Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

kuniu

New member
szukam ustawien TINT w tym tv. nie moge dopasowac przy basic calibracji. Ktos ma ustawienia. Nie potrzebuje wszystkich chodzi mi o tint. Reszte mam - tak mysle ok.
 

sahajdak

New member
witam, jutro kupuje ten model Tv i stąd kilka pytań:
1) obecnie posiadam Philipsa PFL4606h. Czy jest duża różnica w jakości wyświetlanego obrazu?
2) jak to jest w końcu z tym zawieszaniem się SMARTA? często się to przytrafia?
3) który soft najlepiej wgrać?
4) coś czytałem, że napisy nie są wyświetlane na odpowiedniej wysokości. O co chodzi?
5) jakie są obecnie dostępne aplikacje w SMART TV?
6) których ustawień użyć przy kalibracji?
z góry dzięki wielkie za odpowiedź
pozdrawiam ;)
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowe Philipsy

Na rynku pojawiły się już jakiś czas temu następcy 5008H.Co ciekawe, mają dwurdzeniowy procesor,tylko 200Hz obraz i niektóre odmiany nie mają już ambilight.Czytając opinie na niektórych forach, mulą podobnie jak nasze 5008.
Philips ,po przekazaniu firmy chińczykom i rezygnacji z produkcji TV schodzi na psy.A szkoda.Lubiłem tę firmę i posiadałem dużo ich sprzętu.
W przyszłym roku przymierzam się do Panasonica ze średniej półki.Wszyscy mi mówią, że nie będę żałował.Pożyjemy,zobaczymy...:|
 

remigiuszs

New member
Witam wszystkich.
Miło mi gościć na hdtv forum.
Po poszukiwaniach i z polecenia kupiłem 47PFL5008(38)T. Tv nie brakuje bajerów, lecz... czytając poprzednie posty, stwierdzam, że dorzucę jeszcze coś od siebie.
Jutro zamierzam oddać tv do serwisu, z następującymi objawami:
tv sam się włącza; sam przełącza kanały; nie wyświetla monitów o aktualnie oglądanym programie; czasami w ogóle nie reaguje na pilota (pomimo odczekania 1min, wg instr.) - tak było od początku; a wczorajszego wieczora coś "strzeliło" i nie możemy obejrzeć sobie żadnego programu. Smart funkcjonuje, laptop podpięty i filmy mogę oglądać, lecz cała reszta niesamowicie irytuje. Cóż jak otrzymam tv z powrotem wówczas podzielę się spostrzeżeniami.
Pozdrawiam
 

Adziu5

Member
Ja jade na starym sofcie i nie mam zadnego broblemu z tym tv. Zero zawieszania, menu chodzi plynnie i tuba fm dziala, przed chwila sprawdzalem. Na poczatku dzialy sie dziwne sprawy jak zawieszanie i brak reakcji na pilota, ale od kilku miesiecy absolutnie wszystko dziala jak powinno!
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
5008h

Na starym ,to znaczy jakim? Mnie na starym chodziły filmy 3D z You Tube, na nowych już nie.Chodzi za to na nowych TV hybrydowa, a na starych niestety nie.Może wyjdzie w końcu soft co będzie chodzić wszystko?
Gdy oglądamy normalnie TV to się raczej nie wiesza.Ale gdy zaczniemy się bawić DLNA,SMART,pamięci USB,itp.to zawiechy są w tym TV nieuniknione.Niestety.
 

Adziu5

Member
Jutro napisze jaki mam soft i moje ustawienia. Wcześniej mailem ustawieniach użytkownika ale teraz preferuje jaskrawy od mistrzostw 2014 i ogulnie lepiej mi na nich sie oglada wszystko(pisze po paru piwkach) Jutro podam szczególy
 

tibiek

New member
Człowieku nie chlej tyle
Jak ty se radisz z tym crapem muli zawiesza się a obraz jest tragiczny na telewizji jeszcze ujdzie ale w grach to ząbki mrygania jakieś nie wiem
 

leonsio123

New member
Czy ktoś ma stary soft do 5008 na którym działało 3d z youtube ? Nigdzie nie mogę go znaleźć ale może ktoś zapisał w kompie .

Czy ktos zauważył pogorszenie obrazu po aktualizacjach do dnia dzisiejszego . Obraz jest jakby mniej żywy .
 

leonsio123

New member
Napisałem w tej sprawie do Philipsa


Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

Niestety nie przewidujemy aktualizacji oprogramowania, która umożliwi odtwarzanie klipów na Youtube w formacie 3D.
Kiedy opcja ta była dostępna zdarzały się problemy z prawidłowym funkcjonowaniem Smart TV oraz całego telewizora. Właśnie dlatego Philips zdecydował się na wycofanie tej opcji.

Proszę powiedzieć czy wspomniane przez Pana problemy z obrazem pojawiają się na każdym źródle sygnału czy na Smart TV?
 

tibiek

New member
czemu to gówno tak muli (42PFL5008H/12) nie da się tego telewizora normalnie włączyć ani używać bo jakieś zacinki zmulenia

jak wy się kontaktujecie z nimi dajcie jakiś namiar
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
moduły CAM

Czy ktoś używa tego telewizora z modułem CAM ? Proszę o pilną informację jak ten TV zachowuje się przy współpracy z modułem.Zamówiłem go w kablówce i nie wiem czy dobrze zrobiłem.:|
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
moduły cam

Witam ponownie ! Czy naprawdę nikt z forumowiczów nie używa modułów CAM do tego telewizora ?
Potrzebuję pomocy ! Kablówka zgania na Philipsa,Philips na kablówkę.A ja nie mam dżwięku na TVN 7 i TTV. Jak w tym TV wyłącza się dżwięk dolby digital na stałe ?
 

tibiek

New member
Wgrałem
syf nadal zamula długo się odpala ścinki niei wiem po co oni to wypuszczaja
co to ma byc za fix haha jakies pierdoly obczajcie sobie changelog tego
 

Tetro

New member
Witam. Czy jest jakiś zapalony 'gracz konsolowy', który podałby jakieś sensowne ustawienia obrazu do konsoli oraz pozwalający uzyskać najniższy input lag oraz nienaganny obraz?
 
Do góry