Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

dev666

New member
Witam,
jestem posiadaczem Philipsa 42pfl5008h. Moj problem jest taki, ze po odtworzeniu kilku filmow na youtubie, telewizor zawiesza sie, czy ktos z Was ma podobnie?
 

kufel1

New member
Witam,
jestem posiadaczem Philipsa 42pfl5008h. Moj problem jest taki, ze po odtworzeniu kilku filmow na youtubie, telewizor zawiesza sie, czy ktos z Was ma podobnie?

u mnie się zdarzało, ale jedynie gdy chciałem przewijać, przeskakiwać itp działać pilotem. myślę jednak że to była wina słabego sygnału wifi (TV oddalony od routera ok5m i 2 ściany) w dodatku jeszcze 2 smartfony w użyciu a internet tylko 8mb :? . od kiedy wlączam film na YT to bez zakłoceń oglądam od początku do końca i następne filmiki w kolejce. tak samo jest na innych aplikacjach VOD IPLA TVN player itd. (philips uczy cierpliwości :-o)
 

dev666

New member
Dziekuje za odpowiedz:)
Tak tutaj masz racje, jesli nie wykonuje sie zbednych ruchow, siedzi sie spokojnie, oddychajac plytko, to youtube dziala troche dluzej, jesli mamy zbyt duzo fantazji i pozwolimy sobie na takie ekstrawagancje jak zatrzymanie filmu i proba wyszukania nowego, to po okolo 5-10 probach mam zwieche telewizora i bieg do kontaktu celem wyciagniecia wtyczki. Efekt jest taki, ze boje sie dotykac pilota, zeby nie draznic telewizora... Za kazdym razem zastanawiam sie co sie stanie jak nacisne wyszukiwanie nowego filmu, radosc, ze dziala, czy bieg po zdrowie do kontaktu aby resetowac.
Ja mam telewizor podpiety do netu kablem, wiec to na pewno nie wina wifi, ani predkosci lacza :/
 

zaczek

New member
Witam wszystkich,

Od kilku dni jestem posiadaczem TV Philips 42PFL5008H wcześniej LG. Czy wiadomo coś na temat odczytu napisów i ich konfiguracji. Wkurzająca jest ta szara poświata podczas odtwarzania napisów, a także dosyć wysoko umiejscowiona pozycja napisów. Wcześniej miałem LED LG i opcji ustawienia napisów było więcej. Jak myślicie Philips coś z tym zrobi ??
 

kokosz20

Member
Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem TV Philips 42PFL5008H.

Mam pytanko czy da się wyłączyć tło napisów szara ramka ?

Oraz jak można skonfigurować obraz (chodzi o dobre parametry) :) ?

Pozdrawiam
 

binkz

New member
Panowie, chce już zamawiać 47' 5008, ale cały czas mam dylemat...

Jak wygląda sprawa z odtwarzaniem filmów z pendrive? Konkretnie chodzi mi o filmy w formacie mkv (720p, 1080p) z NAPISAMI w formacie MPL. Działa to płynnie? Co z polskimi znakami? Cały czas trzeba je wywalać i napisy konwertować do *.srt?

Dzięki z góry.
 

binkz

New member
Dobra, byłem dzisiaj w Euro. Telewizor prezentuje się świetnie. Podpiąłem swój dysk, odpaliłem odcinek serialu w 720p i 1080p + napisy MPL2 i wszystko śmiga pięknie. Trzeba tylko zmieniać kodowanie napisów w opcjach na Central Europe.

Testowałem same wersje scenowe, nie sprawdzam nawet tych badziewnych samoróbek z wtopionymi napisami. Wszystkie *.mkv wyświetlają się bez problemu.
 

Wojdusz

New member
A może ktoś powiedzieć jak chodzi smart, menu i zmiana kanałów? Płynnie czy może jest opóźnienie lub ścięcia?

Czy ma on funkcję Dual Play?

I czy jest w tym TV funkcja redukcji drgań oraz rozmyć? Potocznie chyba nazywana 'efekt teatru'. W samsungach jest to np funkcja Motion Plus.

z góry dzięki :)
 
Ostatnia edycja:

Duris

New member
Wersje z końcówką H i K różnią się wbudowanym tunerem DVB-S2 w tym drugim. Jak jest z dostępnością tego modelu bo w necie mało coś ofert ? 47PFL5008K to jest już dostępne czy jak ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma funkcję dual play. Zmiana kanałów na takim poziomie jak w innych modelach. Kłania się kalibracja obrazu i ustawienia właściwe w menu.
Posiada DVB-S2. Posiada do poprawy jakości Pixel Plus HD.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

gibon121

New member
Wtam chciałbym sie zapytac posiadaczy tego modelu ( Philips 42PFL5008H ) co sadza o jakosci obrazu i dzwieku z odległosci 2-3m z góry dziekuje za odp.
 

Wojdusz

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego modelu, lub 5537, który wybór będzie lepszy? Planuje generalnie oglądać filmy, ewentualnie okazyjnie podepnę konsolę.
 

Fenervil

New member
Przymierzam się do kupna tego TV i jako stary wyjadacz układu Pixel Plus 1 generacji mam kilka pytań:

1. Czemu na stronie Philipsa cena katalogowa to 1600zł?

2. Czy dwustronne ambilight nie jest aby okrojone w stosunku do wyższych modeli

3. Czy posiada procesor Perfekt Natural Motion. To dla mnie ważne. Od lat oglądam TV na układzie Digital Natural Motion. Nie wyobrażam sobie powrotu do drżących jak galareta konturów poruszających się postaci. Taki TV to zepsuty TV.

4. Czy posiada czujnik światła który również reguluje pracę Ambilight?
(Swoją drogą szkoda że Philips nie pokazuje co tak naprawdę robi czujnik światła. A robi wiele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Tam jest pomyłka.
2. Nie jest okrojony
3. Posiada Perfect Motion Rate
4. Czujnik światła tak - ambilight regulujesz sam
 

Fenervil

New member
Perfect Motion Rate? Odpowiada chyba tylko za niwelowanie smużenia. No to lipa.
Od kiedy wszyscy naskakują na efekt teatralny, Philips woli się nie przyznawać do posiadania technologii za którą w 1995 zdobył nagrodę EISA a w 2000 za 32pw9616 jako najlepszy TV mający Digital Natural Motion. Przez kolejną dekadę wciąż ją rozwijali. Polecam przejrzeć w wolnych Video Avards History na stronie EISA. Philips- Najlepszy LCD: 2012,2010,2009,2008,2007,2006,2004,...


W oficjalnych specyfikacjach współczesnych TV serii 6 wzwyż, nie ma nawet wspomniane o istnieniu HD Natural Motion czy Perfect Natural Motion, (jak to mały światek firm kalibrujących może w ciągu kilku lat zdeptać świetną technologię- masakra)
ale jak się zgłębić w menu to szybko się okaże że procesor jednak jest zainstalowany.

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy TV z Natural Motion w jakiejkolwiek odsłonie:

1. W moim CRT, układy Pixel Plus i Digital Natural Motion były połączone w jeden scalak. Nie dało się wyłączyć tego drugiego. Była za to funkcja- antidotum na psioczenie o efekt teatralny (o którym notabene nikt wówczas nie mówił, mówiło się za to o widocznym efekcie 3D)- można było przełączyć Pixel Plus na Movie Plus- spójność planów była perfekcyjna, ruchy płynne.
Czy w obecnych TV Pixel Plus ma tylko opcje wł/wył a Natural Motion- min/śred/maks ? Nie ma nic więcej?
 

mirsiek

New member
Aktualizacja softu miała być w czerwcu, kończy się lipiec a HbbTV jak nie ma, tak nie ma.
To zakrawa o niezgodność towaru z umową jako że w instrukcji pisze że ma być i to bez gwiazdek.
 

darekUFO

New member
Ja zastanawiam się między 47pfl5008 i 47pfl6008(aktualnie nie ma dostępnych modeli z tabletem w cenie :( ). Który z nich będzie lepszy do filmów i konsoli(chciałbym wydać jak najmniej i ciekawi mnie czy różnica jest duża)?

Porównanie 6008 i 5008 hdtelevizija. com/ 2013/06/13/usporedni-test-philips-42pfl5008k-i-42pfl6008k-smart-3d-televizori-s-ambilight-tehnologijom usunąć spacje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja je zestawiałem ze sobą. Nawet z poziomu najprostrzego porównania Philips 6008 z matrycą natywną 100Hz gra lepiej!
 
Do góry