Philips seria 9664

Darkus

Member
Darkus napisał:
Następny problem to Auto-formatowanie obrazu z cyfrowego dekodera sat. Na niektórych programach mam czarną ramkę dookoła całego obrazu o szerokości około 10 cm. Auto-formatowanie nie działa, więc tak jak powinno.

Najbardziej mnie zmartwiło Auto-formatowanie czy naprawdę jest ta ramka na 10cm?
 

SDman

Banned
Darkus napisał:
Najbardziej mnie zmartwiło Auto-formatowanie czy naprawdę jest ta ramka na 10cm?
Formatowanie cyfrowe -czyli po HDMI jest zależne od tunera cyfrowego np HD K2 ma kilka ustawień i daje radę sobie na mikro ramkach 2-3cm ale jaka jakość SD -szok. A programy SD 16:9 to już jak HD !
Oczywiście sygnał puszczony przez SCART RGB (czyli analogowo) do TV skalowanie jest jak najbardziej pełne na maxa !

Jeśli Philips miałby mieć złe formatowanie to inne marki nie maja go wcale !
 

vienna1980

Member
Bez reklam
SDman napisał:
Mam jeszcze prośbę , wspominałeś wsześniej o doskonałej jakości K2 , a czy jest jakaś możliwość zgrywania (usb, Lan ) materiału nagranego na jego wewnętrznym dysku twardym ? Czy możliwa jest obróbka materiału w nim samym tak jak w nagrywarkach z HDD ?

A może mozna wgrywac pliki z Kamery HD w formacie .m2ts ?

Wiem że to nie jest forum o Technisacie,ale Ci odpowiem:
Technisata HD K2 posiadam w swojej kablówce ponad 10-m-cy i jest to naprawdę znakomity pod względem jakości obrazu dekoder,miałem kilka dni zamontowany moduł w telewizorze i zrezygnowałem z niego na rzecz powrotu do odbioru z dekodera.Różnica w jakości obrazu sygnału SD czy HD miedzy dekoderem a modułem jest ogromna.Technisat doskonale radzi sobie z odbiorem SD,ale trzeba pamiętać iż jego cena na wolnym rynku wynosi około 3000 zł.a w kablówkach około 2000 zł.
Posiada on dużo możliwości multimedialnych,miedzy innymi możesz również z wewnętrznego dysku zgrywać(usb,lan),ale nie wiem czy można wgrywać pliki z kamery HD w formacie m2ts,nie było mi to nigdy potrzebne.
Jeżeli Twoja kablówka posiada te dekodery to polecam Ci tego Technisata,a na pewno będziesz zadowolony.
Odpisz czy posiadasz już tego Technisata bo po Twoim poście powyżej tak można sądzić,czy też podziwiałeś go w swojej kablówce?
 
Ostatnia edycja:

Darkus

Member
SDman

A tak na marginesie gdzie kupiłeś swego 9664 i jak długo czekałeś na niego.

Chcę mieć tego Tv już na święta,i tak se myślę że już 1 grudnia powinienem zrobić zamówienie,oby nie za późno.
 

SDman

Banned
Super duet HD K2 i 9964 !

vienna1980 napisał:
Jeżeli Twoja kablówka posiada te dekodery to polecam Ci tego Technisata,a na pewno będziesz zadowolony.
Odpisz czy posiadasz już tego Technisata bo po Twoim poście powyżej tak można sądzić,czy też podziwiałeś go w swojej kablówce?

Dziękuje Ci to po Twoich wypowiedziach od dziś w domu stoi HD K2 od mego dostawcy kablowego w extra cenie 1699.
Róznica jest ogromna nawet z dotąd używanym TechniSatem DIGIT MF4-K C uważanym za naprawdę doskonały.
A widocznie niepowodzenie z kartą CAM było szczęśliwym trafem :krol: .

Darkus napisał:
SDman
A tak na marginesie gdzie kupiłeś swego 9664 i jak długo czekałeś na niego.

Mego TV nabyłem w ulubionym sklepie Euro RTV, czemu ulubionym bo to internetowy sklep i murowany jednocześnie , np. w Łodzi
odebrałem go sobie osobiście , lookając czy nówka sztuka !
Musisz zabawić się w myśliwego i popolować cierpliwie bo tam cenki "up end down" :)
 

SDman

Banned
Darkus napisał:
SDman

A jak długo czekałeś na Tv, w sklepie mogłeś rozpakować i go odpalić czy wszystko z nim ok.
Czekałem 48h , mogłem rozpakować , była nówka pachnąca , więc zabrałem go do domu i testowałem przez 10dni -100% ok.
W Euro jest taka możliwość, jak w sklepie internetowym.

PS.vienna1980 mam prośbę co to jest jak wyłączam TechniSata pojawia się na nim: szukać SFI ? po czym "proszę czekać" i dopiero po 3-5min się wyłącza ?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
PS.vienna1980 mam prośbę co to jest jak wyłączam TechniSata pojawia się na nim: szukać SFI ? po czym "proszę czekać" i dopiero po 3-5min się wyłącza ?[/QUOTE]


Masz raczej stary soft,mi się wyłącza po 2 sekundach,tak długo mi się kiedyś też wyłączał i było to prawidłowe,gdyż ładowało się SFI,ale w następnym sofcie to zmieniono.

http://www.technisat.de/indexfb78.html?nav=Downloads,de,33&pID=247
Pod tym linkiem masz aktualny soft i wgraj go sobie przez usb.
Sprawdż na swoim dekoderze jaki masz soft wejdź w menu:ustawienia-ustawienia fabryczne-aktualizacja opragramowania .
 

SDman

Banned
vienna1980 napisał:
Masz raczej stary soft
sprawdziłem, soft jest raczej najnowszy choć ciężko się połapać w tych x.x TechniSata. Ale zachwyt możliwościami tego dekodera jest przeogromny.
Nagrywa 2 programy jednocześnie i odtwarza jeden -skalowanie i jakość obrazu - zjawiskowa.
Jestem pewien, że 9664 z tym tunerem jest w stanie pobić droższego brata 9704 z innym dekoderkiem.
 

onyx23

New member
Porównanie

Witam! Jestem tu po raz pierwszy i chciałbym zadać pytanie ponieważ przymierzam się do zakupu telewizora. Czy ktoś mógłby mi porównać i doradzić które cacko kupić- Philips 42PFL9664H czy LG42SL9000. Wspomnę, że będę go używał do kablówki a od stycznia planuję kupić jakąś platformę cyfrową, choć też nie jestem zdecydowany jaką. Odległość oglądania 3.0-3.5m Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!!
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Onyx23

Moim zdaniem 42PFL9664 jest zdecydowanie lepszym modelem. Zbiera bardzo dużo pozytywnych recenzji, a ostatnio został wybrany telewizorem LCD roku 2009 przez redakcje prestiżowego magazynu WHAT HI-FI.

Pozdrawiam
 

Hartson

New member
Bez reklam
Wg mnie kup 9664. Philips ma bardzo dobry procesor obrazu, a co za tym idzie bardzo dobre SD. LCD LG mają niezbyt głęboką czerń i w tym modelu występuje pewien problem z bielą (być może to wada tylko egzemplarza, który widziałem). Biel ma zabarwienie różowe (przynajmniej ja nic z tym zrobić nie mogłem, jak ogladąłem SL9000 w MM).
 

SDman

Banned
Pilot od Philipsa i PS3

Witam,
mam podłączona konsolę PS3 do Philipsa 9964 po Hdmi i co się stało, otóż działał mi pilot od Phila na nią -mogłem wykonywać proste polecenia
przesuń, wybierz i to była rewelacja !
Na chwilkę skorzystałem z tego samego Hdmi co konsola i podłączyłem Tuner TechniSata po konfigurowałem, wytestowałem (oczywiscie zostawiłem)
Tuner podłączyłem innym hdmi a konsole przywróciłem na to samo hdmi ten sam kabel ! Moje zdziwienie -przestał działać na nią pilot od Philipsa !?
Co może być powodem ?
 

aerO^

New member
Masz Slima? Heh ciekawe wygląda na to , że działa z nią funckja "BRAVIA SYNC" czy to możliwe , myślałem , że to tylko w określonych modelach poszukaj w swoim PS3 czy nie ma gdzieś opcji bravia sync i spróbuj ze swoją "bravią" :D Na prawdę ciekawe , ja nie sprawdzę , bo mam aktualnie samsunga przymierzam się na tego philipsa , ale mam dylemat jeszcze między Z5500 , ale zabawne jak działa , ja nie sprawdzę nawet potem , bo mam starsze PS3 FAT.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
aerO^ napisał:
Masz Slima? Heh ciekawe wygląda na to , że działa z nią funckja "BRAVIA SYNC" czy to możliwe , myślałem , że to tylko w określonych modelach poszukaj w swoim PS3 czy nie ma gdzieś opcji bravia sync i spróbuj ze swoją "bravią" :D Na prawdę ciekawe , ja nie sprawdzę , bo mam aktualnie samsunga przymierzam się na tego philipsa , ale mam dylemat jeszcze między Z5500 , ale zabawne jak działa , ja nie sprawdzę nawet potem , bo mam starsze PS3 FAT.

Kompletnie nie rozumiem o co chodzi w tym poście?
 

SDman

Banned
aerO^ napisał:
Na prawdę ciekawe , ja nie sprawdzę , bo mam aktualnie samsunga przymierzam się na tego philipsa , ale mam dylemat jeszcze między Z5500 , ale zabawne jak działa , ja nie sprawdzę nawet potem , bo mam starsze PS3 FAT.
Sam byłem zdziwiony ! Że Philips działa pilotem na PS3 ! No ale niestety działał, bo jak pisałem -przestał .
Męczę temat po kolei, jestem dobrej myśli, że powróci tamten stan.
Na modelu PFL9964 nie zawiedziesz się z dekoderem Technisata HD K2, stwierdziłem, że mam więcej programów HD niż oficjalne 4.
Albo jeszcze inaczej HD jak Blu , a 16/9 SD jak HD , a tych coraz więcej !
Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
Darkus napisał:
Do posiadaczy - 42PFL9664 - czy robiliście kalibracje obrazu?
Moim zdaniem, absolutnie nie jest konieczna -zaufaj sobie i swoim oczom oraz innym użytkownikom TV w domu.
Tyle ile stacji TV -tyle mógłbyś ustawiać parametrów osobistych, ba powiększę pule tyle ile programów na danej stacji.
Ten model jest tak świetnie ustawiony, że wyjdź z ustawienia standard i dopasuj je do swoich oczekiwań !
W tej chwili mam wzorcowy przekaz na TVP HD (lekkoatletyka) i takimi programami powinno się dostosowywać ustawienia.
W SD to Polsat Sport jest wzorcem.
Philips i kalibracja to MIT !
 

Darkus

Member
SDman - dzięki za info.

Najtaniej ten model można dostać w Rtv-Agd za 5470zł.tylko nic o tym sklepie nie słyszałem,może ktoś z Was w nim kupował ?

I jaki macie kolor przodu panelu w Rtv-Agd mają taki Kolorowa obudowa Błyszczący przód.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Darkus napisał:
Najtaniej ten model można dostać w Rtv-Agd za 5470zł.tylko nic o tym sklepie nie słyszałem,może ktoś z Was w nim kupował ?
I jaki macie kolor przodu panelu w Rtv-Agd mają taki Kolorowa obudowa Błyszczący przód.
Obudowa mojego egzemplarza jest z czarnego plastiku -tył na obwodzie listwa chromowana to co wydaje mi się inne to ciemno tytanowa
ramka z aluminium oraz podstawa w MM ta ramka z podstawą była w kolorze grafitu -węgla .
Tak to wygląda : http://ma.strefa.pl/a/Philips/Son50536.JPG

Wiem, że dobry sklep to Market Media i oni również miewają go w dobrej cenie.
 
Do góry