Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

edraven

New member
Problem nie jest z logowaniem tylko z lagowaniem;) Nie buforuje mi filmów przez OnetVOD i TVN playera tak dobrze jak powinno, ale za to z You Tube'a wszystko ładnie chodzi.

Problemy mam z DLNA przy parowaniu komputera z TV. Udało się w miarę bez problemu sparować telefon, ale z kompem jakaś tragedia. Macie jakiś konkretny program na którym stawiacie serwer i z niego udostepniacie czy lecicie z Win Media Player?
 

snoopd

New member
Witam.
Mam ten telewizor od kilku dni. Mam pytanie jak skalibrować prawidłowo obraz w tym telewizorze i w jaki sposób zmienić kolejność kanałów. Proszę o info na priv. Czy bedzie na smartTV dostepna Ipla ?
 
Ostatnia edycja:

mirsiek

New member
Witam.
Mam ten telewizor od kilku dni. Mam pytanie ... w jaki sposób zmienić kolejność kanałów...
Również tego szukałem, ale w końcu znalazłem.
Na pilocie podczas oglądania TV: LIST - OPTIONS - PONOWNE UPORZĄDKOWANIE - wybrać przesuwany kanał przyciskiem - OK - przesunąć i zatwierdzić.
Warto sobie zapisać kopię listy kanałów na "penie", mnie się już przydała i pozwoliła zaoszczędzić trochę czasu na programowaniu i porządkowaniu.

Mam jednak pytanie kiedy HbbTV, kiki w innym temacie napisał mi, że w czerwcu, na infolinii Philipsa wciskają, że powinno działać po aktualizacji ...021... z 22.05, a ja jakoś nie mogę jej uruchomić chociaż w poniedziałek już lipiec.
Czy u kogoś interaktwna?
 

Sigil

New member
Panowie jest mały problem.
W dniu dzisiejszym usiłowałem odtworzyć film 1080p mkv. z pendrive- "telewizor nie obsługuje formatu". Mieliście taki sygnał u siebie? Wiecie jak to rozwiązać?
 

Rafo37

New member
Panowie jak ktoś jeszcze posiada trn tv to piszcie wrażenia ;) Sam sie mocno nad nim zastanawiam. Szczególnie ciekawi mnie jego wygląd na półce w domu także jak ktoś chce się pochwalić to wklejajcie zdjecia ;)
 

Sigil

New member
Nowe pytanko:) Koledzy którzy opisują własne sposoby na kalibrację obrazu opisują coś takiego:
"temp. koloru własny (normalny : 98,88,96,0,0,0)" albo kolor czerwony/niebieski/biały itp. Czy w naszym telewizorku można dodatkowo regulować kolory? Je zeli tak to jak to zrobić?
 

radomir11

New member
Witam.
Również zakupiłem ten tv.
Ogólnie jestem zadowolony chociaż czasem widzę że lubi się zamulić szczególnie przy ogladaniu/odtwarzaniu plików ze smartfona.
Co do reszty większych zastrzeżeń nie mam fajny design obraz tez ok.
Nie działa hbbtv ale podobno ma być aktualizacja firmware.
Mam do kolegów prośbę podanie dobrych ustawien obrazu czyli kalibracje ktorych sami używacie w tym tv.
Sam zbytnio z tym sobie nie radzę więc proszę o wskazówki.
 

mirsiek

New member
Czy wiadomo kiedy w końcu wyjdzie poprawka z HbbTV? - miała być w czerwcu.
Czy jej brak dotyczy tylko serii 5008?
 

Sigil

New member
Program tv- głos bardzo dobry. Film mkv.-polski dubbing jest bardzo cicho, muzyka głośno. Jak to zmienić, gdzie leży problem?
 

strzala

Member
Problem jest w tym, że to polski dubbing. Nie wiem o co chodzi, ale zauważyłem to już dawno, że w większości polskich filmów albo zagranicznych z polskim dubbingiem dźwięk jest skopany. Objawy są dokładnie takie o jakich piszesz. Trzeba mocno zwiększyć głośność, bo nie da się nic zrozumieć, ale gdy się pojawi jakaś muzyczka, to jest bardzo głośna. Problem nie dotyczy tylko telewizora, ale także komputera. Może po prostu ktoś to nieumiejętnie ripuje?
 

kufel1

New member
witam na forum!
zakupiłem TV 42PFL5008K i mam problem z podłączeniem wzmacniacza (stara poczciwa yamaha z 1992r). wiem, że nie ma co kombinować z cyfrowymi wyjściami audio, ale dlaczego wyjście SCART po podłączeniu kablem z przejściem na cinche "nie działa". Na starym crt-ku (też philips 29PT9521/12) wszystko działało. czy to wyjście SCART w nowym LCD da się jakoś skonfigurować? czy pozostaje mi zakup amplitunera z hdmi (prędzej czy później i tak do tego dojdzie :) )
 

Misiejk

New member
Jak wygląda wyświetlanie napisów w tym modelu przy oglądaniu filmu z pendrivów? Nadal są tak dziwnie wysoko, jak pisał ktoś wcześniej?
 

edraven

New member
Witam

Mam pytanie do użytkowników 42PFL5008h.

Czy występują u was problemy z buforowaniem filmów na VOD Onetu? Na przykład reklama oczywiście buforuje się OK, a film w ogóle nie chce zastartować. Czasem jak zastartuje to nie da się obejrzeć 5 min bez przerw. Dzięki z góry za rady. Pozdrawiam
 

kufel1

New member
Czy ma ktoś taki problem z napisami z pendriva : są przesunięte wobec obrazu. Problem ten występuje wyłącznie na moim TV , na innych (lcd Akai, oraz dekoder DVBT ) wszystko OK. Czy jest jakiś sposó zsynchronizowania napisów z obrazem?
jeszcze jedno: IPLA się pojawiła od wczoraj!!!
------------------------------------------------------------------
LED 3D Smart 42PFL5008K 107 cm (42") Easy 3D DVB-T/C/S/S2 z dwustronnym systemem Ambilight i Pixel Plus HD
 
Ostatnia edycja:
Do góry