Philips seria 9664

Hartson

New member
Bez reklam
Faktycznie Dyna Pix HD JVC to procesor na równi z procesorami Sony i Philipsa. Co do Loewe to solidne i dobre LCD ale bardzo drogie.
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
I dla Twoje informacji w sklepie gdzie chce kupic 46 cali W5500 ma cene 5990 a 47 cali 9664 zaledwie 6899 wiec roznica nie jest kolosalna.
....
Cóż sprzedaję 9664, kupuję W5500 przekonałeś mnie, a przy okazji miałem również kupić samochód Madę 6 ale po zastanowieniu i dzięki Twoim opinią kupię Renault Megan przecież to identyczne samochody i prowadzą się tak samo. No i Meganka ma lepsze przyspieszenie i kąty zawracania.
Ps. nie chciałem urazić posiadaczy Renault - to świetne samochody sam miałem Clio II.

Najlepiej świadczy o Twoich subiektywnych wypowiedziach zestawienie cen TV 46" na 46W5500 najdroższy sklep, a na 47PLF9664 najtańszy ! Wot i różnica mała ;-) .
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
Cóż sprzedaję 9664, kupuję W5500 przekonałeś mnie, a przy okazji miałem również kupić samochód Madę 6 ale po zastanowieniu i dzięki .
I znowu brak argumentow tylko zlosliwe i glupie poniekad przejaskrawianie typowe dla fanatyka marki ?
Ja manipuluje canami ? wzialem porownanie tych Tv z jednego sklepu euroagd i to sa fakty.
Poza tym musisz byc naiwny ze bierzesz wszystko co drogie myslac ze obligatoryjnie musi byc lepsze ale jak widac nie jest a juz na pewno nie we wszystkim wszak w obrazie a przede wszystkim katach Sony jest lepszy i to nie jest moja odosobniona opinia bo kilka osob ocenilo tak samo a watpie by stojacy jako prezentacja 9664 byl az tak uszkodzony.....

Rozumiem ze zaplaciles sporo kasy i teraz on musi byc poprostu duzo lepszy ale nie jest a ja stoje dopiero przed wyborem i poczatkowo chcialem Philipsa pozniej Samsunga a teraz widze ze Sony ma najlepszy obraz przy jednoczesnie dobrej cenie o 5 letniej gwarancji nie wspominajac.
Moze i ten Philips jest lepszy na papierze lub testach ale Sony ma obraz ladniejszy dla oka laika a w domu ogladaja laicy a nie testerzy.
 

jwivo

New member
No, z tą mazdą 6 to troszkę przegiołeś, ja bym raczej to porównywał kupic astrę czy fokusa. Obie konstrukcje zapewniają niezły obraz, dobrą płynnośc i skalowanie. Philips moim zdaniem raczej nie nadaje się, z uwagi na kąty na oglądanie w większym gronie ale to akurat nie każdemu jest potrzebne. Ma za to wii i Amgilight i jest trochę droższy.
Cokolwiek ktoś wybierze, i tak z odbioru powinien byc zadowolony bo obydwa telewizorki są zacne.
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
Moze i ten Philips jest lepszy na papierze lub testach ale Sony ma obraz ladniejszy dla oka laika a w domu ogladaja laicy a nie testerzy.
Tak, jasne poproszę o wypowiedź uznawanego przez Wszystkich (lub większość) GURU forum "kiki" , bo albo to forum coś wnosi do naszych potrzeb, oczekiwań albo nic. Co ja tutaj robię ? Proszę o bezstronne zajęcie stanowiska "kiki" po zapoznaniu się z treścią nt 9664. Model 42PFL9664 mam w Łodzi zapraszam do się.
 

SDman

Banned
jwivo napisał:
No, z tą mazdą 6 to troszkę przegiołeś, ja bym raczej to porównywał kupic astrę czy fokusa.
Nie przegiąłem W5500 można zestawiać z 8404 lub jak ktoś chce taniej 7404 bez Ambilight (wart dopłaty). Philips zmienił matryce kąty i czerń jak na podświetlenie nie LED są w ścisłej czołówce ! A od siebie dodam, że poprzedni model oprócz kątów i czerni jak na z przed 4 lat nie miał sobie równych ! A to 32PFL9976.
Skalowanie SD to majstersztyk inżynierów Philipsa oglądać SD jak HD nie każdy mógł ! I w d...e z kątami !
 

marianin

New member
SDman napisał:
Skalowanie SD to majstersztyk inżynierów Philipsa oglądać SD jak HD nie każdy mógł ! I w d...e z kątami !

To Fakt to skalowanie. Ja jestem do tego stopnia zaskoczony, że np ostatnio w filmie "Obłęd" na TVP1 z "N-ki" oglądając niektóre sceny, można było odnieść wrażenie, że to kanał HD. Na.... 47 calowym 8404. Więc dla wszystkich co stoją przed wyborem kupna jest się nad czym zastanowić.
Oczywiście jeśli chodzi o to TVP1 to nie zawsze jest tak pięknie. Ale jeśli sygnał SD jest dobry to Philips potrafi zdziałać cuda.

BTW Sony, ja też się zastanawiałem nad kupnem TV tej marki jednak ze względu na niedoróbki jakościowe (odstające ramki i inne "cloudingi" ;-))
dałem sobie z Sony spokój. Fajnie jest, jeśli porównując dwa telewizory można się ograniczyć tylko do jakości obrazu. Niestety w wypadku Sony trzeba jednak brać jeszcze pod uwagę inne rzeczy.
ps Z tym "cloudingiem" to już sobie poradzili ?
 

dune2

New member
Bez reklam
SDman napisał:
Tak, jasne poproszę o wypowiedź uznawanego przez Wszystkich (lub większość) GURU forum "kiki" , bo albo to forum coś wnosi do naszych potrzeb, oczekiwań albo nic. Co ja tutaj robię ? Proszę o bezstronne zajęcie stanowiska "kiki" po zapoznaniu się z treścią nt 9664. Model 42PFL9664 mam w Łodzi zapraszam do się.
Znowu nie rozumiesz o co mi chodzi.Ja nie przecze ze Philips a dokladnie omawiany model 9664 jest lepszy i ma lepsze parametry bo nie jestem znawca tematyki i nie moge polemizowac z takim "kiki" bo zasypie mnie danymi ktorych i tak nie zrozumiem.
Ja tylko mowie o moim subiektywnym odczuciu oraz osob ktore razem ze mna patrzyly na niego i Sony W5500.
Naprawde nikt z tych osob nie zaglebial sie w to ile bitow ma ktora matryca oraz ile funkcji multimedialnych one posiadaja a gadzety jak Ambi czy wifi to naprawde gadzety mimo ze mile.
Natomiast kazdy kto usiadl lub stanal przez Philipsem mial wrazenie ze kazdy ruch glowy powoduje zmiany barw kolorow drobne ale wyrazne.Przy Sony nie ma tego problemu a kolory mi osobiscie bardziej sie podobaja i to nawet jesli ostrosc jest nieco gorsza chociaz ja osobiscie roznicy nie widze.

SDman napisał:
Nie przegiąłem W5500 można zestawiać z 8404 lub jak ktoś chce taniej 7404 bez Ambilight (wart dopłaty). Philips zmienił matryce kąty i czerń jak na podświetlenie nie LED są w ścisłej czołówce ! A od siebie dodam, że poprzedni model oprócz kątów i czerni jak na z przed 4 lat nie miał sobie równych ! A to 32PFL9976.
Skalowanie SD to majstersztyk inżynierów Philipsa oglądać SD jak HD nie każdy mógł ! I w d...e z kątami !
Rozumiem ze sobie teraz zartujesz ? O ile katy w 9664 sa slabe tak w modelu 7404/8404 sa jeszcze slabsze wiec jak mozesz porownywac do W5500 ?
Nie wiem jak Philips zmienil katy ale stare modele mialy lepsze chociaz nigdy nie byly zadowalajace.
A co do SD to mam kupowac LCD za 6 tys glownie do SD ? no bez przesady.
marianin napisał:
Fajnie jest, jeśli porównując dwa telewizory można się ograniczyć tylko do jakości obrazu. Niestety w wypadku Sony trzeba jednak brać jeszcze pod uwagę inne rzeczy.
ps Z tym "cloudingiem" to już sobie poradzili ?
To ja mam tak fajnie wszak TV to dla mnie obraz obraz i jeszcze raz obraz a nie multimedialny kombajn z ladnymi ramkami zreszta mi nawet design Sony bardziej odpowiada ale to juz inna kwestia.
A w Sony faktycznie trzeba brac pod uwage inne rzeczy mianowicie swietne katy i 5 lat gwarancji a nie 2.
 
Ostatnia edycja:

jwivo

New member
Akurat do modelu 8404 bardzo mocno sie rozczarowałem, a 7404 to praktycznie ten sam model tylko bez Ambilight. Więc w tym wypadku raczej do W5500 nie ma co porównywać.
Powtarzam, dla mnie różnice pomiędzy W5500 i 9664 są niewielkie i uszeregowałbym te modele na jednym poziomie. Ale to są moje osobiste odczucia.
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
Znowu nie rozumiesz o co mi chodzi.Ja nie przecze ze Philips a dokladnie omawiany model 9664 jest lepszy i ma lepsze parametry bo nie jestem znawca tematyki i nie moge polemizowac z takim "kiki" bo zasypie mnie danymi ktorych i tak nie zrozumiem.
Odpowiem Ci tak : pewnego pięknego dnia miałem możliwość podjechania do sklepu z moim DVD i kablem SCART (oczywiście najwyższej jakości) i podłączenia świeżo wyjętego z pudła Sony Z5500. miałem ze sobą płytę DVD testową (obrazy w najwyższej jakości SD) i co ? Tragedia obraz ! Panowie mówili mi, że pewnie to moje DVD (Panaonic S75) albo płyta to nie blu ! Uprosiłem ich o danie mi pilota do TV bo wiedziałem, że TV na ustawieniach fabrycznych gra źle ! Dali mi ! Stała się jasność ! nie mogli uwierzyć, że obraz SD może tak dobrze wyglądać jak HD ! Ale jak wielokrotnie pisałem na forum tylko w ustawieniu SPORT ! Philips 9664 na każdym z ustawień fabrycznych gra dobrze, a na własnym LEPIEJ !
 

dune2

New member
Bez reklam
O modelu Z5500 sie nie wypowiadam bo go nie widzialem zreszta to juz stanowczo zbyt wysoka kwota jesli chodzi o 46 cali.
Mysle ze zakonczmy przekonywanie siebie bo to bezsensu ja poprostu kieruje sie tym co widzialem i mi sie bardziej podoba W5500 niz Philips 9664 bo tego drugiego jak dla mnie skreslaja katy a w obrazie nie widzialem nic lepszego niz w Sony a jak nie widac roznicy to po 1 po co przeplacac a po 2 po co miec 2 lata gwarancji niżli 5.
pozdrawiam
 

SDman

Banned
dune2 napisał:
Jakosc dzwieku nawet jak w Philipsie lepsza to nieznacznie a i tak docelowo kupie dobre glosniki.
Oczywiście kończymy, jeśli Twoja ocena jakości obrazu w 9664 jest tak adekwatna jak dźwięku (opisanym w I poście) to każdemu nad Twoimi wypowiedziami radzę się zastanowić 2x , a może nawet 3. Dobrych wrażeń i jakości. Pzdr.
 

MacVas

New member
yhh.. w życiu sobie nie wybaczę, kupiłem 9664 który ma słabsze kąty od Soniaka.. kurcze, wy to macie dylematy??

dune2 a nie pomyślałeś, że w tym salonie to "ktoś" ustawiał te telewizory tak jak mu producent rączkę nasmarował? To w sumie powszechna praktyka. W moim odczuciu trafiliście z kolegami na typowy "chwyt marketingowy", gdzie jeden tv był nieco lepiej skonfigurowany. Czasem wystarczy się przejść z uniwersalnym pilotem i sprawdzić, że w takich Samsungach ekrany to biją po oczach a Phillips, Sharp czy inny producent to wogóle gdzieś schowany tak, że ze świeczką szukaj.
Generalnie to takie bieganie i zerkanie, który ekran lepszy prowadzi tylko do całej serii nawarstwiających się pytań.. "a bo to, a bo tamto'.. "a ten powiedział.." blablabla :rolleyes:

Ja tam teraz do euroagd nie latam, bo nie chcę się zastanawiać nad tym, że coś jest lepsze a coś nie od mojego Phillipsa, bo to raczej nieuniknione że prędzej czy później znajdzie się taki model.
 

MacVas

New member
jaskol napisał:
Powinno być
>konfiguracja >instalacja >zegar > Automatyczny tryb zegara
i mozliwosc zmiany na >Reczny

jaskol, sprawdzałem i dam sobie wydłubać oczy, że w mojej zakładce instalacja nie ma "zegar" :smile:

chyba mam "konfigurację" w wersji OEM, ugh kolejny plus dla wszystkomającego Soniaka :lol:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
MacVas napisał:
...bo nie chcę się zastanawiać nad tym, że coś jest lepsze a coś nie od mojego Phillipsa, bo to raczej nieuniknione że prędzej czy później znajdzie się taki model.

Jedyne co może być lepsze w tych sklepach od TWOJEGO Philipsa to... inny Philips :D
Pozdr !
 

piteremiter

New member
Witam kolegów ! Widzę, że atmosfera zrobiła się cokolwiek gorąca. Jeśli można chciałem zapytać użytkowników PFL9664H o wrażenia (mniej lub bardziej obiektywne) z eksploatacji tego tv. W ciągu najbliższego miesiąca góra dwóch zamierzam nabyc nowy sprzęt i toczę walkę wewnętrzną co wybrać. Jak na ten moment po analizie jakościowo-cenowej PFL9664H jest na 1 miejscu ale niestety nie mogę na forum znależć żadnego testu tv, a tak liczyłem na Kikiego :( Widzę, że jest cały czas oszołomiony 9704 ale te tańsze modele też czekają na test :) Ponieważ nie mam żadnych zachamowań do LCD czy Plazmy biorę jeszcze pod uwagę : Samsung 50B850, Pionnera LX5090H (troszkę drogi) i model JVC (nie pamiętam kurcze symbolu ake wychwalał go Kiki w teście), co o tym myślicie ??
 

piteremiter

New member
Witaj
Dziękuje bardzo za linka - pouczająca lektura :)
Swoją drogą ciekawe czemu KIKI nie zrobił testu tego modelu. Zewsząd słychac wiele pochlebnych opinii a co by nie mówić cena znacznie przystępniejsza niż 9704 ......
Pzdr
 
Do góry