Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips 2014

Miałem okazję poczytać o nowych modelach Philipsa 2014. Czterordzeniowe procesory,szybki SMART,bezramkowe ekrany,sterowanie mową i gestem.Myślę,myślę i dochodzę do wniosku że to miały Samsungi w roku 2013...Ech,ten Philips...niby dobra firma ale rok do tyłu...:-?
 

kadaj2

New member
dlaczego podczas logowania do facebooka, nie moge wcisnac @, potrzebna do pełnego adresu mail, a gdy wciskam ,, 1'' i klikam klka razy dalej wyskakuje 1 a nie , zmienia sie na małpe
 

pawel1304

New member
dlaczego podczas logowania do facebooka, nie moge wcisnac @, potrzebna do pełnego adresu mail, a gdy wciskam ,, 1'' i klikam klka razy dalej wyskakuje 1 a nie , zmienia sie na małpe

Bo nie czytasz instrukcji na ekranie. Nie klikasz tam na LOGIN tylko wcisnij CONNECT USER czy coś takiego, potem na komputerze otwórz strone WWW.FACEBOOK.COM/DEVICE , tam będziesz musiał przepisać kod widoczny na TV i dalej już sobie na pewno poradzisz.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pfl5008h

Jak ustawić barwę aby kolor skóry ludzkiej był choć w przybliżeniu prawdziwy ? Twarze mam trupie,a gdy dam trochę większe nasycenie są zbyt czerwone.Czy to jest w ogóle możliwe ?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pfl5008h

Ustawienia na "naturalny" niewiele zmieniają.Może mam za duże wymagania,ale oglądając program ze studia lub film na Panasonicu E6E u znajomego ,kolor skóry jest o wiele bardziej zbliżony do naturalnego niż w naszych Philipsach.Najgorzej jest w Samsungach.Nie wiem czy to kwestia ustawień,czy to zależy od ekranu/matrycy/ ?
 

pawel1304

New member
Idealnie w Samsungu jaki model ? .Ja miałem wszystkie wysokie modele i jakosc obrazu to jakis zart ,jeszcze w dzien ok ale noc to juz kaszanka totalna.

Samsung UE6650. Po kalibracji jest idealnie. Na pewno lepiej niż w Philu 5008.
Zauważyłem, że kilku sprzedawców innych marek wypisywało, że Samsung ma kijowy obraz , a początkujący od razu na wstępie zaznaczają, żeby im coś doradzić oprócz Samsunga bo obraz im się nie podoba. Ciekawostką jest, że po samym obrazie bez znajomości marki nawet fachowcy nie widzą różnicy, ale ba, na czymś trzeba zarobić.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Samsung UE6650. Po kalibracji jest idealnie. Na pewno lepiej niż w Philu 5008.
Zauważyłem, że kilku sprzedawców innych marek wypisywało, że Samsung ma kijowy obraz , a początkujący od razu na wstępie zaznaczają, żeby im coś doradzić oprócz Samsunga bo obraz im się nie podoba. Ciekawostką jest, że po samym obrazie bez znajomości marki nawet fachowcy nie widzą różnicy, ale ba, na czymś trzeba zarobić.

Ja pisze jako posiadacz tych tv Samsunga ,ludzie naogladaja sie tv w sklepach i oceniają .Dla mnie Samsung cena - jakosc to jakis zart .Samsung sprzedaje najwiecej tv ,wiecej np .od Sony ale czy ma lepsze jakościowe modele ?,watpię.Reklama ten badziew sprzedaje .
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
OTV Philips

W mojej rodzinie jest kilka Samsungów.Zgodzę się,że po kalibracji obraz jest piękny,ostry,kolorowy max,bajeczny ale...czy naturalny ?? Jest to trudno uchwytne,ale ja nie zachwycam się obrazem "bajecznym" tylko...no właśnie;naturalnym,z barwami zbliżonymi do tych z otoczenia.Jakoś nie mogę w swoim 5008H ich ustawić,albo po prostu jest to niewykonalne.Zachwyciłem się Panasonikiem,niezły jest Sony/jakiś wysoki model-już nie pamiętam/.Obraz w Sharpie jest zbliżony do Phila 5008,więc odpada. To jest jak z telefonami.Wyświetlacz Amoled w fonach Samsunga daje rewalacyjny i ostry obraz.Tylko tyle że nienaturalny...:|
 

pados135

New member
Po aktualizacji softu zauważyłem mały Myk. Klawiatura logitecha K400 działa poprawnie tylko na 2 porcie USB. Na 1 porcie jest widoczna ale każde wejście w jakąkolwiek ikonkę powoduje wejście to trybu testowego - wyłączony Net. Próbowałem kilka razy wyłączać TV . klawiaturę osobno . razem -> efekt jest taki sam . Ikona myszki jest widoczna ale nic nie można wybrać. Na 2 porcie USB jest w pełni OK. Wszystko działa poprawnie.
 

mietekżul

New member
Wczoraj kupiłem 42PFL5008H za 2000 zł. Mam tylko jeden problem bo muszę podać kod PIN jak chcę wyszukać inne kanały a z instrukcji 8888 nie działa. 0000, 1111, 0711 te też nie działają. Jest jakiś master reset czy coś w tym stylu?
Czy ktoś używa Miracast? Mam laptopa Asusa K56CB-XO073 i5-3317U/4GB/750/DVD-RW GT740 WIN 8.1 i wczoraj na szybko wyświetlało się na ekranie tv "rozpoczynanie połączenia" a obraz nie pokazywał się.
 

ToomiGos

New member
Polecam •• Poradnik - jak ustawić dobry obraz w telewizorze - Część 3: kalibracja z uĹźyciem obrazĂłw testowych - - kalibracja telewizora – ręczne poprawianie obrazu – obraz na TV - ustawianie obrazu na telewizorze - poradnik ponieważ sam z tego skorzystałem i jestem mega zadowolony.
Nie wiem czy mam naturalne kolory ale dla mnie są ok.Obecnie zbieram się do pracy , więc jak tylko znajdę chwilę czasu spiszę i wstawię tu moje ustawienia.
Dodam, że korzystam z NC+.
 

RoQi

New member
Witam,

Czy ktoś wie jak rozwiązać problemy z IPLA na tym TV (PF5008 42")? Nie dość, że nie wszystkie filmy, seriale na ipli się załączają po obejrzeniu reklam, to jeszcze od jakiegoś czasu załączenie czegoś na IPLA równa się samoczynny restart telewizora, tzn. wyłącza się i załącza na nowo.
 
Do góry