Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

szczuro

New member
47pfl6067 juz sobie wisi, mnie niestety nie ma w domu, a moja kobitka ma problem, a ja zdalnie tez nie mam pomyslu

chodzi o weeb.tv /mam oplacony abonament/, na kompie dziala bez problemu, na TV strona sie odpala, loguje sie i niestety dalej nic sie nie dzieje, tzn nie dzialaja zadne kanaly, ktos ma jakis pomysl ?
 

andreas2012

New member
47pfl6067 juz sobie wisi, mnie niestety nie ma w domu, a moja kobitka ma problem, a ja zdalnie tez nie mam pomyslu

chodzi o weeb.tv /mam oplacony abonament/, na kompie dziala bez problemu, na TV strona sie odpala, loguje sie i niestety dalej nic sie nie dzieje, tzn nie dzialaja zadne kanaly, ktos ma jakis pomysl ?

Niestety nie ta geberacja tekewiziriw, moze przyszle generacje poradza sobie z tym....
 

szczuro

New member
Niestety nie ta geberacja tekewiziriw, moze przyszle generacje poradza sobie z tym....
nie ma zadnego patentu/nie wliczajac androida na donglu/ na to, aby to jakos odpalic na TV

jakby np jakis streaming na kompie odpalic, to czy po wifi TV sobie jakos poradzi z odtwarzaniem sygnalu, troche kiepsko, nie wnikalem wczesniej, ale bylem przekonany, ze z weeb tv nie bedzie problemu

chyba musze jakies bardziej szczegolowe rozeznanie zrobic w tym temacie

na koniec jeszcze jedno pytanie: gdzie moge kupic oryginalny pilot philips z wyzszej serii np 7007, ten dwustronny z klawiatura, wczesniej ktos pisal, ze wspolpracuje z seria 6xx7
40pfl7007k_12_rcv_.jpg
 
Ostatnia edycja:

jinx888

New member
1. Jak sformatować pendrive żeby dało się wrzucić na niego większe pliki?
2. Dołączam się do pytania o pilota - pewnie będzie droższy od klawiatury bezprzewodowej ale na pewno poręczniejszy...
 

joseph79

New member
Niestety Philips nie przewiduje flasha w otwartej przeglądarce, szukałem informacji na ten temat. Weeb.tv chodzi póki co na flashu wiec bez dongla nie da rady.

Swoja drogą dołączając takie małe ustrojstwo (np. MK808 ) otrzymujesz multimedialny kombajn z pełna obsługą flasha osadzonego na stronach.

Sam rozważam taki kpl.
 

szczuro

New member
Niestety Philips nie przewiduje flasha w otwartej przeglądarce

Swoja drogą dołączając takie małe ustrojstwo (np. MK808 ) otrzymujesz multimedialny kombajn z pełna obsługą flasha osadzonego na stronach.

Sam rozważam taki kpl.

jakos YT chodzi na philipsie, wiec moze ktos madrzejszy niz ja, zrobi jakis nieoficjlany sofcik na ten TV, znaczy komputer z duzym wyswietlaczem, gdzie doda oblusge flasha w otwartej przegladarce, a najlepiej zeby jescze dodal jakas inna przegladarke :)

nie jest probleme podlaczyc dongla z androidem, ale nie o to mi chodzi :)
nie lubie jak sprzet sie marnuje, a to wlasnie robi philips, rozumiem ze z zalozenia ma to byc TV, a nie komputer z opcja TV, no ale......
 

joseph79

New member
Telewizor obsługuje html5 - być może dlatego chodzi youtube (część filmów jest osadzona zgodnie z nowym standardem - na komputerze poznasz to po tym że film full screen wypełnia tylko okno przeglądarki, widać pasek menu na dole i zakładki - możesz je zakryć wciskając F11).

Generalnie bez flashplayera nie odtworzysz filmów osadzonych na stronach. Z tego co wiem to Philips nie zajął stanowiska w tej sprawie, tymczasem Samsung i LG na pewno obsługują flasha w otwartych przeglądarkach.
 

szczuro

New member
MCR chyba mnie nie zrozumiales, mi chodzi o to, ze skoro YT chodzi to czemu w przegladarce sa jakies ograniczenia bez sensu zrobione
 

MCR

New member
Mnie chodzi o to, że YT jest na HTML5 a nie flashu, dlatego działa. Chyba że faktycznie czegoś nie zrozumiałem :)
 

szczuro

New member
no ale nie mozna pisac, ze html5=flash
w uproszczeniu i owszem, ale od strony technicznej tak nie jest

mi chodzilo o to, ze skoro tv obsluguje html5/nowszy standard/ to czemu nie obsluguje html4 z wtyczka flash, rzeczywiscie mozna sie tego nie domyslic :)
 

MCR

New member
no ale nie mozna pisac, ze html5=flash
w uproszczeniu i owszem, ale od strony technicznej tak nie jest

mi chodzilo o to, ze skoro tv obsluguje html5/nowszy standard/ to czemu nie obsluguje html4 z wtyczka flash, rzeczywiscie mozna sie tego nie domyslic :)

Napisalem =! co oznacza "nie równa się" :)
 

gemini75

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy ktoś się może orientuje, czy klawiatura QUER KOM0331 będzie współpracowała z naszym telewizorem. A może ktoś używa jakiejś innej? Używanie pilota w przeglądarce to udręka. A może coś takiego Art HANDY AK-66?
 

k111

New member
Od paru dni jestem posiadaczem 6007. Mam z nim problem, a mianowicie działają mi na usb tylko pendrivy do 8 gb. Podłączałem kilka i te mniejsze jakościowo i wolne działają, natomiast te większe i szybsze (np dysk usb 3.0 lub pendrive goodram 16 gb) nie są wykrywane - po podłaczeniu wyświetlany jest napis: Znaleziono urządzenie USB. Trwa odczytywanie plików... Napis wyświetla się kilka (może i kilkanaście) minut po czym znika i nic się nie dzieje, a po wejściu w Źródło:USB wyświetla się, że nie podłączono żadnego dysku. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Na moim drugim tv Samsung C650 wszystko działa. Jakby ktoś miał rozwiązanie prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki.
 

Mietek2141

New member
Od paru dni jestem posiadaczem 6007. Mam z nim problem, a mianowicie działają mi na usb tylko pendrivy do 8 gb. Podłączałem kilka i te mniejsze jakościowo i wolne działają, natomiast te większe i szybsze (np dysk usb 3.0 lub pendrive goodram 16 gb) nie są wykrywane - po podłaczeniu wyświetlany jest napis: Znaleziono urządzenie USB. Trwa odczytywanie plików... Napis wyświetla się kilka (może i kilkanaście) minut po czym znika i nic się nie dzieje, a po wejściu w Źródło:USB wyświetla się, że nie podłączono żadnego dysku. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Na moim drugim tv Samsung C650 wszystko działa. Jakby ktoś miał rozwiązanie prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki.
Jaką masz wersję oprogramowania w telewizorze i jaki system plików na tym dysku?
 

k111

New member
Jaką masz wersję oprogramowania w telewizorze i jaki system plików na tym dysku?

Zapomniałem napisać wersji oprogramowania - wczoraj ściągnąłem i wrzuciłem najnowszy soft ze strony producenta 150.048.014, natomiast system plików to z oczywistych względów NTFS, ale pendrive NTFS 8 GB z wgranym filmem 3D który ma 4,5 GB działa. Ten sam film na pendrivie NTFS ale 16 GB już nie działa - objaw napisałem w poprzednim poście. Wrzuciłem jeden plik mp3 i tylko to na nim było na tego pena 16 GB i też tv nie widzi pena (na Samsungu C650 działa ten pendrive i dysk 640 GB na laptopie też). Tak jakby była jakaś blokada na Tv nałożona, że nie odczyta dysków USB większych niż 8 GB. Nie wiem czy to ja coś źle robię, czy to wina tv...
Dodam jeszcze, że nic nie grzebałem za bardzo w ustawieniach bo nawet nie bardzo mam kiedy więc nic nie powinienem przestawić.
 
Do góry