Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

rys1153

New member
Napisz na PW dostaniesz kontakt do właściwego człowieka z Philipsa.
to ten jeden człowiek ma ratować d..pę Philipsa ,niech sie wezma do roboty,i nie wypuszczją produktu,który jest nie dopracowany aby tylko,udawac że sie wyprzedza konkurencje,ma go /6907/od 02.10 2012.i widze jego wady ale co można zrobić,pisac i krytykowac ;prawdziwa cnota krytyk sie nie boi' tylko obawiam sie że Philips ta cnotą nie jest.pozdrawiam tych którzy wydali prawie 5 kafli na ten produkt,:?:?
 

kv77

New member
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum i niestety nie najlepszy.
Od niedzieli jestem posiadaczem modelu 47PFL6007 i muszę stwierdzić , że był to nietrafiony zakup. Telewizor ma bardzo zły obraz mimo że wykonałem zalecane na tym forum ustawienia.
Z tego co wyczytałem i sam zauważyłem całym problemem jest oprogramowanie. Od zakupu miałem trzy wersje. Oryginał jaki był po włączeniu (mulił ale o ile pamiętam obraz był najlepszy z dotychczasowych). Następnie zalecana aktualizacja po podłączeniu do internetu z końcówką o nr 013 (totalna porażka jeśli chodzi o obraz) i najnowszy wgrany przez usb 014. TV nie muli, obraz statyczny ok ale dynamiczny porażka. Na forum Philipsa jest dużo na ten temat.
Jeśli ktoś chce kupić TV Philipsa niech wcześniej dużo poczyta i się dokładnie zastanowi. Mój wcześniejszy LCD to było dopiero "premium" w stosunku do tego TV (niestety zdążyłem go już sprzedać).
Całe szczęście kupiłem przez internet więc jutro pakuję i wraca do sprzedawcy.

pozdrawiam
 

jurasko

New member
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum i niestety nie najlepszy.
Od niedzieli jestem posiadaczem modelu 47PFL6007 i muszę stwierdzić , że był to nietrafiony zakup. Telewizor ma bardzo zły obraz mimo że wykonałem zalecane na tym forum ustawienia.
Z tego co wyczytałem i sam zauważyłem całym problemem jest oprogramowanie. Od zakupu miałem trzy wersje. Oryginał jaki był po włączeniu (mulił ale o ile pamiętam obraz był najlepszy z dotychczasowych). Następnie zalecana aktualizacja po podłączeniu do internetu z końcówką o nr 013 (totalna porażka jeśli chodzi o obraz) i najnowszy wgrany przez usb 014. TV nie muli, obraz statyczny ok ale dynamiczny porażka. Na forum Philipsa jest dużo na ten temat.
Jeśli ktoś chce kupić TV Philipsa niech wcześniej dużo poczyta i się dokładnie zastanowi. Mój wcześniejszy LCD to było dopiero "premium" w stosunku do tego TV (niestety zdążyłem go już sprzedać).
Całe szczęście kupiłem przez internet więc jutro pakuję i wraca do sprzedawcy.

pozdrawiam

Zgadzam się z tobą całkowicie.Ostatni soft to tragedia w scenach dynamicznych.Jak bym nie widział obrazu na poprzednich softach to też bym na chwilę obecną nie kupił tego tv.A tak siędzę i czytam forum z nadzieją na nowszy i zarazem lepszy soft.
 

pierwek

New member
kv77 - dzięki za info - naczytałem się o problemach z softem w wątku z testem tego TV a teraz Ty to potwierdzasz... Ja w takim razie sobie odpuszczę ... skoro mam wydać 4k pln i się później denerwować... Jedno mnie dziwi - przecież to nie może być reguła dla wszystkich egzemplarzy... bo by ich nie sprzedawali
 

kazanek

Member
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum i niestety nie najlepszy.
Od niedzieli jestem posiadaczem modelu 47PFL6007 i muszę stwierdzić , że był to nietrafiony zakup. Telewizor ma bardzo zły obraz mimo że wykonałem zalecane na tym forum ustawienia.
Z tego co wyczytałem i sam zauważyłem całym problemem jest oprogramowanie. Od zakupu miałem trzy wersje. Oryginał jaki był po włączeniu (mulił ale o ile pamiętam obraz był najlepszy z dotychczasowych). Następnie zalecana aktualizacja po podłączeniu do internetu z końcówką o nr 013 (totalna porażka jeśli chodzi o obraz) i najnowszy wgrany przez usb 014. TV nie muli, obraz statyczny ok ale dynamiczny porażka. Na forum Philipsa jest dużo na ten temat.
Jeśli ktoś chce kupić TV Philipsa niech wcześniej dużo poczyta i się dokładnie zastanowi. Mój wcześniejszy LCD to było dopiero "premium" w stosunku do tego TV (niestety zdążyłem go już sprzedać).
Całe szczęście kupiłem przez internet więc jutro pakuję i wraca do sprzedawcy.

pozdrawiam

Ja swojego już odesłałem . Kupiłem Tośkę 46TL939G kilka suwaczków i obraz jak się należy . Klasa nie Premium ale jak dla mnie super i 500 w kieszeni
 

kv77

New member
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum i niestety nie najlepszy.
Od niedzieli jestem posiadaczem modelu 47PFL6007 i muszę stwierdzić , że był to nietrafiony zakup. Telewizor ma bardzo zły obraz mimo że wykonałem zalecane na tym forum ustawienia.
Z tego co wyczytałem i sam zauważyłem całym problemem jest oprogramowanie. Od zakupu miałem trzy wersje. Oryginał jaki był po włączeniu (mulił ale o ile pamiętam obraz był najlepszy z dotychczasowych). Następnie zalecana aktualizacja po podłączeniu do internetu z końcówką o nr 013 (totalna porażka jeśli chodzi o obraz) i najnowszy wgrany przez usb 014. TV nie muli, obraz statyczny ok ale dynamiczny porażka. Na forum Philipsa jest dużo na ten temat.
Jeśli ktoś chce kupić TV Philipsa niech wcześniej dużo poczyta i się dokładnie zastanowi. Mój wcześniejszy LCD to było dopiero "premium" w stosunku do tego TV (niestety zdążyłem go już sprzedać).
Całe szczęście kupiłem przez internet więc jutro pakuję i wraca do sprzedawcy.

pozdrawiam
 

damiok

New member
Miałem wczoraj "przyjemność" obejrzeć TV Philips 47PFL6007 w sklepie NeoNet. Powiem szczerze, że po przeczytaniu recenzji kiki ego byłem zdecydowany na niego. Rozczarowały mnie tylko komentarze na forum innych użytkowników. W sklepie oglądałem co prawda tylko obraz z naziemnej TV cyfrowej - obraz HD w normie, obraz SD - tragedia. Jakość wykonania - wydaje się okej, ale nadal nie jest to mega jakość. Amilight - w sklepie nie udało mi się w pełni docenić tego efektu, ale nadal go nie przekreślam - w ciemnym pomieszczeniu mógłby się spodobać. Natomiast to przyprawiło mnie o wściekłość to menu oraz funkcje smart. Czemu to wszystko działa tak wolno? 2rdzeniowy procesor - pytam gdzie on jest?!?! Dla mnie tragedia. Na pocieszenie powiem, że Samsung z serii 6008 także nie powalał i demonem prędkości bym go nie nazwał. W LG wyglądało to dużo dużo lepiej (modele 660). Naszpikowane technologią są te TV i później dla mnie dochodzi do absurdów - aktualizowanie softu itd. Po to mam komputer, telefon... Przed TV chciałbym usiąść celem zrelaksowania się przed dobrym filmem, konsolą czy pooglądać TV. A nie irytować się wolnym menu, czy aktualizacjami.
Żale wylałem
Pozdrawiam
 

Zielony_M

Member
Witam Szanowne Grono Forumowiczów :)
Czytam od jakiegoś czasu, teraz postanowiłem się odezwać :)

Generalnie jestem na etapie wyboru TV LED. Celowałem w tego Philipsa; chociaż boję się matrycy glossy. Zdaję sobie sprawę, że wybór w matowych jest ograniczony na dzień dzisiejszy.

Ad firmware w Philipsie:
Zawsze mnie zastanawia, na jakiej podstawie powstają poprawki aktualizacji; czy tylko i wyłącznie na podstawie zgłoszeń klientów, które są śledzone przez pracowników Philipsa na forach takie jak np. to? Rozumiem, że są testerzy sprzętu zanim on trafi na rynek, ale czy po wyjściu na rynek dalej oni wykonują swoją pracę?
Pytam, bo jeśli faktycznie w ostatniej aktualizacji coś zostało 'spaprane' z obrazem to po cholerę w tym segmencie grzebali jeśli nie było uwag na ten temat?
To samo jest z telefonami itd. Ludziska się skarżą w internecie na dany problem, wychodzi poprawka mająca to poprawić, a nagle się okazuje, że coś co od zawsze dobrze działało, nagle 'nie bangla' tak jak powinno.

Nie ukrywam, że mnie również irytuje np. wolno działające menu, a w sklepie jak oglądałem TV nie było wgranego najnowszego softu, które miało to poprawić; więc nie mam porównania o ile się***poprawiło.

PS. W RTVeuroAGD cena znowu poszła w górę :-/ o 100zł (47pfl6007 + XBOX),
także na chwilę obecną jest to opcja droższa o 400zł od najtańszej oferty na ceneo.
 

WojtR

Member
Bez reklam
TV jest bardzo ładny wizualnie, obraz w sklepie trudno ocenić , dla Panów z postów wyżej sprawdźcie sobie jak działa menu na np. SonyHX750 i zobaczycie jakie g...no proponuje Philips :)

co do samego softu w różnych TV to powoli trochę to chore bo nagle można kupić dongla za 200 PLN i wszystko może śmigać a duże koncerny wypuszczają taką bide , śmieszne to jest powoli


ale najważniejszy marketing CMR , MF itd. 200/400/600/800 .. a matryce i tak ledwo 100 lub max 200Hz

tylko po co to .. chyba wyłącznie dla kasy za numerek w specyfikacji bo pierwsze rada do praktycznie każdego TV to wyłącz wspomagacze bo efekt teatru albo nie da się oglądać
 
Ostatnia edycja:

damiok

New member
.........SonyHX750 i zobaczycie jakie g...no proponuje Philips :)

co do samego softu w różnych TV to powoli trochę to chore bo nagle można kupić dongla za 200 PLN i wszystko może śmigać a duże koncerny wypuszczają taką bide , śmieszne to jest powoli


ale najważniejszy marketing CMR , MF itd. 200/400/600/800 .. a matryce i tak ledwo 100 lub max 200Hz

tylko po co to .. chyba wyłącznie dla kasy za numerek w specyfikacji bo pierwsze rada do praktycznie każdego TV to wyłącz wspomagacze bo efekt teatru albo nie da się oglądać

HX750 nie oglądałem, ale znajomy ma TV Sony (nie znam modelu) i chodzi wszystko bez żadnych zacięć więc jak widać się da. Nie po to jednak człowiek kupuje TV aby irytował się podczas każdorazowego przełączania jakiejś opcji.
 

jenson

Banned
Raczej nikt nie próbował tego robić. Ale jestem na 99,9% pewny, że wyskoczy powiadomienie, iż zainstalowany jest nowszy firmware i nie można zainstalować starszego. W większości urządzeń tak jest, więc wątpię, aby Philips zrobił wyjątek.
 

accu

New member
Bez reklam
Raczej nikt nie próbował tego robić. Ale jestem na 99,9% pewny, że wyskoczy powiadomienie, iż zainstalowany jest nowszy firmware i nie można zainstalować starszego. W większości urządzeń tak jest, więc wątpię, aby Philips zrobił wyjątek.

Witam uprzejmie,
Można , tylko trochę wiedzy trzeba mieć . Twoje 99.9 % jest nic nie warte. Poczytaj sobie trochę
wątków o telewizorach firmy Philips na tym forum , a przekonasz się , że warto .(np. wątek:Seria telewizorów firmy Philips 8007K na rok 2012r. wielkości 40",46" i 55")
Oczywiście , że jest możliwość uszkodzenia telewizora przez nieumiejętne wgranie starszego softu , ale
"kto rozumny z siekierą porywa się na słońce".


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

europa777

New member
Na zagranicznych forach wielu ludzi wykonało tzw. downgrade, więc można na pewno. Ja się nad tym zastanawiam, bo mi nowa aktualizacja rozwaliła funkcję dynamicznego podświetlenia, która wcześniej działała bardzo dobrze. Ciekaw jestem jak to ma się do gwarancji. Postaram się zbadać temat.
 

jenson

Banned
Witam uprzejmie,
Można , tylko trochę wiedzy trzeba mieć . Twoje 99.9 % jest nic nie warte. Poczytaj sobie trochę
wątków o telewizorach firmy Philips na tym forum , a przekonasz się , że warto .(np. wątek:Seria telewizorów firmy Philips 8007K na rok 2012r. wielkości 40",46" i 55")
Oczywiście , że jest możliwość uszkodzenia telewizora przez nieumiejętne wgranie starszego softu , ale
"kto rozumny z siekierą porywa się na słońce".


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Moje 99,9% pewności, to brak możliwości wgrania starszego oprogramowania sposobem standardowym. Nie biorę pod uwagę "grzebania" i kombinowania, bo chyba nikt kto kupił ten telewizor, by się na to nie zdecydował.
 
Do góry