Philips seria 9664

kacperhq

New member
jest już lista zmian:
"

•​
Full DVB-C Austria & Switzerland availability.


•​
Improvement of robustness of the side control.

After updating this software the operation of the side control can be
slightly different as before. It might be that the TV needs a confirmation
of the key press. This means, the first press activates the side control,
while the second press executes the action. During 15 seconds the side
control will operate immediately on the key press. Afterwards, again the
activation is needed.​
Adding of HD@home movie.
"

1 punkt nie istotny dlanas
2 hmm z bocznych na tv nie korzystam
3 nie mam pojęcia w czym jest rzecz, ktos wie oco im chodzi ?
 
Ostatnia edycja:

MacVas

New member
Heja,

wybaczcie że tak wsiąkłem jak kamień, ale spojrzeć w ten ekran i człowiek zapomina, że jest jeszcze świat zewnętrzny ;)

Z moich obserwacji:
Co do działania NetTV:
nowszy soft trochę poprawił szybkość działania oprogramowania NetTV, ale np. dalej niektóre nietypowo kodowane DivX'y dalej potrafią ciąć. Nie bez znaczenia pozostaje rzecz jasna szybki pecet (w tym niezamulający lan, dyski w RAID i wszystko co wpływa na czas oczekiwania/opóźnienia). Jednym zdaniem, zanim zaczniecie narzekać na klatkujący DivX czy zamulający internet, upewnijcie się, że wszystko na linii TV - PC jest ok.
Nie liczcie na to, że na łączu o prędkości 512-1mb wszystko będzie działać jak za mrugnięciem oka.
Choć nie przeczę, że problem płynnego działania istnieje. Mam jednak nadzieję, że to typowy problem wieku dziecięcego i po jakimś czasie Philips uraczy nas softem, który to poprawi.

Co do "CZERNI" o którą pytał jaskol:
Od chwili zakupu obejrzałem już kilkanaście tytułów z różnych źródeł (Cyfra+HD, DivX z kompa, DVD..a do gwiazdki zaopatrzę się w BD) i jakoś muszę powiedzieć, że ani razu nie zwróciłem uwagi by jakoś znacząco dawało się odczuć przekłamanie tej barwy. Jak ktoś jest fanem oglądania ponurych filmów, gdzie dominują barwy gotyku i przytłaczająca czerń to sugeruję włączyć ambilight i po kilku seansach wyleczy się analizowania "dalczego czarne nie jest czarne"
 
Ostatnia edycja:

kerimes

New member
Witam,
po urlopie zasiadłem do nowego tv 9664 i mam pytanko czy u was jest problem z czytaniem napisów do divx/mp4 z usb ?
Bo u mnie nie czyta żadnego formatu napisów..
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Chciałbym się podzielić swoją opinią na temat Philipsa 9604,otóż moja siostra zakupiła sobie właśnie ten model i pomogłem jej z instalacją i ustawieniami w tym telewizorze.A wiec przechodzę do opisu:

Jakość wykonania budzi podziw widać że firma nie oszczędzała pod tym względem,obudowa wykonana solidnie i całość sprawia doskonałe wrażenie,pilot również wykonany solidnie i aluminiowy,a nie plastikowy.

Menu doskonale zorganizowane i przejrzyste i bardzo łatwe w opanowaniu,wszystko ustawienia wykonałem bez żadnej instrukcji obsługi,chociaż telewizor posiada wbudowaną instrukcję obsługi.

Jeżeli chodzi o dżwięk to jakość jest jak na telewizor znakomita,przede wszystkim basy robią wrażenie,jeżeli ktoś nie ma kina domowego to kupując ten telewizor nie musi go już mieć,gdyż jakość dżwięku jest powalająca.

A teraz obraz,a więc ten model posiada naprawdę bardzo dobrą czerń,a sceny nocne oddane są bardzo realistycznie i bez nalotu szarości jestem naprawdę tym zaskoczony, w zgaszonym świetle wieczorem czerń jest oddana bardzo dobrze a kolory są bardzo żywe ,bez przewagi któregoś koloru.kąty może nie znakomite,ale wystarczające do oglądania pod kątem 90".Jakość obrazu SD cyfrowego z kablówki jest taka że nie mam się do czego przyczepić,a w HD bardzo dobra.Natomiast obraz z blu Ray,to już bajka.
Może ktoś nie lubi obrazu teatralnego,ale taki obraz doskonale się odbiera w programach sportowych,muzycznych i informacyjnych,trochę gorzej w filmach,ale można w tym modelu słynny teatrzyk Philipsa wyłączyć,mi nawet ten teatrzyk się podoba

No i ten słynny ambilight.wieczorem robi doskonałe wrażenie,szkoda że każdy telewizor tego nie posiada.

Pisząc ta opinię miałem w ostatnim czasie do czynienia dla porównania z dwoma dobrymi telewizorami marki Sony W 5500,gdyż sam go posiadam,oraz firmy Samsung U 700 LED i muszę przyznać że na tle tych telewizorów,ten Philips prezentuje się znakomicie,nie ustępując im,a nawet w niektórych aspektach przewyższając oba modele,naprawdę go polecam,na mnie zrobił wrażenie.

Mam tylko jedno pytanie,otóż moja siostra należy do kablówki która nie paruje kart,a więc może wsadzić modem do gniazda CI z kartą do telewizora i będzie mogła odbierać kablówkę bez dekodera i mam pytanie do posiadaczy Philipsów
jaki modem sprawdza się w Philipsach.I czy na Philipsach można odbierać sygnał z kablówki.
 

kacperhq

New member
Witam, umnie kablówka nadaje kilka cyfrowych kanałów SD w FTA, działają bez problemu EPG też chodzi jedynie co trza zrobic to ustawic kraj na niemcy albo w menu servisowym pogrzebac bo philips nie daje standardowo na polske DVB-T/C(mowa o 42PFL9664h). Udało mi sie dogadac z technikami i na weekend odkodowali mi kanał HD(discovery), wszystko działało poprawnie. Uzgodnione mam z nimi że gdy bede zamawiał pakiet cyfrowy sprzedadzą mi moduł CAM bym można było działac bez dekodera ichszego, ale narazie nie jestem jeszcze przekonany bo tkchopin ma wysokie ceny i jak dlamnie kiepska jakość, choc może zbyt duzo oczekiwałem. Jak bede miał chwile to musze podjechac z Tv do znajomych i podpiąc sie pod "n".
 

toykillas

New member
Dziś pojawił się nowy firmware do 9604, 9664 i 9704, na razie ani słowa co on wnosi nowego.

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego — Oprogramowanie, Version: 000.026.038.022 angielski
Plik ZIP (41.70 MB), 2009-08-27

zmiany które zauważyłem:
- lepszy obraz na analogowej tv
- szybsze działanie menu i multimediów
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=402399#post402399 - warto przeczytać o najlepszym obecnie LCD na rynku
056_P1230363.JPG
 

lodzman

New member
enrike napisał:
Witam
Jak wejść do menu serwisowego ?
Kod '123654' wprowadzony pilotem TV uruchamia tryb tzw. CSM (Customer Service Mode) zespół informacji typu 'read-only' - dla użytkowników -
Exit = klawisz 'MENU'
aprócz tego dla zaawansowanych:
SDM (Servis Default Mode) z dwoma rodzajami:
Analog SDM kod '062596' + 'MENU'(przycisk);
Digital SDM kod '062593' + 'MENU' -
Exit = klawisz 'STAND BY' lub '00'
oraz
SAM (Servis Alignment Mode) kod '092596' + 'INFO'(przycisk) -
Exit = klawisz 'MENU'
 

kacperhq

New member
kilka słów odnośnie obsługiwanych kodeków video:
DivX 6 1280x720 25.00fps 6506Kbp - działa
MPEG4 Video (H264) 1280x720 24.11fp - działa ale nieda sie oglądać
MPEG4 Video (H264) 1920x800 23.98fps 6045Kbps - nie działa

czyta jedynie pliki mniejsze niż 2GB
 

Metz

New member
Czy różnią się od siebie modele 42PFL9664D i 42PFL9664H ?
O ile model 42PFL9664H jest na stronie Philipsa to tego drugiego nie ma a oferuje go jeden ze sklepów internetowych w bardzo korzystnej cenie tylko nie wiem czy to nie jest jakaś "okrojona" wersja..
 

s_ebe_k

New member
Metz napisał:
Czy różnią się od siebie modele 42PFL9664D i 42PFL9664H ?
O ile model 42PFL9664H jest na stronie Philipsa to tego drugiego nie ma a oferuje go jeden ze sklepów internetowych w bardzo korzystnej cenie tylko nie wiem czy to nie jest jakaś "okrojona" wersja..


Modele z literką H obsługują MPEG-4, modele z literką D tego nie robią.
 

s_ebe_k

New member
Metz napisał:
Czyli co lepiej dołożyć te niecałe 300 zł do tego modelu z literką H i mieć z obsługą MPEG4

No tak, chyba, że bedziesz używał TV do 2012 roku ;). Philips praktycznie już wycofał modele bez MPEG4 z Polski. Konwerter MPEG4 kosztuje gdzieś w granicach 200-300zł także lepiej brac odrazu ten z literką H :)
 

sornat

Member
dziś sprawdzałem odtwarznie materiału HD w mp4 - pliki 720p śmigają bez problemu - 1080p podejrzewam że procesor nie ciągnie bo albo szarpie - albo na chwile się odpala i zwisssss....

soft najnowszy
 

SDman

Banned
Witam, jestem pod wrażeniem modelu 42PFL9664, żadnego cloudingu , równomierne podświetlenie, nareszcie w TV Philipsa bardzo dobra
czerń i kąty ! Jakość wykonania i użyte materiały -można patrzeć bez włączania :) i oczywiście oglądać wiele wiadomości , programów popularno naukowych czy sportowych bez włączania kina - super dźwięk !
Stał się godnym następcą po 4 latach mego 32PFL9976 i wielu poszukiwaniach (patrz moje inne posty).
Pozdrawiam wszystkich w nadziei, że trwałość produktu będzie również na wysokim poziomie !
 

toykillas

New member
Mam dziwny problem z LCD 32" 9604, codziennie o godz. 11:15 samoczynnie się wyłącza. W telewizorze jest najnowszy soft. W infolinii Philipsa powiedzieli żebym jutro o 11:10 włączył film dvd i zobaczył czy też się wyłączy. Do telewizora podłączony jest dekoder cyfry i dvd Philipsa dvp5990, wszystko po HDMI. Ktoś może się spotkał z podobną sytuacją?
 
Do góry