Philips seria 9664

kola01

Well-known member
Bez reklam
jery-- napisał:
Przez HDMI nie ma telegazety więc musisz "pobrać czas" ze źródła analogowego, SCART lub antenowe.

Tylko antenowe. Zegar pobierany jest z teletextu a on jest tylko w sygnale w.cz.
 

Piotr74

New member
42 czy 47

Witam,
jestem nowy na forum ale przeczytałem już milion postów.
Może ktoś pomoże podjąć decyzję.
W zasadzie zdecydowałem się na 47pfl9664H. Ale w zasadzie każdy test (pozytywny) dotyczy tv 42 cale. Zresztą w sklepach też zachwycił mnie 42 calowy philipek.
Proszę o odpowiedź: Czy 47 cali może mieć "gorszy" obraz niż 42 cale?
Chciałbym większy ale obawiuam się że 47 nie jest tak doskonały. Czy ktoś może mi pomóc? Może osławiony KIKI?
Oglądam TV z odległości ok 3 m. Zamierzam mieć n-ke i BD Pioner seri LX (do kompletu kina domowego DV-LX50 i VSX-LX-50).
PYTANIE: Mogę kupić 47 czy bezpieczniej (dla jakości obrazu) nabyć 42. POMÓŻCIE PLEASE.
 

Piotr74

New member
42 czy 47

Dodam jeszcze, że w tej chwili oglądam crt-ka 28-cali jednego z pierwszych z systemem pixel-plus. Byłem z niego baaardzo zadowolony, zarówno z obrazu jak i z dźwięku. Proszę Was o pomoc.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Piotr74, obawiam się, że przy odległości 3 m to 42" będzie za mały. Jeżeli miałbym wybierać to oczywiście kupiłbym 47", mimo, że zawsze na mniejszym TV programy w SD będzą trochę lepsze. Nie na tyle jednak abyś skreślił wielkość 47". Ja też mam odległość 3 m i planuję kupić LCD/plazmę albo 46-47", albo nawet 50-52".
 

SDman

Banned
Piotr74 napisał:
PYTANIE: Mogę kupić 47 czy bezpieczniej (dla jakości obrazu) nabyć 42. POMÓŻCIE PLEASE.
Twój wybór powinien być uzasadniony tym jakiego sygnału najwięcej oglądasz . Jeżeli SD to bierz 42" zawsze im mniejszy tym lepsze skupienie, natomiast
jeżeli dużo już jest i będzie więcej HD to 47" Oczywiście ważna jest też różnica w cenie (porównać oba modele dostępne na dana chwilę).
Zawsze można ją przeznaczyć np na ostatni Hicik PS3 250GB -slim ! Z moim Philem zapiera dech w piersiach super!
To kilka urzadzeń w 1 : Blu, multimedia (zdjęcia rozwalają możliwością prezentacji), dysk multimedialny (z kamerki HD bez kłopotu wgrywasz pliki i odtwarzasz FHD) no i młodzież w Rodzinie zachwycona -może pograć !
Więc wybór jaki dokonasz będzie i tak doskonały -bo to Philips :) !
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Pytanie do SDman-a

Witam,

W kilku wątkach na forum, pojawiła się informacja o "rozjechaniu" się dżwieku i obrazu w przypadku korzystnia z zewnętrzengo wzmacniacza/ amplitunera. Zawsze dotyczyło to TV firmy PHILIPS. Niektórzy nazywają to błędnie "input lagiem", a nie chodzi przecież o czas reakcji w trakcie gier komputerowych.

Wracając do tematu. Czy zauważyłeś taki efekt braku synchronizacji u siebie ? Jeśli tak to przy jakich połączeniach i źródłach sygnału - TV, PS3, DVD/BD ?

Pozdrawiam




Jeśli tak
 

SDman

Banned
SLAV7 napisał:
Witam,

W kilku wątkach na forum, pojawiła się informacja o "rozjechaniu" się dżwieku i obrazu w przypadku korzystnia z zewnętrzengo wzmacniacza/ amplitunera. Zawsze dotyczyło to TV firmy PHILIPS.
nie absolutnie nie DVD Panasonic S75 po YUV -dźwięk po Optyku Panasonic FullDigital Amplifier SA-XR25, Konsola po HDMI (obraz i dźwięk) oraz dźwięk po Optyku na Amlpi. Pełna synchronizacja. Mam również obudowę multimedialną TrekStor i również pełna synchronizacja.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Dzięki SDman. Też tak sądziłem ale wolałem sie upewnić Sam mam CRT LOEWE z wieloma "polepszaczami" i nic takiego sie nie dzieje, niezależnie od źródła. Teraz przymierzam się do zakupu LCD-ka i poważnie mysle o tym modelu. Czy 42 cale z odległości 3-3,5m to nie za dużo ? Myslałem o 37 lub 40 cali. Najchętniej 9704 :p tylko ta cena:-(

Pozdrawiam
 

urad

New member
Jeśli ktoś ma amplituner z HDMI to raczej powinna byc funkcja synchronizacji - wtedy podłącza sie urządzenie pod ampli a z ampli do TV - ja tam mam i nie mam problemów z synchronizacją - dodatkowo można tak skonfigurować amplituner, że jest sterowany przez TV np. głośność, ON/OFF itp. (Onkyo 805)
 

SDman

Banned
SLAV7 napisał:
Teraz przymierzam się do zakupu LCD-ka i poważnie mysle o tym modelu. Czy 42 cale z odległości 3-3,5m to nie za dużo ? Myslałem o 37 lub 40 cali. Najchętniej 9704 :p tylko ta cena
spokojnie weź 42pfl9664 to świetny TV i do tego znacznie ładniejszy od 9704, zaoszczędzoną kaskę przeznacz na dodatki Kamera HD, konsola
lub po prostu zainwestuj, a za 3-4 lata będzie jak znalazł na nowy TV może w nowej technologii. Obecnie jeden ze sklepów ma go za 5475 więc cenka lux.
Rożnica może być tylko w poziomach czerni -reszta ta sama ! Mnie czerń wystarcza w 9664 na sygnałach w SD , a jak kupiłem PS3 to powaliło mnie na kolana -kontrast, ostrość i jeszcze lepsza czerń !
Polecam.
 

SDman

Banned
c-4 napisał:
Czy rzeczywiście różnica jest tylko w czerni?
Może ktoś napisać jaka jest różnica w poborze energii?

nie wiem jak 9704 ale 9664 42" przez 90% grania schodzi poniżej 100W i to z ambi ! I nie należy się sugerować podawanymi 208W to jego max nigdy nie osiągany w pomiarach.
A to już całkowicie akceptowalny wynik :blagam: za tą jakość .
 

Metz

New member
Czy komuś udało się odpalić jakiś film (DVDRip.XviD) z pendrive'a, ale razem z napisami?
Jeśli tak to jaki jest sposób?
 

Piotr74

New member
dzięki

Wielkie dzięki za podpowiedzi (Hartson, SDman). W sumie chcę 47' ale boję się, że obraz nie bedzie "żyleta". Wracając do tego co napisał SDman w zasadzie więcej będę oglądał SD (mniejszy telewizor bedzie lepszy) ale z drugiej strony zapewnię dobre źródło (n z dobrym sygnałem) i w sumie najważniejsze są dla mnie koncerty z DVD i BD. W tych ostatnich ważny jest dla mnie duży ekran. Hmm.... chyba jednak będzie 47'. Mam jescze pytanie, czy upscalowany obraz z DVD na tym filipku będzie ok?
 

SDman

Banned
Piotr74 napisał:
Mam jescze pytanie, czy upscalowany obraz z DVD na tym filipku będzie ok?
Ranking moich urządzeń w jakości obrazu DVD SD od najlepszego: PS3 Slim 250GB, Sony RDR-HX980, Pansaonic DVD S75, Obudowa multimedialna TrekStor maxi station t.u.
Tylko DVD Panasa nie ma scalera i hdmi ale jest to wysoki model i to jak śmiga po Componencie to bajka, aż czasami wydaje mi się, że powinien w rankingu być wyżej niż nagrywarka Sony. Urządzenia, scalery i tak ich jakość obrazu zależy od elementu końcowego do reprodukcji obrazu.
Philips jest jak doskonałe kolumny hi-fi audio.

PS. Czy ktoś może sie podzielić doświadczeniami z instalacją, wrażeniami z użytkowania Modułu dostępowego CAM ?
Moja doskonała kablówka w przyszłym tygodniu ma mieć takie moduły :) .
 

vienna1980

Member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43444 :) .http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43444

Pod tymi linkami znajdziesz odpowiedzi:
Jeden jest mój który napisałem na tym forum HDTV,a drugi z forum sat.
Odpowiem Ci krótko moduł w telewizorze nie zastąpi dobrego dekodera.
A jeżeli zdecydujesz się na moduł,to pamiętaj że w menu kraj trzeba nastawić na kraj Norwegia,to jest bardzo ważne.
Ja posiadałem moduł i niestety,ale z niego zrezygnowałem na rzecz doskonałego dekodera Technisata HD K2 z twardym dyskiem.Jakość obrazu pomiędzy odbiorem z modułu,a Technisatem jest kolosalna.
 
Ostatnia edycja:

hulitos

New member
Witam,

Coraz bardziej skłaniam się do zakupu 42 pfl 9664, na 30 stronie wątku piszecie, że ten TV podrożał w Euro o 600pln i jeszcze coś było w zestawie...co? Nie miałem czasu śledzić, a teraz zastanawiam się czy to dobry moment na zakup? Byłem już prawie zdecydowany, jak była promocja w Media 5499pln, ale się skończyły. Aktualnie 6999 -18% = 5740pln. Teraz w Euro 5949pln / 30rat, czyli do przełknięcia. Wiadomo, że chcę wybrać dobry moment... co myślicie teraz czy jeszcze chwilę poczekać???
***Dylemat nie dotyczy telewizora...chcę go, bardzo :D

Pozdrawiam!
 

SDman

Banned
hulitos napisał:
Wiadomo, że chcę wybrać dobry moment... co myślicie teraz czy jeszcze chwilę poczekać???
***Dylemat nie dotyczy telewizora...chcę go, bardzo :D
Pozdrawiam!
łykać w Euro , ja już cieszę swoim prawie trzy miechy, a był za 5999 w Euro -tak wiec przeżyłem obniżki -podwyżki i już !
Ten TV raczej poniżej 5 tyś nie zejdzie.
Pozdrawiam.
 
Do góry