Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

maniasek

New member
O dziękuję a to RC reaction to chodzi o guide ? bo on chodzi jak by chciał a nie mógł. A i czy dźwięk z PS4 będzie normalnie odtwarzany z głośników TV?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowy soft

Właśnie wgrałem to najnowsze oprogramowanie.Nie wnosi nic co bym zauważył na plus.Liczyłem że filmy z you tuba będą wreszcie w 3D a tu nic.TV dalej chodzi wolno,programy przełączają się bardzo wolno.Jednym słowem nic nowy soft mi nie dał.:x
 

wojszu

New member
Witam,
potrzebuję informacji ile głośników posiada ten TV.
Strona producenta podaje tylko 20W, infolinia philips, że jeden wysoko-średniotonowy i drugi niskotonowy, co jest dla mnie trochę bez sensu bo by oznaczało, że TV jest mono, z kolei w sklepach jest info, że dwa głośniki i nie posiada niskotonowego.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tv

Już dawno pisałem,że ten telewizor mimo że ma elektronikę stereofoniczną jest telewizorem monofonicznym.Głośnik średniotonowy+głośnik basowy/system woox/jest układem monofonicznym.Dżwięk jest dobrej jakości,ale efektu stereo nie ma.Miałem starego Philipsa 32PFL5322 gdzie głośniki były umieszczone na przedniej ściance.Efekt stereo był doskonały.Umieszczanie głośników z tyłu telewizora,brak symetrii kanałowej,brak możliwości przyłączenia głośników zewnętrznych jest bez sensu.Nie każdy chce kino domowe.Stereo jest tańsze i w wielu przypadkach wystarczające.I tyle.
 

kodzi

New member
Czy ma ktoś stare sterowniki do 42PFL5028 ? Niestety po wgraniu najnowszego softa pogorszył mi się obraz ( blade kolory , pikseloza i brak ostrości w HD ) .
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Smart tv

Aplikacje SMART Philipsa są bardzo ubogie/np. w porównaniu do Samsunga/.Chodzi szczególnie o polskie aplikacje.Brakuje np. Allegro , IPLEX i wielu innych.Ciekawe czy będą dodawać.Bo jak na razie dodają tylko obcojęzyczne i mało interesujące.:???:
 

c5180

New member
Dzwiek DTS nie jest obslugiwany przez telewizor serii 5. Wiec pewnie wyskoczy Ci informacja o nieobslugiwanym formacie audio. Jedyna opcja to podlaczenie ps4 przewodem optycznym do kina domowego. Choc z drugiej strony (tak mam w ps3) pewnie jest opcja w grach aby dzwiek byl nadawany w systemie stereo.

Co do funkcjonowania telewizora... jezeli komus bardzo zamula tv to polecam wyslac tv do serwisu. Mi poprawili podswietlenie matrycy oraz zwiekszyli szybkosc dzialania tv. Odkad tv wrocil z naprawy, ani razu nie zdarzylo mi sie aby telewizor sie zawiesil czy zamulil.
 

mietekżul

New member
^^^
TPM1013E_003.010.000.001 (Date published: 2014-06-13)
 Issue fix: Worldcup Abilight app support for 2K13 Smart TV model.
 Issue fix: RC response slowly issue.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
TV hybrydowa

Mam następujący problem.W ramach DVB T odbieram tzw.telewizję hybrydową.Problem jest gdy przełączę na programy TVP.Wtedy przełączenie na inny program klawiaturą numeryczną jest niemożliwe.Przełącznie +Ch -Ch działa.Gdy włączę inny program niż TVP problem nie istnieje.
Po wyłączeniu telewizji hybrydowej w menu telewizora wszystko działa normalnie.Wypróbujcie czy też tak macie.Mam wgrany najnowszy soft.Opisany problem jest irytujący i zniechęca do korzystania z Hbbtv.Czekam na Wasze spostrzeżenia.
 

kufel1

New member
...Wtedy przełączenie na inny program klawiaturą numeryczną jest niemożliwe...

jest możliwe!.. tzn wszystko działa jak należy, ale... z ok minutowym opóźnieniem:-D tak to prawda! Też myślałem że mam tak jak Ty, ale przypadkiem nacisnąwszy jakiś numeryczny przycisk po jakimś czasie (ok30-60sek) przełączył mi się kanał. Tak samo jest z telegazetą.
ciekawe czym jeszcze "zadziwi" mnie ten TV? :hmm:
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowy soft

Zadzwoniłem do Philipsa w tej sprawie.Po dłuższej rozmowie i wytłumaczeniu w czym rzecz konsultant zalecił mi.....nieużywanie Hbbtv do wyjaśnienia problemu.To jest skandal i bezczelność żeby klientowi mówić takie farmazony.Co ciekawe, brat ma Panasonica podobnej klasy i tam TV hybrydowa chodzi bez problemu.Rzecz więc w oprogramowaniu naszego telewizora.Mam serdecznie dość tego odbiornika i tej firmy.Gdyby nie ładny obraz i dżwięk to bym już go dawno sprzedał.:eek:
 

myszor81

New member
Mam bardzo stary soft,od zakupu tv nie aktualizowalem.
Przez internet jak i przez USB jest problem tzn.sciaga sie ,aktualizuje,gdy pasek postepu dojdzie do konca wyskakuje "ponow probe" i "start ponowny".Probowalem 10 razy i dalej to samo.Czy ktos wie jak rozwiazac ten problem?
 
Do góry