Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

Jaszczurek

New member
Z 37" czy 42" tej serii nie ma problemu - na 100% LG, ale 32" produkuje zarówno LG jak i SHARP. Pomożecie?

W moim 32PFL7605H/12 jest LG co widać na załączonym zdjęciu.


1.jpg



P.S. Na stronie producenta pojawiła sie najnowsza wersja firmware do 7605
Q5551_0.140.32.0 (Date published: 2011-03-04)
zmiany:
• Intermittent sound lost while watching TV or a connected device via HDMI.
• Slow in switching between digital cable (DVB-C) channels.
• Macro-blocks appear on digital (DVB-T) channels.
 
Ostatnia edycja:

JohnLenin

New member
P.S. Na stronie producenta pojawiła sie najnowsza wersja firmware do 7605
Q5551_0.140.32.0 (Date published: 2011-03-04)
zmiany:
• Intermittent sound lost while watching TV or a connected device via HDMI.
• Slow in switching between digital cable (DVB-C) channels.
• Macro-blocks appear on digital (DVB-T) channels.
U mnie błąd w czasie rozpakowywania, też tak macie?
 

accu

New member
Bez reklam
P.S. Na stronie producenta pojawiła sie najnowsza wersja firmware do 7605
Q5551_0.140.32.0 (Date published: 2011-03-04)
zmiany:
Intermittent sound lost while watching TV or a connected device via HDMI.
Slow in switching between digital cable (DVB-C) channels.
Macro-blocks appear on digital (DVB-T) channels.
U mnie błąd w czasie rozpakowywania, też tak macie?

Witam.
Ta aktualizacja powinna usuwać kłopoty z przerywaniem dźwięku, gdy mamy telewizor połączony kablem
HDMI z innymi urządzeniami.(oczywiście przez złącza HDMI)
Również powinna przyspieszyć przełączanie kanałów w telewizji kablowej .(gdy mamy zaprogramowane kanały telewizyjne w DVB-C )
Jednym zdaniem , użyteczna aktualizacja. Wydana z błędem. Może poprawi Philips, kiedy wyda ten soft również dla wersji serii 9705 o tym samym numerze, bo dla serii 9705 soft jeszcze nie wydany.
Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

jordan233

New member
Witam
Ktoś ma instrukcje jak poprawnie używać WILD MEDIA SERVER? ,jakiś tutorial?
Nie mam pojęcia jak dodać napisy i włączyć TRANSKODOWANIE
Proszę o pomoc
 

JohnLenin

New member
Witam.
Ta aktualizacja powinna usuwać kłopoty z przerywaniem dźwięku, gdy mamy telewizor połączony kablem
HDMI z innymi urządzeniami.(oczywiście przez złącza HDMI)
Również powinna przyspieszyć przełączanie kanałów w telewizji kablowej .(gdy mamy zaprogramowane kanały telewizyjne w DVB-C )
Jednym zdaniem , użyteczna aktualizacja. Wydana z błędem. Może poprawi Philips, kiedy wyda ten soft również dla wersji serii 9705 o tym samym numerze, bo dla serii 9705 soft jeszcze nie wydany.
Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
Już poprawili.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Tak poprawiony,ale dla serii 7000, natomiast dla serii 8000 i 9000 nadal soft nie wydany.Dziękuję.
Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 

asd321

New member
Zauważyłem, że po ostatniej aktualizacji, duuuuużo sprawniej i szybciej działają wszystkie aplikacje internetowe.
Szkoda tylko, że nie można ciągle odpalić vod.onet.pl lub iplex.pl itp. bezpośrednio z tv (przeglądarki tv) tylko dopiero przez laptopa...
A może jakieś pomysły?
Pozdr, zadowolony użytkownik 32pfl7605

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 

Koczkodane

New member
Mam ten TV 40PFL7605 od 3 miesiecy. Wy chwalicie wiec czas na wady.
1. Juz przy niewielkim odchyleniu katu siedzenia, obraz jest kiepski. Brak soczystosci barw i widoczne przejscia tonalne. Przy siedzeniu na wprost jest bez zarzutow. Czyli marne katy widzenia.
2. NetTV sie zawiesza tzn albo ekran dostaje zeilonego odcienia albo rozwoego i nie wyswietla wtedy zadnych funkcji jak klawiatura. Trzeba wylaczyc TV i wlaczyc na nowo. Praktycznie wyklucza to mozliwosc korzystania z netu na tym TV.
3. Autodopasowanie dzialalo, niestety po podlaczeniu dekodera HD, autodopasowanie przestalo dzialac i pasy zostaja. Na SD dzialalo.
4. Czerwien ma lekki odcien fioletu.

Nie wiem ze nikt tych wad do tej pory nie wypunktowal. Oczywsicie mam najnowsze firmware Q5551_0.140.32.0.
 

asd321

New member
Ad 1 nie zauważyłem.
Ad 2 netTVto rzeczywiście tylko namiastka internetu, aby juniorowi kreskówki na YouTube oddalać starczy.
Ad 3, wylącz na dekoderze dopasowywanie obrazu i będzie dobrze. I mnie działa bezbłędnie!
Ad 4, nie zauważyłem.
Pozdr

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 

accu

New member
Bez reklam
Mam ten TV 40PFL7605 od 3 miesiecy. Wy chwalicie wiec czas na wady.
1. Juz przy niewielkim odchyleniu katu siedzenia, obraz jest kiepski. Brak soczystosci barw i widoczne przejscia tonalne. Przy siedzeniu na wprost jest bez zarzutow. Czyli marne katy widzenia.
2. NetTV sie zawiesza tzn albo ekran dostaje zeilonego odcienia albo rozwoego i nie wyswietla wtedy zadnych funkcji jak klawiatura. Trzeba wylaczyc TV i wlaczyc na nowo. Praktycznie wyklucza to mozliwosc korzystania z netu na tym TV.
3. Autodopasowanie dzialalo, niestety po podlaczeniu dekodera HD, autodopasowanie przestalo dzialac i pasy zostaja. Na SD dzialalo.
4. Czerwien ma lekki odcien fioletu.

Nie wiem ze nikt tych wad do tej pory nie wypunktowal. Oczywsicie mam najnowsze firmware Q5551_0.140.32.0.

Witam.
Nie narzekaj. Wady bywają gorsze , masz dobry telewizor , popracuj trochę nad ustawieniem parametrów obrazu(odcienie) , kątów oczywiście nie poprawisz , ale według nie są takie złe jak piszesz.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

habs

New member
Mam pytanie ,czy wasze tv posiadały zabezpieczające ramkę folie bo u mnie nie było :(
Prawdopodobnie philips zrezygnował z zabezpieczania ramki folią , przy próbie zerwania folii schodził też lakier z ramki w moim przypadku srebrny . Ja na tą wadę wymieniłem dwa egzemplarze .
 

mieszko0680

New member
witam posiadam ten model tv kupiłem go z wystawy sprzedawca zarzekał sie ze stoi dwa tygodnie a okazało sie ze ma przepracowane 1861 godz i teraz nie wiem co z tym robic gdysz jestem zadowolony z niego. moze ktos cos poradzi
 

red_fork

New member
Fatalne kąty

Zakupiłem wczoraj model 40pfl7605. Kupiłem go, ponieważ to już 3 taki model w rodzinie i znam jego możliwości, ale...

Problem pojawił się w tym, że przy oglądaniu z ok 2.3 - 2.5 m mając głowę już na wysokości prawej lub lewej krawędzi ekranu widać blaknięcie kolorów - im większy kąt tym gorzej (przy 45-60 stopniach mamy "mleko"). Z kątami pionowymi jest jeszcze gorzej.

Pytanie moje czy to kwestia:
- matryc UV2A (po prostu tak mają)
- złych ustawień obrazu (jasność 50, kontrast 65, odcień ciepły, polepszacze za wyjątkiem "100Hz Clear Panel" wyłączone)
- złego doboru odległości oglądania od przekątnej ekranu - pozostałe 2 Philipsy w rodzinie są oglądane z ok 3-4m, co automatycznie zmniejsza kąt oglądania (dlatego efektu blaknięcia nie widać tak bardzo)
- innej matrycy w tym modelu niż Sharp (czy to możliwe?) - sprawdziłbym w menu serwisowym, tylko boję się o utratę gwarancji
?

Poza kątami telewizor polecam, ponieważ:
- super kolory na wprost
- czerń (jak na LCD) - bez białych plam "samsung like" :)
- dobre skalowanie SD
- dobry dźwięk jak na taką grubość telewizora
- przepuszcza DolbyDigital 5.1 z HDMI na wyjście coaxial!

Z drugiej strony kąty dobijają. Pytanie do użytkowników forum - Wy też macie taki problem z kątami?
 

Jaszczurek

New member
Na stronie Philipsa nowy firmware: 000.140.034.000

Q5551_0.140.34.0 (Date published: 2011-04-12)
• Intermittent sound lost while watching TV or a connected device via HDMI.
• Macro-blocks appear on digital (DVB-T) channels with HD content. (Only applicable to
country, Spain)
 

red_fork

New member
Kalibracja

Czy ktoś znalazł poprawne ustawienia obrazu dla 40pfl7605 po kalibracji? Po przeczesaniu internetu znalazłem ustawienia tylko dla wersji 37' (inna matryca) i 46pfl5605. Najbardziej interesuje mnie ustawienie poszczególnych kolorów RGB i gamma.
 
Do góry