Philips seria 7605 (32", 37", 40", 46")

Fenervil

New member
No to telewizorek kupiony. 32 pfl 7605. Będzie stał w sypialni a latem na działeczce w domku na ścianie. Jeszcze nie wiem czy podłącze do niego multiroom od NC+ za 10zł/ms czy dam antenę pokojową i będę ściągał sygnał z naziemnej cyfrowej.
Tak więc mam TV wcale nie stary, z pełnowartościowym ambilight, matową matrycą i wszystkim tym co już miałem dotychczas w 29PT9009 ale w nowszej wersji czyli Pixel Precise HD, HD Natural Motion, Active Control no i panoramiczny obraz. Wchodzę w świat HD w kolorach ambi. Pozdrawiam forumowiczów;)
 

Fenervil

New member
Telewizorek już jest. Potwierdziły się moje przypuszczenia co do technologii LCD. Czerń w dzień porównywalna z CRT 29PT9009. Kąty boczne przy których czerń jako tako występuje to +-10 stopni. W pionie +-5 stopni. Po ciemku matryca świeci nawet na wprost. Tak więc LCD jako niedopracowana ciekawostka zostaje w sypialni a w salonie wciąż będzie grał CRT czyli technologia która okrzepła przez ostatnie 60 lat i wciąż jest lepsza. Ambi nie rozczarowuje ;-)
SN telewizorka: VN2C1026048461 i jakiś kod matrycy: 286
Może ktoś z was rozwikła ten 2C? Wygląda na matrycę Sharpa.

Już mam:
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:14399:28#28

Będzie to: 32PFL76X5H 286 S-IPS LGD EUH SCA2 DV2 32 "
czyli standard
 
Ostatnia edycja:

Fenervil

New member
Popracowałem trochę nad ustawieniami. Sugerowałem się przyzwyczajeniami do 29PT9009 który też ma czujnik światła, Pixel Plus i Digital Natural Motion

Kontrast- 35
jasność- 50
kolor- 59
ostrość-5
redukcja szumów- min
odcień- naturalny
czujnik światła- włączony
format obrazu- autodopasowanie
HD Natural Motion- max. (Obraz stabilny jak diabli, prawie żadna scena nie jest w stanie go przyprawić o juddering, pierwszy plan mniej odseparowany od tła niż we wcześniejszych wersjach procesora odpowiedzialnego za interpolację ruchu, np. DNM)
100Hz Clear LCD- włączony
Ostrość zaawansowana- włączony
Kontrast dynamiczny- średni
Dynamiczne podświetlanie- najlepszy obraz
Zmniejszenie usterek MPEG- min
Wzmocnienie kolorów- średni
Gamma-1
Ambilight-
jasność-2
dynamika-8
rozdzielenie- max

Nie wiem skąd w ustawieniach fabrycznych tak wyżyłowane parametry kontrastu na poziomie 75 lub 90. Czerni wtedy praktycznie nie ma i ekran daje po oczach. Ustawienie na 35 % daje świetną czerń, dobrą również pod kątami bocznymi (czujnik światła obowiązkowo włączony). Prawdopodobnie z czasem jeszcze zmienię dynamiczne podświetlanie, gamma i zrobię kalibrację kolorów.
 
Ostatnia edycja:

Fenervil

New member
Trochę zmian w ustawieniach po kilku miesiącach użytkowania:

Kontrast- 45
Jasność-50
Kolor 59
Ostrość-2
Red.szum.-max
format obrazu- autodopasowanie
HD Natural Motion- średni
100Hz Clear LCD- włączony
Ostrość zaawansowana- włączony
Kontrast dynamiczny- minimum (zmiana ze względu na to że wprowadza trochę szkód w obrazie)
Dynamiczne podświetlanie- najlepszy obraz
Zmniejszenie usterek MPEG- max (już przy średnim może powodować ledwo zauważalną utratę ostrości, ale w sumie ładnie odszumia wiele starszych filmów dlatego na max.)
Wzmocnienie kolorów- minimum (zmiana ze względu na to że wprowadza trochę szkód w obrazie)
Gamma-2 (obraz jest bardziej nasycony. Próbowałem też -2,-1 i 0. Ostatecznie wszystkie te wartości powodowały że obraz był jakby go wyprano w prace ze 20 razy)
Ambilight- wył. Jednak TV stoi wciśnięty w regale. Pokoju nie da się przemeblować)
jasność-0/1
dynamika-4/6
rozdzielenie- max

Po zabawach w menu serwisowym potwierdzam że włączenie Perfect Natural Motion, Perfect Pixel HD, Super Resolution daje o niebo lepszy obraz i to pod każdym względem. Ale niestety procesor tego nie przerabia i mamy niski fps. Statyczne obrazy jak cię mogę, przy ruchu procek nie daje rady.
 

pionier123

Member
czy w waszych Philipsach też nie działa Net TV
Od pewnego czasu nie można się połączyć z serwerem Philipsa
Ustawienia sieciowe wszystkie OK
Przywróciłem TV do ustawień fabrycznych i dalej to samo
 

Pabox

New member
Witam pionier123!
Mam ten sam problem - posiadam 40pfl7605 i też gdzieś od początku stycznia br. nie mogę połączyć się z NET TV. Zgłosiłem problem na oficjalnym forum Philips i oczywiście nikt nie odpowiedział z firmy Philips:/ Już też wykonywałem reset i czyściłem pamięć z NET TV i nic nie pomogło - wciąż nie można się połączyć z serwerem NET TV
 

pionier123

Member
Napisałem maila do philipsa przysłali mi nawet 2 linki pobrałem to co tam kazali niestety nie zdało to egzaminu

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka
 

pionier123

Member
ODPOWIEDŹ Z PHILIPSA - u mnie nie działa

Przy okazji proponujemy, aby przeprowadził Pan aktualizację oprogramowania,
gdyż problemy ze sprzętem są często związane z błędami oprogramowania.

Sytuacja
Dzieje się jedno z poniższych:
 Telewizor nie reaguje na klawisze kierunkowe na ekranie Net TV
 Telewizor nie reaguje na przyciski kierunkowie na ekranie Warunków Użytkowania

Upewnij się, że:
 Dostępna jest pusta (lub sformatowana do FAT32) pamięć flash USB
 Dostępny jest komputer z połączeniem internetowym

Rozwiązanie
Aby odzyskać dostęp do Net TV, wykonaj co następuje:

NA KOMPUTERZE LUB LAPTOPIE:
1. Stwórz katalog
Stwórz katalog o nazwie 'upgrades' na pustej pamięci USB

2. Ściągnij starsze oprogramowanie
Kliknij na poniższy odnośnik:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...0243_93220.zip&ofn="FUS_Q5551_0.140.34.0.zip"

3. Rozpakuj plik
Rozpakuj ściągnięty plik (skorzystaj z programu do archiwizacji plików takiego jak WinZIP, WinRAR, 7-Zip lub iZip). Kliknij na pliku prawym przyciskiem myszki i wybierz 'Rozpakuj do'.

4. Skopiuj plik na pamięć flash USB
Umieść rozpakowany plik *.upg w folderze 'Upgrades' na pamięci flash USB.

Na telewizorze:
1. Podłącz pamięć flash USB
Podłącz pamięć flash USB do telewizora

2. Otwórz plik ze starszą wersja oprogramowania
Wciśnij przycisk "Home" na pilocie telewizora i wybierz:
[Konfiguracja] > [Ustawienia oprogramowania] > [Lokalna Rozbudowa]
 Wybierz wersję oprogramowania "140.34.0"

3. Zainstaluj plik na telewizorze
 Zaakceptuj pytania wyświetlające się na ekranie
 Zaczekaj aż telewizor zakończy instalację. Potrwa to około 2 - 3 minuty
 Po zakończeniu procesu zmiany oprogramowania telewizor zrestartuje się lub poprosi o ręczne wykonanie restartu

Po zrestartowaniu telewizora Net TV będzie ponownie działało poprawnie.

W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań prosimy o dalszy kontakt.


Z poważaniem,

Biuro Obsługi Klienta

Philips Polska Tel: 22-397-15-04
Czynne od PN do PT w godzinach 8:00 - 18:00
 

Fenervil

New member
Trochę zmian w ustawieniach po kilku miesiącach użytkowania:

Kontrast- 45
Jasność-50
Kolor 59
Ostrość-2
Red.szum.-max
format obrazu- autodopasowanie
HD Natural Motion- średni
100Hz Clear LCD- włączony
Ostrość zaawansowana- włączony
Kontrast dynamiczny- minimum (zmiana ze względu na to że wprowadza trochę szkód w obrazie)
Dynamiczne podświetlanie- najlepszy obraz
Zmniejszenie usterek MPEG- max (już przy średnim może powodować ledwo zauważalną utratę ostrości, ale w sumie ładnie odszumia wiele starszych filmów dlatego na max.)
Wzmocnienie kolorów- minimum (zmiana ze względu na to że wprowadza trochę szkód w obrazie)
Gamma-2 (obraz jest bardziej nasycony. Próbowałem też -2,-1 i 0. Ostatecznie wszystkie te wartości powodowały że obraz był jakby go wyprano w prace ze 20 razy)
Ambilight- wył. Jednak TV stoi wciśnięty w regale. Pokoju nie da się przemeblować)
jasność-0/1
dynamika-4/6
rozdzielenie- max

Po zabawach w menu serwisowym potwierdzam że włączenie Perfect Natural Motion, Perfect Pixel HD, Super Resolution daje o niebo lepszy obraz i to pod każdym względem. Ale niestety procesor tego nie przerabia i mamy niski fps. Statyczne obrazy jak cię mogę, przy ruchu procek nie daje rady.

Telewizor ostał się i pewne ustawienia po tych kilkunastu miesiącach pozmieniałem

Kontrast- 60
Jasność-50
Kolor 59
Ostrość-1
Red.szum.-min
format obrazu- autodopasowanie
HD Natural Motion- max
100Hz Clear LCD- włączony
Ostrość zaawansowana- włączony
Kontrast dynamiczny- wył. (zmiana ze względu na to że wprowadza dużo szkód w obrazie)
Dynamiczne podświetlanie- najlepszy obraz
Zmniejszenie usterek MPEG- max (już przy średnim może powodować ledwo zauważalną utratę ostrości, ale w sumie ładnie odszumia wiele starszych filmów dlatego na max.)
Wzmocnienie kolorów- minimum (zmiana ze względu na to że wprowadza trochę szkód w obrazie)
Gamma- +2(obraz jest bardziej nasycony. Próbowałem też -2,-1 i 0. Ostatecznie wszystkie te wartości powodowały że obraz był jakby go wyprano w prace ze 20 razy)
Ambilight- wł. (od czasu do czasu bo jednak dalej stoi w regale i nie da się w pełni wykorzystać potencjału)
jasność-2 (ze względu na zwiększenie wartości kontrastu do 60)
dynamika-4 (optymalnie)
rozdzielenie- max
 

wincenty126

New member
Witam,
Telewizor 46PFL7605H
Mam problem z aplikacjami a być może z pilotem.
Otóż po wejściu w net tv i wybraniu np. playera przestają działać przyciski nawigacyjne w pilocie.
Z iplą dzieje się tak samo - aplikacja się otwiera, przyciski nawigacyjne działają, gdy aplikacja się otworzy - przestają działać !
Tak samo jest na innych aplikacjach
Czy jest to wina aplikacji , oprogramowania czy pilota ?
Poza tym przy oglądaniu programów telewizyjnych pilot i wszystkie przyciski działają bez problemu.
Oprogramowanie mam najnowsze do tego telewizora czyli wersję z marca 2012r
Chociaż szkoda, że Philips po trzech latach od premiery telewizora nie udziela już wsparcia w nowsze oprogramowanie.
Czy miał ktoś już taki problem i skutecznie go rozwiązał ?
 
Do góry