Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

mietekżul

New member
Miracast nadal mi nie działa... A co ta zmienia to proszę:
TPM1013E_003.007.000.001 (Date published: 2014-04-10)
 Issue fix: (French) Sets blocked, frequently on BFM and M6.
 Issue fix: Picture is cut off when playing video clips from USB.
 Issue fix: (Russian) Capital letter issue.
 Issue fix: Security on SmartTV set.
http://www.philips.pl/c/catalog/fra...selRelDocType=FHI&relatedDocTypes=FHI,FIN,FUR
Najważniejsze to chyba problem z Smart tv i zabezpieczaniem treści co by sąsiad nie widział co oglądamy.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowy soft

Po wgraniu nowego oprogramowania na You Tube przy próbie uruchomienia filmiku 3D przez 2-3 sekundy pojawia się efekt 3D po czym znika.Łudziłem się że nowy soft chociaż to poprawi. A gdy w ubiegłym roku kupowałem TV i miałem stary soft 002 to 3D z You Tube oglądałem swobodnie.Podkusiło mnie wgrać coś nowego.Jedyny zysk to HBBTV na DVB T.Ale wolałem 3D...
 

ToomiGos

New member
OSOBISTY

Kontrast podświetlenia 93
Kolor 55
Ostrość 6
Redukcja szumów WYŁĄCZ
Redukcja zniekształcenia MPEG WŁĄCZ

Pixel Plus HD
Ostrość WYŁĄCZ
Dynamiczny kontrast WYŁĄCZ
Dynamiczne podświetlenie WYŁĄCZ
Intensywność barw MINIMUM

ZAAWANSOWANE

Czujnik światła WYŁĄCZ
Gamma 0
Odcień NORMALNY
Kontast wideo 77
Jasność 46

FORMAT OBRAZU - NIEWYSKALOWANY

To moje ustawienia w trybie osobistym jak oglądam programy HD, zaś przy oglądaniu kanałów SD mam podobne ustawienia w trybie STANDARDOWYM tyle , że włączoną redukcję szumów i PixelPLusHD.
Nie jestem jakimś znawcą i szpecem ale dla mnie ten obraz jest OK.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
ustawienia

To jest dość uciążliwe przełączać ustawienia przy zmianie programów.A pozostali domownicy nie mają pojęcia jak to zrobić.Piszesz ,że przy programach SD włączasz Pixel Plus HD-ale jakie ustawienia w tym trybie ?
 

ToomiGos

New member
Pixel Plus HD
Ostrość WŁĄCZ
Dynamiczny kontrast ŚREDNI
Dynamiczne podświetlenie NAJLEPSZY OBRAZ
Intensywność barw MINIMUM

Jedynie zmieniam wtedy OPCJE/Styl i obraz/ z OSOBISTY na STANDARD.To jest kwestia 3 do 5 kliknięć na pilocie, więc nie wiem w czym to stanowi problem.Mało kiedy oglądam kanały w SD, a i w trybie osobistym nie mają najgorszego obrazu(przynajmniej na NC+), dlatego może dla mnie to nie problem, a żona mało ogląda tv a jak już to też kanały w HD czyli TVN i TVP 2 ;-)
 

cureman

Active member
Bez reklam
OSOBISTY

Kontrast podświetlenia 93
Kolor 55
Ostrość 6
Redukcja szumów WYŁĄCZ
Redukcja zniekształcenia MPEG WŁĄCZ

Pixel Plus HD
Ostrość WYŁĄCZ
Dynamiczny kontrast WYŁĄCZ
Dynamiczne podświetlenie WYŁĄCZ
Intensywność barw MINIMUM

ZAAWANSOWANE

Czujnik światła WYŁĄCZ
Gamma 0
Odcień NORMALNY
Kontast wideo 77
Jasność 46

FORMAT OBRAZU - NIEWYSKALOWANY

To moje ustawienia w trybie osobistym jak oglądam programy HD, zaś przy oglądaniu kanałów SD mam podobne ustawienia w trybie STANDARDOWYM tyle , że włączoną redukcję szumów i PixelPLusHD.
Nie jestem jakimś znawcą i szpecem ale dla mnie ten obraz jest OK.

Pamiętaj tylko ze wyłączenie dynamicznego podswietlenia pogarsza czerń (wieczorem i w nocy) jak i uwydatnia clouding .Dynamicznego kontrastu nie polecam bo biel jest przypaloną i sa skoki jasności .No ale kto co lubi ...
 

pados135

New member
Czyli jak zawsze coś poprawili , coś skopali.
Wczoraj oglądałem mecz na TV1 HD i mam wrażenie ,że po zmianie softu obraz jest lepszy. lepsza ostrość i wyrazistość - szczególnie trawy. Może to tylko takie złudzenie ?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
nowy soft

Nie sądzę,żeby zmiana oprogramowania miała wpływ na jakość obrazu.A Tuba FM u mnie też nie działa.Ciekawe,dlaczego w SMART nie pojawiają się nowe aplikacje.Daleko pod tym względem Philipsowi do Samsunga,gdzie jest kilkadziesiąt polskich aplikacji.:-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będą nowe aplikacje filmowe.
A ja mam nadzieję że Android TV też z czasem zejdzie z cenami i wówczas wszystkie inne firmy będą miały "cieniutki" Smart w stosunku do Philipsa.
 

kufel1

New member

chciałem spróbować , jednak mój tv nie "obsługuje" tych plików, jedynie "obraz kontrolny" się otwiera. Pliki ściągnięte i wgrane na pendrive kingstone.

Jak Ty odtwarzałeś te "obrazki"?

ps: moje dotychczasowe ustawienia są bardzo zbliżone do Twoich, podanych w nast. poście, jedyne różnice to: odcień mam: ciepły , gamma: -1, dyn. podświetlenie: standard :smile:
pozdrowienia!
 

Adziu5

Member
Ja jade na starym sofcie i tuba cały czas działa, mam tylko problem z iplą. Niektóre filmy działają, a na niektórych wychodzi ze smarta lub następuje reset tv. Reszta aplikacji działa poprawnie.
 
Do góry