Philips seria 9664

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie o układ auto motion

Witam powiedzcie mi jeszcze taką sprawę jak to jest bo też w zależności gdzie się wejdzie na jakie forum o philipsie to różnie piszą. Chodzi mi o coś takiego jak się wyłączy ten ulepszacz :) auto motion to czy prawdą jest że w tym momencie również wylącza się 200 hz ? I czy wtedy lcd działa jakby był wlączony układ 100 hz czy 50 hz? Bo każdy inaczej mówi w modelu 8404 czy coś w tym stylu piszą że jak tam sie wyłączy to te 100 hz też się wyąaczy to wtedy taki lcd pracuje na 50 hz jak zwykły kineskowpowy telewizor ? To po co dają te auto motiony i inne pierdoły które ludzie wylączają żeby nie mieć tych róznych zjawisk niechcianych typu efekty halo , aurole itp.Generalnie czy ktoś wie jak w modelu 9664 jest, czy po wyłączeniu auto motion wyłącza sie tez 200 hz i jak wtedy pracuje lcd na 100Hz czy na 50 hz Niech ktoś mi to wytłumaczy tak po polskiemu :_) dzięki.
Lolek
 

monnet73

New member
Chodzi mi o coś takiego jak się wyłączy ten ulepszacz :) auto motion to czy prawdą jest że w tym momencie również wylącza się 200 hz ?
Lolek

Lolek, nie miałem do czynienia bliżej z 9664, miałem tydzień czasu 8404, ale podejrzewam, że jest to analogicznie.

Jeżeli wyłączysz Natural Motion, to znika możliwość (wyszarzona nieaktywna opcja w menu) włączania i wyłączania 100Hz. Jak włączysz Natural Motion obojętnie czy na poziom minimum czy maximum, to masz aktywną opcje 100Hz, którą możesz zrobić ON i OFF.

Po kilku dniach i tak stwierdziłem, że wolę obraz bez Natural Motion i pogodziłem się z "utratą" tzw. 100Hz. Tak naprawdę, to jakoś specjalnie nie odczuwałem braku płynności ruchu, po prostu telewizor dawał sobie dobrze radę bez jak to nazwałeś "polepszaczy".

A co do teorii, to szczerze - nie za bardzo to rozumiem, tyle wiem co wyczytałem tu i ówdzie. Podobno Natural Motion to ulepszacz "wysokopoziomowy", a 100/200Hz to ulepszacz "niskopoziomowy" i część producentów wiąże na sztywno ich działanie, a cześć (bodajże Samsung) pozwala włączyć 100Hz bez "teatru". Brak takiej opcji nie wydaje mi się jakąś dużą stratą, bo obraz w LCD nie "migocze", co innego odświeżanie w telewizorze kineskopowym. W przypadku telewizorów LCD to się tylko tak podobnie nazywa, ale zasada działania musi być inna. Jaka, to już niech jakiś specjalista się wypowie.

Z tego co czytałem, to w tv innych marek "100Hz" czy "200 Hz" również daje niepożądane efekty. W wielu recenzjach różnych telewizorów od różnych producentów widziałem zalecenia, żeby wyłączać lub w ostateczności ustawiać na minimum układy polepszające płynność ruchu. Ja to rozumiem tak, że 100Hz w telewizorze LCD nie jest opcją konieczną, traktuję to bardziej jako bonus, jeżeli jest, to czasem można skorzystać.

I przy wyborze kolejnego LCD raczej nie będę się kierował Hz'ami :)

pozdrawiam
monnet
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do Monneta

Witam to ja rozumiem że jeśli się wyłączy ten natural motion i nie ma wtedy również tych 100 hz czy 200 hz w zależności od modelu to wtedy taki lcd chodzi na 50 hz tak jak zwykły telewizor kineskowpowy tyle że ma się inne wrażenie bo wiadomo nie ma takiego migotania jakie jest w zwykłych tv. Dobrze to rozumiem >? A dwa to ten układ natural motion to jest we wszytskich modelach jako minim. , sredni, i max. ? Pozdrawiam i daj znać lub dajcie znać jak Wy myślicie.'
Lolek
 

Darkus

Member
Od dłuższego czasu obserwuję 42"9664 w sklepach inter.i jest ich coraz mniej np.w Ceneo jest tylko 5 sklepów oferujących ten model,a taki Sony KDL-40Z5500 aż 75 sklepów,Panasonic TX-P42V10E 45 sklepów.
Nasuwa się myśl albo 9664 jest taki dobry(dlatego sprzedaż jest lawinowa),albo taki drogi(sklepy zamawiają po parę sztuk)albo po prostu Philips olewa Polski rynek.


Philips ma remanenty do 15.01.może coś ruszy.
 

Endru

New member
Kolejny rekord ceny minimalnej na Ceneo pobity. Najtaniej 42pfl9664 można teraz kupić za 6500. Jeszcze w listopadzie najtańsze oferty oscylowały w okolicach 5500-5600. Czy ktoś widzi w tym jakąś logikę?
 
Ostatnia edycja:

Morak

New member
Witam,posiadam telewizor Philips 37PFL9604H/12.Chciałbym zaktualizować do nowej wersji softu.Owszem jest nowsza wersja softu na stronie producenta ale jest wersja językowa angielska.Więc pytanie czy zmieni się język w telewizorze po aktualizacji?
 

SDman

Banned
Linux dla TV?

Czy ktoś już to (Open Source File - Software) rozgryzł ? Czy to linuch dla TV ? Jest do pobrania 183 ,5MB ze strony -ciekawe ?
 

onyx23

New member
Czyszczenie matrycy

Witam!!! Czy może mi ktoś podpowiedzieć czym mam wytrzeć matryce mojego 9664, bo róznie mówią- lekko zwilżoną szmatka, specjalnymi chusteczkami.itd... Prosze o odpowiedź
 

SDman

Banned
Witam!!! Czy może mi ktoś podpowiedzieć czym mam wytrzeć matryce mojego 9664, bo róznie mówią- lekko zwilżoną szmatka, specjalnymi chusteczkami.itd... Prosze o odpowiedź
Wielokrotnie już pisałem , tylko żółta szmatka 32x32cm "Słoneczna kuchnia" . Nikt nie stworzył nic lepszego !
Nowiutką przygotowujesz: myjesz ręce wycierasz w nią tak z wyczuciem i Twój TV za 5-10 lat będzie jak nowy !
A na co dzień tylko suchą , tak dbałem o swego poprzedniego Phila i jak sprzedawałem to się na dziwić nie mogli -oczywiście otrzymali żółtą ściereczkę -gratis .
 

Lookasik

New member
witam

czy ktos może ma jakieś info na temat prawidłowej kalibracji obrazu w tv 47 pfl 9664 h???

może jakieś linki, parametry??

dzięki
ł
 

jackdent

New member
Jak zmienić nazwę wejścia wyświetlanego na ekranie ?

Mógłby mnie ktoś oświecić , szukam w menu i spisie treści :niewiem::niewiem::niewiem:

Wien , że można ......... tylko jak :niewiem::niewiem::niewiem:
 

magik29

New member
Witam
Bardzo prosze o pomoc - Ogladajac w Nce np Discovery HD włanczam natural motion, przy szybkich ruchach kamery rozmazuje sie obraz - widac to dokładnie na logo - efekt smuzenia. Czym to jest spowodowane ???
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam
Bardzo prosze o pomoc - Ogladajac w Nce np Discovery HD włanczam natural motion, przy szybkich ruchach kamery rozmazuje sie obraz - widac to dokładnie na logo - efekt smuzenia. Czym to jest spowodowane ???

Witam nie jestem pewien ale mysle ze to jest wlasnie sposodowane wlaczeniem natural motion i wtedy rowniez jest wlaczone 200hz. wez moze wylacz natural motion i wtedy automatycznie wylaczy sie 200 hz i lcd bedzie praciowal na 100 hz i moze wtedy obraz sie poprawi. Pozdrawiam
Lolek
 

magik29

New member
Wiem ze to od natural motion ale własnie cala w tym super frajda przy programach przyrodniczych !!!!!! tylko sypie sie obraz, mam podejzenie ze zbyt wolno przesylany jest sygnał - gdzies czytałem ze to polskie HD to jest sciema
 

SDman

Banned
Wiem ze to od natural motion ale własnie cala w tym super frajda przy programach przyrodniczych !!!!!! tylko sypie sie obraz, mam podejzenie ze zbyt wolno przesylany jest sygnał - gdzies czytałem ze to polskie HD to jest sciema
Witam, proponuje zmienić operatora i tuner, polskie HD z TV kablowej i TechniSata HD K2 jest najwyższej jakości (na niektórych emisjach
jak Blu-Ray !).
A SD 16:9 jak HD Redy i niech tak zostanie :blagam:.
 

Darkus

Member
Skonfiguruj pilot zdalnego sterowania do pracy z innymi urządzeniami jako pilot uniwersalny-wybierz markę dekodera i tu szukałem Nbox,ale niema.

Może trzeba dodać inną nazwę?jak ktoś to obcykał niech da znać.
 

SDman

Banned
Skonfiguruj pilot zdalnego sterowania do pracy z innymi urządzeniami jako pilot uniwersalny-wybierz markę dekodera i tu szukałem Nbox,ale niema.

Może trzeba dodać inną nazwę?jak ktoś to obcykał niech da znać.
Jak juz wiele razy pisałem , tylko Logitech Harmony np model 555 , daje pełną satysfakcję z użytkowania multimediów i to dosłownie wszystkich. Polecam świetna jakość wykonania, podświetlenie -mam od 3lat, a do tego modelu TV pasuje wzorniczo jak by był od nie go !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
DO SD Mana

Wielokrotnie już pisałem , tylko żółta szmatka 32x32cm "Słoneczna kuchnia" . Nikt nie stworzył nic lepszego !
Nowiutką przygotowujesz: myjesz ręce wycierasz w nią tak z wyczuciem i Twój TV za 5-10 lat będzie jak nowy !
A na co dzień tylko suchą , tak dbałem o swego poprzedniego Phila i jak sprzedawałem to się na dziwić nie mogli -oczywiście otrzymali żółtą ściereczkę -gratis .

Hej napisz więcej co to za ściereczka i gdzie ją można kupić ? Bo ja pierwszy raz słyszę o ściereczce " słoneczna kuchnia" i rozumiem że ją się troszkę nawilża i dopiero potem czyści się matrycę ? Kiedys ktos pisal że jest taki preparat w MM czy w saturnie buteleczka razem ze szmatka i pędzelkiem i szczoteczką czy coś w tym stylu... pingwiny były na tej buteleczce :) podobno też to nieżłe jest... Pozdrawiam i czekam na odpwoiedź odnośnie twojej ściereczki .
Lolek
 

SDman

Banned
Hej napisz więcej co to za ściereczka i gdzie ją można kupić ? Bo ja pierwszy raz słyszę o ściereczce " słoneczna kuchnia" i rozumiem że ją się troszkę nawilża i dopiero potem czyści się matrycę ? Kiedys ktos pisal że jest taki preparat w MM czy w saturnie buteleczka razem ze szmatka i pędzelkiem i szczoteczką czy coś w tym stylu... pingwiny były na tej buteleczce :) podobno też to nieżłe jest... Pozdrawiam i czekam na odpwoiedź odnośnie twojej ściereczki .
Lolek
oj oj , allegro się kłania , wpisz "Słoneczna kuchnia" w szukaj i zaznacz "szukaj w tytułach i opisach" i już !!
Albo- Ściereczka scierka szmatka z mikrowłókna ks3232 (892767425) - Aukcje internetowe Allegro
Tylko jej nie mocz - umyj ręce i wytrzyj w nią i już gotowa do pracy , acha zamów więcej - to jest rewelacja do wszystkiego !!!!
Nie potrzeba żadnych środków i dla tego nie jest to reklamowane bo firmy chemiczne poszłyby z torbami !
Wszystko inne w MM czy innych sklepach już może nie istnieć.
 
Do góry