Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

sz3fu

New member
Mam pytanie , czy jest jakiś tv w cenie do 2400 maximum (nawet 50zł więcej) który jest lepszy od 42PFL5008H ? mam klapki na oczach i myślę o philipsie ale może jest coś ciekawszego w tej cenie ? oczywiście chodzi o 42
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie bardzo. Jeśli dołożysz powyżej 3 tyś to się otwiera zupełnie inna oferta.
Jeśli nie masz najwyższych wymagać i potrafisz znaleźć się w klasie cenowej - to to jest extra oferta.
 

sz3fu

New member
a próbowałem znaleźć jakieś info dotyczące input laga, ale nigdzie nie było napisane , wiesz może coś na ten temat ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg średniej ma około 30 Ms.
018_P1590859.JPG


019_P1590860.JPG


020_P1590861.JPG


Wkrótce podam bardzo szczegółowe dane wg nowego miernika.
 

sz3fu

New member
to nie za dużo jak na konsole xbox360 naczytałem się że czym mniejszy tym lepszy ? i tu nasuwa się kolejne pytanie czy 30 to dobry wynik , oraz od razu zapytam czy ta matryca 50hz niby jakoś podkręcona do 300 w domowym zaciszu dla standardowego kowalskiego jest jakoś dostrzegalna ?
 
Ostatnia edycja:

sz3fu

New member
bardzo dobrze mi to słyszeć , czy warto czekać dwa miesiące na spadek cen ? bo to trochę taka loteria ale doświadczony sprzedawca coś powinien wiedzieć na ten temat ;p
 

sz3fu

New member
a jeszcze raz zapytam czy matryca 50hz niby jakoś podkręcona do 300 w domowym zaciszu dla standardowego kowalskiego jest jakoś dostrzegalna ? ponieważ wszędzie wkładają teraz jakieś 100 do 400 chyba nawet widziałem
 

sz3fu

New member
no dobra to chyba już wszystko wiem pod długotrwałym szukaniu decyduje się go zakupić w przeciągu tygodnia dwóch będzie u mnie stał ;] dzięki wielkie za pomoc , kiki napisałem pw o ofertę może masz coś ciekawego do zaoferowania
 

Fenervil

New member
Wszystko fajnie tylko że Amlight jest jednak okrojony. Seria 5 jako jedyna ma 5 diod na każdym boku. Seria 6 i wyższe mają po 10. Dlatego tam nazywa się Ambilight 2 stronne XL. Ja bym się zastanowił czy brać TV z ekonomicznym Ambilight.
 

edraven

New member
Wszystko fajnie tylko że Amlight jest jednak okrojony. Seria 5 jako jedyna ma 5 diod na każdym boku. Seria 6 i wyższe mają po 10. Dlatego tam nazywa się Ambilight 2 stronne XL. Ja bym się zastanowił czy brać TV z ekonomicznym Ambilight.

Porównywanie TV z 5 diodowym ambilightem do 10 diodowego jest bez sensu. Różnica w cenie rzędu 600-800zł dla kogoś mającego do wydania 2500 max jest nie do przeskoczenia dlatego takie porównania można sobie wsadzić nie powiem gdzie. Mam ten TV i uważam że 5 diód też daje rade i dla samego ambilighta 10 diodowego nie dołożyłbym nawet 200zł.
 

Krogulec75

New member
Jako że bardzo poważnie rozważam zakup tego telewizora to poszperałem trochę necie i przeczytałem gdzieś na skąpcu albo ceneo opinie człowieka który kupił ten telewizor.Na ekranie miał 13 martwych pikseli przyjechał serwisant oglądnoł tv i stwierdził że wszystko jest w normie. Nie chciało mi się wierzyć że taka sytuacja może mieć miejsce wiec napisałem zapytanie do działu obsługi klienta Philips. Tam o dziwo nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące dopuszczalnej ilości martwych pikseli. Odesłano mnie do Centrum Serwisowego MiK w Radomiu. I tutaj już zostałem poinformowany o normach przewidzianych przez firmę Philips cytat: "Producent dopuszcza występowanie martwych pikseli/subpikseli (nie widoczne na czarnym tle) do ok. 7-10 szt w zależności od zastosowanej matrycy.
Nie dopuszcza się natomiast występowania świecących na stałe pikseli/subpikseli (widoczne na czarnym tle), które widoczne są z odległości 1 metra"
I szczerze mówiąc jestem zaszokowany, pomijam już fakt że producent przewiduje normy na oko bo co to znaczy ok. 7-10 ??? czy 13 to też ok 10 ?
Nie wiem jak się to ma do praktyki ale wizja zakupu telewizora z martwymi pikselami jest dla mnie nie do przyjęcie.Może niepotrzebnie histeryzuję ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdyby kupił w dobrym sklepie - to wymienili bu mu na nowy bez wad z uśmiechem na twarzy. Przepisy europejskiej dopuszczają martwe piksele na powierzchni w ilości 0,001 %
Ale to i tak jest za dużo.
Dobry sklep w zakupie i kłopot z głowy.

gibon121 - jak duży telewizor masz na myśli ?
 

sz3fu

New member
kurcze jeszcze potruję bo teoretycznie postawiłem sobie mur beton do 2500 przez całe życie miałem jakiegoś jvc crt potem plazme panasa st30e i juz na panasonicu obraz był dla mnie kosior to w skali 1/10 kiki o ile lepszy jest 6008 od 5008 i prośba do edraven czy mógłby zrobić jakiś filmik jak działa ten tv z ambilajtem , fajna promocja jest teraz w eRłortv 3200 za tv + tablet wart jakieś 200 zl
 

Gog

New member
Witam wszystkich,

Telewizor ten posiadam od dwóch tygodni. Sprawdza się bez zarzutu. Ale po kolei:

1. AMBILIGHT - może i okrojony ale od pierwszego odpalenia wiedziałem, że ciężko mi będzie kupić następny TV bez tej funkcji. To nie jest tylko bajer, który się włącza jak ma się wyjątkowy humor. Wręcz odwrotnie - trzeba mieć niecodzienny nastrój, żeby oglądać TV bez tego.

Jak ktoś się waha pomiędzy Philipsem a inną marką - to niech bierze Philipsa a oglądanie TV stanie się zupełnie innym doznaniem niż dotąd.

Chcecie mieć tv bez ambilighta? to kupcie jakiegoś leda 42 cale za 1900 zł i też będziecie zadowoleni.

2. JAKOŚĆ OBRAZU - nie jestem videofilem, nie jestem też obojętny na wrażenia wizualne. Jeżeli ktoś nie ma maniery - na siłę wyszukiwania w telewizorach niedogodności obrazu - nie znajdzie ich też tutaj. Obraz żyleta, podświetlenie równomierne, kolory soczyste i satysfakcjonujące. Jak ktoś martwi się o te 50 Hz to od razu uspokajam (a też przed tym drżałem i prawie kupiłem Panasonica 100Hz). Nie widzę żadnego smużenia - nawet jak oglądam piłkę nożną.

3. WYPALONE PIXELE - kupiłem, żadnego nie znalazłem. Jak ktoś się boi to zawsze w sklepie może wykupić usługę, że sprzedawca włączy TV i sprawdzi razem z klientem. W Euro to kosztuje ok 30 zł.

4. "ZAMULANIE" (szczególnie w SMARTTV) - tu wypada różnie. Przez większą część użytkowania problemu się nie zauważa. Ale czasami potrafi chrupnąć. Nie wiem jak tutaj wypada konkurencja ale telewizory to nie superkomputery (przynajmniej nie te za ok 2 500 zł), wielu się pewnie to przytrafia. Ogólnie jest dobrze, nie denerwuje.

Duże problemy ma jednak youtube. W moim przypadku też raz na jakiś czas siada, zawiesza telewizor. Polecam zainteresowanym przeczytać wcześniejsze komentarze na ten temat.

5. Odtwarzanie filmów i napisów - bez zarzutu! avi, mp4, mkv - z napisami w formatach txt oraz srt w każdym połączeniu.

6. Filmy 3D - żadnego problemu, każdy jaki odpalałem z pendriva działał

7. Podłączenie klawiatury do TV - sprawdza się i jest bardzo przydatne

PODSUMOWANIE: Bardzo dobry stosunek: cena/jakość/satysfakcjonująca niepowtarzalność
 

Gog

New member
Mała próbka Ambi (zaznaczam, że przekozaczyłem z ustawieniami jasności)
 

Attachments

  • IMG_1448.jpg
    IMG_1448.jpg
    255,8 KB · Wyś: 185
  • IMG_1449.JPG
    IMG_1449.JPG
    941,9 KB · Wyś: 531
  • IMG_1452.JPG
    IMG_1452.JPG
    929,6 KB · Wyś: 297
  • IMG_1440.jpg
    IMG_1440.jpg
    374,8 KB · Wyś: 830
  • IMG_1451.jpg
    IMG_1451.jpg
    315,2 KB · Wyś: 553
Do góry