Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

pados135

New member
Witam panowie! Jestem nowy na ten forum i mam pytanie odnośnie pfl 5008. Dokonałem wczoraj aktualizacji tv (kupiony dwa dni temu) Czy po aktualizacji telewizor powinien sam się uruchomić, czy trzeba samemu wybrać ponowne uruchomienie? Ja wcisnąłem strzałkie w dół i telewizor sam się odpalił. Jak sprawdzić czy mam aktualną aktualizację? A druge pytanie, niektórzy piszą że posiadają regulacje głębi 3d, ja takiego czegoś u siebie nie widzę nawet przy konwersji 2d na 3d chyba że coś robie nie tak. Proszę was koledzy o pomoc!

Też tak miałem . Po wgraniu najnowszej aktualizacji przez 35 minut philek stał z całym niebieskim paskiem aktualizacji na max i nic się nie działo. Nie było żadnego komunikatu o wyłączeniu TV . W momencie gdy dotknąłem pilota (może przypadek) Tv się zreesetował i odpalił. Jak na razie od kilku dni jest ok. Sprawdź jaką masz wgraną wersję softu bądż w menu lub wpisz kod na klawiaturze pilota 123654. Tam masz wszystkie infrmacje o TV
 

Adziu5

Member
Wpisałem ten kod (123654), ale nie wiem która z tych pozycji to aktualna wersja softu, prosze napiszcie odnośnie regulacji głębi 3d, czy macie coś takiego. Z góry dzięki.
 

korsu

New member
Moze wystarczy ze w blasze zrobisz otwor w miejscu gniazda zasilania.

Wysyłane z mojego Xperia Neo V za pomocą Tapatalk 2

Myślałem o tym, ale przewód wypada na śrubie praktycznie i troszkę lipa.

Najbardziej ratowałby mnie jak najbardziej płytki / kątowy kabel zasilający.

W Media Ex. i Media M. widziałem takie kable przy Samsungach ale nie tylko, ale w necie mimo grubych poszukiwań nie mogę znaleźć. Czy jakiś fachman od RTV jest np w ogóle w stanie zrobić taką mini wtyczkę?
 

Adziu5

Member
U mnie wygląda to tak i nie informuje że jest dostępna aktualizacja. Gdy próbóje aktualizować pobiera coś przez chwile i wywala błąd. Czy pobrany plik z aktualizacją rozpakować, przenieść na pendraiva i podłączyć do tv, czy może coś jeszcze trzeba zrobić?
 

Attachments

  • Soft.JPG
    Soft.JPG
    532,5 KB · Wyś: 120

pados135

New member
Plik z aktualizacją ściągnij na kompa i rozpakuj na pendriwa. Pendriwa włóz do portu przy pracującym TV i aktualizacja sam powinna zacząć się wgrywać . Na ekranie masz pasek postępu aktualizacji. Potem powinno być ządanie wyłączenia TV i włączenia ( u mnie tak nie było i TV wisiał ok 35 minut). Jak dotknąłem pilota sam się wyłączył. Ale wszystko działa więc jest OK. Widzą ,że masz starszą wersje softu 2.025 więć warto zaktualizować
 

cannibal

New member
Moje ustawienia obrazu może komuś przypasują!

Styl obrazu:Osobisty
Kontrast podś: 50
Kolor:50
Ostrość:2
Redukcja szumów: Wył
Redukcja MPEG: Wył
Pixel PHD
Ostrość zaaw - Wł
Dyn Kontrast - Min
Dyn podśw - Wył
Intensyw barw - Min
Czujnik św - wył
Gamma - o
Odcień - normalny
Kontrast wideo - 90
Jasność - 50
 

Adziu5

Member
Witam panowie. Dziś w końcu zaktualizował mi sie soft w tv, ale nie jest to chyba soft najnowszy, pados 135 napisał że najnowszy to 2.030, a u mnie sami widzićie? O co chodzi?
 

Attachments

  • PFL SOFT.JPG
    PFL SOFT.JPG
    726,9 KB · Wyś: 91

Adziu5

Member
Jeśli to jest najnowszy soft to srtaciłem możliwość używania bezprzewodowej klawiatóry w youtube, wogóle zrobiło się jakieś inne no i nie przelącza na 3d filmów( też w youtube). Innych zmian nie zauważyłem! Jeśli macie prosśbę o jakieś foty to jutro mam troche czasu! Pozdrawiam
 

liberart

New member
W nowym sofcie 3.0 dodano hbbtv, poza tym:

"TPM1013E_003.000.000.001 (Date published: 2013-10-14)
Implemented NetTV library V2.05
Synchronized Ziggo(VOD) certification solution
Added Telenet broadcast certification: When a channel scan is performed from the TV menu, no digital channels are found when the parameters are not reset.
Fine-tuned Miracast function with Samsung S4 and LG Nexus mobile phone
Feature implementation:
o YTLB (V3 to V4)
o HBBTV
o MyRemote (without scheduled-recording function)
o Multiroom-client"

Wpisujcie też swoje spostrzeżenia i uwagi odnośnie działania tv, błędów, zmian na forum Philipsa. Może jak zobaczą wpisy wezmą się za poprawę i coś usprawnią na lepsze w kolejnym sofcie.
Najlepiej jakby zatrudnili kogoś z Samsunga :smile:

TV: Software for the 5xx8 series
 

pados135

New member
Tylko mam pytanie czy nie jest to soft na rynek brytyjski ? Chciałem nowy soft wgrać ale na infolinii mi nie kazali tego robić.Na Polskę ma być wydana inna poprawka
 

Adziu5

Member
Ten soft pobrał mi telewizor. Czy to możliwe żeby pobrał na rynek bryryjki? Ni wiem! Zastanawia mie jeszcze jedno, dlaczego przy dacie tego softu mam 08.07 a nie nowszą.?
 

liberart

New member
Wszystko działa, Hbbtv chodzi poprawnie na polskich kanałach ;). Telewizory serii 6008 i wyżej mają aktualizacje z końcówką _eng. Lepiej swoje opinie wpisać na oficjalne forum Philipsa, niż dzwonić na polski, tam uwagi odnośnie kolejnego softu dotrą gdzie trzeba, jeśli oczywiście ktoś coś napisze :p.
 
Do góry