest DTS, bo jak ustawiam ten format podczas odtwarzania DVD to jest dźwięk (do odtwarzania używam PS3)

Hmm,
nie mam konsoli, ale PS3 sama w sobie odtwarza Blu Ray i DVD, chyba na zasadzie amplitunera, to chyba nie dziwota. To jak wspomniałem, nawet Serviio za pomocą swoich wtyczek konwertuje dźwięk DTS na jakiś inny format chyba, ale co z tego, jak pakowny film Full HD przez ten serwer medialny zacina. Czy można jakąś wtyczkę do Twonky zastosować?
 

Toxias

New member
Czy ten Philips w ogóle czyta jakieś napisy jakiś format napisów z USB czy żadnych nie czyta? Polskich pewnie nie ma takiej opcji
 

aneta1

New member
Mam pytanie dotyczące myszki i klawiatury.
Czy do telewizora serii 6007K można podłączyć coś takiego:
/tutaj powinien być link z ceneo ale nie mogę jeszcze dodać/

pod jeden usb myszka i klawiatura: Microsoft Wireless Desktop 800 (2LF-00016)

Wiem, że podłączyć zawsze można, ale czy będzie działać?
 

andrewxxx

New member
Kto wie jak zmienić wielkość napisów? Na 32" to trochę kpina :)

Sprawdzałem różne formaty napisów: SMI i SUB (w instrukcji jest napisane, iż czyta taki format) i działa, ale dlaczego nie jest on kompatybilny ze specyfikacją?

SMI posiada takie możliwości: (SAMI)

<SAMI>
<HEAD>
<STYLE TYPE="Text/css">
<!--
P {margin-left: 29pt; margin-right: 29pt; font-size: 40pt; text-align: center; font-family: Tahoma; font-weight: bold; color: #FFFF00; background-color: #000000;}
.SUBTTL {Name: 'Subtitles'; Lang: en-US; SAMIType: CC;}
-->
</STYLE>
</HEAD>
<BODY>
<SYNC START=14795>
<P CLASS=SUBTTL> napisy..
</BODY>
</SAMI>

SUB posiada takie możliwości: (SubViewer)

[INFORMATION]
[TITLE]
[AUTHOR]
[SOURCE]
[PRG]
[FILEPATH]
[DELAY]0
[CD TRACK]0
[COMMENT]
[END INFORMATION]
[SUBTITLE]
[COLF]&H00FFFF,[STYLE]bd,[SIZE]40,[FONT]Tahoma


Nie udało mi się wymusić w TV zmiany wielkości czcionki ani kolorów.. wg mnie to jest błąd w TV i producent musi to poprawić. TV nie jest zgodny z tym co jest napisane w instrukcji.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Na poprzednie pytanie nikt nie potrafi odpowiedzieć?
Cóż, to z innej beczki:
Seria 6 Philipsa odtwarza 3D SBS i OU? Czu może tylko jedną z tych technologii?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dziękuję za info. Tu wyszła "fachowość" sprzedawców w jednej z elektrosieci. Na moje pytanie o odtwarzanie 3D padła odpowiedź: "Nie, Panie w filipsie tylko obok siebie odtwarza, nie to co samsung lub panasonik".
Tak w ogóle kiedy poprosiłem pana o przyniesienie okularów do 55pfl6007, to zniknął na pół godziny po czym pojawił się z aktywnymi okularami od serii 8. Ręce opadają.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
haha tak to właśnie jest, ile ja takich gości spotkałem w sklepie to ręce opadają hehe, a udaj że się nie znasz to już w ogóle cuda wianki wymyślają hehe
 

emer

Member
Bez reklam
czy u Was tez też szarpie obrazem (w ruchu) na lecącym teraz na National Geograhic HD filmie o katastrofie smoleńskiej ?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Czy model 6007 posiada PIP? Załóżmy, że po HDMI podepną cyfrówkę z Multimedia, a do wejścia antenowego kablówkę analogową. Będę mógł w okienku oglądać drugi program?
 

kuba426

New member
Witam, moglby ktos powiedziec jakie powinny byc ustawienia tv do konsoli xbox, zeby uzyskac jak najlepsza jakosc obrazu?
 
Do góry