Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

Fenervil

New member
Trochę rogi niedoświetlone i jakby świeciły 2 diody a nie 5 na każdą stronę ale lepsze to niż nic.
Jak sprawuje się tutaj czujnik światła? Czy Ambilight sam się włącza wieczorem i dopasowuje się natężeniem światła do jasności w pokoju w miarę jak załączamy lampkę nocną? Czy tutaj też były cięcia w serii 5?
 
Ostatnia edycja:

gibon121

New member
Witam wszystkich. stoje przed kupnem mojego 1 tv led bo jak narazie to masz jeszcze kineskopówke :). Zastanawiem sie nad kupnem modelu Philips 42PFL5008H lub wersja PHILIPS 42PFL6007. Tv bedzie przewaznie słuzył do ogladania filmów i czasem podłączenia ps3 bardzo mi zalezy na jakosci obrazu i dzwieku wic miałbym do was prosbe który z tych modeli powyzej jest lepszy
 

r_p_r

New member
Gog - ile miejsca (cm) od krawedzi po bokach Tv zajmuje poswiata Ambi? Przy ustawieniach "przekozaczonych" i powiedzmy standardowych?

Ile od sciany go ustawiles?
 

Fenervil

New member
Jeśli mam trochę jeszcze zamieszać z jakością Ambilight ;)
to powiem że:

pfl 7007- 15 diod na stronę
pfl 6007- 10 diod na stronę
pfl 6008- 7 diod na stronę
pfl 5008- 5 diod na stronę

Nie wykluczone że większe ekrany mają więcej.
 
Ostatnia edycja:

sz3fu

New member
a jak to jest że na filmikach od góry też świecą te diody a po zdięciach tylko po bokach , to zależne od modelu czy ustawienia tv ?
 

Krogulec75

New member
Zależy to od modelu seria 5000 ma dwustrefowe boczne podświetlenie ambilight
3 strefowe boczne/górne zaczyna się od serii 7000 oczywiście dotytczy to modeli z tych serii z roku 2013.
 

Gog

New member
Gog - ile miejsca (cm) od krawedzi po bokach Tv zajmuje poswiata Ambi? Przy ustawieniach "przekozaczonych" i powiedzmy standardowych?

Ile od sciany go ustawiles?


Masz oko widzę. Był na 13 cm od ściany. Jasność ambi - na maksa, dynamiczmny ambi - 10 (czyli maks). Przy mniejszych wartrościach obraz lepiej dopasowuje się do tła, mam wrażenie.

Poprawie się i do jutra wrzucę jakieś zdjęcie z wykalibrowanym ambi w odległości 25 oraz jakieś nagrane video jak pracuje.

Co do dylematu 5008 a 6007 to coś mi się obiło o uszy, że starsza generacja zamula w menu i smarcie w stosunku do nowszej. Czy jest w tym ziarno prawdy?
 

r_p_r

New member
Masz oko widzę. Był na 13 cm od ściany. Jasność ambi - na maksa, dynamiczmny ambi - 10 (czyli maks). Przy mniejszych wartrościach obraz lepiej dopasowuje się do tła, mam wrażenie.

Poprawie się i do jutra wrzucę jakieś zdjęcie z wykalibrowanym ambi w odległości 25 oraz jakieś nagrane video jak pracuje.

Co do dylematu 5008 a 6007 to coś mi się obiło o uszy, że starsza generacja zamula w menu i smarcie w stosunku do nowszej. Czy jest w tym ziarno prawdy?

Pytam, bo przy rozmiarze 47 cali mam tylko 20 cm ściany bo bokach Tv i zastanawiam sie czy to wystarczy na efekt Ambi.

Moglbys ustawic swoj Tv na 10cm od sciany i intensywnosc Ambi na medium, a nastepnie zmierzyc na ile cm od krawedzi Tv siega poswiata na scianie?
 

Fenervil

New member
Masz oko widzę. Był na 13 cm od ściany. Jasność ambi - na maksa, dynamiczmny ambi - 10 (czyli maks). Przy mniejszych wartrościach obraz lepiej dopasowuje się do tła, mam wrażenie.

Poprawie się i do jutra wrzucę jakieś zdjęcie z wykalibrowanym ambi w odległości 25 oraz jakieś nagrane video jak pracuje.

Co do dylematu 5008 a 6007 to coś mi się obiło o uszy, że starsza generacja zamula w menu i smarcie w stosunku do nowszej. Czy jest w tym ziarno prawdy?

Fajnie byłoby jakbyś zrobił kilka dobrych fotek i film z działającym dobrze skalibrowanym Ambilight.
W necie krążą tylko fotki reklamowe które nic nie pokazują. Byłbym wdzięczny też za pokazanie jak współcześnie wygląda Active Control- jest gdzieś w podmenu demo. 8 lat temu to były poziome słupki które reagowały na zmianę światła w pokoju, prędkość ruchu (można było ocenić wydajność procka DNM), kontrast obrazu...

Mam tutaj filmik mojego starego poczciwego 29PT9009. TV serii 9 jak by nie było :)
Widać jak spisuje się Pixel Plus, Dynamiczny kontrast, czujnik światła wraz z Active Control

http://youtu.be/d5Xb_cOVr7s
 
Ostatnia edycja:

krampek

New member
Jakie aplikacje posiadają aktualne softy 5008? Głównie zależy mi na Ipla TVN player.
Drugie pytanie to czy testował ktoś nagrywanie na HDD, mam 320GB który wcześniej służył w Panasonicu L37E30E i chciałbym go wykorzystać w nowym TV.
 
Do góry