Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

pados135

New member
No tak ale niektórzy myślą,że w Smart przynajmniej procesor I3 Intela. A Tv jak na razie nie zastąpi komputera.
Ja po ponad 3 tygodniach od zakupu muszę przyznać ,że 5008 to naprawdę dobry TV i pomimo pewnych niedociągnięć jest OK. Teść ma Samsunga serii 5800 i muszę przyznać ,że obraz i płynność na Philipsie jest lepsza. Owszem graficzna strona menu i Smart bardziej podoba mi się w samsungu ale cukierkowaty obraz - to nie dla mnie.
 

phillet

New member
Oglądacie filmy 3D z youtube? Dziwne, przeciez tam jest beznadziejna jakość.
Ja juz się zaparłem i uznałem, ze przetestuje to 3D w tym Philipsie, chociaz uważam, że to i tak tylko dodatek do reszty - 3D chyba nigdy nie bedzie standardem, a do tego wygodnym - oglądanie w okularach to nie to samo co na "oko nieuzbrojone" jednak.

Na początku probowałem wysyłać obraz do TV przez DLNA, byłem bardzo zadowolony do pewnego czasu. Wiem, ze powinienem poszukać więcej serwerów DLNA na kompa, a użyłem tylko jednego, ale tak czy siak czasami philips miał problem z formatami. Nie chce mi sie tego opisywać, bo znowu bym sie rozpisał na 200 wierszy tekstu, ale idelanie nie jest, ale połowicznie jest to wina Philipsa, ogólnie to DLNA to lepiej wyglada na papierze niż jest w rzeczywistości. Powinno być to standardem jak USB, Blootooth, czy WiFi, a nie jest, bo każdy inaczej do tego podchodzi (chodzi mi i o producentów TV, ale i tez o developerów serwerów DLNA na komputery). Bede jeszcze z tego korzystał, ale nie zastąpi mi to podpięcia kompa pod TV, albo dysku pod TV. Dodam, że używałem TV Mobili.

No i chciałem obejrzeć jakiś film w 3D. Miałem na dysku 2 - Iron Man 3 i Monsters University, oba śmigają fajnie, z tym, ze Monsters University zajmował 4x więcej - jakość dużo lepsza i chyba tylko taką powinno sie oglądać. W obu filmach mialem napisy, normalne TXT w UTF-8. Philips nie miał problemów ani z filmem, ani z napisamy (konieczność wybrania kodowania znaków UTF-8 w menu wywoływanego z pilota pod przyciskiem "Info"). Napisy psuły wrażnie 3D i to dość mocno tak naprawde… Gdyby nie miały tej ciemnej ramki, byłby mniejsze i osadzone niżej to problem były dużo dużo dużo mnie drażniący. Głębia była, ale obiekty które "chciały wyjść poza ekran" były juz tak jakby cofnięte, gdy patrzyło się na napisy. Dlatego, ze były właśnie duże i za wysoko. Szkoda, trzeba miec odtwarzacz 3D i oglądać przez niego filmy 3D z lektorem, albo z napisami bez ww. problemów. Mam 32" - więcej zdecydowanie spotęgowałoby efekt 3D, ale i tak jest nieźle. Nie chciałem wydawać dużo pieniędzy na wiekszy, bo i tak mam głowe blisko ekranu (z 2,5m). Nie narzekam na pewno. Jako że jakość materiału miałem dobrą, tak spadek jakości spowodowany pasywnym 3D nie doskwierał, wszystko było ładne, fajne, gładkie (mam na myśli potworki w Monsters University :cool: )
Ambilight przyjemnie falował, oczu nie miałem zmeczonych.

STRAAASZNIE denerwuje mnie to, ze podczas oglądania ze Smarta, czy właśnie z dysku nie moge kliknac w przycisk HOME, bo mnie wywala właśnie albo ze Smarta, albo dysku i musze od nowa wszystko uruchamiać. Tym bardziej, ze wydaje mi sie, ze dla dysku i Smarta są inne ustawienia obrazu. I nie moge ich sobie zmienić, bo mnie wywala. PO RAŻ KA!

Myślałem o kupieniu żarówek HUE, które ładnie łączą się z Ambilightem, ale aż się boje, ze mi to nie bedzie działać przez te roznorakie problemy z softem w Philipsie. Dla tych co nie wiedzą o co chodzi: Share the light - Philips Ambilight+hue - YouTube
 

ToomiGos

New member
Philips 47PFL5008H już stoi i świeci .Pierwsze wrażenia pozytywne.Oczywiście teraz dopracować obraz bo ten ustawiony mnie lekko przeraził a tym bardziej na tak dużym ekranie.
Pliki z dysku śmigają aż miło , że nawet jak się teraz córka dosiadła to przyjdzie mi jeszcze przeprosić starego Samsunga.
3D w bajce EPIC mega zaje fajne.A plik 700mb konwertowany z 2 na 3D jest o wiele ładnieszy w 3D.
 

pawel1304

New member
Ja kupiłem w Neonet, 42 cale za 2299zł + 1zł za klawiaturę Logitecha.
Na stronie Philipsa widziałem, że dla modeli 5008K i 5008T jest najnowsza aktualizacja z listopada tego roku, natomiast do zakupionego przeze mnie 5008H najnowsza aktualizacja jest z początku października, nie wiem czy ma to na coś wpływ?
 

elloco

New member
Mogę prosić o ustawienia kalibracji do wersji 32 cale.

Kupiłem i jakieś mieszane uczucia mam na początku. Szczególnie jeśli chodzi o obraz telewizji z kablówki analogowej (ziarnistość jakaś taka i lagi), ale także z cyfrowej naziemnej. TVN z cyfrowej naziemnej np na telewizorze Sony 46HX750 wygląda normalnie rewelacyjne, a u mnie jakoś tak średnio.

Proszę o porady.
 

myszor81

New member
Sprawa wygląda następująco.
Obecnie posiadam telewizor kineskopowy 21" i czas najwyższy go zmienić
Napaliłem się na model 47PFL5008,ale martwie się o te 50Hz.Czy będą zauważalne migotania-klatkowania.Nie mam żadnego porównania,więc jak to wygląda w praktyce.Tv będzie wisiał w odległości ok 2-3m
 

ToomiGos

New member
Po kilku dniach i ustawieniach obrazu wg pados135 jestem zadowolony , że zdecydowałem się na Philipsa.
Co do smarta niestety jak każdego poprzednika dopadły mnie zawiechy i trzeba było rozłączać TV.Na dodatek po aktualizacji softa nie działa klawiatura przy youtube oraz nie działa sama aplikacja tuba.fm.

Filmy w 3D aż miło się ogląda.Nigdy nie byłem nastawiony na jakieś mega efekty a sama głebia jak dla mnie wystarcza bo przynajmniej poprawia ostrość obrazu.Jak już wspomniałem na pierwszy rzut poszła bajka TAJEMNICA ZIELONEGO KRÓLESTWA i efekt , i kolory jak to w bajce BAJKA.

Co do głosu, po opiniach , opisach ,także nie nastawiłem się na super dźwięk ale tutaj jeżeli chodzi o mnie mile jestem zaskoczony, bo całkiem miły dla ucha (podkreślam jak dla mnie ale każdy ma swoje zdanie).W sumie nigdy nie korzystałem z dodatkowych urządzeń nagłaśniających bo nawet przy mojej starej wieży THOMSON głośniki trzeszczą, ale pozwoliłem sobie ją podłączyć wyjściem na słuchawki i także nie jest najgorzej.

Jedyną obecnie bolączką z którą walczę to przyspieszone napisy w filmach.Czy wie ktoś może jak sobie z tym poradzić???
Napisy ściągam napiprojekt i zmieniłem ustawienia na UTF-8 a ściąga w zależności to txt to srt.

I jeszcze pytanie odnoście odległości TV od ściany aby uzyskać najlepszy efekt ambilight??
 
Ostatnia edycja:

Adziu5

Member
Zrob aktualizacje ze strony Philipsa, ta ktora akualizuje tv nie jest najnowsza aktualizacja, tak mi powiedzial pan na infolini. Problem z klawiatura zniknie, youtube w 3d tez bedzie dzialac. Co do oleglosci tv od sciany, ja mam dokladnie 18 cm i efekt jak dla mnie jest super.
 

ToomiGos

New member
Styl obrazu: Osobisty
Kontrast podświetlenia: 40 czasami zmieniam na 50
Kolor: 72
Ostrość: 10
Redukcja szumów: średni
Redukcja MPEG: Włączone
Pixel PHD - średni
Ostrość zaawansowana - Włączona
Dynamiczny Kontrast - średni
Dynamiczne podświetlenie – najlepsze zasilanie
Intensywność barw - Średni
Czujnik światła - włączony
Gamma - 0
Odcień - ciepły
Odcień personalny - 120 - 115 - 104
Kontrast wideo - 70
Jasność – 50
Dźwięk :
Niskie : 3 , Wysokie : 8 ,
Efekt Surround : Incredible Surround , Automatyczna regulacja Incredible : Włączona , Automatyczna regulacja głośności : włączona ,, Clear Sound : wyłączony
 

ToomiGos

New member
Jeszcze pytanie CZY BĘDZIE DZIAŁAĆ HUB USB ponieważ boję się , że jak będę zbyt często podłączał i odłączał dysk i pena to coś popsuję a w moim przypadku to nie trudne ;-).

a tak z innej beczki właśnie piszę korzystająć z przeglądarki w TViku ;-)
 

kadaj2

New member
witam, posiadam tv philips pfl5008/12 42'
1) prosze mi powiedziec jaki wieszak powinienem kupic by powiesic go na sciane? jakis dedykowany?
2) na jakiej wysokosci dac tv by ambilight najlepiej wygladał? półka pod tv byla by nizsza a nad nia by wisial tv
3) pytanie odnosi sie do drugiego, jak ustawic wysoko tv by efekty były 3d najlepsze, jak wysoko i jak daleko trzeba siedziec od tv pod 3d?
dzieki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wieszak dowolny Vesa.
A jak wychodzi Ci teraz? Idealnie wzrok pada na środek telewizora.
Ale nie zawsze się tak da...
Tu masz pasywne 3D -możesz siedzieć już od 2-2,5 metra.
 
Do góry